Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: mondragon   
Дата:   24-06-11 13:58

Гената има добри неща, но аз си мисля, че тия галерии по сайтовете Преди и След или както е в случая при Гената Постобработка, са нож с две остриета от една страна показва колко си добър с фотошопа, а от друга каква голяма част от снимката е направена с него ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: j_mironski   
Дата:   24-06-11 14:20

erotila - гледам много ги разбираш нещата пък една хубава твоя снимка не съм видял. Що ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: asahi   
Дата:   24-06-11 14:38

Сори, не ме кефи. Крива, разхвърляна. Цветовият баланс е добър. Явно фотошопистът си знае работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 14:39

j_mironski


Автор: erotila
Дата: 24-06-11 02:33

щот съм скромен



... И тебИ мноо тъ обичам



пп
знаеш ли не е измислено още това ти ми нещо дето да става за всичко и всеки като го взема да прави с него каквото си иска,
ако 80% от хората харесват нещата които правиш го правят само защото 75% от тях обичат да ближат, и нямат очи да те погледнат в очите и да кажат: защо очите ти са сини

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-06-11 14:59

ОСВЕН ДА СТЕ ЗАВЪРШИЛИ ФОТОГРАФИЯ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ И ПОНЕ ДЕСЕТИНА ХУБАВИ СНИМКИ ЗА ДА ДАВАТЕ ТАКИВА КАТЕГОРИЧНИ МНЕНИЯ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: asahi   
Дата:   24-06-11 15:04

Няма нужда от главни букви, за да ме цитираш погрешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 15:06

kaiser.soze
офф тебИ не мога да те обичам лимита ми за тази седмица свърши [smilie18]

по добре да не съм я завършил, каква файда да съм я и да не знам елементарни физически закони, не съм падал по стъпала и баща ми не е развдавал удари по главата, на всеки нещо все му липсва, не може да сме съвършени ... съвършени могат да са само майстротата.

Не снимам щото някой да ми харесва нещата с елементарни познания, имам достатъчно клиенти те поне си плащат все още.

А за хубавите снимки:

след 3 месеца ще станат има няма и 28 лета от както ядох бой когато си купих първия фотоапарат, когато изснимах първите си 4 ленти и видях в къщи че на тях има само ТЪМНИНА, разбрах че това не е за комбайнери и първо трябва да се прояви че да видя що съм пленил в БАЙРЕТА си.

пп
Още някой други иска ли да го ОБИЧАМ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: ellisaveta   
Дата:   24-06-11 15:10

Да, аз и за това ще кажа, че най- добрите сватбени фотографи са българските, както и дизайнери на булчински рокли и интериори, тия руснаци така и не го разбраха, добре поне, че могат да ползват някой друг филтър у шопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 15:15

ellisaveta

варно е това което казваш но само множественото число е единствено и той е този:


Георги


другите снимат на бленда 3,2 исо 1600 и скорост 1/ нам каква си, моделите срещу слънцето в 15,20мин щото са ПРОФЕШЪНЪЛИ

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: bpavlov   
Дата:   24-06-11 15:20


Ти нали не си мислиш, че Георги Анастасов снима на 5,6...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: tantris   
Дата:   24-06-11 15:21

bpavlov

За съм фен на Боян.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 15:21

bpavlov

толкова ли е трудно да кликнеш на ГЕОРГИ да отвориш една негова снимка и да получиш отговор на сложния си въпрос

пп
ползвай десен бутон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: ellisaveta   
Дата:   24-06-11 15:28

Много хубави снимки [smilie24]

Но аз така и не разбрах как се постига такъв фокус, всъщност разбрах, че темата всъщност не е за фокус, а за рязкост и на първата снимка тя е от шарпа у фотошопа, добреее... а как се постига такова тяло:

http://fortune.35photo.ru/photos/20101111/196488.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: wiseacre   
Дата:   24-06-11 15:29

Божа работа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: tantris   
Дата:   24-06-11 15:32

Ха, той бил писал преди мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-06-11 15:35

с мног труд се постига [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: bpavlov   
Дата:   24-06-11 16:12


Еротила, благодаря за мъдрия съвет, използувах десния бутон и първите две снимки, които отворих са снимани със 70-200/2.8 на Ф3.5.
Втората снимка освен това е и срещу слънцето:


http://www.boyanpavlov.com/Public/011_Jazel_DJ_ES_2011_05_25_0325.jpg



Жалко, че Георги не чете темите тук да се научи как се затваря блендата за да се получат истински про снимки


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 16:25

bpavlov

коте [smilie18]

на тази снимка слънцето е зад моделите...

а исото е едва 200 а снимката е снима на в 19 часа, нещо май си на къра и те е напекло слънцето прочети какво съм написал и не си измисляй.


"другите снимат на бленда 3,2 исо 1600 и скорост 1/ нам каква си, моделите срещу слънцето в 15,20мин щото са ПРОФЕШЪНЪЛИ"- че ако те карам и да четеш кой е поста ще има да се луткаш в загадъчната зона на флеърите

пп
имам чувството че искаш да те обичам



Публикацията е редактирана (24-06-11 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: bpavlov   
Дата:   24-06-11 16:31


Аве ти много си обичлив нещо, да не си търсиш мъжка ласка...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: mondragon   
Дата:   24-06-11 16:35

Абе много ви знаят балалайките, ама нещо не чувам да се хвалите с плащащи клиенти...[beer]


Всички имат клиенти, това че някои е решил да ти даде пари изобщо не значи, че си най-добрия и най-големия капацитет.
Хората "харесват" това, което могат да си купят, а другото е или "кофти" или "не става" или "не е достатъчно добро" или "много скъпо" това са фактите!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-06-11 16:37

Втората снимка освен това е и срещу слънцето vs на тази снимка слънцето е зад моделите...


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 17:03

mondragon
ха здрасти
понаучи ли на д700 колко ФОКАЛНИ СА МУ РАВНИНИТЕ
доколкото знам баща ти май е бил фотограф... ще ти дърпа ушлетата


"Автор: mondragon
Дата: 24-06-11 00:48

За отделните фокусни/фокални равнини наричани още преден, среден и заден план няма да говорим, а относно"


най най е в главата ти, не е нужно да си най или да нямаш коса на главата си за да си НАЙ и някой да ти дава пари не може да мислиш така.


пп
много одърпахме темата на човека,
снимката си е най обикновена фотошопска, ако си с прозорци 7, дисплея ти не е калибриран сигурно и те праща в страната на чудесата, днес е ден за благотворителност / след толкова много любов/ обади ми се да ти калибрирам "Маркетинговия" монитор

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: mondragon   
Дата:   24-06-11 17:22

Вече е почти юли,[smilie8] още е фотограф и баба ми и дядо ми са, макар и от години да са се пенсионирали, а за чичо ми и вуйчо ми (лека му пръст), няма да ти обяснявам [smilie8] но какво от това?
А ти ако не беше такъв буквоед, малко по-задълбочено четеше и не смяташе, че само ти знаеш всичко и го казваш по най-правилния начин, може би щеше да ме разбереш, но както казах ти НЕ искаш да разбереш, защото това значи да се съгласиш с някой друг, но ти си ВЕЛИК и другите трябва да се съгласяват с теб...Нищо лично!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: MarinY   
Дата:   24-06-11 17:25

Ликуифай е една доста пипкава команда, но върши чудеса. [smilie3]

П.П. Не съм отворил втората страница и отговорът ми е мно-о-о-го закъснял. [smilie6]



Публикацията е редактирана (24-06-11 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такъв фокус?
Автор: erotila   
Дата:   24-06-11 17:34

Кириле - извинявай че и на име ще ти пиша не се познаваме лично.

Не съм велик, но съм щото ти така си мислиш, а действителността е че не съм. Простосмъртен съм а и както и моето и твоето мирише. Не си създавай в главата неистински образи. Аз нищо не знам ако знам то е не повече от 10% от нещата обхващащи фотографията.


пп

Това си ти

Това е... дъщеря ми

нямаш представа колко много неща съм и обяснявал докато и дадох да снима за първи път.

Фотографията е геометрия , правила и човечност!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »