Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   29-07-11 12:31

Здравейте колеги нов сам във форума, и се надявам да ми помогнете да си избера от следните модели фотоапарати
Fujifilm FinePix S4000
Casio EXILIM EX-FH25
Panasonic Lumix DMC-FZ45
Fujifilm FinePix HS10
това са турбосапунерки и какво ли не изчетох вече багнах та искам да знам кой си заслужава парите и кой е най добър като за начинаещ любител (аматьор) благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   29-07-11 22:43

може и апарат до 800 лева да предложите не само тези които сам дал линк благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: niks1973   
Дата:   29-07-11 22:47

Fujifilm FinePix HS10

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   29-07-11 22:49

благодаря колега [beer] обаче искам и още някои да изкаже мнение [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: Argazki   
Дата:   30-07-11 11:12

niks1973 - има ли основателна причина да мислиш,че Фуджи-то е по-добро от Lumix DMC-FZ45 ?
Аз бих си взел Люмикс-а без да се замислям, а за Касио и дума да не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: simbon4o   
Дата:   30-07-11 13:11

зависи какво ще правиш с него, също така разгледай базара за нещо втора ръка, има и оферти с оставаща гаранция, един FZ38 ги бие всичките изброени по всичко почти и ще е доста по-евтин. А аз лично понеже ми се снима по-така бих си взел DSLR има доста оферти за такива също.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: Argazki   
Дата:   30-07-11 13:49

Определено FZ38 е по-добра от 45 ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 14:25

благодаря но този FZ38 нов предлага ли се ? или само 2-ра ръка го има [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 14:36

ами колеги FZ45 не е ли по-добър вариант ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: Argazki   
Дата:   30-07-11 15:06

Не, няма го нов вече, освен че качеството на снимката е по-добре мисля че имаше за включване на жило, а 45 няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 15:16

добре но последно кой апарат да си взема от тази серия FZ ? Това жило не го разбирам се пак повтарям за любител става дума, така че едва ли ще купувам нещо допълнително към него [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-07-11 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 15:21

а за 2-ра ръка апарат едва ли бих вземал [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: niks1973   
Дата:   30-07-11 22:50

Argazki аз лично съм снимал с Фуджи и съм сигурен, че е добър избор измеджу фотоапарати, които общо взето са един дол дренки :)
Освин това смятам, че с поселедните си модели Панасовик лежат на стари лаври.
Аз лично бих взел Фуджито, но да не забравяме, че това си е мое лично и субективно мнение.

Но ако трябва да съм съвсем честен избора е следния: DSLR или Sony NEX.


Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: dikimee   
Дата:   30-07-11 23:00

Аз минах от DSLR на NEX-5 и засега съм доволен. Ако не търсиш супер бърз автофокус, не виждам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 23:21

а аз ви казвам колеги че искам до 800 лева и не ми се купуват обективи и така нататък благодаря все пак за мненията но до сега все чувам за fz38 а наследниците му никои не споменава нещо за тях аз си харесах fz45 но още не е сигурно дали него ще избера :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: thomas   
Дата:   30-07-11 23:23

Кои апарат? Важното е да е с батерий ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 23:25

е не е само до батериите маи маи...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   30-07-11 23:27

изобщо от форума има ли хора с някой от тези апарати изброени по горе ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   01-08-11 10:44

намерих Panasonic FZ38 чисто нов за 600 лева (с гаранция)според вас заслужава ли си за тези пари този апарат Благодаря предварително. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: simbon4o   
Дата:   01-08-11 11:48

[smilie24] много да!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: hartt   
Дата:   01-08-11 12:48

От всичките споменати модели HS10 е най-функционален, но FZ-38 има най-добра картина. Касиото и S4000 не струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   01-08-11 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: bvsmp   
Дата:   01-08-11 13:00

NIKON P500
откъм суха статистика си слага всички изброени дотук в джоба

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100103007008.html
[beer]



Публикацията е редактирана (01-08-11 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   01-08-11 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: niks1973   
Дата:   01-08-11 13:53

ivanov.10 [smilie24]

Снимах с турбосапунер.
Имат два основни кусура:
1. Малката матрица си е малка матрица (важи за всички сапунери).
2. Големия диапазон на обектива (зуум-а) задължително влошава качеството.

Обаче парите са си твои и избора също :)

Успех :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: monochrome   
Дата:   02-08-11 08:16

Izvinqvam se za latinicata. Imam FZ8 i edni ot nai-dobrite mi snimki sa s nego. Obache ako snimash malko po-seriozno malkata matrica na goreizbroenite shte ti e problem. Shumyt syshto e ogromen problem. Kakvo oznachava ne mi se kupuvat obektivi.. Dori i kit 18-55 i edno evtino tqlo shte pravqt v pyti po-kachestveni snimki. Ne si ogranichavai sam vyzmojnostite osobeno shtom imash parite -vzemi si nai-evtiniqt model DSLR i shte bydesh po-dovolen especially in the long term. Ako vse pak shte vzimash FZ vzemi si vtora ryka na ne mnogo kadri.. Prosto nov ne si struva investiciqta, a i te sa koravi mashini.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: simbon4o   
Дата:   02-08-11 10:57

мда ФЗ-ката май до последните актуални модели си се правеше в япония и са доста надеждни апарати. Но не съм съгласен за евтино тяло и китак че са по-добре от хубав компактен. Плюса на ДСЛР-а идва като сложиш твърд светлосилен обектив - тогава вадиш качество или скъп хубав зуум. С тъмните евтини китаци няма плюсове, нивото е като на хубав компактен апарат но ти се налага да носиш повече.
Като пример мога да кажа че със стария ми ФЗ съм снимал неща които съм снимал и с китак 18-55 и пентакс К10. Компактния е по-добре в повечето случаи понеже снимам на 80 исо и 3.0-4.0 бленди и всичко е на фокус(пейзаж примерно) и целия кадър е перфектно остър с прилични цветове, шума след минаване през camera raw изчезва, а с ДСЛР-а снимам на 11 бленда крайщата на кадъра са меки, за да не размажа качвам исото на 200 и малко отгоре понякога и шума отива като на компактния почти.

Та... с компактния се снима на бленди до 4.0, с ДСЛР-а обектива му ако почва от такива бленди и ако на толкова е неприемливо качеството и трябва да затвориш повечко, а то ще се наложи... не е баш както разправят явно.

ПС другото - безогледалките не са алтернатива на компактните апарати понеже цените са като за ДСЛР, дори малко отгоре понеже са сравнително пресни като алтернатива. Още нямат много разнообразие от автофокусни обективи, а които ги имат не са никак евтини. Като цяло на цена малко над тази на ДСЛР обикновенния човек получава компактен апарат без удобството на универсалния обектив(ще се наложи да сменя обективи все пак) и ако му се приснима на човек нещо по-далечно все още в този сегмент няма далекобойни обективи още по-малко евтини. Като цяло стават за заигравка и по-скъпа играчка, но истинска алтернатива на компактните ултразумове(говоря за хубави такива) още не са.

ПС2 ако погледне човек пазара втора ръка ще си направи сметката лесно, обикновенно цените там са красноречиви. Един ултразуум втора ръка от сравнително последно поколение върви около 500лв, един ДСЛР с китак приличен около 700лв, безогледалките и те около 700лв... първото ми трябва чанта, останалите си искат обективи за да покрият възможностите на компактния и при по-прилична инвестиция и да задминат тези възможности с други думи в единия случай спираш до 500лв, в другия ги подминаваш и това е нормално всяко нещо си струва пари.



Публикацията е редактирана (02-08-11 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   02-08-11 13:25

благодаря за отговорите! И сега аз да се изкажа, значи не съм професионалист, и искам нещо качествено до 800 лева като за мен повтарям аматор. Днеска боравих с Fujito HS10 на един приятел мога да кажа, че съм впечатлен от снимките като за този апарат. Panasonic Lumix G10 може и да е по-добър но с този обектив едва ли ще ми свърши някаква работа...
Тъй като среден клас обектив съм чувал че цените са толкова колкото на самия апарат, примерно на G10 едва ли ще дам още толкова. А за повече пари от 800 лева не мисля да давам за апарат, освен нещо статив и някои друга екстра... в границите на бобджета. [smile]
И за G10 с този обектив макро едва ли ще прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   02-08-11 14:06

Panasonic Lumix G10 с този обектив някакво
макро може ли да прави, защото ако си го взема не мисля скоро да си купувам обектив и апарата огледално рефлексен ли се води ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   03-08-11 16:29

някакви мнения други ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ?
Автор: skate_bg   
Дата:   05-08-11 19:52

Хора Olympus E-PL1 и Panasonic Lumix G10 кой е по добрия избор [smile] искам макро да снимам и птички [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои апарат да си избера ? Lumix G10 или Olympus E-PL1
Автор: skate_bg   
Дата:   05-08-11 19:53

[smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »