Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_P   
Дата:   01-06-11 08:21

Здравейте, досега съм снимал със сони х1, и ми се отдава възможност да дам 1500-2000лв. за хубав апарат, искам да ме посъветвате какво да купя, апаратът ще се използва любителски [shtrak]
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: nsirakov   
Дата:   01-06-11 08:21

фуджи х-100

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: B_ball_P   
Дата:   01-06-11 10:42

не искам играчка с клипчче, искам огледално-рефлексна играчка с кенче за бира отпред мнения за никон д7000?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: nsirakov   
Дата:   01-06-11 10:45

значи ти не искаш съвет, а искаш никон д7000 - ми купи си го тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: ilcoin   
Дата:   01-06-11 10:50

д7000 е чудесна камера. Обективите са по-важни обаче и са по-сериозната и обвързваща инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: B_ball_P   
Дата:   01-06-11 10:50

не успорвам вашата компетентност, извинявам се, че подходих така заядливо, искам такъв тип апарат като никона, но не съм компетентен и затова се обръщам към форума

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   01-06-11 11:06

Ами, Nikon D7000 е точно такъв тип апарат [smilie5] . Особено ако го намериш заедно с кенчето отпред за 1500 лв - купувай, без да се замисляш.



Публикацията е редактирана (01-06-11 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: B_ball_P   
Дата:   01-06-11 11:09

Мда, значи тяло + обектив ~ 2000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: ilcoin   
Дата:   01-06-11 11:23

Има средно между 2 и 4 теми във форума всяка седмица на тая или подобна тематика. Потърси, има дискутирано доста вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: Tenev   
Дата:   01-06-11 11:44

ilcoin, за фоРоапарат не съм срещал тема [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: gpi72   
Дата:   01-06-11 13:38

С тоя бюджет търси нещо от по-ниския клас за да има пари и за обектив. Примерно Никон 3100, Пентакс К-r или Накой от Каноните там и комплектовай с един сносен обектив според нуждите. Ако се метнеш на тяло като д7000 с китов обектив ще е жалко за парите дето си ги наринал в тялото да го спъваш с калпава оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   01-06-11 15:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_p   
Дата:   01-06-11 16:35

е ти не знаеш ли фоРоапарат е новата мания [smilie5] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: zbonev   
Дата:   01-06-11 17:13

Вярвай на pefoto01 - на Д7000 му трябва минимум 16-85вр иначе се набутваш здраво; и доста е труден да докараш сносна картинка с него - иска четене и т.н. Канон Г12 е твоя апарат според мене [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_p   
Дата:   01-06-11 17:33

И майка ми ще снима с него, а тя преди е снимала със зенит, и иска да е с обектив и да е огледално-рефлексен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   01-06-11 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_p   
Дата:   01-06-11 17:42

Значи ако съм разбрал правилно д90 или д5100, но кой и с какъв обектив ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: vga   
Дата:   01-06-11 17:46

Д7000 снима жестоко, ако можеш да си го позволиш с някакъв приличен обектив си купи него. Ако не държиш на зуум обектив може да минеш тънко с 50/1.8 примерно. И няма нищо сложно в употребата му, какво значи, че трябва да се чете много, за да се изкара добра картинка? Айде моля ви се, апарат като апарат... Понеже изобщо нямам представа колко струва тази машинка и се окаже, че няма как да се върже в бюджета ти със сносен обектив може би действително Д90 е по-подходящ. Не знам и Д300с на каква цена е... Само гледай да е Никон! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-06-11 17:50

Д90 + 18-105 и ще ти останат кинти за чанта филтър за обектива UV(да пази челната леща) и карта СД[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_p   
Дата:   01-06-11 17:57

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=7595&show=additional

ако реша да изчакам и да заделя още пари,за тази оферта мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-06-11 18:12

взимай и на фокус[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_p   
Дата:   01-06-11 18:15

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: vga   
Дата:   01-06-11 18:19

А, ама ти нов ли искаш? Защо? Е, виж базара: 18-105 за 330 лева. Д90 800 лева = 1100 лева. Дали резултата с Д7000 ще е двойно по-добър? Не ми се вярва. Но пък видеото ще е по-яко. Вземи си Д7000 от базара, ако продава някой.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: B_ball_P   
Дата:   01-06-11 18:46

По същата причина поради, която хората си купуват нови автомобили, надежден, неизползван, гаранционен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: batzeto   
Дата:   01-06-11 20:21

Това: Nikon D90 body + обектив Nikkor 16-85mm VR + батерия EN-EL3e - 2 199лв
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=5187&show=additional


или както сам си се досетил Nikon D7000 kit (18-105mm VR) + чанта Nikon CF-EU04 - 2 399 лв.

При първия във второто от комплекта му е силата, а при втория - първото, все въпрос на компромис.

Както ти казаха по-важни са ти обективите и лично аз бих се спрял на първия избор (така съм и направил), но ако не ти е належащо най-добре посъбери още някой лев и направо едно D7000 + 16-85 VR ще ти заспи (на първо време) ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   01-06-11 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: hemilio   
Дата:   01-06-11 22:05

Д90+18-105+35/1.8 -това е твоят комлект [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: tantris   
Дата:   01-06-11 22:14

С ДСЛР и китак няма да имаш голямо предимство пред конкуренциата със сапунерки или турбосапунерки. На първо място трябва да си намериш хубави светлосилни обективчета. Иначе апаратът от ДСЛР ще се превърне в атомен сапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: b_ball_P   
Дата:   02-06-11 08:32

ок, кажете ориентировъчна цена за D7000 + 16-85 VR

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-06-11 09:00

ми във ФОТОСИНТЕЗИС е толкова но е хубаво да видиш демстрацията на място аз останах очарован от демострацията[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: mmddmm   
Дата:   02-06-11 09:56

лс

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: malakar   
Дата:   02-06-11 09:57

Всичко си е индивидуално, та затова да си кажа и аз: когато ъпгрейдвах се отказах от д90 в полза на д7000. Дилемата ми беше д90 + 16-85 или д7000 + 18-105 (толкова бюджет имаше). На първо място и двата обектива са тъмни, с минимална разлика в картинката (според ревюта, скоро мисля да взема един 16-85 за няколко дни да потествам), тоест разликата е повече в цената и то в отношение 1:3 (почти). На второ място д90 е остарял модел (в сравнение с д7000), а д7000 спечели награда за най-добра прозюмър камера на 2010. Ами на мен това ми беше достатъчно, за да взема решение. И тогава се започна веселбата, щото си е вярно, че д7000 не прощава - всяка грешка на ЗАУ-то лъсва с много по-страшна сила. Аз лично за около месец свикнах да изкарвам технически добри кадри. Има много теми в ДПревю.ком и дслр-форум.де за проблеми на д7000 с фокуса и меренето, като навсякъде се оказва, че проблемите са в ЗАУ-то.
Относно коментарите колко по-важни са обективите - не оспорвам, само искам да ми покажете някой със Светата троица и д90 примерно. Безумие е да закачиш обективи за 8-10 хиляди лева на тяло за 900лв. Също така би било безумие да закачиш 18-55 на д3. Та стига с тези съвети да се купува само 24-70/2.8 + 70-200/2.8 на която и да е камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: ilcoin   
Дата:   02-06-11 10:12

прозюмър = професионален зуумър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: veselinhristov   
Дата:   02-06-11 10:22

Malakar, аз бях с d90 и светата троица, но с ясното съзнание, че съвсем скоро ще взема d700. Да ти кажа троицата никак не пречеха на d90. Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   02-06-11 10:26

malakar, би ли разказал по-подробно за някоя грешка на твоето ЗАУ, която е "лъснала със страшна сила" . Обмислям покупка на D7000, и това, което ще напишеш, ще ми е в помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: emo1   
Дата:   02-06-11 10:27

Какъвто и кроп апарат да купиш на Никон, според мен ще ти трябва и обектив 35/1.8 скоро ще има и 50/1.8 Пиша го от опит, има голяма разлика, китовия мисля да го разкарам само събира прах.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: malakar   
Дата:   02-06-11 11:07

Suggs, снимах с д3000 преди това. След като взех д7000 се изненадах от следните неща:

1. Избягал фокус. Правих тестове с еднакви снимки при лайф вю фокус и фокус през визьора - няма разлика. Четох, че авто-фокуса е супер, обаче явно аз не мога да се справя...затова започнах да снимам само на фокус в една точка. Оказа се, че фокусната точка на д7000 физически е по-голяма от правоъгълничето, което се вижда във визьора (за което пожелавам на отговорника в Никон да изсъхне[smilie5] ), т.е. на теб ти изглежда, че имаш само желания обект във фокусната точка, а тя всъщност хваща и нещо допълнително и се обърква. В ДПревю.ком има един младеж, който препоръчва да снимаш само на АФ-Ц 9 точки и да използваш АФ-Л/АЕ-Л бутона за фокус-лок, което обаче на мен ми се струва мноооого тегаво. Освен това д7000 е много по-чувствителен на движение, т.е. треперещи ръце или мръднал обект много по-лесно пре**ават нещата.

2. Проблеми с меренето. Матричното мерене се справя обикновено добре, обаче в много контрастни ситуации се дъни (осъзнавам, че може и с други камери да е така, при д3000 не беше толкова зле). Е, спот мерене в бялото + компенсация на +2 и всичко си идва на мястото. Като снимаш в роу нямаш никакви проблеми да изкараш колкото поискаш (образно казано) детайли от сенките - при д3000 далеч не беше така. Освен това супер изненадващо при матричното мерене + фокус в една точка апарата взема отчасти под внимание и осветеността във фокус точката. Не знам как да си го проверя сам, но се доверявам на младежите от ДПревю.ком и дслр-форум.де. С други думи при матрично мерене и контрастен кадър има значение къде ти е фокуса. Това ми изглежда като пълно безумие, но все пак...

3. Цветове. В началото някои лица изглеждаха дооооста неестествено в сравнение с д3000. Е, белия баланс помага [smilie5] Обикновено ауто ББ се справя добре, аз лично съм го сложил на ауто2, което според Никон прави цветовете по-топли. Всъщност в крайна сметка спрях да се притеснявам - като снимаш в роу няма голямо значение. Интересното е, че в тежки условия, примерно ресторант с грозно смесена бяла и жълта светлина + здрач през прозорците, автоматичния бял баланс ми дава по-добри цветови резултати отколкото аз мога изкарам след това в конвертора (което пак е проблем на ЗАУ-то [smilie7] ). Освен това в интернет пространството цари някакво мнение, че като вземеш камерата и трябва ведната да удариш сатурейшън на +6 или +7. Е и аз направих така, обаче нещата излизат толкова неестествени... Сега съм си на неутрал с брайтнес на -1 и шарпнес на +6.

4. Мазни снимки. Заводската настройка на шарпнеса на джипега в д7000 е дълбоко в канала - всичко излиза мазно. Ако искаш да снимаш в джипег, си пипни шарпнеса на старта. Ако снимаш в роу - няма голямо значение. Иначе първите няколко кадъра могат много тежко да те отчаят. Поне мен ме отчаяха [smilie21]

Дано да съм ти бил полезен. Всичко е казано от гледната точка на дълбоко заинтересован от фотографията любител. Обективите, с които снимам (засега) са 18-105 + 35/1.8. Основно съм снимал на една сватба на приятели (като гост), разни екскурзии и разходки из български градове и села.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   02-06-11 11:49

malakar написа:

> Дано да съм ти бил полезен. Всичко е казано от гледната точка
> на дълбоко заинтересован от фотографията любител.

Много, благодаря ти https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif


С повечето от нещата съм наясно, и не ме притесняват. Все пак, с D5000-то съм минал през такива снимки [smilie25] :


http://picbg.net/u/29353/45085/554181.jpg



Снимам в RAW още от времето, когато бях с FZ8, и точки 3, 4, и донякъде 2 не ме притесняват особено. Тези неща ги има и при други модели и марки.
Но ако има проблеми с фокуса - това е сериозно. Защото искам да го взема най-вече с идеята да имам точен автоматичен фокус. Иначе D5000 ми вършеше много добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: malakar   
Дата:   02-06-11 11:59

Ами за автоматичния фокус за съжаление не мога нищо да кажа - почти не съм го използвал. Това, което съм чел е, че работи много стабилно, след като свикнеш как да го използваш (то с кое не е така), ама на мен не ми е останало време да го тествам, а и снимам по-често статични обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: ilcoin   
Дата:   02-06-11 12:42

Проблема с 'треперещите ръце' е актуален доста, аз съм имал много развалени снимки, щото не съм държал стабилно апарата, или неволно съм прекадрирал или врътнал леко зуум-ринга.

Въобще, при тези големи резолюции грешка от този тип е много вероятна и доста рабирачи си скачат срещу техниката, пък тя не е виновна реално.

Сега снимам с едно лентово рико, дето така му "рита" огледалото, че съм станал като терминатора в ръцете. Особенно с 200мм-ия обектив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   02-06-11 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: zbonev   
Дата:   02-06-11 17:03

Поддържам напълно казаното от malakar [smilie24]
Много съжалявам за старото ми Д70с което лекомислено бързо продадох след покупката на Д7000. Ако знаех колко пари за обективи ще се наложи да хвърля впоследствие щях да си снимам още щастливо с него, особено когато говорим за жипег, който ме интересува. В тая връзка май Д700 е моя апарат, но ще се наложи да почакам още.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: avasilev   
Дата:   02-06-11 17:23

По големи глупости за Д7000 не бях чувал!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: avasilev   
Дата:   02-06-11 17:34

http://www.youtube.com/watch?v=GjqrvOBTsMM



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   02-06-11 17:35

avasilev, най-лесно е да оплюеш ... Собственик си на обсъжданото тяло, няма ли да кажеш нещо конструктивно? Нещо, което да ни помогне с избора на нас, колебаещите се?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: malakar   
Дата:   02-06-11 18:02

zbonev, не споделям мнението за скъпите обективи. Никор 18-105 си е перфектен за туристическа фотография, когато си на място, където скоро няма пак да отидеш и искаш да не пропускаш кадри, щото примерно твърдият те ограничава прекалено. Качеството е напълно приемливо в неконтролирана среда, поне за мен. При ниска осветеност Никор 35/1.8 - за парите си перфектен. До тук 800лв за обективи. За портрети 50/1.8 (стария е 200лв, новия ще е 400лв) или 85/1.8 за 789лв чисто нов. С това не се изчерпва всичко, обаче за любител е предостатъчно според мен.

avasilev, мислех вулгарно и грозно да те изругая, вместо което обаче предпочитам да те помоля да спазваш добрия тон и да обосноваваш изказванията си. Постарал съм се да споделя впечатленията си (от собствен опит и четене по форуми), с цел да помогна. Клипчето, което си пуснал е чиста загуба на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: zbonev   
Дата:   02-06-11 18:22

malakar : С твърдите разбира се всичко е ок, но за мен зумовте са по-удобен вариант (не ми се сменят обективи), а и се насочих към светлосилни такива и оттам идва ситуацията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: avasilev   
Дата:   02-06-11 19:05

Пуснах ревю, което е много полезно според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: avasilev   
Дата:   02-06-11 19:31

http://www.youtube.com/watch?v=TRjgaN5FVwU&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: malakar   
Дата:   03-06-11 10:04

zbonev, зуумовете са по-голямо удобство, само дето светлосилните с перфектното качество са по 2-3 хиляди лева [cool] . А и като носиш един 24-70/2.8 цял ден на врата си дотежава доста (съдя от разликата в теглото с 18-105 примерно). Аз с образователна цел се опитвам да си поставям ограничения, с които да се боря - примерно излизам само с 35/1.8 и когато нещо ми хареса търся начин да го снимам. Понякога не става, но пък възпитавам в себе си системно мислене за композицията, кадрирането и т.н. Напоследък дори се опитвам да правя нещо много просто - определям си разстояние (примерно 50 крачки), след което спирам и търся най-интересното нещо за снимане и се опитвам да го хвана с 35/1.8 без да се местя от мястото си. И така докато ми омръзне.

П.С. Горното няма много общо с темата, за което се извинявам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фороапарат.
Автор: zbonev   
Дата:   03-06-11 10:34

malakar, именно и заради в теглото / габарита предочетох 17-55/2.8 пред 24-70, който става и за ФФ (разликата е около 160 грама); отделно обхвата е по-удобен във всяко отношение и позволява да се въздържа от покупка на широк зуум за кроп за момента в полза на бъдещ 14-24/2.8; друго съображение беше цената - много изгодна, когато е употребяван, какъвто купих [smile] Така при миграция към ФФ ще сменя само среднообхватния зуум, който от съображения за тегло и удобство, понеже е и най-често използван е препоръчително да е оптимален за формата на сензора...; загубата при продажбата му, мисля че няма да е голяма, ако въобще загубя нещо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »