Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: тьма   
Дата:   10-08-11 23:58

хайде малко обикновена, непретенциозна романтика


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1309707372_IMG_50571F.jpg



https://photo-forum.net/i/1491346&CATEGORY_ID=42


ох, има тук едно чухалче, което си търси другарче, не ме оставя да заспя[smile]

 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 00:00

Другия вариант, който е много по-лесен е - няма представяне, в албума се получава право за пускане само след показване на портфолио, което го гледат 10-на души и решават дали авторът става или трябва още да се постарае.
Съответно вдигаме летвата и пускаме по-трудно, а ако не показват свестни неща, те си изпадат сами и така.
Или по-доброто - има представяне, за да си обшуват хората и да си пишат под снимките, но от там се излиза само със стабилно портфолио и с никакви случайни 3 снимки.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 00:00

абе каква е тая вяра в цвъкането.

това, за което говори бони е друго.
а, бони се е включил[smile]

пуснете и една тема за непускащи вече автори, може да е по-ценно.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: Onakava   
Дата:   11-08-11 00:00

Относно точките и триенето - не трия по липса на точки, ако на мен ми харесва. Качих един портрет, който страшно си харесвах - два дни 9А. Мислех да го махна, ама не за друго, а защото ми стана направо обидно, любим човек ми е, с толкова обич си го снимах - некадърно ли е, кво [smilie5] Ама ми харесваше снимката и не я махнах - след няколко часа, 28Б но без нито един коментар...нито един! Не че е много, ама аз толкова си мога[smilie7]
Хора, пишете, плюйте, питайте, критикувайте, движение да има...Най обичам коментарите, точките са ми през оная работа...оценявам повече кой ме е гласувал и аз харесвам ли го, отколкото колко като цяло...та така.
Колкото усъри, толкова критерии, не можеш да ги задоволиш всичките. Това с пренасищането е типично за всички сайтове, не само за фотографските...и свежата кръв и тя е необходима - донякъде вдъхновява и старите „призраци“...
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 00:08

Да, ама аз не съм казал да отпадне моментът с определената квота - от 2, 3 или 4 снимки... демек пак ще си има някаква тежест досегашното представяне на автора... и донякъде авторите, които в последно време са се представяли по-добре, пак ще могат да качват повече...

Не ми е идеята да се "връщат" нещата, а да се оптимизират в крак с новите предизвикателства и реалности...

Нали се се сещате, че всичко това е изцяло с доброто намерение (надявам се, без да има връзка с пътя към Ада) фото-форум да остане (или да си възвърне!) имиджа на най-популярния сайт за фотография... като едновременно с това да не значи профанизиран, нито елитарен... а хем демократичен, хем на ниво...

На мен поне ми липсват някои споменати и неспоменати автори и ми се ще някак да се върнат, както и да бъдат привлечени нови... за целта би трябвало фото-форум да е синоним и на качество и хората да се натискат да бъдат "приети" тук (по демократичен начин, разбира се)...

Естествено, че моят поглед е по-страничен, вие би трябвало да сте по-навътре в нещата, но нали често се случва така, че страничният поглед си има своите предимства...

Та, вероятно по разни мои си романтични причини, ми се ще фото-форум да значи нещо, което да предизвиква уважение... и затова сега се напъвам да помагам с идеи... което не че значи нещо де [smilie5]

Вероятно биха могли да се получат и други потенциално смислени идеи... може да отворите някаква тема за предложения... и съответно да не посрещате на нож всяко от тях [smilie3] [shtrak] [beer]

 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 00:17

Не бе човек, не е на нож. Само ти казвам, че това което предлагаш го имаше 1:1 без разлика, албумът тогава беше този първичен албум с всички снимки вътре, а рейтинг А беше избраният албум и се гледаше без категории.
Проблемът беше, че нямаше кой да следи големия поток от снимки, които постъпват ПЪРВИЧНО за да се отсеят.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 00:27

в един полски сайт /там качва и mnawrocki/ се натиках, ей така - да видя кво е.[smile] Та там има Основна галерия, където влиза всичко, което качиш за гласуване /имаш право на 2 снимки на 5 дни/, Ниска галерия и Висока галерия. В Основната галерия имат право да гласуват само утвърдени автори и АКО събереш определен брой гласували ЗА публикуване, тогава снимката отива в Ниска галерия. Ако не - потъва някъде и хората могат да я видят, само ако ти влязат в профила. Не знам какви хора качват, но почти всичко от Основната им галерия е по-добро от нашия рейтинг А например. В Ниска галерия, която е следващото стъпало, нещата са доста добри, да не кажа като нашия рейтинг Б. Пък за Високата галерия да не говорим...
Изобщо цедката е много яка. Коментарите също са само и единствено фотографски. Точка от Правилата на сайта: Не можеш да тиреш от там снимки, които си качил. Само при някакви много екстремни случаи и то със специално преговаряне с админи и т.н.

 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 00:31

Добре де, не е на нож, ама е леко отбранително... а изобщо щяхме ли да го водим този разговор, ако всичко беше безпроблематично... е ли фото-форум синоним на ултра-хипер-мега качество, натискат ли се всички да бъдат тук... и не са ли това заслужаващи си цели?

ОК, идеите ми са в първичен вариант и ги споделям, защото и на мен не ми е особено приятно като споменавам нещо за фото-форум и то да не се взима особено насериозно (вече)... нали беше сайт номер 1... [smile]

Нещата "би трябвало" да могат да бъдат доизмислени, доизкусурени и т.н. по начин, който хем да повдигне качеството, хем да не прогони масите... не че няма винаги да има недоволни, но идеята е да има повече доволни, да има развитие, екшън да става... и марката "фото-форум" да значи повече...

Айде, лека от мен, отивам да си трия неграмотните кадри, които мога и сам да си ги гледам вкъщи [smilie5] [shtrak] [beer]

Edit:
Автор: feliz
Дата: 11-08-11 00:27

Хм, може би нещо донякъде в този ред на мисли... [beer]



Публикацията е редактирана (11-08-11 00:36)
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 00:33

Еми ако искате да кръстим албума - основна галерия, рейтинг А - ниска галерия и Рейтинг Б - висока галерия.
Не виждам голяма разлика в системата, вероятно цедката е по-добра, защото в тоя сайт имат право да гласуват само утвърдени автори, а при нас за рейтинг А имат право всички потребители и само за рейтинг Б подбрани.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 00:38

А и забравих да добавя: Там се пробвах с мои снимки с тукашен рейтинг от 40Б нагоре и от 10-ина фотки, публикуваха само една.[smilie5]
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 00:40

Не искаме да сменяте имената на албумите. Просто споделям какво съм видяла, пък на вас ако ви хареса нещо, ще го ползвате.
Точно там е ключът от палатката - че гласуват само автори, преминали определено ниво в йерархията.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 00:43

Knartist, не е отбранително, просто обяснявам, че това вече го имаше същото.
Винаги сме отворени за идеи, даже са добре дошли.
Фелиз, да там е ключа...От казаното дотук мисля че:
1. За да се вдигне нивото на албум, трябва от представяне да се излиза само с портфолио и съответно да няма компромиси.
2. За да се вдигне нивото в рейтинг А, трябва д а могат да гласуват само автори, които имат права за категориите - т.е. потребители без снимки и автори от представяне да не могат да гласуват.
3. За да се вдигне нивото на рейтинг Б, трябва да се измисли начин добрите автори, можещи да гласуват с Б, да бъдат по-активни.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 00:47

boni, [smilie24]

 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 00:55

аз не мисля, че е възможно да се изисква активност от гласуващите.
при цялата ми доборонамреност, успявам да намеря максимум по 2 снимки на ден за които евентуално да гласувам.
понякога намирам 2 за две седмици.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 00:56

[smilie5] Еми, като в онзи виц за заседналия с ладата в тайгата руснак и чукчата, който му помага със съвет в замяна на бутилката водка - трактор нужен [smilie21] [beer]

 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 01:05

Между другото някой знае ли какво стана с един хубав полски сайт altphotos.com? Защо изчезна?
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 01:09

платени и неплатени акаунти и имаше големи дискусии- след като си плащам, длъжен ли съм да гледам това... нивото падна и т.н.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 01:15

Ясно, преди повече от една година направихме платена секция към ФФ с допълнителни екстри, инвестирахме доста пари в разработката и, така и не я пуснахме, всъщност имах някакво предчувствие за проблеми точно от подобен характер.
 Re: И пак ПРЕДСТАВЯНЕ
Автор: тьма   
Дата:   11-08-11 07:34

Предлагам да си отворите специална тема за дискусията.

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена