Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: На прага на занаята
Автор: Frida   
Дата:   11-08-11 13:05

Първо се запиши на курс, за да ти се изяснят основните понятия. Едно от нещата, които ще ти се изяснят горе долу са фотоапаратите и по-точно кои камери и обективи за каква цел служат. Т.е. ще можеш по време на курса на направиш по-добър избор (ти да направиш избор, а не някой форумец) с какво ще снимаш.

След това трябва да снимаш, да гледаш снимки и да четеш. В един момент ще ти стане ясно искаш ли да учиш висше фотография или не, както и дали изобщо искаш да се занимаваш професионално с фотография. Имай предвид, че това да снимаш за кеф и това да снимаш за клиент са две различни неща. Особено в началото. Иначе, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 13:11

Това какъв обектив да вземеш много зависи от това какво искаш да снимаш. Ако искаш да снимаш макро - си вземаш макро обектив. Ако искаш да снимаш пейзажи - широкоъгълен. Ако искаш да снимаш портрети - портретен обектив. Ако искаш да става за всичко имаш 3 варианта:

1. Запиши се на курс
2. Купи си сапунерка :)
3. Купи си отделни обективи


Иначе в краен случай китов обектив ще ти върши работа, хем е широк хем и за портрети д/г става (18-55) макар че в дългия край (55мм) е малко тъмен за портрети

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ilcoin   
Дата:   11-08-11 13:33

Напълно подкрепям Фрида, като само искам да доизясня.

Апарата си е апарат. Технически, чак толкова не ти трябва да гониш качество. В смисъл, за учебни и любителски цели всичко след 2004-2005 ти е предостатъчно.

Въпроса е какви ОБЕКТИВИ ще сложиш после. Там идва голямото харчене и чудене. Като имаш идея какво ще снимаш, ще имаш идея и какви обективи ще ти трябват. Принципно, за всяка една система има практически всичко. Изключвам тилт/шифт обективите, ама щом задаваш такива въпроси, те не ти трябват [smilie5]

Затова си и позволих да ти предложа една марка. Просто ще ти е малко по-лесно (във чисто финансов план), като откриеш колко са по-интересни твърдите светлосилни обективи.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: dobriman   
Дата:   11-08-11 13:59

Мен пък, ако питаш - вземи си даже 350D с един 18 - 55 f/3,5- 5.6 IS - ще ти излезне около 500 лв всичко и ще ти свърши същата работа като всичко предлагано досега.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:11

Хаха за занаятчия не бих казала че съм се размечтала, просто искам да се развия в още една област, а иначе за курс както писах и горе ще ходя искам да попитам дали nikon d3100+ nikkor 55-300 Vr е добър вариант?

П.п наистина съм тийнейджърка, доказателство: фейсбук: Gabriela Doneva (Bree Stinson-Zolanski) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 15:18

Мисля, че 55-300 ти е прекалено дълъг.
55mm никона има 1.5х кроп фактор (това може да потърсиш какво е)
и стават: 82.5мм, което сравнено с нормалните сапунерки е все едно да снимаш минимум на 2.4х зуум

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:18

Аха засега съм се насочила към портрети и мисля с такъв обектив да започна пък малко по натам като се понауча на този вид снимане и събера пари да си взема и друг обектив. Какъв препоръчвате за портрети?

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 15:19

50mm / f1.8

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:29

Мисля да се спра на някой от предложените canonи :)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 15:30

Еми екстра, за канон таман има доста евтин и пластмасов 50/1.8... и аз точно мисля да купувам такъв сега.
Доста пластмасов и смешен изглежда но снима много прилично

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: evelinster   
Дата:   11-08-11 15:33

85/1.2 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 15:37

Абе за занаят си има ред !!!

Чирак , калфа - изпит за майстор !!

Млад майстор ..... и еее чак тога баш майстор !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 15:41

evelinster ... 85mm / f1.2 наистина е перфектен за портрети ама едва ли и се дават 4400лв за обектив

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:44

Хаха съгласна съм с todd аз съм на път към чиракуването , а за фотоапаратите на canon които ми предложихте- 350,450,550 d са нещо като поредица нали? И се предполага всеки следващ да е подобрение ма предишния, т.е. 550д излиза най-добър така ли? ( ако греша съжалявам)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: ilcoin   
Дата:   11-08-11 15:45

18-55 + 50/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:46

Охх да обектива наистина е симпатичен обаче цената ми е височка :х

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 15:48

и аз бих ти препоръчал като ilcoin, 50/1.8 за портрети и един китов 18-55 за всеки случай (задължително IS - с оптична стабилизация)

350,450,550d са ниския клас на канон - различни поколения. 350 е най стар, 450 по новия, 550 още по нов в този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:48

Значи за обектив май ще си остане 50мм ф1.8 виждам че досега сте единодушни а за по горния ми коментар някой би ли ми обяснил нещо по въпроса? [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 15:52

Амии за снимката да сигурно ама такива неща се случват след all inclusive 1 седмица като те хранят по 5 пъти на ден :д а иначе от 350,450,550 д правилно съм решила че последния е най-добър, за момента и следващите няколко години подходящ ли е за мен?

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 16:03

Перфектен е за теб бих казал. Точно това е което ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 16:17

Ами и аз мисля на това да се спра,много хора ми го препоръчахте, едва ли ще сгреша, а пък ако се разочаровам по нататък винаги мога да го продам и да търся по добър, за обектив както ми препоръчахте портретен 50мм 1.8 вр а пък и китов 18-55 с оптична стабилизация, благодаря на всички които ми помогнахте и ме насочихте. Надявам се в най- скоро време да покажа резултати :) а последно да попитам за книжки какво точно да си взема?

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: chipsy   
Дата:   11-08-11 21:12

Как си с английския ?

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: mimu   
Дата:   11-08-11 22:49

Ако отговорът на горния въпрос е положителен, след като си купиш не особенно скъпи тяло + обектив - пиши на ЛС - литература и учебни видеокурсове се намират в не-малко количество. [smile]

Но е нужно и още едно - желание за четене и проби. Гаранция, че няма да се получи от първия път, така че е нужна и доста упоритост и инат, за да понавлезеш в "занаята". Което обаче коства не малко време, разочарования, а и не малко средства. Но удоволствието все пак си е удоволствие.

И аз започнах горе-долу на твоите години, сега съм на 3х твоите, не съм професионалист, но минавайки през доста периоди до сега, си ми е удоволствие да направя нещо "прилично". [smile]



Публикацията е редактирана (11-08-11 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   11-08-11 23:29

Ами упоритост имам вродена, за талант не знам а за видео уроци и книжки на английски нямам никакъв проблем с езика, знам го добре. Къде обаче да потърся за такива? :) за тяло и обектив вече окончателно реших да е canon 550d 18-55 IS и портретен обектив 50мм 1.8 [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: klez   
Дата:   11-08-11 23:39

Добър избор :) със сигурност ще останеш доволна

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »