Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-06-11 22:42

Цената е перфектна за това, което клиента получава. Качеството на сензора и видеото на Д7000, но в по-малко тяло, което си има и предимствата за потребителската група, към която е насочен. Несериозно е още при излизането си да струва 1000 лв с обектив, колкото и да ми се иска и на мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   05-06-11 19:10

Сензорът не е като на D7000, а е аналог на неговия сензор. D7000 e силна машина. Какво им куца на трицифрените джаджи еос знам много добре, но няма да откажа още данни. Аз не защитавам каноните, а критикувам сапунерския подход на никоните от леймърския клас. В тоя дух следващия ентрилевъл апарат ще маха пъпки и циреи на портретите, ще композира сам, ще готви и пере, когато не се снима с него. Нека не забравяме за тръпката ти да определяш снимката, а не софта във фотоапарата. Shadowlevel би ли показал на хората с трицифрени цанони JPEG снимки със страхотните софтуерни глезотийки? Fisheye ефекта е поразяващ нали? Обезсмисля закупуването на фишка нали?[smilie5] Аз съм против това да има прахове за пране, четки за зъби и техника от типа 7 в 1. Това са трикове за примамване на хората, които четат и сравняват числа, а не сравняват снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: jivkojj   
Дата:   05-06-11 19:20

Тц. 2-та апарата споделят еднакъв сензор:


http://www.dxomark.com/itext/review_nikon_d5100/dxomark-nikon-d5100-vs-nikon-d7000-snr.jpg



Иначе ясно, че Д7000 го отнаса като останали функции. единствено за видео-любителите е по удачно да изберат Д5100 пред Д7000.


Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   05-06-11 19:30

Колко снимки си направил със страхотните софтуерни глезотийки? Fisheye ефекта кърти нали? HDR-а в jpeg също е изключителен. Тези ефекти са повече дефекти. Дефекти които ти бъркат в джоба. Сензорът не е като на D7000, а е аналог. Една добра игра на думи. Скъпа игра. С тази си политика при ниския клас тела, скоро ще видим апарати дето ходят да снимат, а ние си стоим вкъщи и пишем във форума.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: snuupy   
Дата:   05-06-11 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: odyssay   
Дата:   05-06-11 19:38

Мандевски,злите езици мълвят,че се задава нов техно-хит, Canon 650D!В него, за да компенсират преднината на Никон се предвижда наред с изброените "сапунерски" функции да има и вграден ЛайтРуум!Това естествено ще оскъпи този бъдещ "фаворит" в леймърския клас,но ще ощастливи много от недоволните в момента собственици на "небезизвестната"[smilie5] поредица-(500...600D)!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: jivkojj   
Дата:   05-06-11 19:40

Мандевски, къде го видя това, че сензорите били различни?

В същност изобщо не мога да те разбера за какво се бориш? Като не те кефят екстрите - не ползваш. Ако се абстрахираш от останалите неща, Д5100 и Д7000 с еднакви обективи биха изкарали идентични снимки. А и не виждам цената с какво е странна - между Д7000 и Д3100. Д90 колкото и да е удачен, вече е в историята, бройките които се намират (ако евентуално) са от някъде из складовете останали. Не се произвежда вече няколко месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: shadowlevel   
Дата:   05-06-11 19:45

Абе...кво му цепите басма на този Канонаджия бе[smilie18] -между другото му благодаря за "адекватната" намеса-така поне ни ъпва темата и създава популярност на новата машина![cool] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   05-06-11 19:46

Ако искат и свирки да прави не ме вълнува. Аз съжалявам, че не си взех про-тяло, същото посъветвах и теб. Същото ме посъветваха и мен. И двамата не се вслушахме. Аз поне си признавам грешката. Повтарям, че не оплювам никон, а моделът им, който знаеш, че ме дразни с цената и маркетинговите си тъпни.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   05-06-11 19:48

Като не ме кефят екстрите не само не ги ползвам, а и не ги купувам.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: jivkojj   
Дата:   05-06-11 19:51

Мандевски , пак не те разбирам. Про тяло с кроп-сензор е Д300с или 7Д - направени за големи натоварвания, удобни за продължителна работа и т.н.

В същност какъв ти е проблема с 550Д или там каквото имаш? Кое ти липсва?

И за сензорите пак не разбрах, от къде имаш информация че не са еднакви?

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   05-06-11 20:03

Липсват ми пари и фотографски умения за съжаление. Говоря сериозно. Не съм канонаджия. Просто имам канон защото повечето ми приятели и познати са с канон. Дразня се на фирмите, които измислят дивотии и ни карат да плащаме за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: odyssay   
Дата:   07-06-11 10:10

Дисекция:
http://www.ifixit.com/Teardown/Nikon-D5100-Teardown/5271/1

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: special_k   
Дата:   07-06-11 10:25

Тук пак е станало ЦСКА - Левски.....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: batzeto   
Дата:   07-06-11 14:47

Страхотно ревю, както винаги!

За мен лично основното и огромно преимущество на D5100 е подвижния (въртящ) дисплей (така както го оцених още преди появата на D5000, с една пълна сапунерка от друга марка). Това е страхотна възможност да се заснемат кадри от различен ъгъл и позиция неудобна за снимане. Много е интересна и опцията за HDR кадри директно в апарата , въпреки, че и преди не е липсвала възможност за бързо заснемане на кадри с различна екзпозиция с опцията bracketing, просто трябваше да се съчетаят прецизно кадрите в един с помоща на компютър, което пък допринася за по-голямо разнообразие и индивидуални резултати в зависимост от гледната точка на фотографа.
Най-големия недостатък за мен се явява липсата на горен LCD дисплей (наличен при D7000, D90) - нещо без което е трудно, ако свикнеш веднъж с такъв, както и 11-точковия АФ и безмоторното тяло, но е и обяснимо, след като става дума за малко по-нисък клас и цена тяло. Иначе не лош избор според мен.

Най-странното за мен е сходната цена с D90, който си е друга бира, но пък тук става въпрос за чистак-бърсак модел ;)
Ако обаче някой пък не му се пестят пари, то определено по-разумния избор би бил D7000, пък нищо, че са с еднакакъв сензор (недоказано) [smilie5]

ПП: Относно мнението, че D90 може да се намери нов само някъде залежал по складовете на някои магазини, съвсем не е така, но не искам да разводнявам и аз допълнително темата или който търси намира, но по-добре да търси, отколкото да бълва ненужна и неверна информация. [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-06-11 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: jivkojj   
Дата:   07-06-11 15:13

batzeto , За да не ти е чудно, що д90 и д5100 са на една цена, а също и твърдението, че в складовете е наличен до изчерпване на количествата хвърли едно око тук . D90 се намира в тая листа от няколко месеца вече [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: batzeto   
Дата:   07-06-11 15:32

Съвсем не оспорвам твърдението, че 90-та е наличен до изчерпване на количествата, а по-скоро, удебеленото:

"... бройките които се намират (ако евентуално) са от някъде из складовете останали."

Т.е. не съм съгласен, че D90 e вече кът по магазините и е труднодостъпен, поне за момента може да се закупи от доста места [beer]

м/у др. надявам се, че изказването ти: "Д90 колкото и да е удачен, вече е в историята" - не е провокирано от лист-а, в която е включен - Old Products и не би означавало, че видите ли Д90 е вече неизползваемо и ненужно тяло, защото ако е така аз лично предпочитам някой да ми подари един Д90, вместо да ми продават иначе новото Д5иСто :)
Да живее маркетинга и иновациите, както и хората с възможности, търсещи най-новото [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-06-11 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: pefoto01   
Дата:   07-06-11 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: jivkojj   
Дата:   07-06-11 16:51

"Old products" е превода на гугъл-преводача. В оригиналния линк на японски в линка се съдържа discontinue, което предполагам по някакъв начин идва от discounted - свален от производство.

От там и тея ниски цени - трябва да се разчисти от страна на търговците, защото търсенето му така или иначе намалява. То така ако тръгнеш назад, ще намериш сигурно и Д200 на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: kriskoz359   
Дата:   07-06-11 17:11

Тъй като видях че се сравнява D5100 с D90 ето един линк от мен, който може би някои са пропуснали
http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90



Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: shadowlevel   
Дата:   07-06-11 17:21

Ако се осланяме изцяло на тези сравнения излиза,че D5100 отвява дори D700[smilie18]!..неуместно е да се сравняват, тела от различен клас!

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: batzeto   
Дата:   07-06-11 18:29

Аз даже тъкмо бях решил да питам, ако сега трябваше да си избирам тяло и както е понастоящем D90 е леснодостъпен и наличен на доста места, кое от двете (D90 или D5100) бихте ми препоръчали и най-важното е защо? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: CKD   
Дата:   15-11-11 19:58

Не исках да разкривам нова тема и не знам доколко е удачно да пускам този линк, но:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3724093
Rob Sylvan / Роб Силван - Nikon D5100: From Snapshots to Great Shots [2011, PDF, ENG]
Год: 2011
Автор: Rob Sylvan / Роб Силван
Жанр: Digital Photography
Издательство: Peachpit Press
ISBN: 978-0-321-79384-3
Язык: Английский
Формат: PDF
Качество: Изначально компьютерное (eBook)
Количество страниц: 315
Описание: Nikon's much-anticipated D5100 camera is here. This new model replaces the popular D5000 and creates a nice bridge between the more beginner-level D3100 and the high-end D7000.
This book has one goal: to teach D5100 owners how to make great shots using their new Nikon camera. Users learn how to use the D5100 to create the type of photos that inspired them to buy the camera in the first place. Everything in the book is in service of creating a great image.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: photosynthesis   
Дата:   16-11-11 11:37

Едно кратко ревю на Джъмбо на Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G - завинтен на Nikon D5100 [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: emo99   
Дата:   16-11-11 12:00

Да . Това не е моят обектив ! От показаните снимки видях ,че не става за това , което искам .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »