Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Има ли таблет за фотографи ???
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-06-11 20:34

Въпросът е има ли такова животно, в което можеш спокойно си включиш картридъра, да си източиш снимките и да ги пратиш по предназначение. Оказва се, че дори "ябълката" има само някакъв адаптор, който струва майка си и баща си, но за сметка на това точи с невъобразимо ниска скорост, т.е. за нищо не става. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   17-06-11 21:12

Ем - търси нещо с USB Host;

Реално повечето Андроид таблети нямат фабрична такава функционалност, но има допълнителен софтуер, който позволява линукски и фат32 файлови системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: mladenov   
Дата:   17-06-11 22:00

Оказва се, че дори "ябълката" има само някакъв адаптор, който струва майка си и баща си, но за сметка на това точи с невъобразимо ниска скорост, т.е. за нищо не става.

Не знам от къде си останал с такова впечатление.Аз имам iPad2 и си взех това нещо:

Натисни тук


http://storeimages.apple.com/1855/as-images.apple.com/is/image/AppleInc/MC531_GEO_US?wid=185&hei=185


НЕ знам какво разбираш под струва майка си и баща си, но както виждаш цената му е $29.
Колкото до точи с невъобразимо ниска скорост, т.е. за нищо не става
на мен 984 снимки или 3,36GB информация ми ги свали от картата за малко над 2 минути![beer]



Публикацията е редактирана (17-06-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-06-11 22:28

Добре или на мен са ми дали грешна информация или нещо не разбирам. Това чудо доколкото виждам е за SD карти. Как да сваля снимки от CF. Има ли възможност да включа апарата директно в таблета с него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: surg   
Дата:   17-06-11 22:36

има 3-4 модела Андроид 3.0, еквивалентни на Ипад за които си струва да се говори
всичкте те без този на самсунг 10 инча имат СД микро сд четец, и пълноценен УСб порт, т.е. с кардреадер може да четеш всичко което искаш
след това може да си го пратиш някъде из нета, или на друго устройство по късно
засега няма програма за фотообработка която дори да се приближава то някоя сериозна програма за фотообработка от типа на лайтроом, или подобни
за жалост
има някои за кроп, гледане и други прости неща...
проблем е и РАУ файлове за повечето апарати.
лично аз мисля да си взимам модела на Acer

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: ivenchev   
Дата:   17-06-11 22:49

аз имам един - Graphire, ама той май друг таблет, да ге ...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: mladenov   
Дата:   17-06-11 22:51

Да, можеш да си включиш директно апарата.Единят адаптор е за SD карта,другият е за USB.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: MarinY   
Дата:   17-06-11 23:04

Не знам дали греша, но май се опитвате да ползвате джаджата не по нейното предназначение.

За преглед, склад и пренос има кардридъри с малки "харддискчета" и екран - 3-4 инча.
За мобилност, по-сериозен контрол на камерата и някаква минимална, начална обработка - нотбуци - до 11 инча екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: mladenov   
Дата:   18-06-11 00:15

MarinY аз просто пробвах дали ще стане свалянето на снимки по този начин, иначе iPad-a е идеален за преглеждане на снимки.За сериозна обработка си има други начини.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: bOzO   
Дата:   18-06-11 01:35

Има.
Wacom.
Или ThinkPad X220.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: Mmddmm   
Дата:   18-06-11 06:53

Съгласен сам с mladenov, ipad/ipad2, заедно с адаптерите по-гор, върши чудесна работа за преглеждане. Ползвал съм и 2 модела на Самсунг, но ipad е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   18-06-11 07:36

mladenov: Да, можеш да си включиш директно апарата - Това е чудесно!
Не ми трябва сериозна обработка. Трябва да мога да кропна, преоразмеря, евентуално яркост и контраст и да пращам. Имам нетбук, ясно ми е. Просто искам нещо по-малко и леко дето да ми върши тази работа, така че моля рекламите за нетбуци в други теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: borissov   
Дата:   18-06-11 09:20

Погледни HP Slate.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: miaz74   
Дата:   18-06-11 11:02

За андроид си има фотошоп с основните функции:

тук


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: surg   
Дата:   18-06-11 18:56

понеже си търся и аз такова устройство ...
всички нетбууци които съм тествал са болезнено бавни с ОС и експлорер, офис и т.н., и дума не става да се ползват лайтроом, илидруга подобна програма...бавни са и за преглед на снимки, и елеметарни обработки...
андроид усторйствата ( т.н. маркови) на асус, аксер , самсунг и др. са по евтини, и понеже са на андроид са по бързи...
има и няколко но без андроид а с екзотични ОС, които според мен са много рискови за търсене на софтуер покъсно...
имаи таблети с ВИН7 които са малко по бързи от горните, ама с цени 800-1000-1200-1500 долара, което си е глуспот според мен.
СЛате на ХП с 1.86GHz Intel Atom Z540 процесор, е малко по бърз от нотбуците, но не достатъчно за фото обработка, ама и 800 долара...

miaz74

това от линка е много бейсик приложение и няма нищо общо с фотошоп....да знаеш...



Публикацията е редактирана (18-06-11 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: bordon   
Дата:   18-06-11 19:05

miaz74 написа:

> За андроид си има фотошоп с основните функции:
>
> тук

Аз на таблета имам такава версия на шопа.
Но моето мнение е че освен да използва името "ФОТОШОП", на практика за друго нещо почти не става.
По тази причина си свалих и 1-2 други програмки, които се справят по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: jivkojj   
Дата:   18-06-11 19:10

Тоя "фотошоп" за таблети, функцията му основно е да качваш снимките си в файл-хостинга на адоб.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: hose   
Дата:   18-06-11 23:22

http://itunes.apple.com/us/app/adobe-photoshop-express/id331975235?mt=8

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: vboykov   
Дата:   19-06-11 02:44

iPad в комбинация с Eye-Fi е интересно решение

http://www.youtube.com/watch?v=H84EpXXcG_o

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: danov_b   
Дата:   19-06-11 07:48

Ако изчакаш 2-3 месеца,може би проблема ти ще бъде решен.В момента имам Нокия N900 с операционна система МАЕМО.Под МАЕМО ГИМП-а върви без абсолютно никакъв проблем при това почти пълнофункционален.Проблема в тази нокия е,че е със микро юсб и ще трябва да слагаш допълнителни преходници за да включиш карт рийдър.Иначе Нокията си поддържа дори външен хард.Нокия в момента пускат първите телефони със новата операционна система MeeGo,която всъщност е усъвършенствано и доразвито МАЕМО със много нови функции и ще се вгражда освен в телефони и в таблети и нетбуци.Със сигурност ще можеш да ползваш не само ГИМП,но и други подобни приложения.Просто трябва да изчакаш и да си избереш подходящия хардуер под тази операционна система.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   19-06-11 07:57

danov_b Това май ще си е супер. Много добра идея Благодаря ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: hotsnail   
Дата:   19-06-11 09:34

iPad-а за прости неща си работи перфектно. андроидите предполагам не са по зле.

Има дори viewer с калибрирани цветове за iPad с паяк можеш да си калибрираш.

дисплея и без друго е уникален като цветове.

и от апарат точи и от карта.

64Г е моя има бол място дори за бекъп. Ама при положние че СД-тата по 16Г са бая евтини не виждам смисъл от подобни постановки.

По-скоро снимаш, сваляш и пращаш.

Преид не можах да намеря фликър или пикаса за iPad това малко ме дразнеше. Само MobileMe Имаше пък Епъл искат пари по 100$ на година...



Публикацията е редактирана (19-06-11 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: danyyel   
Дата:   19-06-11 13:34

@vboykov И аз се замислям за нещо такова, имам D300 и Ipad наистина е интересно да се пробва [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: danyyel   
Дата:   19-06-11 13:39

А и това е интересно видео:
http://www.youtube.com/watch?v=aZiHsCWLkdk&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли таблет за фотографи ???
Автор: Psychoiho   
Дата:   19-06-11 15:16

Има flickr studio app за iPad, може да върши всички основни дейности без редакции
PS express прави базовите редакции, може би ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »