Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: CyberGene   
Дата:   13-07-11 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: pumabg   
Дата:   13-07-11 12:32

А аз да попитам, запазвате ли винаги големите размери? Че последно ми харесаха няколко кадъра за разпечатка ама аз ги имам само на 950х[smilie11] и трябва да си играя на ново да ги правя и става една дъъъълга и слоооожна ...


Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: Knartist   
Дата:   13-07-11 12:42

pumabg, ш' се сетиш... преди и аз така си позатрих някои обработени и послееее... та вече къде що има някакво по-читаво кадро - и в голям размер [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: pumabg   
Дата:   13-07-11 12:45

Даже най добре рисайзваш само за ФФ, колкото да качиш и триеш, като запазваш само голямата ...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: etto   
Дата:   19-08-11 10:17

хора нещо все още не се справям добре =/ Значи имам снимка която съм обработил и сейвал и след това пробвах различни настройки в различна последователност.
Първо пробвах така имидж ресайз(900)-> ъншарп 40-60%,радиус 1,таузънт 3 -> сейв фор уеб куалити(джпг) максимум,куалити 100%(защото обикновенно се получава по малко от 350кб),бикубик шарпър.След това ест беше ужасно качеството и пробвах първо ъншарп и след това ресайз,не става.После пробвах и постепенно намаляване в ресайз 4200->3800...900,все същото .Пробвах и сейв фор уеб просто на бикубик или на бикубик смуутър..не..пробвах и куалити на вери хай..мне..след това и сейв ту профайл..амии не...някъде бъркам грубо...ще съм благадарен ако се намери човек да обясни :)
П.С. Извинявам се ,че имам грешки по-горе и пиша всичко на кирилица,но пиша от гсм и е малко трудно..УСМИХНАТ ДЕН НА ВСИЧКИ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: etto   
Дата:   19-08-11 15:33

никой ли не намира грешка в компресирането ми =/

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: violator   
Дата:   19-08-11 16:20

Отговорили са ти още в първи пост.

на Фиг.5 обаче Amount: 10% и Unsharp Mask се повтаря няколко пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: etto   
Дата:   19-08-11 21:07

Пак същата работа..пробвах и по този метод с надробено шарпване,но уви не върши работа..качеството не става..не знам дали има общо,но пикселите по дължина са ми към 4200..

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: etto   
Дата:   19-08-11 23:17

[smilie24] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: bpavlov   
Дата:   20-08-11 10:32



Ще ти споделя една голяма тайна - ресайзването става и на един път. Само че тихо, да не чуе някой. Та, след като си ресайзнеш файла до 900 точки с метода по подразбиране (best for smooth gradients), прилагаш Unsharp mask със стойности радиус - 0.3 (НЕ 1), Threshold - 1 и между 80 и 150% Amount. Оригинала не трябва да шарпен преди това, също така, ако оригинала ти е боза, не очаквай някакви специални мтОди да ти оправят снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: asahi   
Дата:   20-08-11 10:40

Още една тайна - параметрите на шарпене зависят и от характера на изобеажението. По единначин се шарпи макроснимка или едри детайли, по съвсем друг - пейзаж с листенца.

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: etto   
Дата:   20-08-11 13:04

благодаря ви..вече се оправям с метода на чуков..1я път не знам защо но фейда на ъншарп ми беше неактивен..,но следващите пъти всичко беше ток :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: aeobs   
Дата:   20-08-11 13:22

Не знам как попаднах в тая тема, ама доста ме озадачи. Защо някой през 2011 ще шарпи за уеб? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Компресия на снимки..точно за сайта..
Автор: zhbuts   
Дата:   20-08-11 21:32

Опитай в Ъншарпа - радиус 0.3-0.4, количество 40-100 според файла и граница 0.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »