Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 13:59

Здравейте,
Моля знаещите да споделят опит и напътствия. Дадоха ми 1 торба Ч/Б филми кодак Тмах 400. Искам да пощракам малко на филм вечер в градски условия. Най голямата загадка е как се мери в такава тъмница? Избора е между 2 камери Пентакс с 50 1.4 и Коника с 50 1.7 и статив задължително и жило за натискане. Или да си взема Минолтата 505 и да дийствам, ама ного лесно ми се види с нея. А и светкавици има Х2 на камера. Та моля за напътствия и после ще показвам какво зговнясъх.

Фотогаф ви благодари предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: asahi   
Дата:   19-06-11 14:03

Що не попита вчера? В петък има по-свежи отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 14:14

Ми да направим график тогава.
Понеделник–отговаряме на такива въпроси.
Вторник–на такива
Сряда–на такива
И така за цялата седмица.
В петък въпроси се приемат само от мераклии, дори и тези дето искат да снимат по така.
Айде сега по въпроса и вече ще знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-06-11 14:31

А какво питаш всъщност? Кой апарат да си вземеш? Няма никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 14:46

Има мерене в камерите и сме чели книжки, но пише че старите(оригинални) батерии били 1.3V а новите 1.5V и давали отклонение в меренето. Имам и такъв дето го държиш без батерия но на тъмно не мърда много много–не вдъхва доверие и го ползвам през деня повече за лично успокоение.
Иначе Пентаксчето е Спортсматик 1000 Кониката Ауторефлекс T3N.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: special_k   
Дата:   19-06-11 14:54

Абе нали не са диапозитиви , кво мерене...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-06-11 14:58

Вземи една гениталка да ти мери и да видиш какво правиш и после действай с филмчетата.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: ivansky   
Дата:   19-06-11 15:08

"Пентаксчето е Спортсматик 1000" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 15:09

Питам всъщност за някой трик как се снима в такива условия. Неискам(не че немога) да нащракам 1 торба филм защото може някой да се пищиса и неискам да го снимам с всички светкавици наведнъж портрет. Иначе знам че Минолтата няма да се изложи. Тя патува с 15 обектива антураж. Или да снимам със Сонито първо докато уцеля настройките и после на филм? А? Усещам че резила ще е голям–рекорда е 2000 снимки и няма 1 дето да мога да я покажа.

Айде пак по първа точка. Как да снимам при такива условия.

Айде издаите тайната изплюйте камъчето не се мъчете.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 15:19

Ивански защо се смееш, за Пентакс или лошо или нищо. Но когато работи си е кеф много мазен звук галещ ухото, обещаващ добри резултати докато не излезат снимките на бял свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: ivansky   
Дата:   19-06-11 15:26

не, не се смея на пентакса. и аз имам пентакс, а се мея на споРтСматик.
прочети името на модела по-внимателно. [smile]

иначе винаги съм се радвал на филма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 15:40

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ то било СпоТматик. Чета и аз ама кой ти вижда.
Ще се снима квото падне на улицата. Светкавички ще нося и каквито ламБи има на място. Е ама никой не казва за настройките че него да държа отговорен после.

Издайте тайната, изплюите камъчето, ще ви олекне.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: ivansky   
Дата:   19-06-11 16:03

вземи статив и жило.
слагаш някаква бленда, затвора на "В" и експонирай от 1 секунда до една минута. зависи колко е тъмно, каква ти е блендата и какъв ефект търсиш. при условие, че имаш една торба филми, няма какво да се чудиш. снимай първия филм само за експеримента и после няма да питаш, а и ще се научиш от собствения си опит.
най-важното е да пишеш всеки кадър как е сниман (бленда и скорост) иначе, вярвай, след проявяването ще се чудиш тоя кадър на к'ва бленда беше....
това е възможно най-кратко.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Uri64   
Дата:   19-06-11 16:04

Ами снимай с тмакс 400 филма като нагласиш апарата все едно е исо 800 или 1600 . После обаче ще трябва да проявяваш с проявителя на Кодак, който се препоръчва за ТМах не му помня името. От масив дивелъпмънт чарт ще видиш какви времена на пфоявяване ти трябват при тоя пуш от един или два стопа. Или пък иди в някое читаво фото да ти го проявят като не забравиш да им кажеш ма какво исо си снимал.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: Фотогаф   
Дата:   19-06-11 16:30

Каква е идеята филма да е 400 а да се снима на 800 и повече? Какво се получава като резултат? Само питам от любопитсво какъв е резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-06-11 16:50

а моделите как ще ги накараш да не мърдат?
мисля си, че това ще ти е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: antonigeorgiev   
Дата:   19-06-11 16:52

Ето един практически пример:
взимаш си филмите и апарата, бзимаш и някоя дигиталка с ръчни(препоръчително е със същия обектив и размер на сензора [smilie18] )
сядаш на някоя удобна пейка в парка, към 9-10 вечерта (нали е лято) и докато натуралната светлина постепенно изчезва и се смесва с уличната правиш пробни снимки с дигиталния апарат(до постигане на желания ефект) след което много бързо махаш дигиталния от статива и на негово място със същите настройки слагаш филмовия.
Урокът от това упражнение ще ти е полезен доживот или докато не спрат филма който ползваш от производство. [smilie7]
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: n1x0n   
Дата:   19-06-11 16:57

Не искам да те разочаровам, но 400 ASA изобщо не е филм за нощни снимки. Той си е филм за дневни снимки в недобри светлинни условия.
Нощем, ако не ползваш светкавица - ще трябва да слезеш на толкова бавни скорости, че без статив няма да мине.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-06-11 17:43

И друго има , ако снимаш като на 800 АСА и после препроявяваш ще излезне едно зърно , като врабчови та*аци,но за някои може и да е арт .[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане с филм че и на тъмно
Автор: luboar   
Дата:   19-06-11 17:51

да не забравиш -2стопа компенсация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »