Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: mondragon   
Дата:   24-06-11 17:41

Не ми се извинявай, няма за какво, просто начинът по който коментираш и пишеш създава това впечатление...може и да съм се заблудил, но ...

Сравнението с дъщеря ти не го разбрах...
Жив и здрав, нищо лично !!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: xizor   
Дата:   24-06-11 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 17:49

xizor [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: xizor   
Дата:   24-06-11 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: marrio31   
Дата:   24-06-11 21:15

абе еротила,що развали темата на човека,поне му се извини[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 21:57

marrio31
МАЙ НЕ СИ ИМАЛ ВРЕМЕ ДА ЧЕТЕШ
а това дето го вълнува на три места съм писал най краткото е СТАВА С ОБРАБОТКА ако има прекалено красиви изгледи за снимката просот монитора му не е калибриран брбрбрбррбрб офффф


"Автор: erotila
Дата: 24-06-11 17:03

mondragon
ха здрасти
понаучи ли на д700 колко ФОКАЛНИ СА МУ РАВНИНИТЕ
доколкото знам баща ти май е бил фотограф... ще ти дърпа ушлетата


"Автор: mondragon
Дата: 24-06-11 00:48

За отделните фокусни/фокални равнини наричани още преден, среден и заден план няма да говорим, а относно"


най най е в главата ти, не е нужно да си най или да нямаш коса на главата си за да си НАЙ и някой да ти дава пари не може да мислиш така.


пп
много одърпахме темата на човека,
снимката си е най обикновена фотошопска, ако си с прозорци 7, дисплея ти не е калибриран сигурно и те праща в страната на чудесата, днес е ден за благотворителност / след толкова много любов/ обади ми се да ти калибрирам "Маркетинговия" монитор"

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-06-11 22:06

За кроп аз лично искам Канон 35 1.4 Л и 85 1.2л/или 135/2Л

ФФ е друга бира. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: n1x0n   
Дата:   24-06-11 22:21

ВАРИО - всеки обектив със фокусно разстояние над "стандартния" обектив е варио обектив. Варио е обектив който приближава, той може да бъде и ЗУМ но няма как да е широкоъгълен.
[smilie8]


...и ти нищо не каза... ще приема че е петък [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 22:48

офффффф
ми прочети по отдолу

"Автор: erotila
Дата: 24-06-11 00:35

ами няма само онлайн курсове да правя по добре е да лъжа и аз, който прави разлика м/у ТЕЛЕ И ВАРИО значи е от разбиращите... щрак щрак"

"Автор: erotila
Дата: 24-06-11 01:03

dampkring



зум и варио е = кирилица латиница - означава с променливо фокусно разстояние,
? обясни си как твърд обектив може да е с променливо фокусно разстояние "


Е не знам как онова малкото ти извади очите а тея поеми не можа да ги прочетеш сигурно са на ангелейски написани [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: mondragon   
Дата:   24-06-11 23:11

Автор: n1x0n
Дата: 24-06-11 22:21

ВАРИО - всеки обектив със фокусно разстояние над "стандартния" обектив е варио обектив. Варио е обектив който приближава, той може да бъде и ЗУМ но няма как да е широкоъгълен.
[smilie8]


...и ти нищо не каза... ще приема че е петък [smilie3]


а Никсъне моля, моля това го каза в четвъртък, при това съвсем сериозно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-06-11 00:42

Ахахах ето ме и мене. Един ден да си позволя да отида на риба, а вие тук едва не сте стигнали до бой! :D
По моя въпрос - ставаше въпрос за фокуса - не за рязкостта. Струва ми се нереално снимката да има рязък фокус на лампата, на масата, на лицето на булката, на бюстието, на пердетата и къде ли не още. Все си мисля, че физиката изключва подобни снимки - все трябва да има зона в която фокуса да не е толкова рязък. Все пак не е сниман плакат.

Автор: dacky
Дата: 24-06-11 03:10

Briese 180 - main light , Strip - зад нея отляво - Ratio - 2:1 или 3:1 , спот на косата и спот с жълт фитър на розата в косата. Голям рефлектор пред нея отляво отпред. Прозорецът е тъмен и след това е сниман отворен и добавен . F8/F10/f16 на твърд 50 или 35 мм - това е моето ненатрапчиво мнение ...[smilie7]

а като цяло, нещо такова търсех,
ама сега като попрочетох коментарите, шоуто си го е бивало! [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-06-11 00:53

Може да е лек кроп от 28мм. ф11 и когато снимаш от 2-3 метра всичко е на фокус.Другото е здрава обработка и светлина.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: dacky   
Дата:   25-06-11 01:14

[smile]
Az pak taka i ne razbrah za6to na vsqka tema trqbwa da se zaqjdame , ne e li po dobre da piem bira zaedno i da obsyvdame tvorcheski idei i obshti proekti ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: goldfrapp   
Дата:   25-06-11 01:49

Детска градина от дърти комплексирани пръчове, никой не го бърка какво пишат другите, важното е той да излезе най-печен. Ако не беше толкова тъжно, щеше да е смешно. Еротила ти си сигурно най-комплексираното незадоволено дете дето броди наоколо, плати си за един дудук някъде, че да спреш да се занимаваш с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: goldfrapp   
Дата:   25-06-11 01:58

И стига с т'ва калибриране на монитор, това че ти е калибриран монитора, означава единствено че имаш 100 лева и прекалено много свободно време за простотии, и в никакъв случай не означава, че си мноооо готин.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 02:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: nayden   
Дата:   25-06-11 02:13

За голямо форматните фотоапарати /с мях/ не е проблем
да снимат на фокус в равнина която да не е
успоредна на филма/матрицата/,като накланят
обектива в желаната равнина.Същото може да се
постигне със шифт обектив.Така че може лампата
и булката да се поставят ведна равнина,а със
свиване на блендата да се увеличи дълбочината на рязкост.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 02:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   25-06-11 11:21

goldfrapp

това дето си го написал е напълно вярно... но то ти е породено само в мислите в главата ти.
Напълно в границите съм няма човек да няма комплекси... пир мен това са липсата на пенис и космите по ръцете.

Не виждам какъв е проблема, не може фокусно разстояние да се бърка със предметно разстояние, не може елементарни понятия да се омесват, неможе и да се снима на АУТО от хора занимаващи се със сериозна фотография и после да питат ама що нямам кадри на фокус. А за Дудука направо къртиш много си интелигентен, за това ще те послушам, спирам ФОТОГРАФ /КИ и модели да ми го правят, почвам с ЖЕНИ.


пп
ФОТОГРАФ /КИ - това е така щото ФОТОГРАФКИ не съществува, да не говорим за МОДЕЛКИ, може бленда и затвор да означават едно нещо във фотографията но в живота са със напълно различни ФУНКЦИИ,

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   25-06-11 11:24

nayden

виж датата и часът в който съм написал абсолютно същото дето ти си го написал [smilie18]


Автор: erotila
Дата: 24-06-11 01:18

разбира се става и с... МАНШОН

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: tonitka   
Дата:   25-06-11 13:44

Въъъ кви са тия геометрии и математики![smilie11] [smilie11] ..........

Мен ме кефи роклята, ама на мен ще ми седи по-добре![smilie25]

....снимката - кофти кадриране, кожата на деколтето на модела нещо се е прецакала, петниста нещо ми се види, абе като цяло - ТЦ! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: XiZoR   
Дата:   25-06-11 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »