Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   05-06-11 15:06

Какъв би бил метода за увеличаване на рейтинга при условие, че могад а казчвам снимки само в категория представяне, преди бях с друг акаунт и можех да качвам навсякъе, но въпросът ми е по-скоро ориентиран към останалите начинаещи, но с висок рейтинг А и Б... смятах тактики да качвам снимките, когато има най-много ора на сайта, но това явно не работи, да боря се зарейтинг, глуапво е но... иначе е малко подтискащо да си се трудил за снимките си и да са "леко" оценени... та има ли тактика или просто трябва да качвам голи жени или котенца и глухарчета в олето а може би, гола жена държаща котенце което е захапало глухарче или занм ли вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-11 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: jino   
Дата:   05-06-11 15:21

.



Публикацията е редактирана (05-06-11 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-06-11 15:28

Аз имам паралелен въпрос: рейтингът нещо жизненоважно ли е за тебе? Може ли да се живее и без висок рейтинг тук на форума? Може ли да спиш спокойно без висок Б рейтинг? Колко пъти на ден си мислиш за рейтинга? Как си с нервите, ако не ти оценят високо или ако изобщо не ти оценят някоя снимка, която за теб е особено стойностна?
Мен например горните въпроси изобщо, ама изобщо не ме вълнуват.



Публикацията е редактирана (05-06-11 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: buffalosoldier   
Дата:   05-06-11 15:51

Много влияе на егото тоя рейтинг ей.. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   05-06-11 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: MauMyHa   
Дата:   05-06-11 16:05

със клишета няма как да пробиеш рейтинга у ФФ
Представи си колко много "шмайзери" имат цифрова техника и могат да постигнат твоите резултати. Без усилия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Lalinda   
Дата:   05-06-11 16:46

Едно време системата бе по-справедлива.
Човек можеше да си качи снимката в албума ЕДВА СЛЕД КАТО Е БИЛА ЗАБЕЛЯЗАНА и е набрала известно количество положителни отзиви.

Авторът сам решаваше кога да я покаже пред взискателната публика.

Казвам, че е била справедлива, тъй като авторът имаше възможност и за самопреценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-06-11 16:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-06-11 16:58

Имаш проблем на някои кадри с осветлението- доста тъмно е лицето и изразителността липсва. Портета с червилото е малко, като клише, а и това червено доста се набива. Може да се поработи и по обработката въпреки, че е прилична.
Имаш добри идеи и етюдите , които показваш могат да се доразработват и донесат по-голямо признание(точкуване).[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Фотогаф   
Дата:   05-06-11 17:09

Ма щракай си на воля, ко ти пука за рейтинга. Номера е да сложиш посредствени снимки и да ги оценяват. Като оня дето си снима келявата пишка и как гласуваха, та дори и рейтинг Б набираше скорост. Затова вземи посредствена снимка изнасили я във фото-шоп и да видиш гласовете как валят.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   05-06-11 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: ivenchev   
Дата:   05-06-11 17:21

Предлагам да разчупиш канона и да снимаш гол клошар, милващ с глухарче мръсното коте на ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   05-06-11 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: next_time   
Дата:   05-06-11 18:21

Пиши на админ да те повиши в реитинг, мисля че имаше такава опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-06-11 18:39

предложи портфолио

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: ivenchev   
Дата:   05-06-11 18:58

предложи портвайн


(по-бърже по-може да помогне)

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: kirilius   
Дата:   05-06-11 19:08

Ако си сред най-добрите, снимките ти непременно ще бъдат оценени подобаващо. Ако си някъде по-долу, няма значение дали си малко по-зле от най-добрите или малко по-добър от най-некадърните - системата не се грижи за тези посредата и можеш да очакваш всякакъв резултат. Така е и почти навсякъде в живота https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: special_k   
Дата:   05-06-11 19:10

Автор: pefoto01
Дата: 05-06-11 15:09

Тъмни са всичките ти снимки,може би е от монитора ти,моят е калибриран оптимално.
Хубави ,модели,но искат лека просветка и левелс корекция.
.....

Не левълс , осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: d_ave   
Дата:   05-06-11 19:30

Сигурна тактика - слагай тлъъъъъъъъъъъъъъъъъъста бяла рамка отстрани:) и снимай безсмислени неща - текстури, лампи, някакви такива неща - работи, можещи да минат за артЪ. Скоро ще привлечеш вниманието на артЪ групичката и може да стигнеш и на нивото всичките ти точки да са само Б:)
разгледай и какво се харчи във форума - голите каки винаги са актуални, клошарите и мангалчетата също. можеш винаги да пробиеш с отражение в локва, особено ако е снимано около александър невски или по витошка. също така вкарвай яко текстури отгоре - на стара снимка, смачката хартия, такива неща. перфектна комбинация - гола мацка, с тониране на цветовете и блъсната текстура отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: darksorrow   
Дата:   05-06-11 19:37

за момента в представяне си ок.

за да мръднеш от него - напротив, забрави за котенцата, голите жени, а мисли как да си разчупиш снимането. в момента нещата не са добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   05-06-11 19:58

добре де, явно и монитор трябва да се калибрира и да понауча нещо за светлината :) окей благодаря, че не скочихте като колшарско коте върху мръсно глухарче... върху мен и бяхте така добри... като гола жена да споделите ;) Thank's a lot :) И нека всички снимки бъдат просветлени... :)
mihajlov2, pefoto01 - къде да калибровам или кой ?, MauMyHa, D_Ave [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: jeremiah   
Дата:   05-06-11 20:10

Извън споменаните вече клошари, циганчета и лампи, фенери, текстури и т.н., доказано рейтингови са : овързани с въжета жени, сцени, имитиращи аборти,сранЬе, вземане на наркотици, разрязани вени, детайли от каквото се сетиш - човешки, машинни, архитектурни (преди време един творец натрупа маса рейтинг със снимки на глави на болт, снимани през някакъв технологичен отвор в някакъв парен локомотив). Много е АРТЪ всяко нещо, било то стар чорап, стар чехъл или стар човек, снимано чернобяло с много шум размазаности.
Ако пък не ти се занивама с такива неща, просто снимай МНОГО, все едно какво, прави колажи, все едно сечени с блрадва, и блъскай здраво готови ефекти от Фотошопа. По този начин стана така, че Слънцето вече не изгрява от Черно Море, ами от Шумен.
Успех !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: ivenchev   
Дата:   05-06-11 20:16

аре, аре,

на криви убективи - Шумен им виновен ...

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-11 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: chill   
Дата:   05-06-11 20:20

SlavySavov,

Най-простото нещо, което можеш да направиш още сега е да си настроиш монитора
ей така http://www.lagom.nl/lcd-test
.

След това, като гледам, имаш студио, дооборудвай го с калибратор.


Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-11 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: jeremiah   
Дата:   05-06-11 20:29

Благодарско за линка, chill [beer] http://www.lagom.nl/lcd-test



Публикацията е редактирана (05-06-11 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-06-11 21:05

Друг небезизвестен метод за точкосъбиране и космически рейтинг, който са изпуснали по-горе. Хващаш някакво аналогово тяло - Киев, Зенит, каквото ти попадне. Първата стъклария, която намериш му я лепваш. Шибваш някакъв Ilford на вкус, Орво, от колекцията на прадядо ти и си ти. Грам няма значение какво си снимал. Не се занимаваш с глупости, като фокус, експозиция, композиция. Каквато и боза да се получи, надлежно опиши използваната техника - тяло, обектив, лента, скенер. На око 100-200Б независимо от тъпнята.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   05-06-11 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-06-11 21:42

chill
Готин и полезен линк[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: erotila   
Дата:   05-06-11 22:22

снимките ти никак не са добре

за рейтинга: нали правиш изкуство то може да бъде оценено
-едва когато автора умре...
-като се ходи на "другарски"срещи
-като се плаща на семинари или "курсове"
не знам дали те вълнува това но явно главата ти бръмчи що не си "интересен"


пп
имам крак за рейтинг "Б" издавам и фактури [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Lefthand   
Дата:   06-06-11 02:38

Ако един ден се събудиш и усетиш, че рейтинга не те интересува не пропускай да отбележиш, че се е случило нещо ценно и важно! В противен случай оставаш окован в тъмницата на собственото си болно его в безнадеждно очакване на "освобождението" си от съфорумци (по възможност повече на брой и с рейтинг Б, разбира се)!

Тъжно!

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-11 07:59

Lefthand
Аз, май стигнах този момент.
Лошото е че и качествена снимка не мога да направя.

Може би щото ми се вдигна публичният рейтинг.
(какво имам предвид) От 2008 година до сега съм участвал в четири БГ конкурси за макро и имам 4 награди [smilie5]
Нещо се преобърна в съзнанието ми. Нещо на клишета го ударих. И все повече си викам не съм аз виновен ЕКСТЕРИОРА не е подреден [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: oleven   
Дата:   06-06-11 09:04

SlaviSavov, що ли си мисля, че едно уплашено коте на първа страница, където не му е мястото според мен, те е провокирало да пуснеш темата ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: мара   
Дата:   06-06-11 09:23

чай да видим котето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: oleven   
Дата:   06-06-11 09:27

Автор: мара
Дата: 06-06-11 09:23

чай да видим котето


Не се прай ей [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: ivenchev   
Дата:   06-06-11 09:30

дейтуйкоти [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: mini4iki   
Дата:   07-06-11 15:46

Според мен, въпросът си е съвсем на място. Като чета коментарите, явно не само на мен не веднъж ми е правило впечатление, за някои не особено оценени хубави снимки, а други с доста преоценени гласове. Питате, кво ни пука за рейтинга, но все пак по рейтинга можеш да разбереш как се възприема снимката от другите хора нали..... Щом някой публикува снимка тук, с отметка че е съгласен да се гласува за снимката, значи му пука за рейтинга, нали? То е ясно, че щом я е пуснал, значи сам си я харесва, важно е мнението на другите. Разбира се, че не е водещо, но малко стимулиране няма да е лошо [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: malakar   
Дата:   07-06-11 15:54

Според мен рейтингът може да има значение за "недоказаните" фотографи - ако събираш А си на прав път, ако събираш и Б значи целта е близо. Поне така би трябвало да бъде в идеалния случай за хора, които сега откриват/задълбават във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   07-06-11 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: malakar   
Дата:   07-06-11 17:01

Гесху, аз пък си мислех, че седмицата (или колкото там беше) четене без писане във форума ти е повлияла на тона [smilie5]

По-сериозно казано: идеята е, че в един идеален свят този рейтинг би трябвало да ти дава някакви насоки, ако искаш да се учиш, дори двустъпкови насоки, кое е по- и кое е най-. Уви, не живеем в идеален свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: darksorrow   
Дата:   07-06-11 18:03

ако събираш А си на прав път, ако събираш и Б значи целта е близо. Поне така би трябвало да бъде в идеалния случай за хора, които сега откриват/задълбават във фотографията.



да,само дето не е така на практика.

ма изобшо.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   07-06-11 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: asahi   
Дата:   07-06-11 19:18

Питай Стоев кой продава точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   08-06-11 02:38

asahi, Стоев... на времето продаваше Патки за точки... сега точки за... какво продава ?

и по темата... ми... то стана гасси темата... забавна е :)

хайде, заминавам за Нова Гвинея на обучение за трупане на рейтинг А/Б

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: ivenchev   
Дата:   08-06-11 07:16

ффнимателно с папуаците

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: malakar   
Дата:   08-06-11 10:20

Е то така е било замислено според мен, да можеш да даваш цифрова оценка на даден кадър и да оставяш коментар - превъзнесен или критичен. И така да се развива комюнитото Както казах, УВИ [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-06-11 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: dpurple   
Дата:   08-06-11 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: lito   
Дата:   08-06-11 15:56

хората искат да се показват, а без рейтинг тук не става. По- лесно ще станеш ценен автор тук ако зачестиш бирите с хора дето имат Б .. иначе гаранция никаква [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   08-06-11 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   08-06-11 16:41


Етооо един от киселяците му свърши отпуската хахахха



Автор: dpurple
Дата: 08-06-11 14:53

Та к'во станало викате???? Поредния неоценен реве за точки??? Нищо ново под слънцето. Когато почнат да осребряват точките, тогава ще почне да ми пука и за рейтинги. Съветвам ви и вас така. А иначе то хубавото си личи и не остава неоценено. Прави си изводите...

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Lefthand   
Дата:   08-06-11 17:03

.....понеже е неспамов въпроса .......та аз много обичам да снимам и да пия бира....мнооооо готино ......и......по некое време .....снимам бира.....и некаде тук ми свършва лентата![beer] [smilie5] [shtrak]

На другия ден едни добри хора ми връщат камерата, раницата,.......обувките, че черпят и по бира и пак почваме да сниаме! [beer] [shtrak]

Наздраве за добрите хора![smilie5] [beer] [smilie24][thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: guesswho   
Дата:   08-06-11 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Lefthand   
Дата:   08-06-11 17:28

Батко е добре трениран и възпитан!

Не цапа![smilie25] [smilie5] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: Frida   
Дата:   08-06-11 17:42

Много весела тема! Гледам много народ разбира как се снима и как се прави голям рейтинг. По профилите няма да цъкам, ще им се доверя. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: asahi   
Дата:   08-06-11 19:53

Откъде си, Слави?

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   09-06-11 03:31

абе от къде съм, преди идвах по срещи с вас... мааа... ги понамалих, и сега ето... хахаха
от София :) само дето преди бях Damajanoff

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: mini4iki   
Дата:   09-06-11 08:50

трябва да ги зачестиш отново тия срещи, пиши тъпи комнетари по всички теми, независимо дали си запознат или не, рано или късно ще стане това с рейтинга. Но повече не им го натяквай, че виж някой как се сърдят, като им поискаш точки.
Аз лично никога не дискотирам тук, защото има много хора, които много повече разбират от мен и имат достатъчно време да го правят.
Включих се, въпреки че нямам нужда от точки, снимките ми са достатъчно добре оценени за любител фотограф, за да рева за още. Включих се, защото първата година почти веднага получих правото да пускам във всички категории. След една година актуалните ми точки с рейтинг Б бяха 2 с по 25 гласа и една с 22. Т.е., като минах 1 година, пропаднах пак в Представяне. Помолих Администраторите да ми помогнат с третата снимка, за да пускам снимки във всички категории, защото представете си, как се вади рейтинг Б 25 т. в категория Личен албум.......Добре, че получих това право, че отдавна щях да се откажа от форума. Не, че има голямо значение със или без още един потребител, но за мен има. Та затова те рабирам де, сменяш ника и вече нямаш шансове [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: SlavySavov   
Дата:   10-06-11 02:36

mini4iki
ми, ми ми, ми сменяш ника и тралала :) сменяш ника, никаш сменя... ако си харесваш нещата си ги качваш и показваш с пръст пред останалите... вижте сЯ кво напрайх...
после си гледаш качените снимки с намалена резолюция 20-30-40 пъти и си казваш, абеее може и по-добре и ти е все тая ;) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Един НЕСПАМОВ въпрос ?!
Автор: eewf   
Дата:   10-06-11 23:07

Аз си направих едни прост експеримент и се убедих, че простотията наистина ходи по хората... [smilie5]
Качих снимка на най-мазното лайно, което съм виждал... след като събра повече точки от един автопортрет....... си изтрих автопортрета

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Ей го лайното...
https://photo-forum.net/i/1477566


Не се впрягай за точките, човеко!
Ако си любител - снимай и се кефи, радвай се че роднини и приятели се забавляват с твои снимки.
Ако си вадиш хляба с това - к'во ти пука за тъпите точки, щом ти купуват снимките и те наемат да снимаш ?!



Публикацията е редактирана (10-06-11 23:14)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »