Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 13:59

нещо по-качествено и по-космополитно ли ви се струват? по-изискано, по-класно, по-възвишено?
малкото българско фотограф фнимава да не остане неразбрано от голамото англоезично фотограф?[smilie11]
 Re: за английските заглавия...
Автор: valetvitor   
Дата:   04-08-11 14:02

Най-добре е без заглавия :) Поне според мен. Иначе, ако има, все ми е тая дали е на БГ, EN или 中国


:)
 Re: за английските заглавия...
Автор: PolarBear   
Дата:   04-08-11 14:16

Има най-различни причини да поставиш заглавие на английски език. Някои основателни, повечето - откровено малоумни.

Гледам, предложила си повече от втората категория, което показва достатъчно ясно личното ти отношение...

[smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: explorer   
Дата:   04-08-11 14:21

То само заглавието да беше, аз най-обичам като лепнат едно "Драган Петканов PHOTOGRAPHY".
[cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 14:22

е па погледни в представяне...английско заглавие в комбинация с боббастичен подпис [smilie18]
на тва отгоре - на хубави кадри понякога...
затва и я пуснах таа тема, де...вече има за фотошипа поредната, рекох, че за английските заглавия отдавна не е имало.
пази боже сляпо да прогледа...
 Re: за английските заглавия...
Автор: dismis   
Дата:   04-08-11 14:22

До някъде съм съгласен с теб мара. Аз не слагам заглавия много често. Не съм сигурен дали е заради времето в което живеем или за това че английския навиза все повече навсякъде, но по някога някой неща просто си ми идват на английски.. и честно казано си звучат по добре на английски.
Но да в повечето случай е просто лигавене :)
 Re: за английските заглавия...
Автор: MixMike   
Дата:   04-08-11 14:24

Мен пък ме дразнят надписите "бай х*й photography" на всяка втора снимка.[smilie10]
Някво вчерашно ла*но си купило някъв пластмасаняк с китов обектив и бълва изнасилени HDR-и и технически недоносени snapshot-ове на сестра/баба/роднина със самочуствието на високоплатен моден фотограф, че даже подписани...сакън някой да не ги открадне.[smilie10] [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 14:26

ми че аз и за тва писах в...май 2-я си пост...
а че и кичозно до немайкъде най-често. че и пак на английски.[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   04-08-11 15:31

Абе катрите говорят беее... на всекви езици... нема нужда от заглавия.. цъкаш там и показваш.. туй е [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 15:34

не винаги...аз обичам да ползвам и думите. предимно българските.
 Re: за английските заглавия...
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: marchello   
Дата:   04-08-11 15:40

повече ми пречат заглавия от типа "По пътя" и "Очакване" [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: cristo   
Дата:   04-08-11 15:48

Ами това е нещо като използваните от теб фотошопски изгъзици или надраскани текстури и мацаници за фон - целят да покажат едно НИЩО, ама така, че повечето да го помислят за НЕЩО, при това ако може всеки да го разбере по различен начин...
А да, и много помага за рейтингите... както и фотошорските изгъзици де ;)
 Re: за английските заглавия...
Автор: demiman   
Дата:   04-08-11 15:53

violator [smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   04-08-11 15:55

пххаа-ха-ха-ха.... оооо текстурките.. ха-ха-ха тва за друга тема бе... ма некои текстуралисти-фотошописти са виртуози - поети... е некой и мълчът де...

 Re: за английските заглавия...
Автор: kapitancho   
Дата:   04-08-11 16:07

Това е масов проблем - чрез писане на Английски, всеки гледа да се изтъкне. Просто е много актуално.
Аналогично, в бившите съветски републики гледат да пишат на Руски и т.н.
 Re: за английските заглавия...
Автор: мина   
Дата:   04-08-11 16:31

ми на мен на английски ми идват обикновено от текстове на песни, ама в чест на мара сложих едно българско току що [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   04-08-11 16:32

Давайте тука фотография да гледаме.. [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-11 16:34

Ми мое да са за износ бре Мароу [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   04-08-11 16:59

какво пак се хванахте за заглавията?!... На английски били, за рейтинга помагали... Някои хора с цели стихове си помагат и то на чист български.

Както си ги усещам заглавията така ще си ги слагам, на английски, на френски, на суахили... Всеки сам си преценява дали и до колко иска гледащите да са съпричастни точно със заглавието.

и да... може пък да са за износ кадрите [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: AndreyIst   
Дата:   04-08-11 17:05

Абе ей, кво имате против поезията под снимките, мм ... [thankyou]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   04-08-11 17:10

поезията под снимките е патетична в повечето случаи и напълно излишна.

мара, подскажи ми удачен превод на английското заглавие "close up" на тази снимка:


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1288008094_IMG_2056.jpg



държа да отбележа, че е със самянга 8мм и ме блъснаха [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-08-11 17:12)
 Re: за английските заглавия...
Автор: didesignbg   
Дата:   04-08-11 17:19

ХХХ


рулира[smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   04-08-11 17:43

ама ХХХ на английски ли е? [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   04-08-11 17:45

на римски е [smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 17:57

ех, горките българи, дето им по-лесно да се изразяват на други езици...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

а за поетическите изстъпления, тинта да си отвори друга тема. обещавам, че ще пиша в нея [ezik] има кво да се каже и там[smilie18]
кристо, за ФШ си има тема, бе! оплачи се там.
abc.xyz, кат няма трибуна за фотография в бг, качваш в чужбински сайтове, па си кръщавай на английски. мое да не ти е любима криворазбраната цивилизация, ама е много илюстративна [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   04-08-11 17:59

мара, дай съвет какво да напишем под джантата?
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 18:02

Згазен[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivanino   
Дата:   04-08-11 18:44

"Автор: boink
Дата: 04-08-11 17:10
... мара, подскажи ми удачен превод на английското заглавие "close up" на тази снимка:"

Боинк, няма нужда да чакаш мара да ти подсказва - отговорът е много лесен! Просто си преведи думичките на български...![smile]

 Re: за английските заглавия...
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-11 19:07

Не искам да съм адвокат на никоя от страните, но бъдете по-отворени към различните хора. Не става дума за хубаво или лошо заглавие. То ще си е такова, на какъвто и език да е написано.
Да, сайтът е български, но е WWW. Da go preveda li?[smilie3]

За тези, които не са живяли в "другоезична" страна:
"Чужденците", не са станали по-малко българи и родолюбци от живеещите на територията на България. Просто, при ежедневното ползване на 2-3-4 езика, човек започва да мисли на тях, а не да превежда. Нормално е да има сравнения и да се подбере израз, който най-подхожда на снимката, според авторовия замисъл.
Пак казвам, че не говоря за уместния избор на език, а за правото да се ползва.

Самоограничението - само в България, ... само на български, е самозаключване в клетка. Измамното чувство да си "свободен", а останалите са "зад решетката".
[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 19:20

айде, няма да ти цитирам алеко, че като цяло за много неща сме с теб на едно мнение...
понеже викаш, че вувуву било довод, моем изобщо да избягваме българския, а? аз ползвам също 2-3 езика, но гарантирам, че мога да ги разграничавам[smilie5]
инак дали българите в чужбина са по-малко българи изобщо не ми въпрос в тая тема...
 Re: за английските заглавия...
Автор: дидибаев   
Дата:   04-08-11 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-11 19:27

[beer] [smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   04-08-11 19:28

All generalizations are false, including this one [smilie25]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 19:35

естествено[smilie5]
тя чалгата все пак не е съвсем навсякъде, нищо, че така казваме. а защо продължава ФШ да се туря на една плоскост с английския в българското интернет пространство, за мен е пълна тайана [smilie5]
сигур щото съм блондинка[smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-11 19:41

Бирата в предишния ми пост беше за теб, ама дидибаев те пререди. [smilie3]

Та, още веднъж.
[beer]



Публикацията е редактирана (04-08-11 19:42)
 Re: за английските заглавия...
Автор: BlueHello   
Дата:   04-08-11 19:44

Бе, някои си звучат инакво на инглийски! Ако искаш да кръстиш нещо serendipity как да го кажеш на български, можеш ли да смениш и хубавото турско - байгън с нещо на родния език, не стааа. Шо кажа - не мога пък да го заместя с нищо друго, на който и да било друг език, както и - един вид видите ли [smilie5] Тъй че зависи си! [smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 19:51

марин Й [beer]
синка, не мешай натурализирания турски с английски...все пак за 500 години плътна близост - няма начин, па е и доброзорно, а тва с английския си е друго едно...няма го определям.
дет вика мечо по-горе - има някои смислени причини да се пише на английски. и всичките те са пренебрежимо малко...[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-11 20:01

Значи, както за всичко на този свят, нещата опират до баланса. Когато си требе - ОК, когато не - йок.
[smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivanko021   
Дата:   04-08-11 20:43

Аз пък слагам заглавията без да се замислям много-много за език, цел, внушение и т.н. За заглавие пиша това, което усещам, докато гледам снимката, това, което първо ми идва наум. Понякога е на български, а понякога - на английски.

Подкрепям Violator! Защо трябва да ни дреме толкова за заглавието на една снимка, когато единственото важно нещо е самата тя?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   04-08-11 21:05

Научаваме се, че тукашните гении, освен всичко останало, вече и мислят на английски!

Браво, браво, браво.

Нерде Ямбол, нерде Стамбул.

Няма лошо.
Лично аз не бих имала нещо против някое заглавие и на френски.

Не че ги няма, ама 98.5 % от тях са на грешен френски.

Така и с английските заглавия.

Но и с тези на български...

***

И аз имам снимки със заглавия на чужди езици. Повечето са намигвания към разни филми...

Мен ме мразеха не за заглавията, а за анотациите под тях.

Мнозина гении, потребители на фотография, искаха САМИ ДА РАЗЧИТАТ ПОСЛАНИЕТО.

Не може, бай гение, ще го четеш както искам аз.

Не ми допадат близките срещи от първи и втори вид.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-11 21:30

Лалинда, рядко се обръщам към теб, (защото знам, че ... керванът си върви), ама претендирайки за добра "начетеност" и приемливо Айкю, не е лошо, от време на време, да анализираш и собствените си т.н. мисли, покрай "плявата" която те заобикаля и принуждава да живееш с нея.

Май, всяка полянка има нужда да се оплеви. Изключения няма, колкото и да ни се иска.
 Re: за английските заглавия...
Автор: nomadsl   
Дата:   04-08-11 21:33

Не може снимката да е без заглавие, защото, какво да си помисли зрителя...

Зрителя ще реши, че автора не само че не мисли на английски, но и въобще не мисли.

Шегата настрана, но и на мен снимки, публикувяни в български сайтове с безмислено небългарски заглавия ми стоят глуповато и парвенюшки.
 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   05-08-11 00:51

Вие па!

Нали се сещате к'ъв бич за смисления диалог е заставането на крайна и нечуваща доводите на опонента позиция...


https://photo-forum.net/joro/emoticons/AvatarSmileyFencing.gif


 Re: за английските заглавия...
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-11 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: petkova70   
Дата:   05-08-11 01:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-11 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 06:42




C'est la vie [smilie7]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 08:10

да ти го преведа на български: те тава ти е селявиту ... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 08:25

те тава ти е селяниту [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 08:27

селяниту не е тава, а онава, ама да'н спамим темата излишно ...

аз пък напоследък тургам (убава думечка) заглавия на пуртугеш и то все едно и също заглавие, и какво от тава ... [smilie25]

 Re: за английските заглавия...
Автор: тьма   
Дата:   05-08-11 08:32

Мара[smilie24]
Преди дори ги подминавах снимките със заглавия, които не са на български. Чувствах се пренебрегната, а и всички останали във форума - някак унижени, все пак си е български- сайтът де. Сега ме дразнят, но някак си започнах да ги приемам, просто в този форум се научих да приемам повече, отколкото ми позволяваше преди особената чувствителност.[smilie3]

Но най се дразня на репортажни снимки без заглавия или дори на пейзажи без указание на мястото - добре е все пак да знае зрителят кое, как и що[smile]

За поетичните излияния, вярно, е хубаво да се отвори тема, там направо правя един спринт, без дори да се заглеждам в снимката, но и с това трябва да свикна,няма накъде[smilie8]

 Re: за английските заглавия...
Автор: тьма   
Дата:   05-08-11 08:33

оле, пак не сложих интервал след запетайката, да ме извини Лали[smile]

 Re: за английските заглавия...
Автор: deadlirics   
Дата:   05-08-11 08:48

В класическия балет цялата терминология е на френски език. На последък имам работа с разни Български балетисти, и честно много ми стана смешно че не ползват тази терминология на български. Пример: снимка на plie и отдолу хубав надпис на български "клек".
Или вместо "batman" си кръщаваш снимката шут от воле.
Абе не знам защо и до ден днешен използваме думата кибрит като си имаме такъв хубав български заместител "драсни-пали-клечица".
 Re: за английските заглавия...
Автор: n1x0n   
Дата:   05-08-11 10:35

Еми хванете се да го научите пустият му английски, че да не живеете като аборигени.[smilie5]

То разбирам да бяхме държава с език, който се говори от едно 100-тина милиона, че да се пънем, ама в случая... харесало му на английски - написал го, голям праз.
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 10:49

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 11:39

никсън, аз съм самоуважаващ се абориген. и мога да си се самоуважавам и без 100-на милионно стадо да ми помага в тая задача[smilie5]
още георги димитров е имал правилно становище по въпроса [smilie5]. да му се ненадява човек...
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   05-08-11 11:44

Малко пак ги объркахте нещата ама карай…
Дълги години живях в страна която "толкова много уважаваше езика и културата си", че превеждаше всичко/ абсолютно всичко/ на родно му …
Няма да ви казвам какъв майтап беше, като четях заглавия на култуви филми с превод …
За мен тази проява беше грозна и абсолютно не разбрана
Никой няма право да сменя заглавието на автора на един филм, книга или друго …
Много често има игра на думи или конкретен повод или изрази влезнали в разговорният език, като :
- I'll be back, kiss, You talkin' to me? И много други …
Всички ние сме израснали с много чуждестранна музика, филми, герои, литература …
Това според мен може само да обогати едно общество а не обратното.
Но да се върна в началото. Проблема не идва от използването на чуждици или слагането на заглавия на чужд език!
Проблема идва от това, че ние НЕ уважаваме себе си, езика, културата и това няма да се промени, като започнем да слагаме български заглавия под снимките ни …Вервайте ми, както казваше „Мистър 800дни” …
Проблема идва още от училищата, от първите 7 години от университетите от законодателите, от липсата на патриоти и Държавници!
Огледайте се малко повечко около вас и вижте за какво става въпрос …
Масово различни фирми и вериги пишат на английски или друг език …
Някои въпреки мизерното задължение да сложат поне малко скъсано етикетче на продукта с български буквички, не го правят …
Вижте плакатите например на веригата за бързо хранене Subway или MacDonald … Влезте в първият супермаркет …
Погледнете колите на пожарната, получени някога от германците, като подарък и никой, абсолютно никой дори не си е направил труда да им смени надписите / а това на дали струва много/ …
И още много, много примери, които могат да се дадат …
За това борбата за езика и културата ни е всекидневна, но никога за сметка на чуждата, която на много от нас е дала много повече от родната …
Едно е да уважаваш себе си съвсем друго да се ограничаваш!
И последно и доста показателно. Аз имам завършен в България 8 клас!
Средното си и висше образование съм завършил в чужбина!
След 13 години, когато се върнах в България се оказа че пиша по добре от 4 мои секретарки / момичета м/у 2 и 4 курс в университета/ …
Не можеха един протокол от оперативка да напишат
А аз не пиша никак добре и го знам … Та въпроса беше как те въобще са стигнали до университет?
Ето това е проблема на обществото ни ! А не да се затваряме, като консерви …
Между другото много бързо някои от вас забравиха миналото, когато всичко извън пределите на тази страна беше лошо и обидно !
Аз нямам нужда от измислени ценности имам нужда будители, български при това!



Публикацията е редактирана (05-08-11 11:47)
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-08-11 12:17

Аз понеже съм прост еколог по-често слагам *** щот с българския съм зле.

Ма понекогаш турям и на ингилизки де, ма и на руски, а един път и на суоми. На гръцки не турям щот няма да мое се прочете, а за сръбски все още не съм снимал подходяща сцена [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 12:35

па и нямаш гръцка клавиатура [ezik]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 12:48

и ко.. са дан туряме чуждоезични заглавия тъй ли [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 12:54

а, туряйте си. ама аз ще си мисля лоши неща за вас. и ако въ засърби некъде, да знаете защо е [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 12:55

Ми Маро, не си права. Пък ти си мисли лоши неща. Като ни засърби, ще се почешем. [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: vale_en   
Дата:   05-08-11 12:57

pumabg[smilie24]
маре, то на морето и в моловете няма нито един надпис на български, децата вече на 5 учат английски в градината, всички сайтове на форумските фотографи, а и не само на тях, са на английски, все едно че целевата група на всички е в Портсмут...не знам защо въобще се хабиш с тая тема, ние просто сме се уважаваме, затова струи и цялата тази лИУбов във форума...
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 12:58

добре, тинто, нека не съм права. както мечо каза - има и причини да са на английски. смислените от тях са пренебрежимо малко. и тях всеки ги разбира ;))))))
инак - чешете се.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 13:03

ем дайте ся д измислим неква единннна форма за озаглавяване на фотографиииЙти.. всеки ш требе д с съобразява с нея... инак сърбеж го чека [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 13:06

а да бе! остава правила за заглавия да се въведат [smilie23]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 13:19

ем що д няма... ква е тъз свободия... кой на квито езици си иска пише... поезии там.. от вътре му дошло... ни мой тъй бре... требе правила да има у изкуството и дан с нарушават грубо

 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 13:22

[smilie8] [smilie8] [smilie8] Някак възрожденски ми звучите, с един такъв плам за съхраняване на българщината и "драсни-пални-клечицата"


отива да си брои българските заглавия
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 13:28

ndaaa, тава е селявиту ... [smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 13:41

че откога па е лошо да си възрожденец, бе начи...? [smilie8] хората по света си се кефят на собствените възраждания... ние ся кво? да се засрамим от нашто...?
или да го преведем на английски [smilie5] [smilie18] ?
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 13:46

запъва се като магаре на мост - имам един кадър за това заглавие, но не мога да си го преведа на английски [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 13:52

маро,

как ти звучи

Puente Nuevo, en Ronda. También lo llaman el puente del coño, porque cuando la gente se asoma desde arriba dicen "coño" jeje.



http://img502.imageshack.us/img502/348/52289099.jpg



преведено на български

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 13:56

новият мост в ронда. също така го наричат "мостът на мамата", щото как се наведе отгоре, човек възкликва: "баси мамата!"
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   05-08-11 13:58

Ааа Мара се е подготвилаааа[beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 13:59

снимката не е моя, да не стане грешка ... [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 14:17

е те тука светлина требе не заглавие, па и къщята на тесно построени нема место за комините за небето дан говорим

 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   05-08-11 14:49

Маро, пък аз все се успокоявах, че въпреки понякогаж слабите кадри, които пущам за всенародно езикочешение, все пак мисълта ти за мене е априори добра...

Язък ми за самоуспокоението... [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   05-08-11 14:51

А, господин Ивенчев... (чест и почитания! [cool] ), тая година "Мазето на баба Васа" пак отваря врати за поредната си изложба. Нема ли да ви видим къде Шабленско? [smilie3]

Ред.:(Извинения за спама по инак стройната тема!... [smilie25] )



Публикацията е редактирана (05-08-11 14:52)
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 14:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-08-11 15:12

Автор: мара
Дата: 05-08-11 12:35

па и нямаш гръцка клавиатура [ezik]

----------------------------------------------

Σαμο τι τακα σι μισλισχ [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Argazki   
Дата:   05-08-11 15:19

ivenchev - то coño ич не значи мама, ама знам че си се опитал да го преведеш по-смислено, да го разберат хората.
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 15:19

ти така, ма аз иначе... така де, не се стърпях [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: fizo   
Дата:   05-08-11 15:33

За да се правиме на интересни и на китайски ще си сложиме заглавие. Няма лошо на някои си им интересен на други банален и така. За всеки влак и тн. знаете.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Стефан   
Дата:   05-08-11 15:49

тьма сега остава да ни каже, че и заглавията на руски е подминавала така както тези на английски [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   05-08-11 15:49

В моя профил тук влиза или поне преди влизаше доста чуждестранна сган и затова заглавията ми са на английски.

Има и друго - когато напиша българско заглавие, сякаш истинското значение се измества, а това не ме кефи.

ПП. Таня, благодаря зя превода, чудесен е [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-08-11 15:50)
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 15:51

сякаш истинското значение се измества, а това не ме кефи.

и аз това се опитвам да обясня през цялото време [smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 16:19

понеже чукча не читатель, аз пак ще повторя: ИМА МАААААЛЪК ПРОЦЕНТ ИСКТИНСКА НЕОБХОДИМОСТ ОТ ЧУЖДОЕЗИчНО ЗАГЛАВИЕ. айде, нека да не е необходимост, ама компромис в името на цялостното възприемане[smilie5] .
дзафе, верно си мислех. ама сбърках[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 16:53

Маро, чухме. Обаче как ще докажеш, че твоята "статистика" е вярна?
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 16:55

тинто...не ставай смешна, ма. иди пиши на английски у франция. ще ти се зарадват.
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 16:58

ми радват ми се хората от време на време. Но французите са още по-хард към чуждоезичието, така че не ми ги фали.
 Re: за английските заглавия...
Автор: raskoll   
Дата:   05-08-11 17:16

аз мисля че техниката трябва да струва още по-скъпо, така само про-фотографи ще могат да я купуват ) че иначе всеки, който купи "голям фотоапарт" мисли че е фотограф (като и аз, когато започнах да снимам). Да знаете колко пъти съм вижда хора с 5дмк2 на плажа, на хавлия, с 24-70ф2.8 и Авто режим ))) [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 17:22

Автор: raskoll
Дата: 05-08-11 17:16

аз мисля че техниката трябва да струва още по-скъпо, така само про-фотографи ще могат да я купуват ) че иначе всеки, който купи "голям фотоапарт" мисли че е фотограф (като и аз, когато започнах да снимам). Да знаете колко пъти съм вижда хора с 5дмк2 на плажа, на хавлия, с 24-70ф2.8 и Авто режим ))) [cool]



е, ако имам ферари кой ще ми забрани да го карам с 40 км/час [smilie8]

исффиняффам се за спама
 Re: за английските заглавия...
Автор: headcharge   
Дата:   05-08-11 17:51

Езиковите ограничения никога не помагат. Дори Ана-Мария Тонкова от БГ Радио го научи тоя урок, макар че и отне 10г. Стига с това "българи сме - на български". Това на какъв език са заглавията няма никакво отношение към НИЩО. Камо ли кой родолюбец бил, кой национален предател. Който на какъвто език иска, на такъв да си перка. Наистина не разбирам какъв е тоя зор. По-спокойно... чак да подминавате ако не е на български... Еми съжалявам, ама по-тъпо нещо не бях чел скоро.

http://sazbean.com/wp-content/uploads/2011/07/facepalm1.jpg

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 18:01

ми и аз тва казвам - езиковите ограничения не помагат, кат владееш своя си език - обикновено нямаш ограничения. съответно успяваш да не ставаш смешен и с безсмислени заглавия на английски.
представяш ли си кво яко: снимано дърво и пише: "the tree" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
и отдолу: "headcharge photography" с дебел як шрифт, а?
 Re: за английските заглавия...
Автор: n1x0n   
Дата:   05-08-11 18:16

ИМА МАААААЛЪК ПРОЦЕНТ ИСКТИНСКА НЕОБХОДИМОСТ ОТ ЧУЖДОЕЗИчНО ЗАГЛАВИЕ

И кой ще прецени колко е този процент, кой си е надвишил квотата и т.н.?

Не знам... дребнаво е според мен да се правят забележки на хората за подобни неща. Искал заглавие на английски/френски/суахили/урду - сложил, голямата работа.

Те половината кадри по галериите Recycle Bin-a плаче за тях, вие за заглавията се хванахте!? [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: doubleG   
Дата:   05-08-11 18:18

Смислена е темата която МАРА повдига, ама и на мен като на ЕКСПЛОРЪР...любими са ми "лепнатите" имена или други опознавателни знаци върху снимките. То и действително добри автори са прегърнали това нещо, дето е хем суета,хем кич,хем... Абе едното е оргиналничене, а другото е простичка практичност, като "дата и час" върху снимки от селска свадба със сапунер. Все пак ,на добра снимка такива неща не вървят.
 Re: за английските заглавия...
Автор: headcharge   
Дата:   05-08-11 18:33

мара написа:

> и отдолу: "headcharge photography" с дебел як шрифт, а?

Aaa аз надписи не слагам, ама "headcharged photography" ми звучи яко, кво, не е като Сульо Пулев Photography [smile] Тъпня ми е а и не съм още на такава висота че да ме крадат [smilie18] Иначе имам заглавия и на бг и на eng. Просто понякога ми звучи по-гот на единия или съответно на другия език. Някой ден може да узеря и за кадър на френски примерно [smile] Иначе ме бяха критикували (с право) за един кадър озаглавен "Skakavica", за което приемам забележката [beer] Мисля че темата просто бе зададена остро и крайно и оттам получи крайни реакции. [smilie25]



Публикацията е редактирана (05-08-11 18:36)
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 18:41

е па тъй е ма кой ке трие требе критерии д с трие. не мое без критерии форма неква да имат нещата зтва дайте д измислим... са за друго влезнах обаче... raskoll, абе мОмче... ка мое да пишеш такива глупости бре! Е па значш ли ти че има фотографи дет съвсем без камера снимат затуй скъпотията не мое ги отепа.

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 18:42

[smilie5] [beer]
хич даже не е достатъчно остро....щото по едно време установих - ей така в определен момент, около час преди да пусна темата - съвсем случайно, че над 20% от заглавията, дет са в момента в избрано и в представяне са на английски. и става дума за чудесни снимки, за кичозни снимки, за обикновени снимки, за всякакви. и в 100% от случаите, дето разгледах в рамките на тоя час - заглавието на английски беше съвсем безсмислено.а и повечето от самите снимки са съвсем, съвсем безсмислени, както се споменава горе [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 18:47

са како Маре без факти не мое.. знаеш
Цитирай тука туй дет си забелязала [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivomorskiya   
Дата:   05-08-11 18:54

Ако още някой не е забелязал, Мара пише не за чистотата на българския език, а за безмислените изхвърляния на неразбиращи това, което пишат екземпляри от вид различен от човешкия.
Останете си със здраве!
[shtrak]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 18:55

е па отвори си албума и гледай, бе насилвачо [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   05-08-11 19:11

фотография на Вуцо Пръцов - Vuzzo Prutsov photography [smilie5]

Може би Vutso



Публикацията е редактирана (05-08-11 19:12)
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 19:13

тва е на италиански, бе
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 19:15

неа са троффкате ... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: rumiana   
Дата:   05-08-11 19:20

ми аз на мара съм и казвала и преди - в отношението си към английския език ми прилича на тези, дето мразят руския език, щото мразят комунизма...

маро, дали щеше да се дразниш толкоз, ако слагаха заглавия на руски? или на спаньолски?
[smilie3]
...остай ги да си слагат квито щат заглавия бе, джанъм...[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   05-08-11 19:21

Не съм на мнение, че мисълта за някакво превъзходство е причината за заглавията на английски. Английският е най-актуалният чужд език днес и е съвсем естествено това да личи и в заглавията в тоя форум... Like it or not, в интернет се ползва доста английски по принцип. Fact of life[smilie5]

Отделен е въпросът, че ако не го ползваш/владееш адекватно, всичко на него вероятно би дразнело. А куците опити на всеки език дразнят, та не ми се вярва да е до езика.

За мен май няма разлика във възвишеността/качеството/космополитността/изискаността/класата на снимка на цвете със заглавие „Цвете” и същата със заглавие „Flower”…https://photo-forum.net/joro/emoticons/emoticons_dent2050.gif




Публикацията е редактирана (05-08-11 19:22)
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 19:23

ако ида в кръчмата(в бг) и им заговоря на английски как ще ме приемат?
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 19:29

Неуместно сравнение [smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   05-08-11 19:29

Ша те ударят в сметката, ясно как
 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 19:40

Писането на английски или друг език в български сайт, може да се тълкува като неуважение към онази част от съфорумците, която се предполага, че не владее тези езици. А тя едва ли е толкова несъществена, че да заслужава пренебрежение.

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 19:45

божкеее, откога чакам някой да зацепи....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
в мойта страна е нормално да знам моя език. и още няколко...евентуално, но не задължително. освен това мислите ли, че дипломатите не знаят езици, та ползват преводачи? не! въпрос на самоуважение е.
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 19:59

Автор: ivenchev
Дата: 05-08-11 19:15

неа са троффкате ... [smilie5]



 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 20:00

Маро, въпрос на самоуважение в наши дни е да владееш добре И чужди езици....
Дипломатите също не са добър пример като подкрепа на тезата ти, щото там се намесват много други неща...
 Re: за английските заглавия...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   05-08-11 20:00

shtukov, би могло и така да се изтълкува. Но то едва ли е целенасочено. Ако човек ползва английски език ежедневно, мисля, няма да му направи никакво впечатление на какъв език е заглавието на снимката (български или английски). А все повече хора ползват английски дори да не искат.

Според мен заглавие на английски език не би могло нито да разкраси един кадър, нито да го направи по-грозен.[smilie5] Ако това заглавие звучи най-добре на автора, не виждам защо трябва да го превежда на български. Това изобщо не означава, че той не си служи добре със собствения си език.

 Re: за английските заглавия...
Автор: i_viper   
Дата:   05-08-11 20:08

Мани го ти заглавието, ма любимото ми е под заглавието, като почнат да се пишат едно обяснения от по половин страница, кво е имал предвид автора, или па да ми цитират разни литературни произедения .... дето вобще нищо общо с кадъра нямат [smilie5] [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   05-08-11 20:12

освен това мислите ли, че дипломатите не знаят езици, та ползват преводачи? не! въпрос на самоуважение е.
------------------------

Невинаги е на самоуважение, а често на протокол и други фактори...

Май тия, които подчерано наблягат на самоуважението, не са наблягали достатъчно на езиците[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   05-08-11 20:17

За самоуважаващи се дипломати говоря - да доуточня[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 20:22

Ами аз ги редувам - едно на български, едно на english, едно без заглавие. Имам дори едно на шльокавица.. Ако владеех и други езици и от тях щеше да има по малко.. [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 20:25

мен пък ме разбиват снимки на Айфеловата кула с надпис отдолу Айфеловата кула ... на какъвто и да било език. [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 20:29

Ми кво да напише?
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 20:30

ами Хеопсовата пирамида ще ми звучи по-оригинално ... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   05-08-11 20:33

На летището в Щутгарт веднъж видях картичка с типичен пейзаж с египетски пирамиди, камили с камилари, пясъци и т.н., с надпис: Grüße aus Stuttgart[smilie5] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 20:34

маро, какво да правя като тъй ме станИ - един път хайкукам на инглиш, друг път на бг... общо взето, гледам и на двата езика да е, нали съм международен 'ФФтор [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 20:36

майско
цвете
езичник

[cool]

[beer]


 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 20:38

ей са гледам изкуството с дипломацията са смеси

ц ц ц ц

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 20:52

мара ма подкокороса да ида да редактирам сичкуто фото и на ингилизки

[cool] уи шал оувърка-а-ам [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: дидибаев   
Дата:   05-08-11 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: snowdrop   
Дата:   05-08-11 21:41

Когато някой пище на английски, той/тя се старае да пише грамотно за да докаже че наистина владее езика.

Да си призная, бих предпочела и тук да чета на английски за да избегна не особеното високо (граничешто с простотия) ниво на българският език и правопис използван в много от коментарите във ФФ.

 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 21:46

Така е..
 Re: за английските заглавия...
Автор: n1x0n   
Дата:   05-08-11 21:47

Писането на английски или друг език в български сайт, може да се тълкува като неуважение към онази част от съфорумците, която се предполага, че не владее тези езици.

Теле може да бъде търсено под всеки вол...

Уж намаляха жегите, пък хората още нервни да'ге.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 22:03

[smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 22:14

е, ако някой не иска или не може да разбере защо у дома си е добре да говори на своя език, освен когато нещо много уважително не налага да говори на чужд, мисля че никой не може да му помогне [smilie5]
понеже аз съм се научила да чета и да пиша на испански, преди да мога на български, живяла съм в испаноговоряща страна и съм говорила тоз език много години, мога да чета, да мисля и кво ли не на него, вероятно требе да не продумвам български?
ежел, логиката ти е проста, но в този случай само частично вярна: налагането на руския винаги ме е дразнило и вбесявало. вероятно ако живеех в края на 19-ти век, щеше да ме дразни и френският. сега е на ход повсеместното заместване на местния език(не само у нас) с английски. вкл. в испаноезичния свят. е, не ми харесва.
виж, ако някой напише заглавие на суахили или урду, вероятно ше ме заинтригува. ако успея да го разбера - ще ми е интересно и ще съм доволна. английски разбирам достатъчно, за да ми е ясно, че огромният процент заглавия няма смислена причина да е на английски. най-често - и снимките към тях спокойно могат да не се показват пред публика, па камо ли да са излагат пред чужденците [smilie18] .
...ама мен ме е яд за снимките, които са хубави...
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 22:14

написа:

> Писането на английски или друг език в български сайт, може
> да се тълкува като неуважение към онази част от съфорумците,
> която се предполага, че не владее тези езици.

>

---------------------------------
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[cool] да ползват транслатора на чичко гоогле [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 22:20

транслатора... за тва май си имахме родна дума [smile] [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 22:28

Ей така изведнъж се замислих, какви ли чувства ще изпита английско говорящ чужденец, посетил ФФ, гледайки произведенията ни и четейки заглавията ни, на родния си език..
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 22:35

Автор: shtukov
Дата: 05-08-11 22:28

Ей така изведнъж се замислих, какви ли чувства ще изпита английско говорящ чужденец, посетил ФФ, гледайки произведенията ни и четейки заглавията ни, на родния си език..

------------------------------------------

какви ли?
щом публикуват хайкуканията ми на техния роден език в техните сайтове и списания (които си имат редактори с претенции)- значи нормални

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 22:36

"...английско говорящ чужденец" - англоговорящ чужденец[smilie24] да ме поправи Lalinda ако бъркам [smile]

 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 22:38

Сега ще ни поправи и двамата..[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   05-08-11 22:40

дали [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   05-08-11 22:48

Ми то не е като да не съм правил изложби и продавал картини извън БГ. Тогава смятам за съвсем нормално рекламните материали и заглавията на картините, да са на езика на страната в която е изложбата. Ама когато е в България, си ги пиша на български..

 Re: за английските заглавия...
Автор: Onakava   
Дата:   05-08-11 23:42

Испанците на принц Уилям му викат Гийермо, на Чарлз - Карлос и Хари - Хари. Барни Ръбъл е Пабло Мармол, а Фред Флинтстоун - Педро Пикапиедра. Беемвето е Бемеуве, Джи Би-то - Хота Бе. На стоп-а му викат естоп, дори и с нож на гръкляна.

Не е зле да почнем да излизаме от комплексарското „тоя пък ся на какъв се прави“ и да почнем да приемаме, че просто хората толкова си могат, така им се харесва, това не ги прави по-лоши и най-вече - на никого не пречат. Ти можеш да си мислиш, от позицията на зрител, че това заглавие може да бъде написано със същия успех на български, ама за автора може да не е така - причините могат да бъдат стотици - не е задължително ти да разбереш защо...дали е асоциация, спомен, сън, игра на думи или просто така звучи най-добре, като мелодия - няма значение. В крайна сметка снимаме за себе си - кой разбрал, разбрал, важното е на нас да ни звучи добре.

Маро, тая снимка ти как би я кръстила на български? Аз й сложих De-dos. Снимката, естествено, е на Д2 [smilie3]


https://photo-forum.net/static/site_pics/161/7_1220041515.jpg

 Re: за английските заглавия...
Автор: Kanonir   
Дата:   06-08-11 02:24

ИМА МАААААЛЪК ПРОЦЕНТ ИСКТИНСКА НЕОБХОДИМОСТ ОТ ЧУЖДОЕЗИчНО ЗАГЛАВИЕ. айде, нека да не е необходимост, ама компромис в името на цялостното възприемане

Ами ако става въпрос за цялостното възприемане кой го определя туй, както и кой определя процента необходимост?

Щото ако е автора (както е според мен) не знам какво точно се дискутира.... А що според мен точно автора? Ами аз гледам на една снимка/картина със заглавие като едно цяло, като всяка част може да помага на другата или да я порти (вкл. и езиковия избор), но това си е авторско решение. Щото аз като автор, като правя нещо лично (не поръчка) го правя, така, както на мен ми иде да го направя/кръстя, па че другите ги сърбяло, че се подобрявало цялостното възприятие или се разваляло, ми готов съм да го обсъдим, а ако не можем.... ми да си ги сърби! Смятали че заглавието, щот е на "тоя" език порти визията - ми хубаво, смятали, че ако беше композирано по златно сечение подобрявало визията - ми хубаво, смятали че..... - ми пак хубаво.....

Коги съм наблюдател - ако не ми харесва как се връзват нещата - гледам ако мога да си вземам поука и подминавам.... храесва ми как се връзват нещата - ако мога да си взема поука го правя и ако мога се връщам пак да го гледам...

Честно не виждам къде е драмата?

П.П. понеже стана дума и конкретно за българския език и "уважението" към него, като роден. Макар и да живея в чужбина, мен лично ме дразнят българи, които заместват съвсем обичайни (че и по лесни и по-кратки от английския им аналог) български думи в нормален разговор... но в крайна сметка си казвам - ми хубаво, да плуват, тамън (ех какво е хубаво вместо "тъкмо" [smilie5] ) ми изясниха, че не ми пасват на аршина (или пък и на тях им се изясни, че не им пасвам на аршина) с всички последствия (приятни/неприятни) за двете страни от туй "оразмеряване"... ма чак да правим драми....

П.П.П. а за законовото опазване на езика и борbа с езиковата асимилация имам впечатления от първа ръка от закон 101 в Квебек ( Loi 101 ).... повярвайте - никой няма нужда от подобни извращения, които се ползват основно за други неща свързани с пари, не с език и "френския" де се говори в таз провинция го доказва.

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 09:36

написа:

> транслатора... за тва май си имахме родна дума [smile]
> [smilie24]
>

-----------------------------

както казват - анджък [smilie5]
онова на гооглето не бих нарекла преводач [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 10:00

канонир...ами тъкмо за тва стаа дума, бе...тъкмо за тва! всеки си носи отговорност. а аз отбелязвам впечатлението, което ми прави.
майо, ти кво са прайш, че не ме разбираш? нали знаеш кво ще ти кажа - кат искам "чужденецът" да ми са радва, качвам там! кат искам да споделям с мойте си хора - говоря им на български, за да не ползват транслатора.
освен туй кат толко искам дву-три-пет езичен контакт, първо слагам на моя си език, щото мойта си риза е най-близо до гърба ми, после мога да им преведа...щом не могат сами...[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 10:10

са още нема яснота мое ли, не мое ли д с кръщават чуждоезично снимките па още по - сложно стана затуй ми се ще да отправя тука следниот важен въпрос
са ко ш праим с тез думи дет ни съ родни ма съ написни съ родни букви.. мое ли поне тех д пишеме или пак ш н сърби

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 10:21

маро, както вече беше казано, паралелите с прякото общуване не са уместни. Не можеш да сравняваш местна кръчмарска „комуникация” с индиректно общуване по интернет – в случая чрез снимки и заглавията им. Интернет е световна мрежа и в тоя контекст използването на световен език в нея ми се струва съвсем естествено, дори и ако следвам твоята логика за – пак от английски – в Рим като римляните.

За дразненето те разбирам – ок, дразнят те наложили се езици, използвани на „местна почва”. Но тук се изби на морал с тезата, че със заглавия на английски някои си се издигали над други, показвали неуважение, липса на самоуважение и подобни „волски рожби”...[smilie9]

А съм напълно съгласна с Onakava, че причините могат да са най-различни. Искам да впечатля Пешко от английската (който ми следи профила) с нещо на английски – праас, английско заглавие. Искам да издразня мара, която не понася английски; да смигам на някой почитател на Metallica… Изтъкването на превъзходство тук е най-малко вероятната подбуда...

И в заключение нещо пак на английски, защото не ми идва на български: LIVE AND LET LIVE.

[shtrak]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 10:21

.. ко праим и со препинателните заглавия
как ш с познаят со родна реч ли съ писани или не

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 10:27

А?


затуй дайте дъ решим.. Мое ли ни мое ли.. ма да има черно на бело нещо.


[smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: niro   
Дата:   06-08-11 10:32

Аз бих искал да има заглавия на арабски [smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 10:34

са примерно зема че срещна снимка со заглавие "||\" как да разберем со робна реч ли е писано и требе ли дан я гласувам

 Re: за английските заглавия...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-08-11 10:48

هذا هو الموضوع فقط لا لزوم لها. يمكن للجميع اختيار عناوين لصور فوتوغرافية له، والجميع الأخرى قد تختار رأيه حول صورة واحدة بعينها. نحن لسنا بحاجة الى بعض هذه القواعد. ومما يبعث على الإبداع.
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   06-08-11 10:54

няма се пуашите! И без това специфични знаци не работят в полето за заглавия.

Например френските ударения : été

и май никога не са работели... То сякаш и апострофа не работи, ама не ми се проверява сега. [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 10:59

ей тука малко примери [smilie5] :
https://photo-forum.net/i/1503901&CATEGORY_ID=42

https://photo-forum.net/i/1503892
(отдолу си има линк към парчето, така че едвали някой ще е неразбрал заглавието, ако авторът го тури на бг.[smilie5] но да кажем, че тук си е ок английският. )
https://photo-forum.net/i/1503151

https://photo-forum.net/i/1503730

https://photo-forum.net/i/1503681

https://photo-forum.net/i/1503648

https://photo-forum.net/i/1500123&CATEGORY_ID=42

https://photo-forum.net/i/1503865&CATEGORY_ID=42

https://photo-forum.net/i/1503876&CATEGORY_ID=42



сигур всичките тея автори имат причини да пишат на английски...[smilie5]
пропускам родените чужденци [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   06-08-11 11:18

за първия пример ако заглавието беше "On the rocks rocks" щеше да си е съвсем на място [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   06-08-11 11:23

Маро, ама ти наистина бетон-подготвена, значи! Няма 2-5 при тебе! [smilie5]

По мойто скромно усмотрение повечето от примерите по-горе - хвани загланието, та блъсни снимката. Фаворити са ми он дъ рокът, както и оранжево-розовото цвете с многозначителен надпис мистър грийн у лево. Красивият флауър ме оставя буквално безсловесна [smilie18]; сънгласовете обаче удрят сичко останало у земята. Само с едно заглавие при това (и после кажете, че било без значение... [smilie21] )


***

Ама аз викам да зачекнем рейтинговите автори. Инак... несериозно някак стои... [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 11:26

ами сичко е подбрано съвсем безпристрастно само от последните 1-2 страници на избрано и представяне [smilie5]
изобщо не съм търсила титсничните заглавия, ама ако разрова, ще клекнете сички на мойто[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   06-08-11 11:28

"да клекнем сички на твойто" някакъв евфемизъм за нещо страховито ли е или к'во ... [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   06-08-11 11:32

Аз първо се сетих за онуй клякане, дето сички го клякаме кога няма... клекала, а пък природата не чака... [smilie10]


Прочее - Маро, считай ме наполовина навита да клекна. Кога се налага - налага се... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 11:36

абе ко са прайте бе... кажете за препинателните заглавия... пуууу

са седим тука на едно фото и съ чудим д гласувам ли или ш съм в нарушение

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 11:36

пусни тема и за тях, бе! и в нея ще пиша! [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 11:38

нема ред въведен и тва е... ш клякате дък шъ клякате кат ни знайти как

 Re: за английските заглавия...
Автор: tnt   
Дата:   06-08-11 11:38

на това

"нещо по-качествено и по-космополитно ли ви се струват? по-изискано, по-класно, по-възвишено?
малкото българско фотограф фнимава да не остане неразбрано от голамото англоезично фотограф?"

няма да клекна [cool] вечи казах защо.

еВсествено, дадените примери доказват само, че в доста случаи английските заглавия са неуместни, ненужни, смешни....

По-добре да се напрви един рейтинг Е [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 11:42

Сега остава да разберем как точно двете снимки с цветята изразяват неуважение, липса на самоуважение или каквито други грехове им бяха приписвани. [smilie8]

А I like it си е бая закачливо, като се замисля.[smilie5]

Заглавието в оригинал и песента на Ози – защо да се превеждат?[smilie8]

Не разбирам и какъв е проблемът с Winter White – за мен заглавието идеално пасва на снимката, а алитерацията няма как да се постигне с българския вариант: зимно бяло.[smilie9]

On the rocks пък какво му е? Игри на думи по принцип намирам за много сполучливи заглавия – не говоря за снимката, но заглавието е супер.[smilie24]

За останалите не мога да коментирам, но авторите им сигурно знаят кой ще ги гледа и какво искат да кажат...[smilie21]

Не знам дали не преигравам, но напоследък бие на очи броят на постовете на гаврещи се с конкретни снимки/автори и в темата за Рейтинг С. Не че нещо, но това сочене с пръст и често беззъбо хилене говорят зле за гаврещите се... Нали ако не харесваш нещо, не гласуваш? Или пък цикличните теми за чалга и чалгари...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-08-11 11:43)
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 11:44


начи аз ся дотук разбрах, че никой не иска да остане неразбран и да са изложи (ни прав, ни клекнал)пред чужденците....[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 11:46

ма ся 1000 теми ш праим да решим тука едно просто нещо.. требе да е синтезирано сичко.. точка 1, точка 2 точка 3...
немое туй, ма мое онуй, ни съ допуска туй... забранява са строго..., ма са позволява другото, и тъй нататък ей в такъв дух д е черно на бело д има и д с прилага[smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   06-08-11 11:55

Маро, в някои случаи това, че бива разбран го излага тоя въпросния в пъти повече... пред същите тези чужденци... [smilie5]


ejel - по много от тезите съм съгласна с теб, ама мисля, че през мааааалко по-широки пръсти трябва да гледаш на нещата. Аз примерно като се хиля - се хиля наред, не подбирам, не нарочвам и не соча с пръст... Това е по-забавния вариант. Пробвай и ти... [beer]


Досега violator-а ми изглежда като да е най-последователен... [smilie24] Ама с тез заглавия на собствените снимки преимуществено на английски не съм сигурна дали законовата уредба (дето ще я приемаме уж) въобще ще му даде право да пише по темата... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 12:03

от писаното разбрах, че ежел не е разбрала тва, дето приказвам, даже не е и опитала. затва ще изчакам да се върне и да прочете пак, ако й се занимава. преди тва няма изобщо да се опитвам [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 12:03

letera:

По мойто скромно усмотрение повечето от примерите по-горе - хвани загланието, та блъсни снимката. Фаворити са ми он дъ рокът, както и оранжево-розовото цвете с многозначителен надпис мистър грийн у лево. Красивият флауър ме оставя буквално безсловесна ; сънгласовете обаче удрят сичко останало у земята. Само с едно заглавие при това (и после кажете, че било без значение... )

------------------------

И на това да кажеш, че не подбираш[smilie3] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 12:04

е па вий ш решите за правото ма примерно те тука са никой не мое м барне


https://photo-forum.net/i/1240128



http://www.youtube.com/watch?v=2_HXUhShhmY


 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   06-08-11 12:05

Ejel - Именно, виж как добре сме се разбрали: кога си заслужава смеха, не подбирам изобщо - сичко пада под ножа... [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-08-11 12:06)
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 12:07

маро, занимава ми се и чета, но нещо не ми се получава разбирането[smilie5]

Иначе да, критерии си трябват. Точни. Предлагам по една скала от едно до десет в следните категории:

1. Уважение: самоуважение (10) – неуважение (1);
2. Снага: изправена (10) – клек (5) – легнала (1);
3. Наличие на вторични полови белези: подчертано (10) – загатнато (1);
4. Наличие на първични полови белези: вж. 3;
5. Грамотност на първи език: справяне с пълен член (10) – неизползване на такъв (1);
6. Използване на чужд език: кефи мъ (10) – нИ мъ кефи (1)...

Очаквам предложения, защото не мога сама всички[smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 12:12

требе да има точка позволения и разрешения д съ знай [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: pabadjiev   
Дата:   06-08-11 12:24

Въпросът не само в езика. Мисля, че образът трябва да говори, а не думите отдолу. Разбира се има и изключение - информация, одобено в репортажната фотография. Останалото е натиск върху зрителя непременно да мисли като фотографа. Всъщност всеки трябва да изживява нещата по своему...

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 13:06

Образите не говорят. Говорят авторите. Ако последното изречение все още не е заприличало на клише, мисля че има потенциал това да стане.

Оставете го този въпрос с обеззаглавените снимки. Често зад това се крие липса на въображение и креативност.. знаете какво се случва тогава... досада в рамчица.

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 13:10

мое и без...
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 13:11

е принципно мое ма слагат

 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   06-08-11 13:11

Абе трябва да се пишат заглавия и на диалект!
По цял свят хората се гордеят с диалектите си, а ние тука се гражданеем.

Да живеят северозападналския, източнорумелийският (дето няякой път кат чуя колко е мьек ми скърца на зъбите [smilie5]), родопският, трънският, банският и т.н.

Само пернишкия ми бърка у здравето ама за майтап стаа.

[smilie5] [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: shtukov   
Дата:   06-08-11 14:12

Английско говорящ
Английскоговорящ
Английско говорещ
Английскоговорещ
Англоговорящ
Англо говорящ
Англо-говорящ
Англоговорещ
Англо говорещ
Англо-говорещ

Моля Lalinda или някой друг сведущ по въпроса да зачертае грешните, че Чичо Г ми отказва..
Не се бъзикам. Благодаря предварително.[smitten]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 14:38

а са де кое е верното [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: letera   
Дата:   06-08-11 15:49

Петото. [smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   06-08-11 16:28

А що е кон - коне, но не е слон - слоне?

или кон - кобила ама не е слон - слонила?

Много е странен тоя нашия език - никаква логика[smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Kanonir   
Дата:   06-08-11 16:30

канонир...ами тъкмо за тва стаа дума, бе...тъкмо за тва! всеки си носи отговорност. а аз отбелязвам впечатлението, което ми прави.



Аха, сега разбрах - тая тема си я пуснала за да споделиш/обсъдим на теб какво впечатление ти прави - ми хубаво, значи драма конкретно със заглавие/автор/снимка няма, става дума за твоето впечатление!
Щото за другото... нали... както и ти потвърди всеки си носи отговорност - а тия де гледат могат да си имат всякакви мнения!

 Re: за английските заглавия...
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-08-11 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 17:33

именно така[smilie5] . всичко си е до мярка - както с всяко друго нещо. по отношение на езика секва мярка отдаааавна е загубена. сигур има причини. българите не обичат езика си и не го уважават особено. вероятно това е комплекс на малката нация, защото се случва навсякъде - скандинавците ползват английски повсеместно, хем не живеят с постоянно чувство за малоценност като българите. а вероятно не само у нас съществува и комплексът на "пророка" - страх, че никой не е пророк в собствената си страна, та затва гледа да "изнесе" интелектуален продукт. примерно - снимка с английско благозвучно заглавие(в нашия случай[smilie18] ). аз изобщо не се занимавам с другите чуждоезикови заглавия, защото те са спорадични. хващам се само с пазарния английски, който постоянно омаловажава всеки друг местен език.
това е явление. фактор. аз не го отричам, но и не го харесвам. затова се старая да го ограничавам за себе си. честно казано - учудвам се на охотата, с която хората отказват да ползват своя собствен език.
нямам за цел да се заяждам, но звучи така. факт[smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: wiseacre   
Дата:   06-08-11 18:35

Бе, друго си е "он дъ рокс", как ще го сравняваме с "на скалите (камъняка)".

Та, така...
 Re: за английските заглавия...
Автор: GuitarString   
Дата:   06-08-11 18:38

Всъщност темата е може би против тъпите заглавия, защото тъпото си е тъпо на български включително, пък смисленото, онова дето естествено струи от снимката би трябвало да е ок на всеки език..
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 18:41

Абе, лив ин дъ нау, 21-век е, басимусе... английският отдавна е станал официалният неофициален език на вида Homo Sapiens... само плебеите не го разбират, а те чий ше го дирят у нета? [smilie25]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 18:42

лакеите плебеи ли са?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 18:47

Па те лакеите си загубиха работата с края на 19-ти век [smilie25]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 18:50

затва ли такова напъване, бе?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 18:55

За чие напъване става въпрос? [smilie8]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 18:58

абе не ми връзвай. палим от четвърт оборот на тая тема[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 18:59

Забелязвам... и си нямам идея от къф зор [smilie11]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 18:59

българите не обичат езика си и не го уважават особено

-------------------------------------

Дойдохме си на думата, so to speak[smilie5]

маро, в много обобщително настроение си днес[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 19:00

няма да ме разбереш хич. аз на тебе ти знам пристрастията [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 19:05

маро, ако знаех добре трети език - и на него щях да пиша

Edit: a typo [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-08-11 19:10)
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 19:06

Абе то не е до моите пристрастия, а до фактите и реалностите...

Иначе, разбира се, ми е голям кеф, че баш ингилизкият стана официален световен език, че ич не ми се мъчи с разни френщини, примерно [smilie18]

А този казус почти не съм го забелязал да съществува сред по-цивилизованите северни части на Европа... е, понякога някои местни измрънкват, че никой не им учи дъча, шото всички там шпрехат на ингилизки...

Абе, уотевър, мен си ми е гот... а по темата имах няколко примера от мои снимки, които да илюстрират НЕОБХОДИМОСТТА от заглавие на английски - къде заради вързаност с разни песньовки примерно, къде заради игра на думи и т.н.

Но при всички случаи темата ще си е в посоката на лаенето на кучето и вървежа на кервана, та... [shtrak] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 19:12

е, чети горе. аз знам какви са фактите [smilie18] ето, и ти бързаш да се интегрираш отдавна[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 19:13

[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-08-11 19:13

На мен ми харесваше подходът на Кремон, който в знак на протест пишеше заглавията си само на руски.

***

Българският е доста далеч от английския, за разлика от немския и скандинавските езици...

Затова и българският английски е доста комичен.

Като гледам разни репортажи, в които българи говорят на английски пред чужди репортери, просто се срамувам за тях...

Ама то няма как нищо да не е наред, пък българският английски да е... приемлив.

Каквито хората, такъв и английският им.

Впрочем, французите имат термин "летищен английски". Разбираш го, но само толкова.

 Re: за английските заглавия...
Автор: wiseacre   
Дата:   06-08-11 19:14

Разбира се.
И тука нещата са горе-долу като "с фотошоп или не", когато всичко е изискано и на място - птосто не забелязваш и не дразни.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-08-11 19:15

P.-S.: За моя изненада, покрай съвместните френско-български прояви в областта на изкуствата у нас, установих, че доста хора от сферата на изкуствата, именно, говорят доста сносен френски, но се срамуват да го практикуват пред чужденци и търсят помощта на преводач.

За английския май няма такива притеснения?

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-08-11 19:19

Англофон.
Франкофон.
Българофон?

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 19:23

Еми, сори, ама не съм чел нагоре, нали чучки не читатель, чучки переводчик [smilie18]

Ич не бързам да се "интегрирам", въпросът беше окончателно решен още в детството ми.
Бях поставен в семейна среда, в която се срещаха френски, немски, италиански и английски възпитаници, а от други места идваше съветско-руската помия...
И макар да имах съвсем плахи детски забежки към Жо Дасен (то друга френска музика освен детска май почти няма ;)) и по-трайна симпатия към 'талинаското... да де, намирам се на приказка, за да се измъкна от бачкането сега... аре, инъф абаут ми... [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 19:25

ми да се не мъчиш, ще ти кажа - аз по тая логика не бива дума да продумвам, различна от испанския[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 19:40

[smile] Не бе, това не е до логика. То, по-глобално погледнато, това, което често се определя от хората за "логика", няма кой знае колко общо с Вселената... то тя и без това изобщо не дава пукната пара за всичко случващо се тук... или където и да било фор дат матер [smilie3]

Нещо май се поизмести посоката... идеята ми беше, че опитите за ала "кръстоносни походи" срещу английския са толкова безсмислени, колкото и ако бяха насочени срещу, да кажем, гравитацията...

И, ако се позамислите по-сериозно, файдата от тях в повечето случаи не само е никаква, ами се получават и бая смехотворни нещица в стил "драсни-пални-клечица"... или пък подигравките с франсетата за техните изкуствени опити да си "предпазят" езика...

 Re: за английските заглавия...
Автор: Kanonir   
Дата:   06-08-11 19:42

бе то всеки си избира, щото и мойте деца ще са поставени в подобна среда, ма с мене освен на български нямат шанс на друг, щото така както ще ги похваля/нахокам (и сичкото друго де се сетиш) освен на български на друг няма да мога!

Инак тая тема за езика е безкрайна и всеки си зане неговото. Тука в чужбина, от познатите ми (не само българи) палажението е около 50/50 - такива де си държът на родния език и такива де смятат че не им необходим както на тях така и на децата им.
Отделен е въпроса като говориш с децата си на чужд за теб език, на какво точно ги учиш (щото ти си "старши" сред учителите им) най-вече, като произношение, щото и на такива примери съм се нагледал.... но всяка коза за свой крак, щото общо взето можем само да си приказваме или като кебекарите - закон за .... за извращения!
 Re: за английските заглавия...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   06-08-11 19:45

българите не обичат езика си и не го уважават особено

За мен това е един много грешен извод. Ако българите са започнали да изучават повече чужди езици, нормално е и да ги ползват. Аз мисля, че няма особена полза от това да учим и говорим само български, макар и някой да го изтълкува като липса на себеуважение. Няма човек, който може да ме убеди, че българите пренебрегват българския, когато научат чужд език.

Между другото, самият сайт, в който пишем сега, е на два езика. Идеята е хората да споделят/разменят идеи, а не да се затварят до обичайния кръг от познати (предполагам).

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 20:15

SameButDifferent , вадиш нещата от контекста [smilie5]
абсолютно и напълно при тва.
ей тука едни илюстрации ми се мернаха ся преди малко:
https://photo-forum.net/i/1501017

https://photo-forum.net/i/1479368




баси, покрай тия английщини ще почна пак снимки да гледам [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 20:22

ми маро, и аз имам снимка "I lost myself today", ама сега ще трябва да се съгласиш, че казва повече от "Изгубих се днес"

https://photo-forum.net/i/1147035


 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 20:29

майо, за теб съм убедена, че ще се справиш и с българския [smilie5] така че не проявявай фалшива скромност [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 20:32

[ezik]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 20:34

ей ви тука още тема за размисъл: последните, топли, топли! таа е от представяне даже:
https://photo-forum.net/i/1502837&CATEGORY_ID=42


 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 20:37

Грамофон ?
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 20:39

рамчицата ма кефи!

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 20:45

кат казах рамчица глейте са...

ранно творчество [smilie18]
и бела рамчица и текстурка всичко си има [smilie24]


по принцип са ми е наивно ма го пазя за историята

https://photo-forum.net/i/925761


 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 20:50

няма лошо в това, всеки да се чувства свободен в места за разтоварване какъвто е и ФФ , и да се усеща свободен за минутите когато е там, пишейки на какъъво език, и както си иска.. да сънува сънищата си, да се почувства значим, не отнемайте сънищата на хората.

П.П.
нищо не сте разбрали от демокрацията.
н.м.в.п.к.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 20:56

според тъз метафора ко нема заглавие е кат дан сънуваш нищо

 Re: за английските заглавия...
Автор: georgi969   
Дата:   06-08-11 20:57

като гледам в най-скоро време ще е модерно да се пише на китайски.Английският ще си замине заедно с икономиката на щатите.Учете китайски, за да сте в крак с модата.[cool] [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 20:58

Ааааа, в онзи лост по-горе има идея... или поне би могло да има, щото напомня и като сюжет на филмчето LOST [smilie25]

А мара умишлено взима по-неадекватните примери... та я и аз да налея малко мАсло (без да навлизам в подробности за моята едновремешна борба за правилна употреба на българския език)

Макар че сега направо се изненадвам колко малко заглавия съм слагал на английски... т.е. на латиница, щото повечето са с имената на местата на ОРИГИНАЛНИЯ език (примерно дъч)


НО, как ще стане на бугарски играта на думи тук:

eMotion

Пък и кой изобщо би се затруднил да си го преведе [smilie11]

Още един бъзик с оригинално заглавие на песничка...
The Boletus of the Setting Sun

Ами туй, дето си има връзка с цяла история, която пък си има връзка с цяла песньовка... котки в люлката ли трябваше да бъде... и тогава щеше да е по-обърквателно с котешката люлка на Вонегът...

Cats In The Cradle

Подобен случай и тук... обещания - кфи обещания бре, за кфо...?

Promises


Или пък в случаите, в които просто няма достатъчно адекватен и/или многопластов превод на определени думи... еми, тоз десен ли, уев ли... после ме беше яд, че се направих и аз леко на пурист, защото това отвсякъде си е...

Pattern

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 21:05

не е допустимо да се прави забележка за използване на език, пишейки в селско андешковси стил, с много умалителни и носталгични селски кривения на езика.
н.м.в.п.п.с.ш
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 21:07

luboar, ар ю токин то ми? [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 21:08

токин н.м.т. н.п. [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 21:11

маро, а тая на бг как да я кръстя:

Fade to Black
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 21:11

ВСИЧКО е допустимо - и принципно (щом физичните закони го допускат), но и еле па га го владееш езикот по-добре от 99.99 % от народонаселението [smilie7] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 21:12

ЙЕА, фейд ту блЯк [cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 21:14

едната пък възвишена хайку поетеса, ще се пръсне от генетична селяния. ...ами като владееш езика на такива нива давай пример. защо шишеш селендурската. ?
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:21

глей ся, съвпадък, ти искаш да влезеш кат таран и да си кажеш приказката[smilie18]
ама кат не си чел за кво приказвам...
още в самото начало става ясно, че има мъъъничко изключения, дето са уместни, така че аз по тоя въпрос не виждам що се напъваш да ми откриваш топлата вода.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:26

са како Маре видехме некои неуместни примери
з д с сравнява обаче требе д слева снимков матриал со уместни примери [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   06-08-11 21:26

хайку не е възвишена поезия, нито пък аз
па пишем си по селски, щот си знаем свой род и език
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:27

уместни, уместни...колко да са уместни? ако човеко не мое да мисли хубаво на български, мое да ми праща аз да мислим вместо него...йофтинко ще му зема. а за бонус мое и на испански да ми гу туря!
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 21:29

Автор: luboar
Дата: 06-08-11 21:14

едната пък възвишена хайку поетеса, ще се пръсне от генетична селяния. ...ами като владееш езика на такива нива давай пример. защо шишеш селендурската. ?

Да редактираме:

едната пък възвишена хайку поетеса (няма запетая) ще се пръсне от генетична селяния. ... (СЛЕД пунктуационните знаци СЕ оставя разстояние, а не преди тях) ами като владееш езика на такива нива (запетая) давай пример. (удивителна) защо шишеш (Защо пишеш, но това вероятно са си просто typo) селендурската. (селЯндурската) ? (и отново за разстоянията)

7 грешки в 2 реда... еми, не е чааааак толкова зле по някои стандарти (ни тъ знам от дека си) [beer]




Маро, това донякъде е вярно, аз си признах, че си търся занимавки, за да се измъкна от бачкането [smilie8]

Но има едно "НО" - да беше формулирала темата за принципно неадекватните заглавия на какъвто и да било език... вместо това ти избираш конкретно с любимия ингилизки да се заяждаш... па нещо и мен ме е ударило заяждачеството в момента [smilie25] [smilie18] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:33

д с прецени кое съ е възвисило повеке кое по малко требе д с премери. нема ли мерки сичко с изравнява щот става неопределимо. кой ш определя мярката кой ш мери А..

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:34

ето, че пак не можеш да разбереш...чети, бе! хем повече време от бачкането ще утрепеш! не е за принципно неадекватните заглавия. за тва мое всеки да си пусне отделна тема. ще споделя [smilie5]
само и единствено за английските такива. и то не принципно неадекватни, а такива, дето няма никва нужда да са на английски. щото има сума ти свят, дет не бил циганин, ма му почернял задника. глобалисти [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 21:36

а white horse waiting[smitten] Алитерацията[smilie24] [cool]

И "бял кон в очакване" би станало, но няма алитерация[smilie2]

А аз продължавам да не виждам никаква връзка между заглавията на английски и предполагаемата омраза и неуважение към българския...
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:39

значи няма и да видиш...
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 21:39

Нямало нужда да са на английски...

Нуждата е субективно усещане[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:41

определено [smilie18]
но ефектът от задоволяването на нуждите е обективен често пъти[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 21:44

е па.. езикът се променя в рамките на месеци.
.. тук е място за разтоварване, и всеки има право да се чувства значим с всички средства и езици.
п.п.
изказвам се от името на "мишените", макар, че темата не ме засяга пряко.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:44

нема ли некоя универсална мярка да пасва на сичи субекти дан с стига до недоразумения, щот ги гледаме сички

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 21:45

Автор: мара
Дата: 04-08-11 13:59

нещо по-качествено и по-космополитно ли ви се струват? по-изискано, по-класно, по-възвишено?
малкото българско фотограф фнимава да не остане неразбрано от голамото англоезично фотограф?

Та, те това ли е целият проблем или има още доуточнения по-нататък?

Щото, ако е само това, същото можем да го кажем наистина за всеки език и остава питането защо точно английският те притеснява...

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:46

и после кой пусна тихата пръдня. и д с повтаря колко пъти.. ма ай дан почвам

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:48

заглавията дс ви проблем
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 21:51

маро, ефектът е до възприятие, което пак е субективно.

Т.е. за теб - неуважение, за мен - практикуване на чужд език, примерно.[smilie25]

За един - сватба, за друг... Нали знаеш?[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 21:55

са представете си как съ озаглавява "банално повтаряща съ снимка" [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 21:55

практикуваш чужд език? тук и така? да провериш как се справяш? да видим и ние? ми то в царството на слепите еднооокият е цар, ма жена...вярвам ти, че знаеш английски, моля ти се.
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 21:57

А защо не? Или пак някой трябва да регламентира кога и къде??
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 21:59

violator, давай предложение за кой да мери и определя мярката, че опря ножът в кокала[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   06-08-11 22:01

(за кавала граматик)
добави към седемте правописни грешки. и трите изречения започнати с малки букви.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 22:03

е са аз д давам... требе сички да го изберем, па и той д с съгласи требе единогласие д има
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 22:05

затуй предлагайте... [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 22:07

всеки има право на лош вкус, нали така?
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 22:07

Така де, ама ти май имаш проблем с това[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 22:11

разбира се, винаги гледам да помогна, когато мога [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 22:12

Еми, дет се вика, разни хора, разни... работки.

Та, айде един такъв въпрос:

Кое всъщност е по-дразнещо - грамотното писане на чужд (и конкретно на английски!) език или неграмотното на родния?

Вероятно отговорът е в началото - разни хора...

А мен пък бая ме дразни липсата на джентълменското отношение... не би трябвало да е "допустимо" един мъж да обижда брутално някоя дама... пак разни... и т.н.

 Re: за английските заглавия...
Автор: headcharge   
Дата:   06-08-11 22:13

мара написа:

> ей тука едни илюстрации ми се мернаха ся преди малко:
> https://photo-forum.net/i/1501017

> https://photo-forum.net/i/1479368



Хихик туй второто е мой залезчик [smilie25] Искам да си го защитя [smilie18] Та кръстих го Lost, в чест на сериала [smilie24] Нали там островче, моренце, залези, Кейт...
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 22:14

признава се ;)
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 22:15

А, ето де - headcharge, не само ти защитих лоста, ами го и разконспирирах [smilie5] [shtrak]

 Re: за английските заглавия...
Автор: headcharge   
Дата:   06-08-11 22:15

[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Argazki   
Дата:   06-08-11 22:19

Ето тук пък една снимка със смесено заглавие, заглавие което помага да разберем снимката...
https://photo-forum.net/i/1504104&CATEGORY_ID=42
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 22:21

кат не с реши требе ли д говорят образите, не требе ли тъй шъ е

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 22:23

са по мое мнение тва "фото апарат" требе д с пише долу дет има едно от автора [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 22:24

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 22:32

кажете са за снимките без секво заглавие... тва какво значи [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Argazki   
Дата:   06-08-11 22:35

Те са The best, тука има една приказка, ма незнам дали ша го преведа правилно - Една снимка е повече от 1000 думи !
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   06-08-11 22:35

пълна безотговорност.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 22:37

[smilie18] Това със заглавието на снимката на апарата отваря една цяла нова (под)тема, с която бихме могли да й разводним замисъла на мара [smilie18]

Та, ето още един въпрос:

Ако заглавието ни изглежда принципно неадекватно (пределно очевидно е, не казва нищо повече и т.н.), има ли изобщо значение на какъв език е?

Демек с какво са по-дразнещи неадекватните (според собствените ни виждания, разбира се) заглавия, които са написани на български, от също толкова неадекватните, но написани на чужд (и специално на английски) език, ърм? [smilie25]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   06-08-11 22:39

кажете са за снимките без секво заглавие... тва какво значи
------------------------

Как какво - жест на отказ от неуважение и себеуважение, какво друго?[smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Argazki   
Дата:   06-08-11 22:44

Вярно, че излиза една подтема, но има нещо общо с оригиналната, ами нали много от английските зглавия, които се слагат са си доста неадекватни !
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-08-11 22:53

Напушва ме смях, като се сетя, че моя милост има дори няколко кадъра със заглавия и анотации на немски!

Нещо като, както нарича един мой познат немец едно друго нещо, afterglow, отглас от Евангелието, сиреч.

И хората с право пишат в коментарите си, че не (го/ме) разбират.

Сякаш и без друго всичко не е пределно ясно!

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 22:53

[smile] Ами така де, аз за момента направо се чувствам, че я спеших мара натясно с таз подтема... щото май по-повсеместно е усещането за принципна неадекватност (очевидност, ненужност, безсмисленост, казионност и т.н.) на заглавията, отколкото за казуса за езика, на който са...
И затова по-скоро излиза, че мара нещо я тресе някаква англофобия...

А пък сега чак се сетих, че всъщност гък не каза против последното ми кадро с doomsday-а... демек дали наистина толкова я дразнят тез английски заглавия или нещо друго стои в дълбините на нейното роптаене, ърм?
Може би психоаналитик нужен [smilie7] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-08-11 22:59

Имам и една погребална серия на име Архангеловден, струва ми се, с названия и анотации на латински.

Нея пък съвсем никой не я разбра.

Не че очаквах някой да има куража да я проумее - некролозите плашат.

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 23:26

Снимка без заглавие. Що?

1. щот е повеке от хиляда думи;
2. щот съм прост и не моем да измислим;
3. щот дан подразня некой со заглавието;
4. щот съм велик и ми дреме на... заглавието;
5. щот кат автор тъй съм решил;
6. щот имам други причини;

са мое точките д с разместват и д с добявят ко некой предложи още щот .. [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 23:38

7. щот на майката Вселена всичко й е през оная работа, та е все тая [smilie18] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Argazki   
Дата:   06-08-11 23:38

Ай, че тряа и малко социален живот да се проведе тая вечер, било то на английски, испански или на квот падне.Стига да се стигне до... снимане ! [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 23:45

точка 7 съ съдържа в точка 4

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 23:47

демек съ явява нещо кат подточка [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   06-08-11 23:49

violator, вЕрно, признавам, един вид така си е [cool] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   06-08-11 23:55

аре допиваме бирите и па ке пишеме уре щот требе съ разгледа и проблемът со снимките без заглавие [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   06-08-11 23:57

попът кат' си нямал работа почвал да си пори расото ... [smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: petkova70   
Дата:   07-08-11 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   07-08-11 00:06

[smilie18] а после да заФанем и заглавията без снимки... [smilie8] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 00:36

и такива съ срещат ма има и со без снимка и со без заглавие... гледат съ тиражират съ. що!? щот майката вселена нали... щот всеки съ оправдава с майката вселена ей за туй.. ма ней тъй май
са ко мислите вие [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   07-08-11 00:56

Това пък на мен ми напомни за онез бъзици едно време - с изцяло сиви/черни/бели/ и т.н. "снимки"... някой спомня ли си... събираха по сума ти точки, включително Б [smilie18] [shtrak] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ирник   
Дата:   07-08-11 01:42

Пуснах заглавие на албански. Английския ми е по труден. [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   07-08-11 01:45

Море на английски е sea... ама се тая де, то всичко е все тая... пък и дет май е по-яко [smilie7] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   07-08-11 07:25

в Резервата казват:

и със тава, и без тава, се си е се тава ...


[cool] [cool] [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-08-11 09:03

А аз, подобно на тьма, се чудя единствено на снимки от някое място или град без заглавие, на които трябва да питам в коментарите "къде е това?" И не ги точкувам тези снимки [cool]

Иначе, уайт хорз със сънгл, изобщо не ме учудва, защото го подминавам с усмивка. Пак без да го точкувам, ъв коурз [smilie5]


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGVh7G89RKKegn6Nd2lZ9YSwEpQK2Ftrwcupds9mUwPCUm6sNyh-quQbcI



 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 09:32

ааа, за снимки с нелепи заглавия даже тема си имахме. чудесна беше! за всекви случаи сме си се изказвали. ся вече е време да се види що така с английския [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   07-08-11 10:11

да бе,

що така с английския ... [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   07-08-11 10:25

Снимка без заглавие. Що?

1. щот е повеке от хиляда думи;
2. щот съм прост и не моем да измислим;
3. щот дан подразня некой со заглавието;
4. щот съм велик и ми дреме на... заглавието;
5. щот кат автор тъй съм решил;
6. щот имам други причини;
7. щот на майката Вселена всичко й е през оная работа, та е все тая

-----------------------------

8. щот не знам английски https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0079.gif
[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 11:13

хелооуууу на всите у темата [smile]



- точка 8 съ приема.


- точка 7 съ явява подточка на точка 4 ма ко настоява некой мое д я оставим по всеобхватно д седи


- важно е д с отбележи че верниот отговор мое дан е само един.

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 13:03

шо не пишете бре.. ц ц ц

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   07-08-11 13:23

ха добър ден, бях си на селу, ий ся са върнах [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-08-11 13:36

написа:

> ааа, за снимки с нелепи заглавия даже тема си имахме. чудесна
> беше! за всекви случаи сме си се изказвали. ся вече е време да
> се види що така с английския [smilie5]

Чи що така с английския? Мен примерно ме пристяга льо стомаха, като видя някаква франкофонщина, но най-вече щото не го знам, не че примерно заглавието е тъпня. Та лонг лив инглиш, льо долу францушкия[smilie23]
И..
Да на снимките с тъпи имена![smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: baldhead   
Дата:   07-08-11 13:51

Маро, права си! Никой у киберпространството не требе да разбира кой какво е щракал с цифрако! Освен ние от махалата,разбира се. Така аверчетата "фото-кралимарковци" имат шансовете да бъдат отбелязани по свето нещо като туземци от Алеутските острови или Амазония. При това много по-големи шансове, Маро, отколкото като демографски изчезващо населенийце на Балканчетата!Което неизбежно ще докара пара, инвестиции, спонсори и какво ли още не за съхраняването на изчезващо славянско наречие, което ние си обичаме като език. Така че, Маро, пиши си на кирилица както ти дойде! Това е печелившата стратегия!
 Re: за английските заглавия...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   07-08-11 14:00

Снимка без заглавие. Що?

1. щот е повеке от хиляда думи;
2. щот съм прост и не моем да измислим;
3. щот дан подразня некой со заглавието;
4. щот съм велик и ми дреме на... заглавието;
5. щот кат автор тъй съм решил;
6. щот имам други причини;
7. щот на майката Вселена всичко й е през оная работа, та е все тая

-----------------------------

8. щот не знам английски
[smilie18]

9. щот некой ше ме разбЕре погрешно или изобщо нема да ме разбЕре[smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   07-08-11 14:03

10. мърдзи ма да го пиша
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   07-08-11 14:04

300 [cool] [cool] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: тьма   
Дата:   07-08-11 14:26

Когато пускам снимки в руския форум, пиша заглавията на руски, когато - в чуждоземен друг - на английски, ама като гледам - и в нашия съм пуснала с английско заглавие, а уж съм борец за българското[smilie8]


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1147031884.jpg



 Re: за английските заглавия...
Автор: Kanonir   
Дата:   07-08-11 16:02

е нищо де, тамън се вписваш идеално в туй за което и е приказката на Мара!
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 16:38

точка 9 дс причисли кат подточка на точка 3, точка 10 кат под точка на точка 4 [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   07-08-11 16:42

дан съ налага си плюнчити пръстити и да прилиствати:

Снимка без заглавие. Що?

1. щот е повеке от хиляда думи;
2. щот съм прост и не моем да измислим;
3. щот дан подразня некой со заглавието;
4. щот съм велик и ми дреме на... заглавието;
5. щот кат автор тъй съм решил;
6. щот имам други причини;
7. щот на майката Вселена всичко й е през оная работа, та е все тая
8. щот не знам английски


[cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 16:44

точка 11. щот чекаме в темата на Мара дс обобщи некво всеобщо правило и тогаз по него д туряме заглавия;


дс счита че точка 11 мое дс яви под точка на точка 2 и точка 3 едновременно


[smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 16:45

mayflowerbg, [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   07-08-11 16:53

12. (по стар стил) или 7. (по нов):

щот съм нарцис и си гледам/ми гледат никО горе у лЕво[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-08-11 16:54

mayflowerbg [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-08-11 18:46

тьма написа:

> Когато пускам снимки в руския форум, пиша заглавията на руски,
> когато - в чуждоземен друг - на английски, ама като гледам - и
> в нашия съм пуснала с английско заглавие, а уж съм борец за
> българското[smilie8]
>
>
> https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1147031884.jpg

>
>
>

Пък точно това заглавие звучи по-готино на български и руски, защото се получава по-лаконично [smile] "по встречной однонаправленного" [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 18:48

baldhead, намериха ли те?
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   07-08-11 18:51

A Soul Asylum как ще преведеш на български и руски?[smilie3]

Runaway train, never going back
Wrong way on a one-way track
Seems like I should be getting somewhere
Somehow I'm neither here nor there
 Re: за английските заглавия...
Автор: тьма   
Дата:   07-08-11 18:54

ejel е отговорила вместо мен, спасибо[smilie3]

 Re: за английските заглавия...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-08-11 18:55

Ми не зная как за сега - сега слушам още "Состав Радуга и Ричи Черная смерть" [cool] Да не го продължавам на турски как се получава ... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   07-08-11 19:29

Обожавам английските и американските заглавия особенно с лед - то Джони или Джак винаги с приятели ме кефят [thankyou]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   07-08-11 19:31

[cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: дидибаев   
Дата:   07-08-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   07-08-11 23:04

Ингъленд, Ингъленд, Ингъленд... и най-вече, разбира се, Ю Ес Ей, Ю Ес Ей, Ю Ес Ей [thankyou] [shtrak] [beer]

Ей това като го дооправя шъ го кръстя Гад Сейв дъ Куин... па май става и за конкурсо [cool] [beer]


http://photo-zona.net/images/user59316/album12259/large/1312747422_vquo5421_DSC_4472.jpg



 Re: за английските заглавия...
Автор: El_Fuego   
Дата:   07-08-11 23:11

Признавам само заглавия на латински.
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   07-08-11 23:43

са на тая снимка нема убедителна основа паметникот ма тва бел кахър...

кат гледам заглавието на загорката и то со латински букви написано... са кажете ми мое ли тъй върху родна бира дс пише... пуу

 Re: за английските заглавия...
Автор: mladenov   
Дата:   08-08-11 01:43

Заглавието на една снимка е измислено от автора на същата. Може да е бил в настроение за заглавие на английски и такова да е сложил.Това го разбирам. Ама ето това, не мога да го разбера.На първа страница на форума е под "Последни фото новини":

1.08.2011
Spirit of Burgas отправя предизвикателство към любителите на фотографията, без значение дали са професионалисти или не, да участват в конкурс за фотографии под надслов 'Pure Water'


Не виждам къде е проблема, след като обявата е написана на български език, да се напишат и подчертаните думи на същия език, още повече че при превода смисъла и значението им няма да се променят! Ако е толкова зор, може английския текст да се сложи в скоби след българския.Да не говорим че така като е написано не се разбира Spirit of Burgas име на организация ли е или е нечии псевдоним, например.[beer] [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: violator   
Дата:   08-08-11 02:09

еми ко пречи на загорката да напишат со родни букви ЗА-ГОР-КА

А?

па на Spirit-о of Burgas ке има и от чуждестранно присъстващи.. за тва д разберат и те [smilie24]

 Re: за английските заглавия...
Автор: deja.vu   
Дата:   08-08-11 04:25

Най-често някой слага английско заглавие защото така го е усетил за правилно или защото така му е дошло отвътре,без начение колко е вежд в съответния език.
Въпрос на възприятия и гледни точки.
Всичко друго е бошлаф.

 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   08-08-11 04:47

Човек аха да си помисли, че работите ви са интригуващи и будещи размисъл проникновени шедьоври, а вие веднъж свършили това, сега сте на сладка раздумка и за заглавията, че да станете хептен съвършени [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-08-11 06:41

сънгл [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   08-08-11 07:05

густафф морген [cool] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   08-08-11 16:33

Не се казва вежд, а вещ.

Вещ идва от вещина, не от вежда...

Как е възможно човек да пише на български без да мисли? Че как мисли и на английски?

Иначе напълно приемам, че човек е напълно отговорен и за кадъра, и за заглавието, което е сложил на опуса си, и че същите го определят в очите на гледащия напълно.

Нещата са сложни. Гледащият не е непременно на вълната на показващия... Понякога е възможен и контакт... Няма лошо.

Имам тук на бюрото си един български календар, в който кадърът за месец август с название Desperado e на Кристал!
Поздрави!
Колоритът ме изненада, формите - овални, - също (свикнала бях с охрите и квадратите)!
Названието също ми допадна.

Тази сутрин гледах в автобуса един гринго със синя тениска, на гърба на която пишеше Colorado, и се замислих, при това за пръв път, че Колорадо означава цветен!

На моята тениска, маскировъчна, пък надпис, развеселен с пайети, пише: YOU DON'T SEE ME. Хората сричат и не вярват на очите си...

Има гъдел и тръпка и в названията на английски...
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   08-08-11 17:04

Има тръпка НЕ защото са английски а защото ние влагаме такава в тях ...
В английският език има много думи с по няколко значения.. Също така изрази, метафори, доста богат сланг / уличен език/
Например "шахматната дъска" означава расизъм, борба м/у белите и черните ...и тн.
Ако трябва да съм искрен до край и поради факта, че владея втори език, като матерен ще кажа, че българският език е доста бедняв...
Да не говорим за всекидневната му употреба. Там повечето от нас използват не повече от 200-300 думи.
Това все пак е нормално предвид историята ни. Когато Шекспир се е разписвал над своите постановки а Европа се е унасяла под звуците на Моцарт, тук не е било розово!
Да някой ще каже ама България не е била единствената поробена страна. Да но при останалите, колонизаторите освен, че са взимали са и давали много ...
Тук няма и помен от турската култура или наука или каквото и да било...
След 500 год. робство са останали дузина мечета и малко повече помаци, които не знаят даже как да се определят, като българи или като турци ...
А в някои села продължава орането с вол ...
Та за какво самочувствие и патриотизъм да говорим тук...
Малко е извън темата всичко това, но има отношение.
 Re: за английските заглавия...
Автор: i7   
Дата:   08-08-11 17:34

Маро, тук във форума, английският е относително малко. Трява да си поговориш пет минути с програмист (девелъпер). Там положението е нетърпимо. Стремежа да се използват чуждици е огромен. Причините за това са в "професионият" изказ. Хранилише вместо repository звучи несериозно. Оправянето на грешка в програмите, много отдавна е заместено с "фиксване на бъгове".
Аз много дълго се чудех и възмущавах на английската простотия в българският език.

След това прочетох (пак) история славянобългарска. Оказа се, че умишленото използване на чуждици в българският език не е от вчера.

"Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи."

Паисий го е написал преди триста години, а сякаш го е писал вчера.

Както казва Соломин: "Нищо ново под слънцето"

И това ще си отиде, важното е да има хора които да милеят за родината си и езика си. Докато има такива хора, има и надежда.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   08-08-11 20:03

Нищо умишлено няма, това си е съвсем нормално и напълно демократично развитие... всъщност обратното - насилственото налагане на нечии пуристки (или чистофайнически) възгледи - това е умишлено...

Както и при програмистите, а и при фотографи и т.н., нещата съвсем естествено си им идват... мен никой не ме е юркал да казвам, че си сейвам файла, че си дупликиръм лейъра и т.н... то си идва самичко и не значи почти нищо...

И няма кой знае колко връзка с някой конкретен език. Въпреки че съм последният, който може да бъде обвинен във франкофонщина или русофилия, просто ми аресва и си викам мерси, песньовка и какво ли не... аре чао [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: venom   
Дата:   08-08-11 22:33

Да си ги заглавят както им е по вкусно, кво пък, от автора си зависи [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: venom   
Дата:   08-08-11 22:34

А, @i7, не е професионалния изказ, просто за много термини няма или не са популяризирани думички на български.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Diandimov   
Дата:   09-08-11 06:20

Ние общуваме чрез езиците, затова ми е все едно на какъв език чета или говоря, стига да го знам.

Често ми е много по- трудно да разбера какво искат да ми кажат в клуба, и то на български.

Съдейки по някои постове мога да кажа че се увеличават хората които са прочели максимум една книга (или по- малко) в живота си.

Заглавието - на български или на английски?
Както ми харесва.
Едно време ме питаха - "кажи сега, в Шумен ли ти харесва повече или в София"? Ми се ми е едно. И там, и там. Безсмислен въпрос...

Английския ми е втори български, а българския ми е втори английски.
Английския е по- така, бългаския е по- онака.

Заглавията?
Както звучат по- добре.
Но задължително трябва да има заглавие!
Забравете че снимката говорела сама за себе си!
Такива снимки са единици.
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 07:21

густафф морген [cool] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Diandimov   
Дата:   09-08-11 07:27

Добър ти шуменски Вторник.
 Re: за английските заглавия...
Автор: wiseacre   
Дата:   09-08-11 08:07

ivenchev, не закъснявай, де [smilie18]

Въпросът, в повечето случаи, е дразнещото впечатление от ситуация, тип "на свинче - звънче".
Когато е добра снимката - кой ти гледа заглавие...

off/ От Шумен имам добри спомени, може би, защото бях много млад. [beer]



Публикацията е редактирана (09-08-11 08:13)
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 08:31

замислих се,

то, не че има връзка, ама ако фотографиите не се нуждаят от заглавия, имат ли нужда картините от такива, или скулптурите, или други некви подобни произведения на изобразителното, обезобразителното и прочие искуффства

[smilie8]

щот' аз обикновено ги снимам едни ... заглавия [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivodam   
Дата:   09-08-11 08:46

мара: Макар и много рядко, използвал съм названия на английски и немски на некои мои снимки, защото така ми е дошло в главата, спонтанно, и добре се връзва според мен с картинката, и няма добър еквивалент на български. Два примера:

Тази съм я кръстил Limelight:



https://photo-forum.net/static/site_pics/111/o_1213745538_grivesta-ff.jpg




А тази например Fly-bye:


https://photo-forum.net/static/site_pics/118/v_1224441873_flamingo6-ff.jpg



Във втората има известна търсена фонетична двузначност, която да ме убиеш, не знам как може да се предаде на български...


[smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 08:52

тя мара не говори за тези много редки случаи, а за масовото именуване с английски заглавия за щяло и нещяло ... [smilie25]

аз поне така я рабрах [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-08-11 09:11

сънгл



 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-11 10:25

Мароооо! Пишат на ингилизки защото ми се гражданеят да ге!

[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 10:31

прочетох почти цялата тема и оправия няма.

много се разсмях на един коментар на една титанка, че тя пропускала снимките които били с чуждоезични заглавия. много ми стана смешно значи, стои тя и клика на тъмба закривайки си очите с едната ръка.... после като се отвори снимката и леко повдига нагоре ръката си, вижда заглавието на какъв език е и ако е на английски бам бекспейса.... ей няма такава психария куме, няма. [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-11 10:45

Не бееее! Не си разбрал!

Едните пишат на чùждоземски щот се гражданеят, а другите отказват да гледат таквизи снимки щот се гражданеят още повече.


[smilie5] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   09-08-11 10:53

проверява колко снимки е кръстил на английски ....

 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-08-11 11:12

Е ся ше видиме Тодаре колко се гражданееш и ти.

[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 11:16

ами тези с латинските заглавия [smilie10] смятвай, то си е чиста гарга (сива врана [smilie18] ), но иначе е Corvus cornix...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 11:29

Е, моите кадри с латински названия нямат отношение към флората и орнитофауната, а към тайните на живота и смъртта и трудния преход от едното състояние в другото...

Латинските названия обобщават и свекчават силата на удара...

***

Всъщност, не съм виждала, освен в редки случаи, заглавие на латински, примерно, към кадрите с представители на фауна, различна от тази на пернатите...

Защо?

Иначе ми е ясно, че заглавията на немски, френски, италиански и донякъде руски, са единствено за посветените, докато тези на английски са за т. нар. профани, или непосветени...

За кого ли пък тогава са заглавията на български?
[smilie3]

Или загадъчните К., М., и по-рядко някоя друга буква, под кадрите с обнажени девойки или сегашни и бъдещи милфки?
 Re: за английските заглавия...
Автор: ninikolov   
Дата:   09-08-11 11:45

Дискусията, както обикновено се измести от първоначалната теза на Мара. Май по-важно е не на какъв език пишем, а на какъв разбираме като четем.[smile]

By the way, по-всеобхватната дискусия за "чистотата" на езика се води поне от век.

Ето поетичното мнение на един от участниците:

«Гърбосложен на кревата
Себеспомням твоя стан
И в унесница благата
Стих въртя а-ла-Балан.
Себеспомням скъпи срещи
Из Борисов дървосад,
Устодопирници жежки
Отлетели без възврат...»

 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   09-08-11 11:51

Имам една !!!! [smilie24]

Кръстил съм я "Zalez" !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 12:02

е на това те му викам английски ...

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 13:02

оф, не мога да чета цялата тема...[smilie5]

иначе не се дразня от англ.заглавия, освен ако:
- не ги разбирам [smilie5]
- не пасват на снимката /което става и на български заглавия/[smilie3]
- снимката е толкова абсурдна, че е дразнеща и смешна барабар[smilie18] със заглавието.

 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 13:14

****** и .

тези двете на какъв езика са?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Frida   
Дата:   09-08-11 13:43

Тука един човек каза, че българския му идвал по-бедняв. Приемам, с уговорката, че неговия български е по-бедняв. При някой човек, който може да използва целия потенциал на езика си и на културата си, едва ли би бил такъв случая.

Друго то същия автор: че поробителят не бил оставил нищо от културата си по тия земи. Доста странно твърдение, имайки предвид, че южните ни градчета са осеяни с "ракетите" на сума ти джамии, че много от думите ни, например чорба, торба, кьопоолу, баклава и т.н. са с турски произход. Да не говорим за манталитета ... Явно авторът е забравил какво е по-родните земи. Здраве да е ...


Относно английските заглавия и лафа "пиша го на английски, че не се сещам как е на български" ... еми, кога станАхте калайджии, кога ви почерне гъза?! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Иначе най-уважавам снимки, от които се вижда, че автора може да се изразява чрез образа. Ако владее и двете, му ставам заклет фен, но това е много рядко.

Любимото ми заглавие и на български, и английски език е "Самота" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivodam   
Дата:   09-08-11 13:55

ninikolov: [smile] [smilie18] [smilie18] [cool] [cool]


[smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 13:59

Не можете да имате нещо напротив, когато е написано на утвърден международен език.

Ако в даден регион или сфера на възприемане - примерно занзибарски форум, не разбират езика на заглавията, това може да е в ущърб единствено на автора. Но не го прави виновен, просто аудиторията е такава.

За това, че много хора не разбират заглавията написани на международен език, могат да се сърдят единствено на себе си.

Ами сядайте и учете [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: headcharge   
Дата:   09-08-11 14:00


https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1255718954_IMG_4486.jpg



Leaf Me Alone [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 14:00

ето ТУК например, си е леко дразнещо.[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 14:00

абе аз квото питах, отдавна го разбрах [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама гледам,че зоната е затворена, та нека тук върви спамът на воля [smilie5]
фридке, аз към твойто любимо заглавие да добявя и мойто: "размисъл"
айде некой вещ в търсенето да изрови оная прекрасна стара тема с покъртителните заглавия, че да не отварям пак аз нова [smilie25], че лошо име ще ми излезе[smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: navy   
Дата:   09-08-11 14:14

Аз тази тема не съм я чел, дори не знам кой е авторЪТ [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 14:19

Автор: мара
Дата: 09-08-11 14:00

... оная прекрасна стара тема с покъртителните заглавия ...


що бе,

аз вчера привечер снимах едни ... заглавия

"Немлада булка на изстинал керемиден покрив береше къпини ..." [smilie5]

ма теа нема ги покажа, щото ш'ми стъжнят живота ... [smilie10]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Gruyu   
Дата:   09-08-11 14:36

аз пък на заглавията не им обръщам внимание много-много....особено в Голо тяло.....е, по-засукано някакси стои снимката като прочетеш отдолу дриййм вместо мечтъ!
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 14:37

Има си английски неща, дето в българския звучат по- просташки някак:

Чудесното : wtf или уот дъ фак си е екстра заглавие за почти всеки форумски кадър, пък на български как да го речеш- к'во да го е'а?

Как казваше великата стрина Злата: кат бащите ни са биле прости българе, че и ний ли?!?

[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 14:45

е, аз имам и други от днеска [smilie18]
има барем един лонли хорс, един гост райдър, мое да има и още...даже не съм гледала.
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   09-08-11 15:25

Frida - Когато ме цитираш го прави внимателно а не избирателно!

Щом за теб културата е чорбата и баклавата здраве да е ….
Тука един човек каза, че българския му идвал по-бедняв. Приемам, с уговорката, че неговия български е по-бедняв. При някой човек, който може да използва целия потенциал на езика си и на културата си, едва ли би бил такъв случая.
/НЕ – тука а тук НЕ неговия а неговияТ, НЕ при някой човек, който а само при някой, който или при човек, който ……… В последното изречение липсва пълен член, оставам ти го за домашно …./

Плюс това и аз приемам твърдението ти по горе с уговорката, че знаеш друг език, като матерен и можеш да направиш елементарен паралел с българският… В против случай е все едно да обяснявам на едно куче, колко е хубаво да се гледа цветно …
Между другото можеш да вземеш и един тълковен български речник и да видиш, броят на думичките в него. След това сравни с някои от другите езици …

Успех!

 Re: за английските заглавия...
Автор: Frida   
Дата:   09-08-11 15:45

Пумабеге, много предвидимо бе да поправяш правописни грешки, в опит да докажеш, че не ти е беден българския. Да пишеш правилно не е едно и също като да използваш цялото богатство на езика си. Едното може да се прави и компютърна програма, а за другото ти трябва въображение и култура. И да, част от българската култура са чорбата и баклавата. Теб, ако те е срам от това, значи, можеш да се преименуваш пумаюес с чиста съвест.

А ако измерваш богатството на езика с бройката на думите, то значи не разбираш за какво говорим изобщо.

Между другото "тука" е дума, която се използва в софийския диалект. Диалектът е част от езика и допринася за неговото смислово богатство. Когато използвам такива думи човек изразява отношение и се опитва да създаде определена атмосфера. Иди коригирай Чудомир примерно, че не пише на правилен книжовен български език. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 15:47

По-голямата опасност за мнозина от нас не е,
че целта е твърде висока и се проваляме,
а че е твърде ниска и я постигаме.


[shtrak] [shtrak] [shtrak]


 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   09-08-11 15:52

Целта няма никакво значение - важен е пътят към нея !!!

Когато я стигнеш вече не ти е интересно .И си измисляш нова цел .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 15:54

впрочем, като продължение на темата, ама малко извън - в българския език има почти неизброими нюанси, които могат да се използват. все пак аз през цялото време говоря НЕ ЗА ПРЕВОД ОТ АНГЛИЙСКИ, а за ползване на чист български от българи, при тва в сайт, в който чуждото присъствие е символично. в друг сайт би било иначе[smilie5] .
изводите съм си ги направила, пак да повторя[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 16:08

ми щом си си направила изводите по темата, обади се на админа да пусне клубната зона...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   09-08-11 16:08

Щом не можеш да съдиш от правописа на един човек за културата му, тогава от кое?
Как ти разбра за моя беден речник? Кажи, та да мога и аз да използвам същият критерий за другите ...
Ако си беше направила труда да прочетеш по добре какво съм написал щеше да знаеш, че от 14 до 28-та си годишнина живях извън България! И когато се върнах се оказа, че пиша и говоря български по добре от някои, които бяха завършили университети ...
За мякането да не споменавам, че много Софиянци четат ...
За това не си намерила правилният човек с който да се заяждаш!
Между другото, това че съм живял извън родината само ме е обогатило...

И специално за теб Frida, /м/у другото любим филм!/

По памет
Сълза, сълза отронена от мрака...
Блестиш във лунна светлина...
Нощта те гледа, като фанфарна драма без никаква тъга ...

Сълза, сълза отронена от мрака...
Недей жадува ти за мен...
Каква си ти фанфарна драма, която във нощта блести или си нежна струна, която ехти под купола на ренесанса ...

Кажи ми ти сълза, кажи, къде е бликат на живота. Къде душата ми кърви и в лунен плач мълви за болката ми скрита нейде във душата рита и иска тя да се освободи ....

Това го написах на 10г. май имаше и награда ...

По това време майка ми ревеше на всяка родителска среща, защото четяха моите писаници ...

Следващият път, когато оценяваш някой бъди малко по осторожна!

[smilie3]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   09-08-11 16:10

(отива да дояде бисквитената торта)

 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   09-08-11 16:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Голем купон с чужденците ей ...


де е Димов ???

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:16

"по-добре" и "по-осторожна" се пише, с тире.[smilie5] [smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   09-08-11 16:19

Шо са заяждате толкУз... заядливо бре?

От гледна точка на Вселената всички сме почти еднакво неграмотни... разликите са толкова малки, че Тя не ги забелязва... не че Тя изобщо забелязва каквото и да било де [smilie18]

(отива да си вземе бира, днес ще започне от по-рано) [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 16:21

Щом не можеш да съдиш от правописа на един човек за културата му, тогава от кое?

ми правописа аз лично го слагам на поне 5-то място. сега ще ти обясня защо и да вземете да престанете с този правопис, че ми писна вече.

времето на "мое руско другарче дай да си пишем писма" вече е минало. хората си говорят! с уста! имат гласни струни и могат да изказват това което мислят. по телефона си говорят, по скайп си говорят и се гледат.

писането се извършва главно на компютър или на някакъв пад. там си подчертава автоматично грешките. словоредът, пълният член и другите такива заигравки които са толкова важни в този сайт + чатицата, който иска ги научава, но те просто означават че ги знае, не че е много културен. културата не се измерва с пълен и непълен член и сЪС запетайки. това, че много разбираш правопис не означава НИЩО. просто заучени правила в един определен период от времето ти. хубаво, докато ти си учил правописЪТ, аз съм лапал мухите фантазирайки си бягство от класната стая. зле ли ми е? кой си ти да определяш какъв съм на базата на провописЪТ ми, дали съм Колтурен или не съм. да не би вангелис да може да пише ноти? и по тази логика няма музикална култура? правописЪТ е хоби от една страна, от друга е задължение в официални документи. и толкова.

и понеже мара си направила изводите, само ще приключа с това: не ставайте смешни с тези заглавия, проблемЪТ не е в заглавията, а в съдържанието. пък стиховете и хайкутата за друга бира, най-малкото не са визуални проявления на битието(вероятно има изключения нали).

iSiktir 4.0



Публикацията е редактирана (09-08-11 16:24)
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   09-08-11 16:26

ми правописа аз лично го слагам на поне 5-то място

Кажи за другите четири, че ми стана интересно
[smilie7]

 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 16:32

1. поведение в зоопарка
2. информираност за атмосферното налягане
3. собствено виждане по въпросите на географията на Мадагаскар
4. персонални опити за:
- имитация на първобитното изкуство
- имитация на бухането на бухала и пеенето на славея

[smilie10]



задоволи ли интересА си? [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:33

по правописа може да си правиш извод, кой колко чете /а не кой, какво е назубрил в съответния час по български [smilie5]/ , а от това пък идват други изводи.[smile]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   09-08-11 16:34

Оффф, скучнеете нещо вече... я дайте нещо по-така, че вече гаврътнах първата бира [smilie8] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:34

аз си направих кафе [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   09-08-11 16:35

Последният критерий е най важен, мани ги другите [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 16:36

Автор: feliz
Дата: 09-08-11 16:33


мадре мия и санта лучия, ама вярно ли си мислиш това? сигурна ли си?

Автор: Knartist
Дата: 09-08-11 16:34

ми гаврътни втора и гледай да не ти се доспи по никое време [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:37

я, си признайте, днес колко пъти кликнахте на "клуб" по навик?[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   09-08-11 16:37

над 15
 Re: за английските заглавия...
Автор: Knartist   
Дата:   09-08-11 16:38

[smilie18] Фелизке, вярно е... аз поне 2-3 пъти [smilie18] [thankyou] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:39

и аз [beer] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: pumabg   
Дата:   09-08-11 16:41

От това как един българин пише и говори в една чужда държава може да се разбере само с колко местни жени е спал, нищо друго ...
[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 16:41

Автор: boink
Дата: 09-08-11 16:36

Автор: feliz
Дата: 09-08-11 16:33


мадре мия и санта лучия, ама вярно ли си мислиш това? сигурна ли си?
===============================================
при така зададения въпрос, вече не.[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-08-11 17:04

А сега и целия сайт затворен, ние що дирим тука ? [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 19:58

натискаме ЗОНА...ЗОНА...ЗОНА...
и понеже тая е най-малко скучната тема от зонален тип у форума, тласкаме си излишъците в нея [smilie5]
всъщност пумата и фрида говорят едно и също...по същество [smilie18]
както и боинк...и изобщо повечето хора вдянаха.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Tradefactor   
Дата:   09-08-11 20:12

маро, аз не фдянах.

Обясни[smilie7]

Again[smilie21]

Noch Mal[smilie5]

Сново/ Сначале/ Отново/ пак/ wieder/
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 20:13

припев?
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:15

все пак ФФ не е психо диспансер .?!
надявам се когато има възможност, тази тема да отиде в зоната.
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 20:17


вече и аз[smilie5] надявам се сериозното в нея да е отшумяло....
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-08-11 20:20

сънгл

О(х) йееее!



 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:24

Санка: )) ..зачерви си гребена от самотната красота нали ? : )))
 Re: за английските заглавия...
Автор: Frida   
Дата:   09-08-11 20:25

Ами не, не говорим изобщо едно и също. Пумата твърди, че езика ни е беден, а аз твърдя точно обратното. Ако щете наречете ме глупава и старомодна заради трогателния ми провинциален патриотизъм.

За културата на един човек съдя от маниера му, а не от това колко езика знае и дали е писал стихове на десет години. Истински интелигентните и дълбоки хора рядко са арогантни.
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:29

[smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 20:29

ааааа...намерих кой пост имаш предвид...
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-08-11 20:29

luboar,
само сА кефА на заглавието... пардон, само се инджойвам на тайтъла [cool]



Публикацията е редактирана (09-08-11 20:48)
 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 20:44

написа:

> [smilie24]


ти точно си често арогантен [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 20:45

40 01



Публикацията е редактирана (09-08-11 20:45)
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:52

да, арогантен съм. вие аналитиците, сте само едни наблщдатели и изследователи на арогантноста (смелост), която е движеща сила във всичко.
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:54

като глутница дръгливи, крастави хиени сте : )
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 20:56

ахъам.
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 20:57

нали
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 21:00

хиената е хубаво животно.
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 21:01

и аз се харесвам в огледалото.
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 21:01

Колко ли често се успокоява с тази мисъл обикновеният простак[smilie7]

[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 21:05

...търси смисъла в диалога, и не си навирай задника при чужд разговор примат. : )
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 21:07

ся таман да кажа нещо, па се сетих, че пак ще имам лично от админ за лош език [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 21:09

[smilie5]

Не се сърди де, можеш да ми пуснеш някоя псувня на лично, отблокирал съм те[smilie3]

Инак- проследих диалога- обогатен съм до следприматната еволюционна стъпка.

[smilie21]

Ай наздраве с едно бърбънче[smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 21:11

ма колкото по скоро те махнат от тук, толкова повече ше спечепи Фотография и ФФ. аман от кръчмари и шантави в сайта.
'па' -балерина ли си ?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 21:13

Дали пък мара да не пусне тема, в която да цитираме... избрани заглавия на английски?

Просто темата трябва да бъде илюстрирана, струва ми се, както подобава.

Иначе си остава силно теоретична.

Забравих да добавя, че съдя за авторите главно по заглавията към кадрите им,
не по самите кадри, нищо че и последните са сугестивни,
но пък заглавията са субверсивни, сиреч подривни!

 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 21:13

Защо с лошо?

Аз съм ти фен. В социално- психологически план , разбира се[smilie7]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   09-08-11 21:17

аз обичам мато.[smitten]
и любо[smitten]
а за лали - аз съм илюстрирала богато [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 21:17

Ето тук нещо подривно от моя милост под заглавие

NEVER GONE: INCOMPLETE

Прочетете коментарите и ще разберете защо...

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 21:22

Почвам с цитатите (пунктуацията е на автора):

Portrait of hat with girl;

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 21:25

ами.. според мен е разчупване[smilie24] .. стига снимката да е хубава ... иначе има грешки в стила на изписването на заглавие

 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   09-08-11 21:36

Един капитан на руски кораб акостира на някакво пристанище .
За да завържат кораба с дебелите въжета първо се пуска едно тънко .... та :

Един пич си седи на пристана а руският моряк с тънкото въженце чака някой да го хване .
Капитана вика от палубата :

- Бери верьовку !!!

Оня пич си блеее - въобще не му пука .

- Бери верьовку тебя говорю !!!

Оня пак блеее...

- Do You speak english ????

- Yes , yes ....

- Почему тогда не береш верьовку ????

........................................

Английска работа .... [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: alba_luna   
Дата:   09-08-11 21:47

Мато [beer]

Виждам, че темата е вече клубна, ама защо спряхте с английския? Точно започнах да го уча (отново)
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 21:56

Аз имам едно заглавие:

Faith - reflected- бога ми, не знам как да го напиша на български

Имам и едно enough of reality- това знам ама на английски ми е по- звучно

 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 22:01

предлагам бутон (en -> бг). на заглавията....[smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 22:03

с гугъл транслейтъра ли[cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 22:05

предлагам админ да прегледа кой е другият ти ник във ФФ, и да разчисти от умници тук !?
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 22:08

Ако добре си спомням- предложенията към админа се изпращат на админския мейл.

[smilie7]

 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 22:09

пак се навираш в чужди неща.
 Re: за английските заглавия...
Автор: matataupa   
Дата:   09-08-11 22:11

Еднаж да проявя социална съвест и ти ми се караш[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   09-08-11 22:11

предлагам бутон (en -> бг). на заглавията...
-----------------------------

И местна "мутава," която да ги прочиства в зародиш[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   09-08-11 22:16

лека нощ селендури[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   09-08-11 22:32

лека, селтик [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 22:39

Factory of dreams

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-08-11 23:20

Гледам, маро, и че има много никове на английски...

Те пък какво ли изразяват?

Пак ли някакво хипотетично мислене на бългеъриън инглиш?

 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-08-11 23:21

Това "фактори ъв дриймс" не би трябвало да е чак толкова неправилно. "Фабрика от мечти", ами - става [smilie5]

едит: в повече букви



Публикацията е редактирана (10-08-11 05:33)
 Re: за английските заглавия...
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-08-11 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-08-11 23:54

Lalinda, мислех и аз да кажа нещо за никовете,но всъщност, малко никове са английски думи. Повечето са просто думи, имена или словосъчетания написани на латиница.

В крайна сметка, Маро, фАни нАучи малко английски. В сегашните времена английският език става интернационален, а артЪт - глобален. Кво толкова! Navy го е написал по-горе [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: GuitarString   
Дата:   10-08-11 00:20

Мисля си като изключим откровено тъпите заглавия на който и да е език, дума или израз на чужд език звучи някак по-абстрактно, има един вид дистанция, българския е някак твърде близък може би... Също както рисунката е по-абстрактна сравнена със снимката... Толкова е лесно да се говорят простотии на чужд език... И най-голямата глупост звучи някак по-така... А на български аз самата не си позволявам да изричам доста неща... които обаче тук доста често чета...

 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   10-08-11 04:22

"Factory of dreams" не е точно неправилно, но не е оправдано. Би трябвало да е (The)Dream factory, освен ако съзнателно не го избиват на някаква поезия.

Лека нощ, селянье [smilie5]

Лалинда, поздрави и на теб!

 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 05:37

"пейзани" не е е ли по- поетично [smilie11]

Заглавие: *

или: *****

[smilie18]

____

п.п. Я какво ставало като спрат зоната!



Публикацията е редактирана (10-08-11 05:43)
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 05:42

густафф морген,

паисАнос [smilie5] [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   10-08-11 05:57

"Селянье" е тъкмо на място.

Сега ми изплува разговор с един руснак преди доста години.

Попита ме:
- Как се казваш?
- Кристиан.
- Крестьян? Е... не е лошо име. Не се срамувай. [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 06:04

е що,

в Армения преди няколко години един се срамуваше да каже, че името му е Сасун ... [smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   10-08-11 07:46

Тук сега това какво е, какво бг заглавие си трябва?

https://photo-forum.net/i/1505410


 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 08:24

тва действа на първо ниво. не му требва заглавие [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 08:25

"Ръката на баба Яга"

 Re: за английските заглавия...
Автор: alba_luna   
Дата:   10-08-11 08:33

Съни, нали знаеш, че ръката ще я видим само жените. Мъжете няма да стигнат до там [smilie18] [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 08:39

ех, че ни я няма оная тема...ама писах отдолу под снимката, де: че ако бяха снимани чифт, щеше хубаво да пасне туийн пикс
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 08:47

Маро, напредваш с инглиша [smilie5] Конгратс [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 08:48

съни, аз толкоз знам, бе[smilie18]
за друго става дума...
 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 09:13

написа:

> лека нощ селендури[beer]

-------------------------------------
Ой та, бачо Любо! [beer]

селЯнин - селЯндури



Две противоположни вещи (едни от други несогласни неща) твърде ме борат, като описувам: Благоречието сиреч и просторечието.
 Re: за английските заглавия...
Автор: niavaah   
Дата:   10-08-11 09:27

даа... наистина, ама аз понеже качвам и в чужди сайтове, и оттам си идват снимките във форума с английското име. Демек и моите снимки са имигранти [smilie5] [smitten]

солиииии



Публикацията е редактирана (10-08-11 09:28)
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 14:26

И кво стаа ся? На клуб го обърнахте тука!
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 14:35

ми кат няма клуб...
 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 14:45

Като смислим, че секий списател особний же и общий има неотбежна должност по возможности да описува списанието му сладкоречно и сос собственное значение, кое не само че има сладост, но и сила приключава весма голема на онова щото говори человек, наслаждавам се некакво и драго ми е да последувам и да предпочитам онова, което е праведно, правилно и на коренниа ни язик свойственно и природно.

[beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 14:57

майо..ти кво разбра от тва, дет написа?
 Re: за английските заглавия...
Автор: iPonche   
Дата:   10-08-11 15:01

Сякаш си нямате друга работа, я беж по моретата и планините. [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: batonga   
Дата:   10-08-11 15:01

Това ми звучи като есе в стил Портокал с часовников механизъм [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 15:06

Но като смислим общата неблагодарност на общиа народ, че не може да поима лесно това реченное благоречие, и да го разумева така, каквото да приема и някоя сладост от това, кое прочита, а следователно и полза… на тоя час сначало ще говорим просто толкова, колкото е возможно.
























Любословие, май 1844 [smitten]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 15:08

[smilie5] е, хапнали сме бая сол оттогава май ;)
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   10-08-11 15:13

за английските заглавия... на коктейлите!

не знаех, че има

1. sex on the beach - алкохолен
2. safe sex on the beach - безалкохолен


но явно съм много постен в коктейлите с български имена, защото се сещам само:

1. маргарита???
2. облак
 Re: за английските заглавия...
Автор: iPonche   
Дата:   10-08-11 15:14

и джин с тоник [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 15:15

радомирски бейлис?
п.п.-маргаритата не е на бг [smilie5]
тя е международна.
 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 15:16

Ой та, Маро!
Сичко е както ся случи. Накъдето духне вятърът.
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 15:20

тц...вятърът...аз да не съм нежна кат глухарче?! аз го правя вятъра [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: iPonche   
Дата:   10-08-11 15:22

Демек духа!!! Маро! [thankyou]
 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 15:27

Разумях отде таз веявица. Имал г@* да пати!



Публикацията е редактирана (10-08-11 15:27)
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 15:29

[smilie5]

Ипонец кой се гражданее ми ходи на море. Другите са си на доматите.

[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-08-11 15:30)
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 15:42

Автор: boink
Дата: 10-08-11 15:13

...но явно съм много постен в коктейлите с български имена, защото се сещам само:

1. маргарита???
2. облак


3.Мечка
4.Отверка
5.Таркальос


... ша са сетя и други [cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 15:44

мечката е преводна.
от руски.
вика се медвед пришьол, медвед ушьол и е бира с водка, където първо намалява бирата за сметка на водката, после - обратно [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 15:46

Ц - мечка е вино с лимонада !!!!

Другото е изкопирано от русофилите .

Научих го 73-та нейде из Червен бряг !!!!

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   10-08-11 15:53

Тодд, на виното в лимонада не му ли казваха "ботуш"
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 15:56

А ипонец защо се казва ипонец?
Какво иска да ни каже с ника си?

И защо го сменя?

***

Да кажа нещо и аз за морето и доматите...

Та, баща ми имаше много възрастна сестра, която цял живот не е излизала от село, за Дзафчо да уточним, че селото е в Западните покрайнини, и някъде в дълбока старост й предписват кални бани в Поморие... Идват те у нас с мъжа си, аз тогава бях дете, да преспят преди да се качат на влака за морето... Беше петък, тъкмо в зората на цветната телевизия у нас, гледаме някакво немско кабаре, Кесел бунтес или Шарено котле като че ли беше, на тях много им харесаха полуоблечените танцьорки и, странно, швепсът, бъцкал им на езика и небцето и им ставало весело...

Като се върнаха след 20 дни и пак отседнаха у нас преди да продължат към Западните покрайнини, бяха неузнаваеми...

Леля ми (за протокола леля, иначе си мислех, че ми е баба, понеже трябва да е била над 70 г., но на мен и племенниците ми бяха на по 20 години, още като бях дете) беше шашната от това, че 20 дни МОЖЕШ ДА НЕ ПРАВИШ НИЩО И ДРУГИ ХОРА ДА СЕ ГРИЖАТ ЗА ТЕБ!

Задаваше едни такива въпроси, които бях виждала само в заглавията на картините на Гоген (ами, френско възпитание, френска гимназия, покрай летните бригади с доматите в Сандански), а именно: КОИ СМЕ? ОТКЪДЕ ИДВАМЕ? НАКЪДЕ ОТИВАМЕ?

Гражданите, връщащи се от морето, хеле пък с фотоапарати, едва ли си задават подобни въпроси...

Струва ми се, че бяха променени ЗАВИНАГИ. Не зная дали е било за хубаво или лошо.

По ония времена съм ходила и из Странджа. Местните казваха, като ни гледаха как се храним и какво вадим от раниците, че никога не са виждали салам. И кашкавал! Това за кашкавала беше прекалено, но по-късно често виждах, докато гледах телевизия, селяните да се оплакват, че нямат пари, с КОИТО ДА СИ КУПЯТ КАШКАВАЛ.

Кашкавалът като заветна мечта на селянина? Съмнявам се?

Вие как мислите? Дали и внезапно погражданеният или по-скоро погражданил се селяк първо започва да нагъва кашкавал? Или може би... салам?
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 15:59

Може някъде да му викат ботуш ... сервира се в голяма висока конусна чаша - 200мл червено вино и една студена лимонада !!!

Гледах хората си поръчват мечки - носят им едни големи чаши ... та си поръчахме и ние .

Така го разбрах що за дзвер е .

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: iPonche   
Дата:   10-08-11 15:59

Ама Лалинда, много ти стара информацията, то е сменено преди 2 години, ма да бе внимавала повече на онази Коледна сбирка щеш' да знайш [smitten] [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: wiseacre   
Дата:   10-08-11 16:37

Едни цигани, музиканти, ме научиха на коктейл
"северно сияние" - шампанско+бира [smilie5]
Естествено, "шампамско искра".
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 16:41

вино в лимонада е шприц [ezik]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 16:51

не си падам много по коктейли, но още помня В52 [smilie5], пробвайте го някой път![smilie5]
Не знам дали е български,...съмнявам се.

А иначе като ходя до Испания, всеки път се питам коя съм и къде съм тръгнала да се връщам и що не си остана там?[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 16:53

ааа, б52 в рок кафе лучано...малиии
на екс требваше да го глътна...
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 16:54

Лали, мерси за уточнението по мой адрес [smilie5]

Много си мила [smilie18]

Ма нещо не ти вервам на писаниците много [smilie8]
Това селянин да се оплаква, че няма кашкавал...
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 16:54

Шприц е бяло вино със Спрайт - и е германско !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   10-08-11 16:55

Аз като се събудя късно и ме е яд, че изпускам времето за тънкият шприц и трябва да почвам на твърдо [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 16:59

Автор: SmartKoko
Дата: 10-08-11 16:55

Аз като се събудя късно и ме е яд, че изпускам времето за тънкият шприц и трябва да почвам на твърдо
===========================================
аз пък предпочитам твърдо/то/ [smilie21] [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   10-08-11 17:07

почва се от меко и се преминава към твърдо, обикновено [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   10-08-11 17:10


http://gigadrinks.com/userfiles/productthumbs/thumb_840.jpg




+



http://4.bp.blogspot.com/_T6-yynP3gQo/Ssq8B8nUxvI/AAAAAAAAASU/OM_cxbSnNeI/s400/WaterMolecule2.jpg




=

коктейл: "не ме занимавай с глюпости"
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:12

Автор: SmartKoko
Дата: 10-08-11 17:07

почва се от меко и се преминава към твърдо, обикновено
============================================
не си падам по обикновените работи [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:21

не че има връзка с английските заглавия, но пиенето с повишаване на алкохолния градус (от меко към твърдо) е типично за рускоезичната част от алкохолопиющото человечество ... [smilie25]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:25

тоде, спрайт има отскоро сравнително...а лимонад - ехеееееее! - откак свят светува! и шприц става и с бяло, и с червено. па мое и да не немско...те не са будали често[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:26

с бяло и червено стават мартеници, ама кат' незнам как ша стане на английски ... [smilie2]
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   10-08-11 17:27

и все пак цялата идея за вкарването на пиенето в тази тема е свързана с "проговарянето" на чужди езици при консумиране на алкохол и последствията от този феномен във фотографията.


аи ciao.


[shtrak]

[thankyou]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:34

аз имам един авер ски-учител. кат се назюзюка, само на английски говори. той ме е учил пиян ски да карам. със ските се справих, ама с английския - ни той, ни аз [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:39

учениците обикновено надминават учителите ...



































най вече в назюзюкването. [ezik]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:42

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
верно е.[smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 17:43

Ti men uvazavash li me ....

Това е на английски [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:43

маанете тая работа...аз съм дилетант, даже аматьор не съм [smilie18]




































....в назюзюкването
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:46

те в началото всички така разправят, а после ...














































Ti men uvazavash li me .... (цитат от по-горе)

 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 17:46

Шприце, шприце ....
реплика от известен филм [smilie5]

Като казахте шприц та се сетих [smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 17:46

Е, едно кило кво е ???? [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:47

ми зависи кво кило..ако е лимонада - нищо си не е .....само че пикаш.
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:48

Автор: Todd
Дата: 10-08-11 17:46

Е, едно кило кво е ???? [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


е, ако е кило на английски си е доста ... [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:48

ся, мара не знам кой я е учил да зюзюка, ама аз познавам 2-3 много близки примера, където ученика надминава учителя така, че последният гледа уплашено по време на акция.[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:49

499 [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Gruyu   
Дата:   10-08-11 17:49

която снимка е с ингилизко име да тръгва автоматично от минус 50 точки!
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 17:50

горният ми пост да се чете на английски фюнф хундерт
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:52

нека върнем темата в изворите й и да потърсим достойни заглавия [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:54


https://photo-forum.net/static/site_pics/181/l_1312947902_IMG_9765pBWw.jpg



Заглавие: High peak

[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:56


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1312767264.jpg



Заглавие: Mirage

 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   10-08-11 17:57

[smile]

Хм, сега се сетих, какво гледам първо в една жена. ръцете, без майтап.
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 17:59

Автор: SmartKoko
Дата: 10-08-11 17:57



Хм, сега се сетих, какво гледам първо в една жена. ръцете, без майтап.
============================================
аз съм така с мъжете.[smilie5]
абе айде да не е първо, ама второ, трето.[smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 17:59

таа мина....[smilie5]
хубуу щеше да е с 2 върха и да се казва туийн пийкс
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 18:00


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1312914331.jpg


Заглавие: Crazy retro b*tc*

 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   10-08-11 18:00

да, права си, може да не е първо, но те определят. Не ми ли харесат, всичко друго отива по дяволите... [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 18:02

има един рейн, едно ту дъ саут, и един анадър сенс оф реалити [smilie5]
и всичките да прекрасни на български [smilie21]
 Re: за английските заглавия...
Автор: feliz   
Дата:   10-08-11 18:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/184/o_1312886892_IMG_4924.jpg


Заглавие: pure shores

това даже не си направих труда, да разбера какво значи.[smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: detlene   
Дата:   10-08-11 18:54

http://www.lukaspeterec.com/mrtve_mesto.html


Ето една интересна за мен серия на фотограф препоръчан по-горе в една тема.
Лошото е, че не говоря чешки и колкото да ми се иска да разбера заглавията под снимките, няма да успея. [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-08-11 19:00)
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 19:48

Автор: Lalinda
Дата: 09-08-11 22:39

Factory of dreams

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

----------------------

Автор: sunnyshot
Дата: 09-08-11 23:21

Това "фактори ъв дриймс" не би трябвало да е чак толкова неправилно.

----------------------

Автор: christal
Дата: 10-08-11 04:22

"Factory of dreams" не е точно неправилно, но не е оправдано. Би трябвало да е (The)Dream factory, освен ако съзнателно не го избиват на някаква поезия.

___________________________________________

[smilie10]

Бре! Вече и на групите имената почнаха да минават през фотофорумна цензура!

Тия португалци (Factory of Dreams) защо не са се допитали до горните капацитети?!?[shtrak]

При подобни проблясъци си трябват яки SUNGL[smilie18] [smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/sunny.gif




Публикацията е редактирана (10-08-11 19:49)
 Re: за английските заглавия...
Автор: дидибаев   
Дата:   10-08-11 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 19:59

Малко от малко на човек трябва да му е ясно, че някой друг човек може да кръсти групата си както си иска[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   10-08-11 20:04

Пинк Флойд [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   10-08-11 20:09

дееп пурпле

[cool] [cool] [cool]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 20:10

[smilie5]

Arctic Monkeys[cool] [cool]



Публикацията е редактирана (10-08-11 20:12)
 Re: за английските заглавия...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   10-08-11 20:12

The Beatles[smilie3]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 20:14

Ами... имам един познат, който свири в група, която се бе кръстила hands free, пък аз му предложих, за по-интересно, да бъдат hens free.

На него и приятелите му новото заглавие много им хареса, нищо че не е издържано в граматическо и дори смислово отношение...
[beer]

Сещам се сега, че и "Ъпсурт" са се кръстили както им се харесва, без да им пука много-много за правописа, примерно. Можеше да продължат в тоя дух и да се назоват ъпзюлт, но щеше да отиде към абсолют (примерно!).
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Не е нужно човек да разбира и английски, та да се прехласва пред някои назовани на английски опуси...
[smitten] [smitten] [smitten]

Днес видях едно "Бонжур, Пари" от автор с англофонски ник (сеймбатдифрънт звучи супер, признавам си).

 Re: за английските заглавия...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   10-08-11 20:15

Merci, Lalinda.[shtrak]

 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   10-08-11 20:16

[smilie11] а какво значи " до 10.08.2011 г. "
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 20:17

ejel, що не си ме цитирала с пълния пост? Граматически е правилно, това е което написах и без сънгл https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonSunbathe.gif



Бай дъ уей, пак съм в Тексас тези дни и току що закусих с барбекю сандвич от развлакнено свинско с много захар [smilie3]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 20:18

"Дий, пешън" също не е зле като автоидентификационна рекомендативна инвенция или пък ъчийвмънт, и напомня лееекинко, както би казал Нартиста, за класиката "Дий, пърпъл!"
[smitten] [smitten] [smitten]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 20:25

Лалин, дий![smilie18]

Sobriquet, както се казва[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 20:28

Sunnyshot, защо да разводнявам нещата с пълни цитати?[smilie5]

Texas[smitten] [smitten]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   10-08-11 21:36

Добра вечер, Чалгаджии !
.. как върви изкуството ? [smilie5] [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: дидибаев   
Дата:   10-08-11 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 21:41

никой не може да знае всички групи по света, нито, че са групи [smilie5] даже и да му харесат впоследствие...а че са португалски групи...хептен[smilie21]
даже аз, дето не знам английски чудесно схващам нюансите м/у дрийм фактори и фактори оф дрийм, нищо, че може да е оувър май хед[smilie5]
нбвфг[smilie18] [beer] [smitten]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   10-08-11 21:41

Наздраве тогава ! и хубава вечер на всички !
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 21:54

Незнанието не е оправдание[smilie5]

Или, както се казва в песента (и като продължение на лайтмотива на luboar):

...
you think you're so clever and classless and free,
But you're still fucking peasants as far as I can see

[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 21:55

Lynyrd Skynyrd като че ли ще имат концерт в Лас Вегас през септември и аз като че ли ще съм там уид сънгл [smilie3]



http://lonewolflibrarian.files.wordpress.com/2009/06/sheep_with_glasses_frames_12174723091.jpg



 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   10-08-11 21:56

ejel,[beer] [smitten] [smilie24] [shtrak]
Санка, а лот ъф селфис ? [beer]



Публикацията е редактирана (10-08-11 22:00)
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 21:57

SUNGL къртят!![cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-08-11 21:57

ejel, това само за уъркинг клас хироуз го цитираш .. или и за останалите [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 21:58

ежел, аз не оправдавам кристал, а ОБЯСНЯВАМ НА ТЕБ [smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 21:58

Заглавие: Sofia from samolot

https://photo-forum.net/i/1503591


 Re: за английските заглавия...
Автор: avela   
Дата:   10-08-11 22:01

а някакъв хотел изпитан в лондон с английско название за октомври, хем да е без мишки, хем да не е свръх скъп?
аз си имам един изпитан, но ми е малко далече за целта- работа.
ако някой се сети нещо що-годе близо до центъра или алтернативи на хотел, приемам всякакви английски заглавия[cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 22:02

Просто ми се стори, че текстът пасва, sunnyshot. Рядко влагам много мисъл[shtrak]

маро, и аз днес научих за тая група[smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:03

Little guy
под снимка на бебе
умилява.

[smilie3]

 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:20



[smitten] [smitten] [smitten]
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 22:21

Булгериън кънтри мурафетс...


И ваЩа е неква такава [smilie18]


Аре гу отварят тоя клуб, че си е *бало *амата!
[smilie18]
 Re: за английските заглавия...
Автор: luboar   
Дата:   10-08-11 22:26

доста е арогантен пич Джони [smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 22:26

муун
https://photo-forum.net/i/1505701


 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:31



why oh why are you so sweet?


 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 22:32

свиняам се за ингилизкия ми по-горе..

[smilie21]

А бат Жони е мноо прав даге
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:35



 Re: за английските заглавия...
Автор: mayflowerbg   
Дата:   10-08-11 22:37

Лалинда - спамер нъмбър уан [smilie24]

[cool] [cool] [cool]
[beer] [beer]

 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 22:39

Лали днес е на цитати.

[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: alba_luna   
Дата:   10-08-11 22:39


Тоя Джони ми чете мислите, бе....[cool] [cool]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Gruyu   
Дата:   10-08-11 22:41

....след 40-така любовта е правопропорционална на маржа в ЕГН-то
 Re: за английските заглавия...
Автор: avela   
Дата:   10-08-11 22:42

много ги разбираш бе груыо[smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:45



 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 22:48

хахахахахахахахаха

тва ме разби
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Лали днес си пич!
 Re: за английските заглавия...
Автор: Gruyu   
Дата:   10-08-11 22:49

коет` сий тъй - тъй сий!
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 22:53

И нещо за мара:



that’s pretty.


 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   10-08-11 22:53

превеждай ми [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-08-11 22:59

райд летерЗ'н'шитЦ йоу

означава нещо като

да пишеме пишеме писма и некви текиви раоти ама на сигански [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   10-08-11 23:14

Абе ejel, какви ми ги дрънкаш...
Аз ти говоря за заглавия, при това най- конкретно, ти ми говориш за име на някаква група.
Вечно ли си тъй спонтанна?
 Re: за английските заглавия...
Автор: ejel   
Дата:   10-08-11 23:26

Аз също говоря за заглавие, christal. Съвсем конкретно. А под него имаше и линк към песента на едноименната група.

Дрънкането и спонтанността оставям на теб.
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 23:27



 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 23:52



 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 23:58


Who is Aryan, 1933


 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   11-08-11 02:41

Абе що не станете астрофотографи всичките?

Тогава и заглавията ще са лесни.

"Съзвездие MK-926"

Последните снимки са много смешни [smile]

 Re: за английските заглавия...
Автор: christal   
Дата:   11-08-11 02:46

освен ако съзнателно не го избиват на някаква поезия.

Случаят, на който обръщаш внимание, Еjel, явно клони натам.

Какво искаш да ми докажеш?
Не искам да спорим, спри ако обичаш.

Дразни ме да има сниман райбер и заглавието да е "Райбер".

Още повече ме дразни да е снимана паяжина и заглавието да е "Вечно ще си мой".

Когато е снимана фабрика "Малчика", например, и заглавието е "Factory of dreams", още преди да подразни словореда, дразни своеволието да наречеш някаква циганска съборетина в западна София "Фабрика за мечти".

Дразнещо е да не можеш да не си буквален, по-дразнещо е да си естрадно начетен.

 Re: за английските заглавия...
Автор: SmartKoko   
Дата:   11-08-11 02:52

christal [smilie24] Страхотна работа . . .
















. . . и заглавия, хич не им обръщай Фнимание [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: alba_luna   
Дата:   11-08-11 07:37

christal [smilie24] [smilie24]
"Дразнещо е да не можеш да не си буквален, по-дразнещо е да си естрадно начетен."
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 09:20

Па сте се взели на сериозно ....

А бе - коя дата е днес ???

[smilie7]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 09:24

ми днес май е датата D-day или денят след D-day датата ... [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: iPonche   
Дата:   11-08-11 10:14

Денят преди петък е [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Frida   
Дата:   11-08-11 10:22

В абевето върви следната реклама:
"Свежи сънища с Дормео - матрак Риню и възглавница Мемосан"

Това риню да не е renew [smilie8]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 10:26

ох, то в рекламите какви неща има...малииииииии! ама чакай да видя днеска какво дава форумът като английски заглавия. гледам - в последната седмица процентно намаляха [smilie18] ама едва ли е зарад таа тема, де...
 Re: за английските заглавия...
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 10:30

Верно тук се бил скрил клубЪ [smilie5]

Имах едни съмнения, гледайки броя на мненията ама не се престраших да надникна [smilie18] [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 10:36

ти що затвори оная тема? и тьма затворила "представяне" - то там имаше интересни дискусии. ся ще трябва да отварям аз нова...
 Re: за английските заглавия...
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 10:39

Чудя се дали да не пусна тук поредния си селф под английското заглавие SELF?

Маро, какво ще кажеш?

 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 10:45

ааа, тва ми е любимо заглавие[smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Navy   
Дата:   11-08-11 10:52

ИванИванов [smilie7]
 Re: за английските заглавия...
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 11:02

То ако е на английски добре, ама това "my gradinka" на какъв език е? [smilie6]
 Re: за английските заглавия...
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 11:04

Верно затворени ... тва кат се каже клуб бягат като дявол от тамян .

По-рано си беше зона - ясна работа - Зоната на здрача !!!

Сега се говорим на английски - шпрехен зи дойч ????

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 11:06

я,я
 Re: за английските заглавия...
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 11:08

Мара,

не я затворих аз темата, поскараха ми се малко, че нарушавам правилата и спамя форума. Обясниха ми и едни други неща, с част от които аз не съм много съгласен и други, с които съм напълно.

Ама няма да нищим темата за клубЪ сега, когато го отворят да сме живи и здрави ще пишем и четем там. И ако сме все още наоколо [smilie5]

[beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:11

[smilie24]
 Re: за английските заглавия...
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-08-11 11:35

Мен ми е забранено да пиша в клуба, щото съм бил некоректен, като ругая на общо основание. В правилата пише да не ругая конкретен потребител. [beer] [beer]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
мене ми дават да говоря за фекалиите само от нАучна гледна точка с културен речник. за фелациото, копулацията и прочее - също [smilie5]
 Re: за английските заглавия...
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-08-11 11:39

Да копулирам с тая държава да копулирам! Не стига, че нямам топла вода, ами спряха и студената да му се не знае и хомосексуалистите с хомосексуалисти...
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:40

нечист ли ходиш?
 Re: за английските заглавия...
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-08-11 11:43

Не ходя.
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 11:44

сутринта по бтв новините даваха едни кадри от либия (2:55) на видеото има в сайта.

та един бунтовник, танцуваше заедно с още няколко и много странен танц, все едно че дърпа нещо с едната си ръка и много се кефят всички....

после камерата се плъзна надолу и се разкри истината......... маймуната държеше в едната си ръка една лимонка, а с другата се правеше че дърпа предпазителя..... и всички много се кефеха.

тази тема много ми прилича гореописаната ситуация.

[smile]
 Re: за английските заглавия...
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 12:02

аз не сфанах нещо...
 Re: за английските заглавия...
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 12:03

недей се сфащай. [smilie3]
 Re: за английските заглавия...
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-08-11 12:03

нечист кол`ездя
 Re: за английските заглавия...
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 12:04

датата на денят D-day явно се отменя за друга неопределена дата ...

(утива са занимаа с други глюпости ...)

 

 Тази тема е затворена