Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   07-06-11 13:54

Здравейте, съфорумци, в частност онези от вас, които снимат или са снимали с Canon. Обръщам се към вас с молбата да препоръчате някой модел обектив до към 350-400лв. втора ръка за Canon. Не държа да е Canon, може и Sigma или Tamron. Търся по-скоро някой general purpose варио обектив, но със сигурност няма да е от L серията на Canon (за съжаление). Като милиметри между 20 и 150 mm. Спрял съм се на няколко модела, но съм нерешителен, защото нямам опит с оптиките за Канон, затова търся мнение на някой, който има. В кратце:
• Модел на Canon (или друга марка за Canon)
• Варио (в диапазона от 17 до 150мм)
• Употребяван
• Цена – до 400лв.
• General purpose – портрети, пейзажи, архитектура

Аз около 2-3 месеца щракам с Canon EOS 40D + 18-55mm, но определено това не е моя обектив. Очаквам вашите предложения! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: imitev   
Дата:   07-06-11 14:20


50 1.8 ili 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: Любител2   
Дата:   07-06-11 14:28

CANON 18-135.Мисля че б базара съм биждал за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: realnoncho   
Дата:   07-06-11 14:50

За тези пари варио от базара:
-Сигма 17-70 2,8-4,5
-Сигма 18-50 2.8
-Канон 17-85 IS

Иначе що не вземеш евтиния 50 1.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: nnenov   
Дата:   07-06-11 15:22

За 50 лева отгоре си вземи тамрон 17-50/2.8 или тамрон 28-75/2.8 от базара - видимо подобрение ще имаш на визията и на възможностите за снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: Veb   
Дата:   07-06-11 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-06-11 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: realnoncho   
Дата:   07-06-11 16:11

Дал съм и такава идея за 50мм, защото съм му погледнал снимките в профила [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: imitev   
Дата:   07-06-11 16:11


Всички евтини вариота в този диапазон не са в пъти по-добри от китака за съжаление.

Иначе казано - едва ли са неговият обектив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: pefoto01   
Дата:   07-06-11 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: imitev   
Дата:   07-06-11 16:19


Тамрон 18-250 без ВЦ. Продадох един за 450 лв. есента.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: sen_shui   
Дата:   07-06-11 16:33

тамрон 28-75/2.8 С този обектив съм снимал с 40Д 1 година. Още си снимам с него но на друго тяло. Страхотен обектив, особенно за тези пари няма по-добър избор. Всичките снимки в профила са с него[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: PolarBear   
Дата:   07-06-11 17:51

Практически няма читаво варио с такава висока кратност (около 9). Още повече за тези пари. Така че задачата е нерешима.

Най-близкият отговор е 28-135 ИС, може би ще се намери за толкова пари или за съвсем малко повече.

Чудесен обектив е 28-105/3.5-4.5, намира се за около 250 лв. вече, но е още по-далече от условието. Обръщам внимание, че има още два модела на Канон с този диапазон на фокусните разстояния, но по-тъмни. Горещо препоръчвам да не се захващаш с тях.

Проблем ще са късите разстояния. Най-добре е да запазиш в допълнение 18-55, не е кой-знае какво, но ако не го ползваш над 45 мм и под бленда 7.1-8 все пак прави снимки с приемливо качество.

Просто само с един обектив не става...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   07-06-11 18:06

Благодаря на всички отзовали се колеги! Прочетох добри съвети, относно 50мм - и аз мисля да го взема за портрети, като за начало този на 1.8 бленда пък после и за другите два може да се мисли.
Относно тамрон 28-75/2.8 - силно се замислям, защото наистина китака ме изнервя на моменти (!), а и не мога да усетя тялото с него (а с какви хубави обективчета го пробвах, ех...). Та в крайна сметка изглежда проблемът е финансов. Замислях се дали да не взема няколко твърди обектива, но с моя туристически дух няма да ми свършат много работа за момента. [smile]
Отново благодарности на всички, които се включиха в темата, очаквам още мнения на хора, които са имали подобни дилеми! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: kail   
Дата:   07-06-11 18:25

Още един глас за Canon 28-135 ИС.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: asahi   
Дата:   07-06-11 19:20

Твоят 18-55mm стабилизиран ли е? Ако не е веднага взимай стабилизирания + един фотографски курс и ела пак след половин година да споделиш резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: imitev   
Дата:   07-06-11 20:56

Аз въобще не съобразих, че може да има нестабилизиран китак човека https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif




Публикацията е редактирана (07-06-11 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   07-06-11 23:05

asahi - стабилизиран е (0;
Все пак аз не се съмнявам във възможностите на великия китов обектив, но...знам ли, малко е тъмничък, малко е къс, абе...от всичко по-малко! d-:

Обурудвах го с филтър и сенник, но все пак, търся предложения за друг обектив! =)

Поздрави!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: imitev   
Дата:   07-06-11 23:13


Следващият, който аз бих купил за моето 40Д, е EF-S 17-55 2.8...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   07-06-11 23:17

Дам, определено има много добри отзиви за този обектив, обаче и цената му е добра. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: pefoto01   
Дата:   08-06-11 01:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: mitku   
Дата:   08-06-11 08:33

При тъй поставените изисквания за възможности и цена аз бих избирал между Тамрон 17-50/2.8 и Сигма 17-70/2.8-4.5. Естествено най-доброто подобно е Канон 17-55/2.8 ИС, но за към 3 пъти повече пари (и си заслужава, но туй е отделен въпрос). В крайна сметка ако не мога да се напъна за Канон-а, бих предпочел Тамрон-а 17-50/2.8. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   19-06-11 22:29

Изравям темата наново, защото съм пред дилема. Набелязах си Sigma 18-50/2.8, но в същото време се разчудвам и за Sigma 28-70/2.8... Знам, че с избор на втория обектив ще изгубя не малко от широкото, но в същото време пък изработката и 20мм отгоре ми се нравят повече. Някакво мнение по този въпрос?
(дали изобщо това са най-добрите обективи, вземайки предвид критериите в първия пост) [smile]

1. Ако взема по-дългия обектив има ли с какво да компенсирам широкото,т.е. с какъв друг обектив и другата алтернатива -
2. ако взема по-късия, какво мога да взема от 50 нагоре.
Благодаря предварително! [shtrak] (-:

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: asahi   
Дата:   19-06-11 23:24

Вероятно изповядваш убежението, че наличните ти обективи трябва да покриват фокусно разстояние от-до без "дупки"? Така се обричаш да снимаш с многозумести, но некачествени като картинка обективи. Така няма да се развиеш като фотограф, а само като регистратор на моментно отразената светлина.

Или казано по-просто: Ако ще се снима с един обектив това не е предизвикателство към обектива, а към теб. Сложи си един 28/2.8 и ще преоткриеш фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   19-06-11 23:26

Със сигурност не съм на това мнение asahi (че трябва всички обективи, които притежавам да са "от-до"), според мен е напълно нелепо дори. (-;
Относно твърдия обектив - може и да си прав, със сигурност ще е едно ново преживяване за мен и може би трябва да пробвам. [shtrak]



Публикацията е редактирана (19-06-11 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: mitku   
Дата:   19-06-11 23:34

@s.lazarov, не е културно да искаш съвет и да кажеш, че някой, който се опитва да ти помогне, говори "нелепи неща". Има доста истина в написаното от asahi, просто явно още не ти е дошло времето да вникнеш какво ти казва. Иначе по твоят въпрос с избора между двете възможности - избери втората възможност: по-широкият обектив. Аз на твое място бих избрал Тамрон 17-50/2.8 + Канон 85/1.8. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: s.lazarov   
Дата:   19-06-11 23:52

Чакай, колега. Казах, че е нелепо да се мисли по начина, който и asahi спомена! [smilie3]
Благодаря на него и на всички останали колеги за мненията, мога да кажа, че ценя всяко едно от тях!

P.S. Edit-нах си предния коментар, за да не се получават недоразумения!
Поздрави! [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-06-11 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив (за) Canon до 400лв. (употребяван)
Автор: Suggs   
Дата:   20-06-11 09:15

Подкрепям мнението на mitku за Tamron 17-50/2.8. Имал съм такъв, ползвах го на 10MP матрица - перфектна комбинация.
Иначе си спомням преди време една дъъълга тема, пак за обектив за 40D [smile] . Авторът й накрая направи правилен избор - EF 50/1.4 . И беше много доволен.
Въпреки че и вариообективите са полезни. Зависи най-вече от това какво снимаш.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »