Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: imarinov10   
Дата:   10-09-11 17:28

ето така се снима макро
http://www.youtube.com/watch?v=wqRn3at0H60



Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: V-plod   
Дата:   10-09-11 17:31

Макро се снима с гъзене !!!

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/10943_101779696511376_100000380392801_47594_7238075_n



Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 17:49

[smilie5]
Това е по-добро [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 17:55

И нещо което препоръчвам да си обърнете обектива Байонет с 52мм резба + този адаптер
Току що похарчих 100 лева[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-09-11 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: tziko   
Дата:   10-09-11 18:14

Първото го имам и обръщам 35/1.8 с него резултата е доста по-добър от 105/2.8, но за сега нямам кадър за показване, само разни експерименти. А и трябва да се придържа лостчето за блендата с пръст, но не на най-отворено - трудно е!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 18:19

[smilie5] РЕКЛАМА
tziko
ТИКСО[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: tziko   
Дата:   10-09-11 18:24

абе тиксо, ама веднъж го забравих и сложих обектива нормално, не знам как се разминах без поражения имайки в предвид количеството и твърдостта на тиксото което бях натикал там. Та от тогава не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 21:47

tziko
ами решението ти е 120 лева което обръща байонета в 52мм резба за филтър[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: parazit25   
Дата:   10-09-11 22:39

Тиксото си е временно решение , но няколко месеца се доказваше доста добре на фронта, докато си взема преходници и макро пръстени за Pentacon six към Pentax. Така, че за доста по-малко пари може да поекспериментираш ако имаш желание.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 10:05

За 69 лева и пръстче което регулира палеца на блендата резултатите са фантастични[cool]
По късно и снимки

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 12:14

Ето резултати от употребата на адаптори с цел обръщане на обектив дирекно върху тялото.
Направил съм снимки на узрели плодове бъзак с нормално поставен обектив на разстояние 15-18 см от челната леща Общ план и снимка с обърнат обектив въху байонета на апарата поставен на триножник. Кадърът е кропнат до впечетляващите 6.6Мгп от 10.2мгп матрица
Близък план разстояние от обекта приблизително 4см. Понеже блендата в свободно състояние на не монтиран обектив е максимално свита се наложи да си послужа със пръст да я отворя до желаното положение и чак тогава да фокусирам. За избягване на този недостатък е необходимо да се закупи ето това Nikon BR-6 Auto Diaphragm Ring
логично е след покупката на този аксесуар да се поръси и дистанционен спусък за пълен контрол на блендата[smilie5]
Но от следващият тест който направих. Напълно ще оправдае вашите разходи.
Ето за какво става дума: трябва да споделя че не съм тествал за минимално и максимално фокусно разстояние. И другата подробност е, че фокуса е ръчен.
проба 2 с обърнат обектив Божа кравичка
и снимка с минимално фокусно разстояние, нормално монтиран обектив на бленда между 2.8 и 3.5 Нормална снимка
От последните два кадъра може да различите осезаемо разликата в мащаба и дълбочината на рязкост.
Господа, аз направих една разумна инвестиция[smilie6] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: gbrain   
Дата:   11-09-11 12:19

Ти си макро-фен, определено [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 14:53

Господа незнам какво се случва на Фотоваканция но съм впечетлен от "подредените" треви и летящата буба на фона на изгрева МОКРО Трепач . съжелявам че няма линк към снимката. Ще я потърсите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: kapitancho   
Дата:   11-09-11 15:52

Хайде и две от мен от много близо - смалени до 4мп и с изрязано празно място отстрани:

1. лук

http://crop-factor.net/tlsim/snimki/lukcho.jpg



2. крак на муха

http://crop-factor.net/tlsim/snimki/krak.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 16:06

На лука се виждат и ядрата на клетките [smilie18] това вече си е микро[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   11-09-11 16:22

Добре де, оня от видеото в началото на страницата, как вади такъв детайл?
Аз с Олимпус E-520, Zuiko 50/2 ! , статив, светкавица и RAW пак не можах да го докарам така [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 16:31

ми той ползва 20мм обектив и обръщащ пръстен и накичил всички макро пръстени.
Аз нали това писах по горе, че като се обърне обектива и картинката става с повече детайл и по голям доф[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: kapitancho   
Дата:   11-09-11 16:34

Лукът съм го снимал съвсем честно: 105/2.5 + обърнат 28/2.8. Същото е и с останките от мухата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 16:37

kapitancho
Аз, съм снимал крак на муха преди 3 месеца като използвах и трите макро пръстена и на вън на ясно небе на пряка слънчева светлина на бленда 8 или 16 не помня точно и резултата е крак на муха на 10.2 мгп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   11-09-11 17:00

Снимайте ташаци на муха сега. [smilie5]
маймун, направил си разумна инвестиция другия път. Другия път просто викни по две бири и мезе нещо ако имаш излишни кинти.
като искаш да снимаш на мухата подробностите ти трябва просто един макромех за 30 леа и едни преходник към никон за 10 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 17:48

iordanov
крачето(от муха) определено е банално.
При мен си беше чиста проверка с колко ще падне скоростта на затвора за да експонира правилно кадра с трите Екстендра.
Не помня блендата но скоростта си беше към 1/40-1/60 от сек. Фонът беше бежво сиво-плосък камък[smilie3]
А, за обръщащият пръстен съм много доволен от резултата. По доволен съм от увеличението на макро-пръстениете. При тях се губи дълбочина и светлина. А, с загуба на светлина автоматично пада скоростта на заснемане. Та во този ред на мисли каква е разлитката между МЕХ и Пръстени[smilie11]

Иначе не се сетих да ти се обадя и да идем се почерпим някъде.
Ама за напред ще го имам предвид[smilie24]



Публикацията е редактирана (11-09-11 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   11-09-11 18:52

Разликата е голяма. Където свършва едното започва другото.
Мехът не би могъл да се използва от ръка на практика.
Мехът позволява плавна промяна на мащаба без да те заболят ръцете от развиване и завиване.
Мехът с едно две екзотични изключения не предава автоматиката /ей сега някой ше покаже, че има и такива модели - има, ама на кукуво лято, щом не мога да си го купя/.
мехът не предава автофокус.
Някои мехове позволяват превръщането на обектива в тилт-шифт 8има един такъв в София, ама не искат да ми го продадат.
Мехът изисква в 99% от случаите изкуствено осветлени /не че пръстените не го искат де/
Мехът позволява много по-голямо увеличение.
В многото почивни дни може да поснимаме малко и да пием по бира.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   11-09-11 19:25

Ето ги тях - част първа от събраните съчинения на Маймуната. Нашта гордост.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 20:05

iordanov
[cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smitten] [smitten] [smitten] [smilie5] [smilie10] [smilie10] [smilie6] [smilie7] [smilie18] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 20:37

определено има нужда от редакция[smilie21]
Дам, Бирата е от мен[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »