Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: npelov   
Дата:   16-12-10 20:17

Да ама ми казаха да отрежа отдясно. На мен много си ми харесва точно тази линия. Рядко правя редакции, които подобряват крайния резултат и много се радвам, че тоя път се получи. Все пак ако ще се реже няма ли да е по-добре отляво?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-12-10 20:25

В дясно май наистина е по-добре да се кропне, то така или иначе там е едно петно дефокус и не се реже мн от линията...

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: npelov   
Дата:   16-12-10 20:32

Обаче няма да започва от ъгъла.Може би да направя завъртането заедно с кропа така че на преден план да не излиза чак толкова от фокус.

А тази?

https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1277808405.jpg


и тези:

https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1263766075.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1264514028.jpg




Публикацията е редактирана (16-12-10 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: grisho69   
Дата:   17-12-10 09:51

https://photo-forum.net/i/1408725


https://photo-forum.net/i/1408725




Публикацията е редактирана (19-12-10 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-12-10 10:14

npelov
не казах че предният скакалец е прекрасна прсто те ... да продължаваш да снимаш но винаги си носи 105-та щото много по често е използвам осомено ако си на полето и си по наблюдателен има безбрй обекти за снимане[smilie5]
що се отнася за вторият скакалец[smilie7]
отвори снимката, погледния без да се парягаш какво виждаш[smilie10]

Едно голямо цвете оранжево на цвят после на преден план имаш зелен скакалец който е до сущ като фона[smilie18]

така, трябвало е да вкараш цветът в целият кадър, и чак тогава да изчакаш скакалеца да се нагласи в няква поза за снимака и да не го центрираш. Просто.
Като си снимал толкова много и то сложни детайли които искат специално внимание-кадриране, осветление, ракурс. В момента не мога да ти покажа снимака на цвете с венчелисчета тичинки и всичките му полови изатъци, наред всичко с това и слънце което хвърля сянка и всичко това в един кадър така заснето че, не можеш да откъснеш поглед от него, Щото природата го е дарила с невроятна форма и симетрия[smilie5]
А, вие господин начинаещ искате да направите сложна композиция от скакалец и не по малко сложен цвят който заслужава отделно внимание без други детайли и по-неутрален фон. И не стигга това ами и се отделели голяма част на фона, който в случаят въобще не е интересен. Т.е. дълбочината в случаят е абсолютно не нужна.
Една сполучлива снимка не е само форми ами и цветове, кагато имаш зелен скакалец като в случаят фона едва ли е най-подходящ да бъде зелен и то в нюансите на цветът на скакалеца. Мога още да пиша несвързано и почти разбираемо, но.
Стига съм те излагъл. Ще ти лепна прозвището-начинаещ или по скоро присъщо на всички новоизлюпени "фотографчета" ШМАЙЗЕР[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   17-12-10 10:18

Нещо такова ли? [smilie5]
Жалко, че не мога да ти го покажа на хартия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-12-10 10:26

iordanov
Дам, ама очаквах да ми покажеш снимка на Цвете[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   17-12-10 11:18

Има, има [smilie5]
Ма са малко в сайта ми, щото са тъпи и не бягат, демек не са интересни

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Alex-dan   
Дата:   17-12-10 11:25

Да снимам цветя и на мен ми е мегатъпо, има си жени за тая работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   17-12-10 11:30

Е, то е до спорта, иначе не че няма какво да се каже в снимки по въпроса.
Мъжете били ловци, останало било от Каменната ера [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-12-10 19:48

npelov
Май го засегнах[smilie5]
Прощавай, ако има нещо надявам се че закачката не те е афектирала[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   17-12-10 20:09

Я, че ти и мен засегна, чакам си извинението!!!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-12-10 20:50

Йорданов
теб не съм те нарекъл ШМАЙЗЕР[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: rapt0r   
Дата:   17-12-10 21:10

Нещо езика в темата се изостри![smilie18] [smilie18] [smilie18]


http://photo-zona.net/images/user55419/album14917/large/1292612951_uvsp7342_DASNAKE.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-12-10 10:50

rapt0r
Закачам се[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: emo1   
Дата:   18-12-10 11:16

Шмайзерите могат ли да питат?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: emo1   
Дата:   18-12-10 12:05

Направо ще си питам един шмайзерски въпрос, колебая се в избора на обектив между Nikkor MICRO AF-S VR 105mm f/2.8G IF-ED и Nikkor AF-S 60mm f/2.8G ED Micro от коледната промоция, при повечето мнения 105 си заслужава.
Въпросът ми е за подходяща светкавица, Nikon Remote Kit R1 със сигурност ще свърши работа, но предпочитам някой по-евтин вариянт, от компакните коя би била подходяща за макро?
Тялото е Д3100, но то е преходно, като и повечето неща в живота!



Публикацията е редактирана (18-12-10 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   18-12-10 12:55

емо1,

R1 е нещо фантастично, което ще можеш да ползваш не само за макро. Не знам обаче дали с Д3100 можеш да ги командваш или ще ти трябва отделен "командир" (мързи ме да гледам гуглето в момента). В този случай си вземи светкавица, която да работи и в команден режим и по-нататък допълвай. На практика отделно можеш да си купуваш СБ200 една по една (R1 представлява 2 х СБ200 + мноооого аксесоари, R1C1 представлява R1+commander) и да надграждаш. Няма да ти се мотат кабели и прочие допълнителни джаджи ...

Ако с кинтите си по-тънък си вземи 60-ката + R1, ако ти е по-широко около врата - 105 + R1 (с уточнението, да можеш със светкавицата на Д3100 да командваш СБ200).

Ето нещо (без претенции) снимано преди 2 дни с 2 бр. СБ200. С малко играчка могат да стават много интересни неща.


http://photo-zona.net/images/user64009/album25617/large/1292845954_rvzm2896_34.jpg







Успехи! [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-12-10 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   18-12-10 14:47

R1 е голяма работа. Имам го отскоро, наистина е скъпичко но си заслужава парите. Управлява се от вградената светкавица, като има нарочен сенник, който спира светлината и пуска само инфрачервените лъчи, ако не се лъжа.
Отделно има и управляващ блок, който е около 500 лв. и разбира се е много по-разумно вместо него да вземеш СБ 800 и нагоре.
Освен това светкавичките имат и стойки, за да можеш да ги разположиш наоколо. Има и ринг, закремпаж се към обектива, върху който се закачат светкавичките и могат да се движан по цялата окръжност. Абе невероятни възможности дава. Преди това поснимах с рингова светкавица - пас ктава, ама плоско и това е. И фиксирано.
Ако те интересува още нещо, пиши на лични.
За шмайзер толкоз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: emo1   
Дата:   18-12-10 17:12

Благодаря за съветите, със сигурност ще ми е необходима SB-800 или SB-900 за управление и на по-късен етап R-1. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   18-12-10 19:10

emo1,

разгледай в менютата на Д3100 и ако видиш нещо такова "Коммандер моде", значи не ти трябва външен "командир" - ще може да управляваш сб200 и съответно Р1.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page11.asp



e3 Flash cntrl for built-in flash
• TTL ¹
• Manual
• Repeating Flash
• Commander Mode


Аре, щот си готин шмайзер, прочети това:

COMMANDER MODE -

Unlike its predecessor, the D3100 has the ability to control off-camera flash units using its pop-up flash. This will work with SB-900, SB-800 (discontinued), and SB-600 flash unit. This feature has been around in the mid-level Nikon DSLRs and it is fantastic. Unlike a D3s or D3x, you don’t need to have a controller flash unit mounted to your hotshoe. Simply pop up your flash and you can control not just one, but a series of flash units. I’m really glad to see Nikon bring this feature to the entry-level cameras because it really allows photographers to explore more options in creative lighting.


Би трябвало да работи и със сб-200 ...

Едит: Попрегледах още малко и за съжаление д3100 точно за сб-р200 си иска командер.



Публикацията е редактирана (18-12-10 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: npelov   
Дата:   18-12-10 19:57

Маймун, ти се шегуваш. Забавих се щото трябва да компенсирам Д7000 и да продам малко техника. Твоето изказване е дружелюбно в сравнение с репликите на поверчето разбирачи от сайта.


Начи относно зеления скакалец на червения цвят - май разбрах ама да повторя. Ако бях така разумен да си взема 105 и си бях избрал скакалец, който да снимам така че фона да е само червеното цвете и евентуално тичинки щях да имам повече успех.
Ок, а другият зелен скакалец със изцяло зелен фон грешка ли е? Може би наистина е трудна задача за начинаещ да открои зелен скакалец на зелен фон.

Нищо не каза за капките. Дайте няк'ва идея. Доколкото разбрах работата с капките е доста сложна щото тая тема се дъвче от доста време и трябва наистина нещо уникално за да предизвика интерес

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   18-12-10 20:04

нпелов, ти не беше ли шмайзер? [smilie5]
Застреляй Маймун, ако обичаш

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: emo1   
Дата:   18-12-10 20:20

Разбрах че не бачка, благодаря все пак.

Тази SB-800 пише че е спряна от производство, което значи трябва да купя SB-900 за начало, R1 и SB900 ми идват повечко и двете.



Публикацията е редактирана (18-12-10 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-12-10 21:08

npelov
имам два скакалеца кръстил съм ги адреналинки, фона е доста светличък и почти се сливат с него. Въпреки използваната свектавица фона не успа да потъмнее. В твоят случай е било предполагам облачно и така наречената дифузна светлина-разпръстната не хвърля тъмни и резки сенки и няма как да получиш подходящ фон за зеленият скакалец. В сучаят. Не казвам че е невъзможно, но си трябва търсене и търпение. Още по трудно е да ги композираш в естествена среда.
Чувал съм за лепкави сиропи, лепило и други. Пошло[smilie5] Снимането на инсекти не означава непременен успех с първото излизане. Трябва си дълги разходки и много наблюдение. Обикновенон използват 150мм обектив микро за да не ги плашат гадинките. Аз съм със 60мм много ми е трудно но не се отказвам, а и с врмето се научаваш как да подходиш[ezik]
а, що се отнася до капките тук вече е мнго деликатна темата всеки може да снима капки в чаша с подобно осветление за фон. И понеже темата е доста употребявана се иска повече въображение(интелектуален труд) Сам трябва да разбереш че тук не мага да ти давам идей[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »