Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:35

За БЪГ в компютрите или в техниката е възприето да се смята нещо което е променило свойствата си и после може да се оправи... при една карта се оправя с замяната на нова, понеже те имат "доживотна " гаранция. Или с купуването на нова.


За термина "доживотна гаранция" е препоръчително да не се възприема буквално [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 01:46

Картата или е с изправни клетки (или както някой казва сектори) или не е. Ако има "дупки" се изхвърля или там каквото се прави. Във флаш устройствата може да се прави ремапване, но на ЦФ карти не съм чувал да е възможно.

Ето и производителите - да не се чудите Канон и Никон правят ли памети.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:52

да де нали това съм написал при хардуерен проблем какъвто е проблема с картата се сменя картата или се купува нова

Вече никакъв еБЕЙ.

Повече никакви обновявания на Прозорците /който все още работи с тях / обновявания са, те не поправят ГРЕШКИТЕ /бъговете/ на ОС.

Не си преинсталирайте ОС тя не може да се поправя, от Майкрософт ви подаряват MAC за да нямате проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:55

petkova70

Или си дЕВА или си 71 набор! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 02:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:04

[smilie18]

това се учи в 6 клас

по форумите не е желателно да се прескача за такива сериозни теми, току виж 10 човека напишат че ФОКУСНОТО разстояние на обектив 50мм и обект на снимане на 7,2метра е 7,2метра [cool] и ти повярваш в това. 10Човека са си 10 човешки виждания, но законите няма как да се променят терминологията също.
Да да ли е с глава или е не?

пп
преди 4 години и аз пишех на простосмъртните от този сайт, Г-Н за да ги карам да се чувстват велики а аз мъъъничко протонче.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:08

petkova70
никога не съм ползвал такава измишльотина дори не съм пипал но пък обичам да ми шумолят ръцете... не мога всичко да знам но пък обичам кремкарамел.

пп
аз нямам компютър, те са много скъпи неща струващи един КИТов обектив на известна марка фотоапарати

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 02:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 02:22

Г-жо Петкова, очаквах по-официален документ, например този. Не съм срещнал надежден източник, който да сочи, че в CF картата по време на запис се открива и заменя повреден блок клетки от паметта. Това може да се прави при форматиране и/или чекване.
На практика истинско динамично ремапване имаме чак при SSD паметите (дисковете). Дано са "свалили" тази технология в по-ниските устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:22

не мисля че е нормално с фрак и бели ръкавици да се пише във форум само щото компютъра е нов, Г-н е прекалено официално за форум а аз съм смъртен и не се различавам по нищо от всеки тук а и извън този сайт

пп
не видях връзката ми с компютрите и чип картата от еБЕЙ, май съм доста зле с компютрите [smilie2] ... или пък и аз съм ДЕВА а дъщеря ми е ЕВА

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: 798099   
Дата:   01-07-11 09:12

Едва ли ще съм жив да напълня и изпразня картата 100 000 пъти. Сигурен съм, обаче, в едно: никога повече карта TRANSCEND.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-07-11 09:56

asahi написа:

> Аз пък си прах картата в пералната. Като нова е [smilie24]

Ами сподели после при каква температура се глади, че и останалите да пробваме [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 23:04

Не я гладих. Нали изглеждаше като нова?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: aeobs   
Дата:   29-07-11 23:35

798099 написа:

> Едва ли ще съм жив да напълня и изпразня картата 100 000 пъти.
Сигурен съм, обаче, в едно: никога повече карта TRANSCEND.

Аз като се замисля май съм малко маниак на карти памет.
Имал съм 7-8 карти Transcend, различни модели, купувани по различно време. Взимал съм им акъла от ползване и никога не съм имал проблем. От сандисковите само 1 ми се е скапвала до сега. Transcend за мен е без конкурент в съотношение качесто и надеждност/цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 23:51

Аз съм скапвал Viking 12MB с доживотна гаранция. Смениха ми я с 16-ка. На фасон като тази:


http://reviews.cnet.com/sc/6144299-2-200-0.gif




Годината беше около 2000-ната, а фотоапаратът - вехтият вече 1.3 мегапикселов Kodak DC120


http://www.digicamhistory.com/KodakDC120%20de.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: aeobs   
Дата:   29-07-11 23:54

good times [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: ramdar   
Дата:   30-07-11 00:01

asahi , DC120 много як! Прилича на видеокамера. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: tvk75   
Дата:   30-07-11 00:06

много яка карта - 96МБ
искам такава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: 798099   
Дата:   01-08-11 10:17

aeobs, очевидно е въпрос на късмет. Моята си я купих скапана (от Мост Компютърс), но го разбрах часове преди заминаването за чужбина. Като се върнах, вече не ми се занимаваше с рекламации. Просто я изхвърлих...

Голяма работа, хората се женят по няколко пъти и все не случват, ние за една карта ли сме...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »