Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-11 17:49

бих казал че снима доста бързо... нямам база за сравнение защото с 1 ца снимах преди година време

като усещане е доста рязко "щракването" нещо подобно на високия клас слр

иначе напоследък се замислям на един казус... за всеки кадър има двукратна работа на затвора... тоест трябва да са направени от бая здрави компоненти което от своята страна повишава цената на системата съдейки колко струва дслр от ниско поколение

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: serjy   
Дата:   20-08-11 18:01

а, пробва ли новия пен с някой от обективите на панасоник? конкретно някоя от палачинките или макрото... че съм решил да взимам 25/1.4 но ще видим дали ще ме огреее [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-11 18:22

не съм
когато ми дават камера за тест обикновено си е с оригиналната оптика

обективи панасоник съм пробвал с ГФ2... конкретно 14/2.5 и бих казал че е много добро обективче....


иначе 12/2 е много красиво направен обектив освен добрите му оптични качества
дизайна му е далеч от типа срязана пвц тръба с байонет в края.....

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: penman   
Дата:   20-08-11 18:25

serjy, ето извадки от все още непубликувания подробен тест на Е-Р3 от експерта kkn: ДД у E-P3 все же поуже, чем у E5, и примерно такой же, как у E-PL2. Все очень просто. ДД - это разность между яркостью насыщения матрицы и уровнем шума. Уровень насыщения при одинаковой матрице не изменить. А вот уровень шума зависит далеко не только от матрицы. Не в меньшей степени на шум влияет обвязка (усилители, АЦП, и всякая подобная хрень). Что, кстати, и демонстрирует E-5. Более качественная (читай - дорогая) обвязка позволила снизить уровень шумов, а значит увеличить разность между точкой насыщения и шумом. Конструкторы использовали эту увеличенную разность для создания запаса в светах (просто опустив немного уровень серого). Вот и получился в E-5 более широкий ДД при равном (на практике даже меньшем) уровне шумов.
E-P3 используется обвязка, сопоставимая с E-PL2. Чуть лучше, чем в старых Пенах, но ненамного. Поэтому конструкторы не стали сдвигать точку серого и создавать дополнительный запас в светах. В итоге ДД новой камеры мало отличается от любых других Пенов, только E-P3 едва ощутимо меньше шумит в тенях.
Как по мне, ИСО 1600, максимум 2000 - это потолок для E-P3. Точно также, как и для E-PL2, или для E-5. Никакого прорыва здесь нет.
А колкото до скоростта на автофокуса, диаграмата е на този линк:
http://olympus.ourlife.ru/forum/index.php?showtopic=19319&st=260


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: vth41   
Дата:   17-12-11 15:32


Заслужена награда от

National Georgraphic names E-P3 Camera of the Year


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: asmil   
Дата:   18-12-11 01:51





Публикацията е редактирана (18-12-11 01:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »