Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: imitev   
Дата:   10-06-11 13:53


Той човека не знае какво е стабилизация, вие тамрони и сигми му набутахте за по 400-500-600-700 лв. [cool]

Каквито снимки ще прави с китака - такива ще прави и със скъпнята в началото.

Ай лав тез фрайдеи-и [smilie21] [smilie21] [smilie21]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: guesswho   
Дата:   10-06-11 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: s.lazarov   
Дата:   10-06-11 14:05

Аз бих ти препоръчал да си вземеш един сенник като за начало, ще предпазваш обектива, а също така ще видиш и разликата в изображението. Относно филтъра - помисли дали искаш да си взимаш евтин филтър, а за скъпия пък дали си заслужава. (-;

Не е лошо за се оборудваш и с чанта за фотоапарата, да не го разкарваш наляво-надясно така, това е във връзка с "предпазването". Може да купиш и някой портектор за LCD екранчето, но внимавай да не такъв, от който не можеш да видиш изображението. Статив - винаги е полезен, дори и да е от тези мини стативчета пак ще ти свърши работа за някои неща.

За обективи е рано да мислиш, първо изтискай всичко възможно от китака, научи се как да работиш с него, пък понатам с друг по-светъл и по остър обектив ще ти е песен...

Успех! [shtrak]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: guesswho   
Дата:   10-06-11 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 14:18

За tonyboy79
Разбрах,IS е по-добър от моя-ще го взема.Виж,как се модва стария,че да стане за макро не ми е ясно,но ще поровя и ще разбера.
За pefoto01
Ясно,заменям моя с IS и купувам дългуч 55-250 и на първо време съм оборудван.

За байка и статива-аз съм с помпа,изпълняваща ролята на колче за седалката,може да се измисли нещо и за статива...
[smilie25]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 14:24

guesswho , всъщност pefoto01 е прав. [smilie18]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: guesswho   
Дата:   10-06-11 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 14:27

Че кой не обича петъците?
[smilie25]



Публикацията е редактирана (10-06-11 14:29)
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: guesswho   
Дата:   10-06-11 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 14:37

Ама ти защо си мислиш че той трябва да има конкретни примери под ръка ? А и как да ти докаже че влияе на автофокуса...?
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: guesswho   
Дата:   10-06-11 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: idon   
Дата:   10-06-11 14:39

Момчета,както казваше котарака Леополд:
-Ребята,давайте жить дружно.
Няма смисъл да се джавкате-това просто са мнения.Съжалявам,че заради въпросите ми се случват подобни неща...
На s.lazarov благодаря за съвета за сенник и протектор за екрана.
[beer]
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: special_k   
Дата:   10-06-11 14:42

Сложи 3 евтини филтъра един в/у друг и забележиш разликата още във визьора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-06-11 15:38

Така както сте го почнали до никъде няма да я докарате.
Тааа за да намаля тълкованието на написаното от мене ще напиша същото стъпка по стъпка:
1. idon отиваш до най близката голяма книжарница и си купуваш тази книга . Ще ти даде някои насоки и ясноти в снимането. Книжката е написана като за лаици, така че няма да имаш проблем с разбирането.
2. Купуваш топла, мека, влагозащитена къщичка на фотоапаратчето марка Lowepro. Вземи си 3 бутилки бира и пробвай да побереш в чантичката тях и фотоапарата. Ще ми благодариш после.
3. Събираш 150лв. и почваш да дебнеш тук да изпадне обектив Canon EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6 IS. Ако се съмняваш във възможностите на обектива поглеждаш този профил . Не забравяй, че въпросният автор има доста голям опит във фотографията.
4. Не ходиш 2 дена да пиеш бира и събираш пари за сенник на обектива. Купуваш, завинтваш и снимаш.
5. По някое време ще ти се прииска да правиш планинските поточета да изглеждат като реки от памук. Тичаш до магазина или дебнеш тук за ND филтър. Ще се лишиш от бирата за 2-3 дена.
6. Отиваш да снимаш поточето и то изглежда като от памук ама и всичко друго наоколо изглежда като от памук. Пускаш тема "Помощ трябва ми статив". Ще получиш отговори от gorilapod-и до карбонови gizto-та. Истината е някъде по средата ама ще трябва да се лишиш от няколко каси бира.
7. Тъй тъй не си пил бира с приятели вече 2 месеца и караш само на сода с лимонче изтрай още 2-3 дена и събери пари за безжичен спусък.
8. Приятелката ти е доволна, че не пиеш бира от доста време. Отделно си задобрял като фотограф и решава да ти гласува доверие да направиш профилните и снимки в тефтерсуратя (фейсбук). Снимаш с китака ама нещо отзад все на фокус. Почти като с GSM-а. Пак забравяш бирата за няколко седмици и си купуваш Canon EF 50mm f/1.8 II. Този път вече си знаеш за сенника.
9. Събуждаш се една сутрин от чувството, че си наблюдаван. Поглеждаш напред с премрежен поглед, фокусираш и виждаш, че седмото ти чувство не те е излъгало. На възглавницата срещу тебе се цъкли хлебарка. Решаваш да я убиеш, но докато си търсиш чехлите ти идва мисълта преди да я убиеш да я снимаш. Вадиш верният другар от раницата и почваш да гониш хлебарката, опитвайки се да я снимаш, но за жалост изглежда доста малка. Викаш си нищо ще кропя и шарпя. Никой не дава точки за кропнати и прешарпени хлебарки. Иска се цял кадър. Тогава отиваш до магазина и си купуваш обръщаш пръстен за старият нестабилизиран 18-55.
10. Почваш да дебнеш хлебарката и да я гониш и да се опитваш да фокусираш ръчно. Вече забелязваш колко трудно им е било на старите фотографи и колко са бързи хлебарките. Някъде в нета прочиташ, че замразените инсекти са досущ като живите само дето не мърдат. Купуваш си хладилник с фризер. Жената е доволна, че имате обща вещ и няма да и се налага да готви всеки ден. Ти си доволен, че ще имаш винаги студена бира. Хлебарката хич не е доволна.
11. Разхождаш се планината и забелязваш стадо овце огряно от последните слънчеви лъчи на съседният баир. Въртиш зума на макс и виждаш във визьора храстите пред теб и нъцка овце. Слънцето залязва. Пропуснал си страхотен кадър. Питаш за дългофокусен обектив. Почват да ти изреждат Сигми, Тамрони, Канони, Цайсове, Никони (нищо, че снимаш с Канон) и т.н. Объркан си. Купуваш и продаваш 5-6 обектива. Похарчил си пари за 2 L-ки. Жената хич не е доволна. Заплашва те, че ще споделиш участта на хлебарката. Накрая отиваш и си купуваш Canon EF 70-200mm f/4.0 L. Веднага му намираш място там където успя да намушиш едната бира. На пленери крачиш гордо с него и виждаш завистта на Никонаджии.
12. Отиваш да на палатка на 7-те рилски езера. Първият ден си супер въодушевен и нащракваш 1000 снимки как се катерите, как разпъвате палатките и как поркате покрай огъня. Решаваш да снимаш изгрева. Подготвяш се. Избираш позиция. Поставяш статива и фотоапарата иии... ъъъцц на картата няма място, а батерията мига. Следващите 2-дена гледаш с горчивина в устата как всички снимат с GSM-ите. Прибираш се и веднага си купуваш втора батерия и втора карта.
13. Надъхан от предният път и гадният пропуск отиваш да снимаш пак изгрева. За жалост трябва да си там в 6:00, а имаш 1-2 часа изкачване. Тъмно е и нищо не виждаш. Светиш си с GSM-а. Стъпваш на криво. Изкълчваш глезен, китка и си нацелил кравешко лайно (мислиш си кой е тоя луд дето си пасе кравите в този пущинак???). Връщаш се отчаян, че пак снимането на изгрева се е провалило. Жената е бясна и иска пералня и 1 тон от новият Тайд. Вземаш пералня/сменяш жената. Тичаш към магазина да си купиш читаво фенерче/челник.
12. Сещаш се за мене. Ровиш с търсачката (или пускаш нова тема). Намираш ме и ми благодариш на едно ЛС като ми искаш адреса за да ми пратиш бутилка Courvoisier.

Тааа пак ли има нещо неясно???
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-11 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: simbon4o   
Дата:   10-06-11 15:58

мда някой пластмасов лек статив около 140см като се разпъне може да го сложиш навсякъде. А залезите си искат статив :). Китака ако не е стабилизирания е най-гадния китак от всички системи. За универсалка има една не много скъпа и приятна сигма 18-125. За макро и портрети - едно 50 2.8 пак на сигма - евтино и лекичко перфектно обективче, един 55-250 стабилизиран и си готов. Макро обектива може да го пропуснеш ако вземеш на 55-250 една макро леща рейнокс 250 ще спестиш много пари и място а резултатите са добри! UV филтрите са препоръчителни ако искаш да си пазиш обективите! Скъпите не влошават качеството и имат само положителен ефект, евтините - стават ако вали или си на морето и много духа... да ги брули пясък и т.н. дори най-добре си намери няколко втора ръка за издевателстване. Полара е хубаво нещо но наистина ще се нервиш с него и китака. Има и вариянт за един обектив 18-200 но силно не го препоръчвам!
Това е за малко пари.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: batval   
Дата:   10-06-11 16:35

tonyboy79 супер обяснение.
Направо ме разби ама си е чиста проба истина.
За другото - За UV има много за и против.
По принцип ефтините филтри са голяма беля и трябва да се избягват.
За сенниците - няма какво да се говори задължителни са/освен ако не снимаш само във студио.
За ND - аз лично имам два и съм много доволен от резултатите.
За статив - в никакъв случаи пластмасов или какъвти да е евтин боклук.Трябва си сигурен стабилен статив.Сега вече има и доста леки такива.
И най важно за колегата : вземи си стабилизирания китак и 55-250 IS на Canon и за сега друго не ти трябва.



Публикацията е редактирана (10-06-11 16:40)
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: batval   
Дата:   10-06-11 16:41

simbon4o Както винаги Прав.
 Re: нужда от съвет за екстра обектив за Canon EOS 1100D
Автор: The_Racer_GT   
Дата:   10-06-11 17:38

tonyboy79 [smilie24] [cool] [beer]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена