Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: caitlyn11   
Дата:   19-06-11 14:34

Еми аз съм щракала (така да се каже) със Sony DSC-F828 Доста стар модел, който е на баща ми и той го е купил преди повече от 6-7 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: caitlyn11   
Дата:   19-06-11 14:59

Ми той ми разрешава, но апарата не е много за мойте цели, тъй като няма добро макро, но иначе снимката на Марина е с него както и мойта (баща ми ме снима)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: vanquished   
Дата:   19-06-11 16:01

pefoto01 - "Фотоашарата,който искам да си взема искам да е с добро макро, да има добро Цифрово приблиз...."

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: caitlyn11   
Дата:   19-06-11 17:48

Ми аз ги разгледах и като се и замислих отхвърлих пауршот-а, защото той е малко по-така цифров, а и ходих до технополис и го видях ... та спрях се на други два 500д е от 2009 и за това 1100 е някак си по-добър, но пър 60д си е със супер много екстри.Та така колебая се м/у 1100д и 60д
1100 е произведен тази година и е малко по-модерен 1000 и най-голямата им разлика е пикселите...Всякаш него ще си купя вярно 60д е с повече екстри, но и 1100 не е никак зле, а и до към 7.07 е на промоция в техното за 1000 лв (999) той+8гб карта+EF-S18-55DC III

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: vanquished   
Дата:   19-06-11 17:58

60d е два пъти по-скъп от 1100Д... парите нямат ли значение ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-11 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: asahi   
Дата:   19-06-11 22:10

Сони 828 е напълно достатъчен за теб. Когато му достигнеш предела на възможностите прави следващата стъпка. Дотогава е просто излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: anastas   
Дата:   19-06-11 22:37

asahi -[smilie24]
Но дали тати ще го дава винаги?
Доста е важно апарата да е винаги под ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pachok   
Дата:   19-06-11 23:33

Първоначално и аз щях да ти препоръчам Powershot-a, щото съм ползвал няколко от предшествениците му и съм много доволен от това че е универсален, подходящ за всички ситуации. Стабилизираният, що годе светъл обектив, голям зуум и чупещ се дисплей ми липсват много често при снимане с DSLR-а. Специално за портрети обаче, бих ползвал вместо него, който и да е друг DSLR, та дори и с най-евтиния 50/1.8 обектив. Качеството е в пъти по-добро от това на турбосапунерката. Разбира се има и една далаверка ако снимаш портрети с Powershot-a. Отиваш малко назад и включваш на голям зуум, получава се размазване на фона като при портретен обектив.
Та снимките с турбосапунерката са с малко по-лошо качество, но ако трябва да си купиш огледалнорефлексен и обективи покриващи фокусния му фиапазон, ще се изръсиш хиляди левове.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pachok   
Дата:   20-06-11 00:23

pefoto01 Защо смяташ, че 1000Д не струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: dfxos   
Дата:   20-06-11 00:42

1000D прави страхотни снимки с точните обективи ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-06-11 01:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: Suggs   
Дата:   20-06-11 09:00

pefoto01, толкова много глупости в един пост отдавна не бях че във форума. Нека са си "лични възприятия", но не ги споделяй в тема, в която един начинаещ пита към какъв първи DSLR да се ориентира. Създаваш много грешно впечатление.
1000D е едно много точно апаратче - за класа и цената си. Най-показателен е фактът, че все още се продава, дълго след като конкурентите му D60/D3000 , K-m и А230 залязоха от пазара. Единственият му сериозен недостатък е автофокусната система, взета от 350D, благодарение на която работата му с най-калпавия канонски обектив (EF 50/1.8) е мъка. И въпреки това даже фокусира автоматично с него - което не може да се каже за аналогичните Никони. Всичко останало е напълно перфектно за един любител фотограф.
Айде да не се правим на тежкари от типа "Аз снимам с D7000, и съм голяма работа!" , и да забравяме откъде сме тръгнали.
Нищо лично. Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-06-11 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: Suggs   
Дата:   20-06-11 14:04

Успокой се малко.
Използвам думата "глупост" не като обида, а като термин. Едно от определенията за "глупост" е "твърдение с нулева полезна информация в него" . Какво разбира някой за дадения модел от "дръвце от технологична и дизайнерска гледна точка" , "също не съм във възторг" , "оставя неприятни впечатления у хваналия го в ръце" , "си идва добре на мястото и е по-практично да бъде купен" , "хилядите Алфи с почти еднакви характеристики"?
Това са общи приказки. Могат да бъдат изречени само от човек, който има повърхностни познания по дадена тема, но иска да изглежда компетентен. Какво обаче полезно ще научи от тях интересуващият се?
Много от тях даже не са и верни. 1000D не е най-орязаният модел, по характеристики той се нарежда между 400D и 450D. Като дизайн не е много по-различен от много други Канони. И много често работата с него може да доставя удоволствие - естествено, това зависи от човека. На мен лично все още канонските менюта ми са по-удобни от никонските например.
Както казах, проблеми с автофокуса съм имал само с един обектив. А "скърцаща коруба" - това можеш да го напишеш по-скоро за D7000 [smile] , виж темата.
Шарените тела на Пентакс не са идиотщина, а премерен пазарен ход. Или ти разбираш повече от хората, които се занимават с производството и маркетинга им?... Освен това, снимал съм с K-x. Не виждам какво толкова ревете за това липсващо потвърждение, не е никакъв проблем.
Никъде не съм писал, че 1000D е перфектен. Но изобщо не е такъв боклук, какъвто се опитваш да го изкараш. И негов конкурент е K-m, а не K200 .

Относно авторката на темата - поддържам мнението си , че й е рано за DSLR. Но решението е нейно.

Нямам какво повече да добавя в тази тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: imitev   
Дата:   20-06-11 14:12


Не и е рано:
Ми аз ги разгледах и като се и замислих отхвърлих пауршот-а, защото той е малко по-така цифров,

Явно ДСЛРите са малко по-онака цифрови[cool]

Нямало макро - какво ще снима с това макро - буболечки ли, тревички ли?

Какво общо има макрото с портретите на хора?

Аз мисля че неподготвеният човек много лесно ще се откаже от фотографията, започвайки с ДСЛР... Доста познания трябват за да извадиш накрая снимки с качество на повечето от ФФ.

Процесът на запалване по фотографията май не става със ставане от леглото сутринта.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-06-11 14:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: pachok   
Дата:   20-06-11 18:01

Аз снимам с 1000Д и нямам никакви проблеми по отношение на ергономичността му. Достъпа до менютата става с една ръка, а и добре се справя с шума според почти всички, които са го сравнявали със събратята му. Технически е съвсем леко орязана версия на 450Д, който не случайно е един от най-продаваните модели. Тази НЕЗНАЧИТЕЛНА разлика се компенсира от цената му.
Какти Suggs казва понякога не фокусира точно с 50/1,8. За целта го включвам на Manual, и използвам Live View функцията с 5x или 10x Magnification, при което няма на къде да избяга фокуса. С други обективи не съм забелязал подобен проблем. Например с 85/1,8 мога да фокусирам върху обект от порядъка на 3-4мм, на фона на стотици други, обкръжавщи го.



Публикацията е редактирана (20-06-11 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: deusex   
Дата:   20-06-11 19:32

Забрави за това "цифрово прилиз" - напълно ненужно. Научи се да кадрираш оптически според обектива. А после ако толкова искаш да "приближиш" си го отрежи във фотошопа.

Мисля че 500D е добър избор, но зависи какви пари можеш да дадеш за стъкло. Ако искаш да снимаш макро, разпитай за макро пръстени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: jorro_z   
Дата:   20-06-11 23:05

Pefoto,

моля ти се, спри да обясняваш на хората, как техните апарати НЕ са хубави. Благодаря ти.

@ всички останали, опит за обяснение на позицията на Пефото:

Вие очаквате от човек, който е карал Ауди А6 с всички екстри, не му е харесал, и е минал на БМВ 7-ма серия, която пак не съвсем му харесва, та вие очаквате да хареса и похвали Опел Астра, по-стария модел? Трудно.

Опел Астра е чудесен, между другото. И нямам предвид автомобила [smilie3]

Особено е хубав, за някой който досега не се е качвал на лек автомобил, а само на каруца (примерно).
[beer] на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-06-11 23:14

Един малък съвет от мен. през 1947 година и аз се питах, кой апарат да си купя, избрах този, който ми позволи джоба agfa. [smile] Купи си това, което сметнеш за най-добро. Мисля, че най-добрия вариант за теб е апарат, на който не се сменя обектива - турбо сапунер.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете на един начинаещ
Автор: Photographer23   
Дата:   21-06-11 00:16

Най-добре някой Nikon D40, D40x, D60.. има ги по 400-500лв, един обектив на втора ръка 50/1.8 - ще ти излезе по-евтино от нов СХ30ИС, за качеството няма какво да говорим, DSLR-те имат много по-големи сензори. Другите неща по настройките ше ги научиш със снимането, успех.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »