Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MuHaTa123   
Дата:   15-07-11 17:29

18-55mm IS на Canon.[smilie5]Завит на 400Д...



Публикацията е редактирана (15-07-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   15-07-11 17:49

много е зле, купи си 65мм на канон 5:1[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MuHaTa123   
Дата:   15-07-11 18:06

Знам, че е зле.[smilie5] Ама се чудя между три обектива( и само единия е макро- 50\1.4, 85\1.8 и 100 мм макро, Като вариант е и 60 мм макро.) 65-цата много дълга става ,като се разтегне ..[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: tziko   
Дата:   15-07-11 21:18

Дайте малко критика

https://photo-forum.net/static/site_pics/172/z_1310749029_20110715_171136_DSC_1156.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: emo1   
Дата:   15-07-11 22:01

Не съм правил макро снимка и не ми приемай критиката, във темата има добри майстори. Според мен фона е неестествен, отрязано е половината тяло без друг акцент (примерно тревичка пред муцуната). Ако беше по-фронтално, като портрет и се концентрираш върху главата и нямаше да ти избяга леко фокуса към предмишницата му. Малко ми прилча на умряло и като че няма живот във него, иначе като цяло е хубава снимка[beer]



Публикацията е редактирана (16-07-11 03:05)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: fdm   
Дата:   16-07-11 18:17

Простете ми невежеството, но има ли турбосапунер , който е способен на хубаво макро?


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   16-07-11 18:19

Всеки с много зуум става, но трябва да му завинтиш макро леща (демек обикновена лупа с винтче).

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-07-11 12:09

tziko
Няма какво да ти критукавм щото, това си е предметна фтография при нея е хубава фона да е бял(еднроден) и обекта да е на преден план което е и така[smilie5]
единственият проблем тук п нашите геогравски ширини е че четем от ляво на дясно(разполагай обектите си в дясната полвина на кадъра) имам въпрос на каква Бланда си снимал и ако имаш възможност да обереш сянката под обекта още по добре[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: tziko   
Дата:   17-07-11 20:00

Взех бръмбара в една чашка, сложих го на един бял лист (нищо по-умно не измислих) и го снимах като го осветявах с две фенерчета. Той си стоеше кротко, аз на бленда 36 с подпрян апарат на разни офис материали (щото статива не беше в мен) врътнах фокуса на 1:1 и така стана сток [smilie18] . Не съм си мислел, че ще стане някъв шедьовър, щото не съм вложил нищо в тази сесия на сечкото(бях на работа).
Ето го целия тука:

https://photo-forum.net/static/site_pics/155/i_1310921644_20110715_164822_DSC_11252.jpg


Макрото е много трудна работа, а аз си мислех, че като сложа един макро обектив и всичко е готово[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   19-07-11 09:53

Макрото е много трудна работа, а аз си мислех, че като сложа един макро обектив и всичко е готово

А, аз имам 5-6 награди от кункурси от 2008 до сега[smilie7]
Не случайно направих темата за макрофтография нещо като образователна тема[smilie5]
Няма как да го обясня в тази тема, каква е тръпка да снимаш макро и резултати да са фантастични.[thankyou]
Опитвам се да привлека повече фенове на макрото и да се убедят, че жанра въобще не е лесен. Има много начинаещи, които са пленени от прекрасни фотографии из нета и са убедени че трябва да направят подобни че и по хубави[cool]
Но поради изключително сложната материя на изкуството наречено фотография. Първоначалните Резултати почти винаги прекършват волята на новобранците-шмайзери[smilie18] [smilie5]
Заснемането на сполучлив кадър е като да търсиш подходящи думи с които да обясниш любовта си в любвно писмо. С тази разлика че написаното в любовното писмо само предизвиква вътрешно вълнение и блуждаещи очаквания и асоциирани образи в съзнанието на четящия. Като си представя перфектните сцени според неговите разбирания и светоусещания. Това не значи че има прекрасна визуална култура[smilie7] .
Именно от тук започва работата на фотографа да онагледи, абстрактно блуждаещите образи от съзнанието на човешката ни природа[smilie25]



Публикацията е редактирана (19-07-11 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Vladunis   
Дата:   19-07-11 13:10

fdm

Като стана въпрос за макро с турбосапунерка, да се разпиша и аз:


http://media.snimka.bg/9023/024301053-big.jpg?r=0



Panasonic FZ30 със завинтен отпред стар руски обектив Индустар 210/4,5.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   19-07-11 14:52

Vladunis
Нищо особено. Показваш ни типичното изкуство на начинаещ шмайзер[smilie5] Няма да засягам качеството на изображението(не правете компромис със качеството)
Да видим какво ни показваш: едно паяче и то не цялото и само коремче(да беше някоя мацка със стегнато коремче[smilie7] ) при това центриран с едно голямо листо което запълва вниманието ни като зрители и се чудя какво искаш всъщност да ни покжеш листото или колко може да бъде секси коремчето на дългокрак паяк на който крачетата са му извън кадър(орязън)[smilie7]
Мойто предположение, е че просто си впечетлен от резултата със турбо съпунера и монтираният индустар на него.
И резултата е лошо качество, ниска разделителна способност, висок контраст между фона и листото и от тук паяка е абсолюнто ненужен в този кадър[smilie5]
знаеш ли колко пъти трябва да натиснеш спусъка на фотоапарта(и то включен) за да постигнеш резултат на който не ти да се кефиш, а всички ние невидимите зрители[smilie11]
аз направих първият си печелевш кадър на 6-хилидният си кадър [smilie7]
Ще отворя книжарница да знаете[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Vladunis   
Дата:   19-07-11 16:52

Благодаря за конструктивната критика!

Всъщност, хвана ме! Наистина исках да покажа преди всичко докъде стигат възможностиоте на сапунера. За съжаление, 70% от кадрите са неуспешни поради чисто техническите му ограничения. А докато от останалите 30% събера 6000 щраквания...

Вероятно от снимката може да се изкара още малко с по-добро кадриране и малко шоп. Но... струва ли си, като в края на крайщата пак ще си има типичния за панасоника шум и оттам липсата на острота. Накак си ми липсва стимул да доизкусурявам.

Някой ден, като спечеля от тотото, може и да се обзаведа с нещо по-истинско. Бедата е само в това, че не си пускам фишовете.

P.S. Като сме почнали да храним лъвовете, ето още малко за предъвкване:


http://media.snimka.bg/6279/018813705-big.jpg



P.P.S. А пък бирата ще е от мен, като се видим на живо някой ден [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   19-07-11 20:39

няма лошо да снимаш със съпунерката но качеството на оптиката е много ниско.
Погледни снимката отново[smile] задръж погледа върху очите-главата на мухата или по точно върху фокусната зона не се втренчвай, просто отпусни погледа и кажи какво виждаш...
ще ти кажа веднага виждаш в дясно от мухата една пъмно контрастно петно. Което дърпа внимание[smilie5] има и едно по светло в горият ляв ъгъл[smilie18] .
Това че си снимал със светкавиця няма значение в случая е, че имаш празни пространства които не отговарят на предният план(листото), което трябва да бъде естественият фон едва ли не две трети и по целият кадър.(има дупки) Иначе щеше да заспи като за стокфтография(предметна).
Ако претенциите са ти по-артистични. Повярвай далеч си от арт-фотографията.
Но не се отказвай. Търпение, търсене и снимане[cool] [smitten]

И едни съвет от ен избягвай фотошоп[beer] а бирата вече си я изпих[smilie21]



Публикацията е редактирана (19-07-11 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Vladunis   
Дата:   19-07-11 21:54

[beer] Бирата никога не е в повече! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-07-11 20:57

много съжалявам но пристрояваме и нянам време за снимане[smilie8]
а наздраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Villysweety   
Дата:   30-07-11 21:25


http://farm4.static.flickr.com/3236/5872913426_40ab00d0c8_z.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-08-11 11:08

Villysweety
нещо махморлук ме гони от снощи но ще се опитам да подскажа[smile]
хубав качествен кадър от към изпълнение: добра оптика и добро тяло, хубав фон и прекрасни детайли. И само това се вижда[smilie5] Ще вмъкна една забележка- Има милиони произведени фотоапарати от всички марки по света и обективи за тях. Сега само да отворим статискика и ще разберем колко бройки са достигнали до крайните потребители чрез търговсаката мрежа. Ето едно предварително изчисление за 2010 година
Според изчисленията, ако по света доставките се покачват с 6% ежегодно, към 2010 г. ще се продадат 104 млн. броя фотоапарати
Цифрата написана с числа изглежда ето така 104 000 000 броя фотоапарата достигнали до крайният потребител[smilie5]
Вие господа сте един от всичките тези 104 000 000 фотографи по света.
Или вашите произведения(снимки) ще се конкурират с 103 999 999 други фотографи!
Един срещу 103 999 999 колеги(шмайзери) [smilie18]
Вашата снимка Villysweety е просто и добре направена от съвременните технологии. Вашата роля е била единствено да ОТКРИЕТЕ въпросната пеперуда кацнала на едно цвете(билка) и да щракнете. Просто и елементарно, както ги правят и всички останали 103 999 999 фотографи.(край на забележката)

Сего по снимката: Добър фон, добър контраст, добър детайл. Центрирана пеперуда(кофти) растението от части е изрязано(не е естетично) седи незавършено.
Явно идеята не е за добре конструиран кадър а просто показване на една малка пеперуда за онагледяване в учебно помагало по биология(примерно) като вредител[cool]

Повече творчество иначе оставате в статистическите данни на онези 104 000 000 потребители на фотоапарати[thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Villysweety   
Дата:   01-08-11 15:31

https://photo-forum.net/joro/emoticons/1459.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1459.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1459.gif


MauMyHa, благодаря за критиката ;) Беше ми полезно и забавно да я прочета


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: h_ralev   
Дата:   01-08-11 21:27

Лелеле, каква обилна критика [smilie10] ... как да не пусна и аз някоя снимка [cool]


http://img843.imageshack.us/img843/1543/fffnu.jpg




или две


http://img638.imageshack.us/img638/4084/fffdi.jpg




Надявам се цветята( в случая копъра) също да се приемат като част от макрофотографията [smilie6]



Публикацията е редактирана (01-08-11 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: excessmind   
Дата:   02-08-11 09:11


http://farm7.static.flickr.com/6020/5885935416_94f0ab0b84_z.jpg


Айде и аз да пусна едно паяче за коментиране... доколкото си спомням, с 40D и Canon 60/2.8 macro го снимах това

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-08-11 10:59

h_ralev
хубава паяжина хубаво боке-вижда се как си пропилял възможността да направиш превъзходен кадър и това се дължи на липсата на елементарни познания в конструирането на един кадър с неговите особеностти[smilie3]
правилото на третините(не спазено) отвратително качесто(липса на подходящо "стъкло"-качествено) и най-важното липса на разкост(фокус) върху главният обитател на паяжината(паяка).
По горе споменах с кадъра на пеперудата, че госпожицата разполага с прекрасна техника но не влага творчество[smile] . При теб има наченки(усет за красивото)[smilie24] но ти липсва практика и качествена техника. Не прави компромис купи си най-доброто колкото и пари да струва[smilie5] (шегичка)
явно снимаш с някъв обектив на М42 резба с преходник към някой "цифрак"[smilie5]
Когато снимаш растение като копъра се получава картина с повтарящи се елементи на съцветието и тук едвали е важно къде ще е фокуса(банално е) хубаво е да използваш подобни растения като фон на някое насекомо което се храни със копър(кое пък ще е това)[smilie5] така ще подчертаеш гадинката и нейната форма на светло жълто-зелен цвят който предлага съцветието на копъра[smilie5]
Успех и подбирай гадинките от към цветове[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: realnoncho   
Дата:   03-08-11 11:14

Жълтия паяк радва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: attempt   
Дата:   03-08-11 11:18

Хайде и от мен една пчеличка. Разбира се, очаквам критика от MauMyHa [smilie25]


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/t_1312200571_pc3.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-08-11 11:18

excessmind
Прекрасна гадинка си заснел и то на черен фон а не в естествената му среда.
хубаво е да ги показваме в естествената им среда. Така изолиран на този тъмен фон върху бял равнец се получава висок контраст(но в случая това не е важно) Позата на паяка е добре, кадрирането също, наситеното жълто-оранжево не отговаря на реалните цветове на тази гадинка[smilie7] струва ми се че си пракалил със фотошоп[smilie5]
Хубаво би било според мен да използваш по неутрален фон нещо сивичко или някъв нюанс на зеленото, тогава внушението у зрителя ще се промени драстично.
Въпреки доброто кадриране и като пренебрегнем фона и пресаторираното жълто сцената си остава банална[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »