Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Направи си сам Timelapse
Автор: ARGO   
Дата:   04-06-11 23:52

Голям майтап, добре че Nikon си го имат вградено [cool]




ВИЖ ВИДЕО


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: nsirakov   
Дата:   05-06-11 01:30

срещу 30тина лева се взима тайм лапс ремоут контрол...

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 11:02

НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО , връзваш НиконЯ с лаптоп, задаваш му брой снимки и през какъв интервал да снима. Има и дистанционна промяна на скорост и апертура.

http://www.savy.ro/wp-content/uploads/IMG81.jpg



Пробвах на Д3000, работи добре. Тия дни, ако не ме домързи може да врътна едно таймлапсче на облаци да видим как се получава :)


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: hose   
Дата:   05-06-11 11:07

[smilie11]

http://itunes.apple.com/us/app/dslr-camera-remote-free/id316771326?mt=8

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: bard   
Дата:   05-06-11 11:19

Вчера си направих някакъв експеримент със жиесемо[cool]

http://vbox7.com/play:8e0d838f



Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 11:26

За първи опит - готино!!! През колко секунди си пуснал да снима? И на колко фрейма после нагласи клипа? Ще взема довечера и аз да сложа никонЯ на балконЯ и да пусна едни 1000 кадъра :)При 15 фпс трябва да излезне около минута клипче :)


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: bard   
Дата:   05-06-11 11:29

През една секунда го пуснах, 57 секунди клип - около 30мин реално време[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 11:39

по простата сметка излиза следното:
30 минути, 1 кадър в секунда -> 2000 кадъра
2000 кадъра, 57 секунди -> 35фпс

Правилно ли съм те разбрал?

Edit: сега се замислих, дали има нужда са се снима на висока резолюция, след като така и така после това ще се гледа макс на 1024х768? А пък и файловете като са по-малки, ще е по-лесно да се обработят после.



Публикацията е редактирана (05-06-11 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: ARGO   
Дата:   05-06-11 11:47

Кви лаптопи, кви програми и дистанционни







[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: bard   
Дата:   05-06-11 12:02

Това е програмката


Има опция през колко секунди да снима, тилт шифт ефект, винет и сатурация, но е логично да е така, както казваш.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 12:04

ARGO, това хубаво, но не всички никони имат тази екстра. И аз искам да снимам без да влача нетбук, кабеляци и т.н. Ма не стаа братче.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: frenchev   
Дата:   05-06-11 15:32

и аз от скоро снимам таймлапс и имам няколко въпроса.

искам да хвана смяната на деня с нощта. Не е никак лесно, поне за мен. Ако пусна на автоматично мерене, в началото е ок, но в момента в който почва да става тъмно и кадрите са недоекспонирани или поне не толкова колко ми се иска, ако съм на ръчен режим е ок, но през няколко минути да компенсирам с бленда, скорост или исо, но тогава има много рязка граница при слайда. Знам, че по приницп може, да си поиграя после с кадрите и да направя комепнсацията да се прелива но е играчка.

Има ли някакъв трик който не ми е известен?

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: hose   
Дата:   05-06-11 16:12

frenchev - компенсирай постепенно или просто използвай някоя функция като прериоритетна бленда и то само ще си компенсира постепенно на всеки кадър
не би трябвало да скача после
зависи и през какъв интервал го правиш
в режим светлината се сменя бързо и интервала трябва да е кратък



Публикацията е редактирана (05-06-11 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: frenchev   
Дата:   05-06-11 16:42

явно не си пробвал

по постепенно, от една стъпка не мога да компенсирам а тя се забелязва много. В полуавтоматичен режим, А да кажем е ок до едно време. След това кадритте стават прекалено тъмни

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-11 16:43

http://www.youtube.com/watch?v=d_qTzI1OV8o


Това с телефона е яко. Свалих си едно софтуерче дето го прави доста прилично даже може със резолюция над FullHD. Е матричката си е телефонна.

Тука го смачках щото тъпия софт записва само 4:3

ето оригинала


http://www.youtube.com/watch?v=_msaquzebYI



По хубав е ама ....това е щото не знам още как да ползвам ffmpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 16:44

frenchev, програмката, която съм дал по-горе има тази опция: да сменяш каквото пожелаеш в реално време през компа. Естествено трябва да си на съответния приоритет. Удобството е, че не пипаш апарата. Но според мен hose е прав, остави на приоритет бленда и той сам ще си компенсира със скоростта. И един съвет: закачи нещо тежко на статива отдолу. Все пак ще седи поне половин час и така ще е по-стабилен. Аз обикновено ползвам калъфа на статива. Навън намирам някой по-тежък камък. В къщи става спликове със захар/сол/брашно, бутилка бира/кола от 2,5 л или нещо друго, за което жена ти няма да те бие по главата [smilie3]

А сега и аз да попитам нещо. ФШ има ли опция да пусна екшън с кроп(примерно) на всичките 1000 снимки? Не една по една, а да ги селектирам и екшънът да ги кропне всичките.

Edit: Всъщност вече си отговорих на въпроса. от File\Automate...\Batch избирам фолдъра където съм ги качил и пускам Екшъна. [cool] Обаче не можах да автоматизирам save as... Някой има ли идея как да стане?

Edit2: автоматизирах и save as... и close. Просто ги добавих в екшъна. Сега като пусна автоматизацията отваря файл, кропва го, запазва го в друг фолдър и затваря файла. ПОсле продължава със следващия от първия фолдър. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (05-06-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: GhostBuster   
Дата:   05-06-11 17:42

Има аuto-iris обективи именно за ден и нощ, ама доколкото видях са само за видеокамери.


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: spacewalker   
Дата:   05-06-11 17:52

Автор: TheBossBG
Дата: 05-06-11 16:44
Edit: Всъщност вече си отговорих на въпроса. от File\Automate...\Batch избирам фолдъра където съм ги качил и пускам Екшъна. Обаче не можах да автоматизирам save as... Някой има ли идея как да стане?

Edit2: автоматизирах и save as... и close. Просто ги добавих в екшъна. Сега като пусна автоматизацията отваря файл, кропва го, запазва го в друг фолдър и затваря файла. ПОсле продължава със следващия от първия фолдър. undefined


Сподели как го добавяш в екшъна това за save as ? ... Aз досега слагах нещо на ентъра , докато ги изджурка всичките снимки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-06-11 18:32

Значи, работя с два фолдъра: Source и Automated. Копирам файловете за автоматизиране в Source. Отварям първия файл и започвам да го обработвам като същевременно записвам екшъна. Тъпото е, че в този момент не можеш да запазваш ПСД-то. Или за да го запазиш трябва да спреш запис на екшъна, запазваш и пак пускаш запис на екшън. Когато обработиш снимката избираш save as.. посочваш фолдъра Automated и запазваш като JPG. След това затваряш файла. ЕДВА тогава спираш записа на екшъна. И си готов. Пробвай с някой файл, който не цениш много или снимай конктретно за целта. Тъпото в цялата тази автоматизация е, че винаги трябва да работиш в тези два фолдъра. Може и да има и друг начин, но аз не открих. И за това си направих в temp един фолдър PS Actions и в него другите два. И там копирам и трия. Дано да съм бил полезен.

Да не забравя, прегледай как е записан екшъна и, ако случайно първото действие е Open, го изтрий! Както и изтрий запазения файл в директорията Automated, защото после като пуснеш Batch-а и ще повтори автоматизацията в/у него. Когато пуснеш Batch му посочи фолдъра Source в горния раздел, долу нищо не пипай.


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: frenchev   
Дата:   05-06-11 19:16

пак повтарям, не е проблем на приоритет бленда до едно време, в момента в който почва да се мръква съвсем издиша меренето, а аз искам да хвана прехода от ден залез до звездно небе.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: vstanchev   
Дата:   05-06-11 20:01

http://www.youtube.com/watch?v=oVsfuy1dWi0


Ето едно от мен правено миналия месец с Цанонь ПоуарШот Pro1. Кофтито е, че на него минимума на времето е 1 мин [smilie2] и макс 99 кадъра прави. Ама тъпия 550D въобще няма интервалометър.

Някой знае ли друг начин за таймлапс, освен с надценените китайски интервалометри.

или недай Боже канонския

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: nsirakov   
Дата:   05-06-11 20:05

станчев... същия дето си дал линк в е-бей е 30 лева ;)

и работи перфектно!

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: nsirakov   
Дата:   05-06-11 20:08

само 22 лева :), ко му плащаш :)


Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: vstanchev   
Дата:   05-06-11 20:10

От е-бей не съм пазарувал и ми е тъмна индия. Ако споделиш на ЛС някой съвет и каква е схемата на пазаруване, ще съм благодарен. [smile]

EDIT: Ахах, даже си пише на картинката че е DITIGAL! [cool]



Публикацията е редактирана (05-06-11 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: dikimee   
Дата:   05-06-11 20:40

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: dikimee   
Дата:   05-06-11 20:44

За Андроид телефони им една програмка Mobile Hidden Camera. По принцип е предвидена да е "шпионска" камера, но има невероятна опция да снима неограничен брой снимки, през зададен интервал, резолюция, фокус и т.н. БЕЗ звук от щракане на камерата и при изключен екран! [smilie10]
Купих си един дървен телефон с Андроид (Xperia X8) специално за целта и вчера цял ден го тествах, за 2 часа снимане през 3 секунди на пълна резолюция ми отидоха само 40% батерия... над 1000 снимки!
После с един безплатен и адски лесен софтуер за Мас - Time Lapse Assembler ги минавам за няколко минути и прави директно видео, кеф ти h264, кеф ти m4v.

Уникална комбинация, супер съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: ce_christov   
Дата:   05-06-11 20:52

Айде и от мен едно клипче, почти като Timelapse, но е снимано в продължение на година и половина. Живот и здраве да го продължа до края, но какво да правя - строежът спря [smilie9] [smilie9] [smilie9]

http://www.youtube.com/watch?v=SevFm4faqj4




Публикацията е редактирана (05-06-11 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-11 20:56

@dikimee за 4-5 кинта си взех time-lapse прави направо филмче ама в странен формат дето само ffmpeg и YouTube го четат.

Ама ffmpeg пище почти всичко като формати и конвертира зверски бързо та.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам Timelapse
Автор: dikimee   
Дата:   05-06-11 21:36

Това е ралично, защото:
Безплатно е (пиратски изтеглено разбира се, но лиценза им е 40$ [smilie10] просто си го просят).
Прави снимки, които могат да се дообработят на компютър за по-добро качество.
Не товари мижавия процесор на телефона, докато сглоби видео от 1000+ кадъра.

Иначе съм виждал подобни програми, и платени и безплатни, но търсех специално нещо, което само прави снимки, без да ги сглобява.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »