Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на фотоапарат
Автор: elssy   
Дата:   13-06-11 15:52

Здравейте, реших да си купя нов фотоапарат и много се колебая. До сега бях с Canon PowerShot A430 и тъй като съм много доволна от марката, искам пак да си взема Canon със добри характеристики като за любителска фотография и то с алкални батерии, за да мога да ги сменям по-лесно (литиетво йонните като свършат по средата на деня няма как да снимаш повече). Снимам основно пейзажи, но и макроснимки, а искам да върши работа и като семеен фотоапарат - сещате се - снимки вкъщи, на плажа, на разходка. Вечер също снимам на светкавица. И накрая бюджета ми е до 550 лв.
Спряла съм се на Canon PowerShot SX130 IS http://www.canon.bg/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX130_IS/

Моля някой ако може да каже дали ще ми свърши работа за това, което ми трябва и дали си струва за цената за която го дават (в момента е 399 лв.) и ако не да препоръча някой друг модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   13-06-11 16:21

Canon SX130 IS с алкални батерии-максимум 40-50 снимки. Прочети малко в чуждите форуми за модела. Един от най-големите му недостатъци е високата консумация на ток. Имах го и съа зареждащи батерии 2500 мAh едвам ми правеше 100-150 кадъра. Ужасно неудобство.
Второ-автофокусът при видеоклип на модела е много непостоянен и колеблив. Постоянно префокусира,понякога където той си иска. Много е неприятно после като гледаш клиповете. Прекалено прецизен са се опитали да го направят и са го развалили.

П.С. Сменил съм 12 сапунерки и само веднъж съм се връщал два пъти на една- Samsung WB500. Няма грешка. [smilie24]



Публикацията е редактирана (13-06-11 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-06-11 16:23

Както си го описала, изглежда ще се справи.
Отиваш в предпочитания от теб магазин, пробваш и преценяш. Не е нужно да го купиш на момента. А и можеш да пробваш други марки/модели в същия ценови клас и да прецениш на място.

Ако парите с които разполагаш за фотоапарат са 400 лева, не мисли за това какво по-добро можеш да си вземеш, защото има апарати и за по 70 000 лева. Мисли за това как да го използваш по правилния начин, за да правиш ти хубави снимки, а не да разчиташ на него сам да ги направи. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: elssy   
Дата:   13-06-11 17:47

Имам чувството, че колкото повече питам, толкова повече се затруднявам в решението. Това, че харчи много ток и съответно бързо ще свършват батерийте наистина е голямо неудобство. От друга страна както вече казах не съм привърженик на литиево йонните батерии, защото свършват по средата на деня и докато не се закотвиш за някой контакт все едно нямаш фотоапарат. Сегашния ми е с алкални батерии и не съм имала проблеми в това отношение.
А какво бихте ми препоръчали за целта за която ми трябва, извън този модел? (но държа да е канон, по възможност с голям оптичен зуум)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-06-11 20:47

Решението на "проблема" с литиево-йонните батерии е много просто - купуваш си и една резервна литиево-йонна батерия, зареждаш и двете - основната и резервната, и готово[smile]
Лично за мен основно правило е да имам поне една резервна батерия и досега не ми се е случвало да остана "без ток". Но ако планираш дълги преходи през пустинята, джунглите или високо в планините за седмици наред далече от цивилизацията[smilie18] само тогава си трябва апаратче с алкални батерии, от които трябва да си носиш поне около 10 кила[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   14-06-11 10:20

избора ти на Канон СХ 130 е чудесен, за тези пари няма на пазара апарат с подобни качества и на практика, не самона хартия.
Повчето апарати с АА батерии изкарват 30-50 снимки
решението е акумулаторни батерии 2500 мАч. и добро зарядно - това значи от поне 30 лв, имаше на СОни подобно, комплект с 4 батерии за 36 лв май беше.съответно 2 ката батерии, това за 150 снимки не е верно, карат и повече, а е и трудно за ден да снимаш повече от 300 снимки...нали...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   14-06-11 10:44

SUGS,ти ползвал ли си го или така си говориш от прочетено тук-там? Ако не вярваш на мен от личен опит за батериите,ето чуй го от друг. Ама е на чужд език,да знаете.

elssy ,пак ти казвам,не е добър избор. Има много по-добри на пазара.

http://www.youtube.com/watch?v=8jrOvZJe9lA




Публикацията е редактирана (14-06-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: elssy   
Дата:   14-06-11 11:10

guciguci би ли могъл да ми препоръчаш някой? Признавам си, че не разбирам почти нищо, а не искам да взема нещо което не си струва. Вече започвам да се замислям да се откажа от АА батериите. Иска ми се да си взема канон, но ако ми препоръчате някоя друга марка нямам нищо против. Четох хубави неща за Фуджи.
За тези батерии видях толкова различни мнения, от това че не издържат и половин час, до това, че държат по една седмица...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   14-06-11 11:25

Аз имам нещо мноого повече от това което искаш за твоя бюджет и което предлага много повече от която и да е сапунерка въпреки че е с размер на сапунерка...[cool] Чисто нови с европейска гаранция.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-06/xqws8347.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/118/v_1307794012_srebrist2.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-06/vpgh1683.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/118/v_1307992288_nex.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: procokal   
Дата:   14-06-11 12:03

Не се занимавай с изказвания от сорта на "карат 1 ден" или "карат 1 седмица". Това зависи от колко снимки са правени, а не колко дни са ползвани. Fuji S5800 + Sanyo зарядно и батерии е страхотна комбинация. Около 350 снимки при едно зареждане, добро качество и 2цм супер макро (за правене снимки отблизо - цветя, дребни неща и каквото се сетиш). Мисля че ще останеш много доволна.

Nex-a на кеви53 вече е сериозна машина която е далече по-добра от p&s моделите на Канон и Фуджи за които говорихме, даже няма смисъл да сравняваме понеже те са различен клас. Само че обектива с който го предлага няма зум и ако искаш такава опция ще се наложи да вземеш още един обектив (18-55mm).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   14-06-11 12:13

С фиксираните обективи НЕКСА има 10Х цифров зум, което е предодстатъчно за любители - в случая качеството на сензора компенсира перфектно артефактите, които принципно се появяват при аналогичния сапунерски цифров зум...[cool]

П.П.
Междувременно щракнах пример - може да се види в последните ми 2 снимки.



Публикацията е редактирана (14-06-11 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: guciguci   
Дата:   14-06-11 13:02

elssy ,ами аз с две ръце гласувам за Samsung Wb500,но не знам ти как ще го приемеш. Хората са много предубедени към марката и някак са им промити мозъците,че всичко е Canon и Nikon. Само че нов в магазин едва ли ще намериш. Мисля,че в базара една жена продаваше такъв за 220 лева. Цена ,на която ,ако вече нямах такъв,веднага щях да го грабна.
Само внимавай да не се подведеш по думите ми и да си купиш някой от по-новите WB600 или Wb650. Много са зле. В WB500 сложиха матрица на Sony и незнайно защо в следващите модели се върнаха на тяхна си матрица някаква и е ужасна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: sr   
Дата:   14-06-11 13:25

Какъвто и апарат да си вземеш, разлика няма да има, /единствено в парите/



Публикацията е редактирана (14-06-11 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: elssy   
Дата:   14-06-11 14:26

kevi53 благодаря, но не търся със сменяема оптика, все още не съм до там добра, а и не искам да нося допълнително багаж :)

guciguci апаратчето ми харесва, но купувам само нова техника от магазина - с техника на старо съм имала вече патила.

Благодаря за информацията. Май в крайна сметка ще ида в магазина и да пробвам няколко, пък който най-много ми допадне, него ще взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-06-11 15:46

Здравейте, имам нужда от съвет понеже очевидно не разбирам. Двоумя се между тези два :
1- Nikon D90 kit (18-105mm VR)
12 мегапиксела, 11-точков автофокус, 3" LCD дисплей
2- Nikon D3100 kit (18-55mm VR) + Nikkor 55-300mm VR + чанта Nikon + карта Toshiba SDHC 4GB
14.2 мегапиксела, 11-точков автофокус, Full HD видеоклип, 3" LCD дисплей
Да уточня, че нямам опит....[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   14-06-11 16:25

За 550 лв.:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280101000095.html


За 430 лв.:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101004016.html


и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-06-11 16:29

Ставаше въпрос за Никон... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   14-06-11 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-06-11 16:32

Nikon D90 - това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   14-06-11 16:38

Никонаджиите да си траят! Като нямат хууи хапаратчета за 550 леа, кво?
Шъ ми набутват DSLR-и...[smilie5]

Шегата настрана, момето търси за определен бюджет компактна камера, а заблудата й с АА батериите идва от друго място!
Защо аз все не мога да свърша литиево-йонната батерия на моето "сапунерче" - незнам?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-06-11 16:42

ам "мометата" дет търсим нещо се оказахме два броя, ама кой да чете[smilie3] ... всъщност аз просто се чудих между двата модела и се надявах на компетентен съвет

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   14-06-11 16:49

The_Enjoy, включваш се като партизанска радиостанция в тема за сапунерки!
Кво да те прайм, като не си си пуснал поредната тема...?
От мен да знаеш - D90 на старо!
D5100 (D3100) е чудесен, само ако ще снимаш предимно видео...
Успех на теб и на аФторЪ на темата.

[smile]



Публикацията е редактирана (14-06-11 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-06-11 16:51

Ам аз за ново мисля... а кат има същото загловие тема защо да пускам нова... да хабя мастило само ли?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   14-06-11 16:55

Бе, ти що си мислиш, че DSLR-ите са фотоапарати? Ъ?

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   14-06-11 16:55

kevi53 незнам какво си правил ама това е толко зле че правиш антиреклама на апарата
https://photo-forum.net/static/forum/2011-06/ynyh6574.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1308044060.jpg


Всъщност сега видях заглавието "10х цифров зум" ,един съвет - цифровия го забрави като опция,пълна глупост е това и евтина реклама от страна на производителите да не кажа антиреклама.



Публикацията е редактирана (14-06-11 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   14-06-11 17:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   14-06-11 17:39

E па казах ви, че ги щракнах примависта за 2 секунди... а и изрично подчетрах че става за любителскиснимки... особено до 5-6Х...Шъ мъ амбицирате да натворя шедьоври тия дни с цифровия зум, че да видитие вий.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   14-06-11 17:43

Ето гледната точка без приближение, откъдето е ползван въпросния 10хзум - горе вляво...


https://photo-forum.net/static/site_pics/101/e_1308043915_fPlovdiv.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   14-06-11 17:44


Цифров зуум се прави във сопата много по-качествено от апаратния...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »