Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 01:28

Това е последният ми сватбен клип за сега. Моля за вашите мнения, критики и препоръки. Благодаря.

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bpavlov   
Дата:   01-06-11 05:38

Единственото, което ми се върти в главата като определение е: кич
Относно конкретни технически забележки към видеото: забързването на кейфрейма е ужасно и неестествено, на моменти хората изглеждат гротескно, особено като си отварят и затварят бързо устиците.
Музиката е меко казано неподходяща, ако и младоженеца да е почитател на жици и ламарини.
Няма романтика, няма естественост, няма мекота.

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-06-11 09:10

Добър си е клипа...! Браво [smilie24]
bpavlov За без пари даже си е много добър, че и за пари...
Относно романтиката мисля, че право имат младоженците какво искат... това си е техния празник а и те плащат музиката...
Като добавя, че за видео няма никакво време защото колегата фотограф трябвало да си направи снимки си е екстра... Да не споменавам, че все по трудно оператора работи защото колегата фотограф забравя, че и други работят около него...
Нищо лично към колегите, но е добре да знаят...Често имаме фотографа пред камерата си повече от колкото самите младоженци ... [beer]
Добре би било и фотографите гости да се научат, че когато не са платени и нямат ангажимент към сватбата да не пречат на колегите си на които пада отговорността за отразяване на събитието. Не споменавам гостите със сапунерки...



Публикацията е редактирана (01-06-11 09:16)
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 09:32

bpavlov, забързване на скоростта има точно в два кадъра (завъртането около младоженците и фотографа в 1.25 мин. и кръстосването на венците от кума в черквата в 2.21 минута)и в двата кадъра не се забелязва бързо отваряне и затваряне на устици. Забавяне на скоростта има в началото на клипа, докато темпото на песента е бавно. Всички други кадри са с нормална скорост.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Блясък   
Дата:   01-06-11 10:29

Харесва ми клипа. Над средното ниво! За видео по поръчка е "огън". Поздрави! [beer]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: valen_tin   
Дата:   01-06-11 10:33

позират като за снимки, а не за видео и стои адски тъпо, освен ако не е видео за "как е направена фотосесията".
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 10:48

valen_tin, по принцип трябва да става обратното - да се снимат за клип, а фотографа да си лови моментите, но на практика се получа съвсем друго.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-06-11 11:17

Е така трябва да бъде, но предпочитат да си ги нагласят като мишена от стрелбище и като светне два пъти светкавица оператора беше до там [smilie21]
В случая няма уловен момент от фотографа а нещо като снимка за документи...
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: nemchev   
Дата:   01-06-11 12:01

в случая няма светкавици които да пречат на оператора, а това е заснемане на фотосесия. Бях там, работя от двете страни на фронта/ фото и видео/ и мога д акажа че никой на никой не е пречил в случая[cool]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: nicos   
Дата:   01-06-11 12:16

Adno къде е снимано началото на клипа? Много ми харесват дърветата.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 12:25

nicos, в района на Самуилова крепост край Петрич. Дърветата там са уникални [smile]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-06-11 13:32

nemchev не говоря за теб знам че си бил там [smilie24] [beer]

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: DREAM_THEATERa   
Дата:   01-06-11 13:38

Аз мо'е ли да се изкажа малко тук ...

Техническите забележки немам нито намерение, нито право да коментирам, камо ли па на всеослушание, НО ... относно това с "позирането" - Мили мои, не натрапвам мнението си на никого, но аз мисля, че без да умаловажавам работата на фотографи, видео оператори, водещи, DJ, и персонал в заведението, всичко на една сватба трябва, ама задължително ТРЯБВА да се случва заради и по желанието на ей тея двамата позьори там - рошавия инфантил [cool] дето не се притеснява да се радва на купона така както го е правил и преди на тая меко казано неподходяща музика и жизнерадостната, по детски наивна сладурана с пози за пред фотографа, чиито родители са платили целия мастраф!!!

Мисля, че изказванията по-горе не са на тийнейджъри с НЕсдържани приказки, но ще ги посъветвам, така както съветвам келешите - внимавайте с крайните си изказвания и поне за миг си помислете, че това, което наричате "ваше мнение" не задължително е най-доброто и в никой случай не бива самите вие да приемате за миродавно...., както правя самия аз, всеки път когато ми дойде някакво крайно изказване на ум, за нечий чужд мироглед и начин на живот.
[smilie3]

Ай ся отворете по една бира от младоженеца и прочетете началото на темата - "Автора: Моля за вашите мнения, критики и препоръки".

[beer] [beer] [beer]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: папач   
Дата:   01-06-11 15:43

Добре си се постарал,но съм гледал и по-хубави и стойностни твои неща.
Нарочно ли остави ония пачове с велосипеда на 58 сек? Защото нещо не ми се вписват в емоцията и момента.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bpavlov   
Дата:   01-06-11 16:03

Ще направя уточнение.
Пак гледах клипа, пак мисля, че е кич.
Кич е, защото цялото събитие е кич.
Но, целта на нас фотографите и видеооператорите е, да покажем по малка част от този кич и да замаскираме така нещата, че да изглеждат по-добре. Има начини.
Тъй като и аз мразя неаргументирани хейтърски изпълнения тип като мето първото, ще се опитам да се аргументирам максимално ясно. Аз също съм в киреча и съм лично заинтересован общото ниво да се вдига. Общото ниво ще се вдигне, когато се избяга от клишето на кича и когато фотографите и видеооператорите спрат да повтарят като папагали каквото поискат младоженците и каквото правят останалите колеги.
Това се позиционира много лесно - още в сайта портфолио и първата среща с младоженците се казва, че ще отразиш събитието както сам прецениш и според вече установения си стил, а избраната галерия (клип) ще я направиш изцяло по твое лично субективно осмотрение.
По този начин се налага индивидуален стил и започват да те търсят клиенти, които харесват ТВОЯ стил и ТВОЕТО портфолио, а не такива, които имат изисквания. Ако тази схема не ви проработи, не можете да създадете стил и да го наложите на младоженците, по-добре сменете професията и дайте път на други, които го могат. Това не се отнася за автора на темата, а въобще за всички колеги "сватбари".

Сега по отношение на това как да заобиколим максимално кича. Тук вече визирам и конкретния клип.
Основното, което трябва да пресъздава една избрана сватбена галерия или клип, е, взаимната любов на младоженците, тяхното щастие в този ден, спонтанните емоции и реакции, които са настъпили. Тези моменти са изпуснати в този клип, има само хронологично показване на вече нагласени ситуации. Не се усеща обичат ли се младоженците или не.
Друго нещо, което според мен допринася за кича в една галерия/клип (не визирам конкретния), е "нагласяването" на някаква ситуация и ползването на "специални" видео/фотографски умения. Това включва примерно как младоженеца поднася букет на булката от положение "полушпагат" (за фотосесията) или смяна на много-близък с много-далечен план и въртене на камерата (за видеото). Тези неща помагат единствено за почесване на Егото на съответния оператор и за доказване на неговите специални технически умения.
Но не допринасят нищо за реалнато отразяване на събитието. А сватбения ден е истинско събитие, с истински емоции и се повтаря само веднъж. Опитвайте се да хващате положителните емоции и непресторените усмивки и погледи на хората и нещата няма да изглеждат изкуствено и като кич.

По отношение на кейфрейма на горния клип, да, наистина не е забързан, но илюзията е такава, може би защото смяната на кадрите е прекалено бърза и няма преходи. Например попа с кандилото и размяната на короните - не можеш да вмъкваш фреймове от по 1 секунда с такива интензивни движения, човешкото око няма време да ги възприеме.

По отношение на музиката, определено твърдя, че допринася солидно за общото усещане на кич.

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-06-11 17:22

bpavlov Интересни възгледи имаш [smilie24] [beer] Ама в България и Спилбърк да снима сватба все едно [smilie3]
Нещо за преходите... само да вметна. Има два вида преходи едните са "сватбарски" другите по специални [smilie3] cut to cut. Които да ти кажа по-се вписват в един филм или клип и т.н [beer]
Андо да ме прощаваш за спама [smilie24]
bpavlov Каза, че си в нещата... Демек в сватбения бизнес... Интересно ми е как ще пресъздадеш романтиката в една сватба в която има само кючеци и ъндерграунд или хеви метал [smilie8]
Романтиката не зависи ли от културните ценности на една нация ?[beer]
С други думи вкус другар няма...!
Ако идем заедно с теб на кино не е задължително филма които на мен ми харесва да ти хареса и на теб...!
Та обобщено... Които плаща определя какво и защо иска...Ако не ти изнася обяваваш цената по 2. Ако са навити правиш го имаш ли избор...
Ако си толкова добър че ти да определяш какво трябва да се случи шапка ти свалям [cool]Скоро имахме клиентка която имаше обосновано изискване за снимките [smilie24]
цитатирам:
Не ме пудрете с фотошопи аз не съм изрезка от списание а нормален човек...
Всъщност дай някакъв линк към нещо свое може да сме в грешка [smilie8] като видим що е романтика може да си променим мнението [beer]



Публикацията е редактирана (01-06-11 17:29)
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bpavlov   
Дата:   01-06-11 18:47

Miro__Slav,
линк няма да давам, защото целта ми не е да си правя реклама. Ако имаш желание винаги можеш да разгледаш снимките ми.
И не съм казал, че фотографа или видеооператора може да определя какво да се случи. Може да определя обаче кои моменти да заснеме и най важното - да избере внимателно после само тези моменти, които препредават нещо стойностно. Ако няма такива заснети моменти, както казах, има и други професии.

Та обобщено... Които плаща определя какво и защо иска...Ако не ти изнася обяваваш цената по 2.
Съжалявам да го кажа, но това е логита на циганина музикант - като му кажат кючеци, свири кючеци, като му кажат маанета - маанета, като не му изнася - почва да се пазари като циганин за цената.
Та обобщено, точно хора с твоя начин на мислене в момента са определили статуквото на "сватбарската" професия.

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   01-06-11 20:22

bpavlov Явно нещо не си схванал в цялата ситуация... цената по 2 е за да се отървеш от неудобството да правиш нещо което не искаш, но пък ако ти я дадът, парите нямат цвят и мирис [smilie3] [beer]
Казах ти, че имаш интерсно мислене не съм се излъгал де...
Всъщност как се справяш с мероприятие което не можеш да контролираш, какво и как трябва да стане... Или си от онзи тип колеги които през цялата сватба досаждат на клиентите си и те не разбират нищо от празника си?
Сватбата не е ли репортаж или съм объркал рейса [smilie8] Изключвам фото сесията...
А да не пропусна ... Имам желание да разгледам снимките ти, но не подбрани за портфолио. Тия номера са твърде стари [beer] и вървят само пред клиенти [beer]
Направо от картата ми е най добре като гледам серийте [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-06-11 20:38)
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bOzO   
Дата:   01-06-11 20:22

Не ми харесва работата с вариото по време на клипа. Насечени преходи, неподходяща музика. И най-фрапиращото е че са изцъклени - няма спонтанност, прекалено много личи, че всичко е преднамерено и зле режисирано. Лошо впечатление прави неправилния баланс на бялото, който те хвърля в цианения ад... Има сцени в ресторанта и отвън в мрака, където лицата прегарят от неправилно боравене с осветлението.
Няма story, няма ромас...

За мен също е кич и "креватна живопис" - говоря като цялостно съдържание и концепция. Технически може би е добре изпълнено погледнато в чисто физическия смисъл на думата.

Харесва ми заигравката със залеза и флеърите. Кефи ме акцента върху детайли на определени места.
Романтиката или всяка друга емоция зависи от интерпретацията на оператора.
Културните ни ценности ни разграничават и различават от циганите.(някои от нас) [smilie18]

В крайна сметка щом на клиента му харесва и го е платил - другото няма значение. [smilie18]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 20:49

bOzO написа:

>И най-фрапиращото е че са
> изцъклени - няма спонтанност, прекалено много личи, че всичко е
> преднамерено и зле режисирано.

Бозо, пак ли получи халюцинации? Хапчетата, които вземаш, май кривят малко [smilie18]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bOzO   
Дата:   01-06-11 21:03

Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео

Искаш мнение - давам го.

Заключи темата, тъй като очевидно не търпиш критики, а търсиш признание.
Sorry, но така виждам нещата. [smilie18]

Поне е забавно.[smilie18] [smilie5] [smilie18]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 21:07

И не разбрахте ли, че хората имат различни музикални вкусове? Бозо, да сложа песен на Азис, примерно, защото на теб така ще ти хареса, а? Покажи ми фрапиращо изцъклени хора на клипа. Приемам критика, не ме разбирай погрешно, дори съм съгласен с някои неща, но доста преиначаваш нещата. Воден от отдавна притаена злоба и яд търсиш удобен повод за заяждане. Давай, сега ти се е паднало, само си мери приказките, защото това, което те води (злобата и яда) е между нас двамата. Хората участващи в клипа нямат нищо общо с нашите междуличностни отношения и не ти прави чест да ги намесваш.



Публикацията е редактирана (01-06-11 21:25)
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bOzO   
Дата:   01-06-11 21:15

По-горе съм написал какво е мнението ми. Няма какво повече да допълня.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 21:25

Прочети редакцията в горния ми пост.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: bOzO   
Дата:   01-06-11 21:36

Adno,
Не съди по себе си за останалите.

Не се познаваме нито сме имали каквито да е допирни точки, за да имам каквито и да било чуства към теб - ти си един обикновен потребител в този форум.

Поведението ти е смешно - търсиш критика и мнение, които не можеш да приемеш.

Така виждам нещата и така съм написал. Видял съм достатъчно, за да имам добра база за сравнение.

Ако имах навика да си променям постоянно постовете щях да напиша, че клипа ти е дъ бест и до сега няма създадено нещо по-добро, с което цялата тази полемика ще стане излишна.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: tedi1   
Дата:   01-06-11 21:37

Автора на темата иска мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео, а започна да ни убеждава, че "произведението" му е без кусури.[smilie10]

Вярно, че напоследък много от сватбите са кич, но недопустимо е оператори и фотографи да ги направят още по-голям кич!

Авторът би трябвало във включванията си по темата, която е пуснал да е по-скромен.

Ако съм един от младоженците, клипчето ще го видя един път и само ще си спомням как операторът ме е карал да вървя бавно, бавно сред дърветата и още куп нагласени неща, като че ли снимаме игрален филм.

Прави са някои, че няма спонтаност, непринуденост, детайл, откраднати моменти/не тържествени/ и т.н. и т.н.

И най-големия кич може да бъде поднесен художествено, но се изисква мисъл, креативност, душа....

Това представено видео лично мен не ме "кефи".

Авторът може да ползва техниката грамотно, но това е не е достатъчно за да кажа "ЕВАЛА".

[beer]

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Dream_Theatera   
Дата:   01-06-11 22:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: bOzO

"И най-фрапиращото е че са изцъклени - няма спонтанност, прекалено много личи, че всичко е преднамерено и зле режисирано."

https://photo-forum.net/static/site_pics/185/o_1274220395_Jealousy.JPG

Наистина прочетох тематични изказвания за технически подробности относно заснемането и монтирането, каквато е и идеята май на темата на Adno, обаче гореспоменатият цитат ме разкърти пич... [smilie18]

Някой пак по-горе някъде беше споменал, че негодува, когато фотограф и видео оператор се "спречкат" на една площадка. После пък Автора беше обяснил, че всъщност е ползвал цялата изнесена фото-сесия за да заснеме кадри за клипа си. Как ки е ползвал е вече негово собствено решение. Обаче, да пишеш безумици за "изцъкленост", липса на спонтанност, преднамереност и режисура, показва колко много имаш да учиш от живота още!!! [smilie18]

Младоженците дори не знаеха, че ще има видео, докато се кипрят и позират на фотографа. През повечето време дори не се усещаше присъствието на камерата, което е добре, защото щеше иначе да доведе до редица НЕсполучливи опити да се държат младоженците като обиграни актьори пред оператор.

Пак казвам, нямам против да има младоженци, които да се поставят в ръцете на сватбени агенти и всякакъв род оператори и организатори, да ги водят за ръка, за да се получи бестселър за ОСКАР после на филма и снимките от "празненството ИМ". Аз просто не ги виждам така нещата. За мен най-важното е било винаги, да се чувствам добре на момента! Момент, който повечето професионалисти в тая сфера пропускат, гледайки настройките на камерите си и предходните 2-3 кадъра, дали нещата са технически ОК. Това им е работата, в това да се взират. А останалото, оставете го на младоженците, родителите им, приятелите и въобще всички гости на това уникално събитие, защото се случва само веднъж, в един съвсем кратък миг и отлетява... Пропусни си ти сватбата, пък после се кефи и бий по гърдите какви ЯКИ КАДРИ са ти направили режисьорите - кандидати за ОСКАР, и сценаристите, на крачка от Пулицър ...

За Финал, за да не ме разберете хептен погрешно - техническите лица, в който и да е бранш, трябва да си следят нещата да стават добре и изпипани! 100% съм ЗА това, понеже и аз работя изпълнявайки понякога капризи на клиенти и знам къде да им кажа, АЗ ТОВА НЯМА ДА ГО НАПРАВЯ!

Ай вие кат не искате, аз ше пия ся кат се прибера една бира и за вас [beer]



Публикацията е редактирана (01-06-11 23:46)
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-06-11 22:08

сладко е но е далеч от някакъв профисионализъм.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: ando   
Дата:   01-06-11 22:12

tedi1, къде точно ви убеждавам, че няма кусури, посочи ми, моля те. Ако си един един от младоженците, но не си, щеше да знаеш, че операторът не те е карал да вървиш бавно, бавно сред дърветата и още куп нагласени неща, а просто е бил там и е заснел съвсем дискретно случващото се. Началото на видеото е фотосесия и операторът, тоест аз, е откраднал моменти зад рамото на фотографа. Не са гласени нещата за снимане на игрален филм. Фотосесията беше направена спонтанно, фотографът не използвал принуда [smilie18]
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: Spleen   
Дата:   01-06-11 22:18

не ми хареса, а и докато гледах имаш чувството че младоженеца ще направи някакъв фокус с тоя цилиндър на главата.
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: tedi1   
Дата:   01-06-11 22:22

ОК!
Любов да има![smitten]

 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: photostoykov   
Дата:   01-06-11 22:24

1. Мнението ми е, че не е добро!
2. Критиките ми са относно нескопосаното експлоатиране на персонажа - гротеска е!
3. Препоръките ми са - да се съобразяваш с интериора, екстериора и персонажа, и да извадиш най-доброто от всички!

Това не пречи да продължиш нататък - създай своя интерпретация, която винаги да защитаваш визуално...
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: svilen66   
Дата:   01-06-11 23:03

Видеото е хубаво!Грамотен си знаеш кое как се прави-е не е станало идеално но не е по твоя вина-младите са доста сковани и според мен не са положили достатъчно старание-може и времето да те е притискало(нещо нормално при снимане на нашенски сватби).Абе не си случил на артистични младоженци!Определено клипа е над средното ниво-дори и в този вид!!!
 Re: Мнения, критики и препоръки за едно сватбено видео
Автор: DREAM_THEATERa   
Дата:   01-06-11 23:44

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Доне, мисля, че качването на клипа изчерпа смисъла си.

Тук вместо да се разсъждава над това да ти се даде конкретен съвет, как нещо от това би било примерно по-добре заснето или монтирано, се "занимават" юзерите да обясняват колко си зле като ОПЕРАТОР-МОНТАЖИСТ и колко са зле младоженците. От опит, като професионалист в моята си област знам, че това само да критикуваш спрямо своето виждане към нещата, без да даваш конкретен пример за добре свършена работа е точно толкова смислено, колкото да си споделиш само на ум - НИКАКВА РАБОТА НЕ ВЪРШИ [smilie3]

Относно "съветниците" за това как да НЕ си прекарам по най-страхотния начин този единствен ден в живота си ... айде ше замълча, че македонския ми изказ в такива ситуации няма да допадне на администраторите на сайта, а пък и мама ме е възпитала достатъчно добре за да знам къде емоциите да отстъпят на разума.

ЗА ПОСЛЕДНО КЪМ ВСИЧКИ ПРОЧЕЛИ И НЕПРОЧЕЛИ ТЕМАТА - НИТО ПО ВРЕМЕ НА ФОТО-СЕСИЯТА, НИТО ПО КОЕТО И ДА Е ВРЕМЕ НА НАЙ-ПРЕКРАСНИЯ ДЕН В ЖИВОТА МИ, НЯКОЙ СЕ Е СТРЕМИЛ ДА ВНИМАВА В КАМЕРАТА И ДА ПОЗИРА ЗА ВИДЕО!!!
 

 Тази тема е затворена