Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: diver   
Дата:   31-05-11 09:50

Пиши ми на лични ,да разбера какво искаш да купуваш .

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: special_k   
Дата:   31-05-11 11:17

На тея дето твърдят че Канон не стават за нищо или че Никон са пръчка, по-добре първо им разгледай снимките[smilie8] На тях не марката им е проблема явно.

Иначе аз предпочитам читав обектив с каквото и да е тяло, вместо обратното. На мойто старо 10Д като му завинтиш някоя Л-ка и си става пушка !

А и цените на телата се променят с дни , докато обективите са си направо константа

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-05-11 12:27

iliqnaberk написа:

> Ако ми препоръчвате никон не е ли по - добре да е D80

Теоретично да, но пак много зависи.

Nikon D40/D40x/D60/D3000/D3100/D5000/D5100 са ентри и преходен клас на японците. Един от основните и най-често спрягани минуси на тези тела е липсата на автофокусния мотор в тялото. От времето на прехода лета-цифрово се е наложило това мнение, че липсата на този мотор е едва ли не тотална грешка на Nikon в този клас. Просто защото тогава е нямало достатъчно обновени обективи, подходящи за цифровата техника и този мотор наистина е бил фактор при налични стари обективи и такива от D серията. Лека полека тази празнина вече е на път да се запълни и има достатъчно моторизирани обективи, от серията G, които могат да се ползват на кое да е тяло, независимо от класа и този аргумент за мен е обезсмислен или тотално ще премине в забвение до година-две.

Та ако случайно ти мине през главата идеята да вземеш Nikon, също ти препоръчвам тела от калибъра на D70/D80 (D90 едва ли) може би D200, но бюджета ти ще изтънее сериозно за последния, не заради прословутия мотор, който е точно нулев фактор в момента, а просто защото има няколко други екстри, които си струват и се оценяват реално с времето. Уважавам ги и ги харесвам D40/D40x/D60/D3100...

Това е кадър правен с пръчката D40 и едно много голямо дърво, като обектив, според корифеите от фотозоне.де

http://www.flickr.com/photos/laurenmarek/4137790148/sizes/l/in/photostream/


Каквото и да избереш се приготви за следното:

- ще трябва да инвестираш в обективи, независимо от тялото, марката и всичко останало
- човека прави снимката, не техниката, не залитай да гледаш кадри по сайтовете, вероятността да пресъздадеш подобни или същите в началото е минимална, дай си време и се кефи с фотопарата, не се нахвърляй да взимаш обективи в началото, наблегни на основните неща и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR помощ
Автор: ninisign   
Дата:   31-05-11 16:27

Напълно съгласна с Uve_Smotanson...

Това, което исках да кажа е, че може да се научиш на апарат, които да те удоволетворява, като в същото време имаш предваритела нагласа за ниският клас апарати.


Прочети ревютата от професионалисти за апаратите, които те интересуват и когато се спреш на марка и модел...ето как да се вместиш в твоя бюджет:


Горещо ти препоръчжам да проучиш дали някой може да ти донесе нов апарат на разпродажба. Ето 2 сайта, от които може да се поръча и достави безплатно на US /Canada адрес и след това човек, който идва в България да ти го донесе (за да избегнеш митото). Има постоянно намаления, трябва да се следят...

http://www.bhphotovideo.com/c/search?ci=9811&N=4291645412+4293918093

В www.bestbuy.ca / www.bestbuy.com има доста добри оферти понякога.

Не съм наясно с Европа и Азия, но сигурно има и там доста изгодни разпродажби.


Online в e-bay:

http://viewitem.eim.ebay.eu/CANON-EOS-REBEL-XS-EOS-1000D-DSLR-CAMERA-3-LENS-KIT/300506884841/item


Това за мен е начинът да вземеш най-доброто за твоя бюджет.
Дано поне малко съм помогнала☺

Успех!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »