Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на mirrorless камера за видео
Автор: dikimee   
Дата:   25-05-11 11:55

От година и половина прекаранa във фотофорума и почти двугодишно притежание на DSLR научих доста полезни неща. Постепенно израстнах фотографски и си изясних много важни въпроси - какво искам да снимам (буболечки и цветенца) и за кого искам да го снимам (за собствен кеф). Верния Olympus E-520 ми вършеше чудесна работа през всичкото време, но има един недостатък (поне за моите нужди) - липсата на видео. Освен това понякога се усещам, че ме мързи да мъкна даже такъв лек апарат и пропускам интересни кадри.

Та въпроса ми е:

Коя от безогледалните камери до 1000 лв. дава най-добро видео?

Качеството на снимките на всички би трябвало да е по-добро или равно на Olympus E-520, защото е дърт модел.
По принцип бих се насочил към E-PL1 защото притежавам двете макро-та на Olympus - 35mm и 50mm. Обаче от sample видеота ми се струва, че качеството хич не го бива - приличат ми на поредица от супер прешарпени JPEGs.
Не ми е проблем да сменя системата, ако се налага, но засега не съм притежавал по-хубав обектив от Zuiko 50/2 и дългата му употреба ме е разглезила много. Та макро обектива на друга система трябва да е поне на същото ниво (или много близо до него).

Та накратко:

Какво ме интересува:
Цена до 1000лв.
Възможно най-доброто видео за тия пари.
Да има хубав макро обектив за съответната система.
Да има опция за визьор - вграден или по-добре отделен.

Какво не ме интересува:
FullHD Video - ще си взривя лаптопа, ако тръгна да го обработвам.
Размера на сензора.
Почти всички други екстри, които Olympus E-520 не притежава и без които съм се оправял чудесно и досега - въртящ екран, тъчскрийн, вградени опция за HDR и т.н.


Знам че за видео си има видеокамери, но не смятам да ползвам фотоапарата основно и "професионално" за това. Чат-пат видео как една буболечка изяжда друга.


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: marto   
Дата:   25-05-11 12:14

GF2+45/2.8 macro


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-05-11 12:25

е-п2 и електронния визьор - малко ти е над бюджета но стабилизацията му е по-добра от на ПЛ-а. Ако имаш време може да поизчакаш малко .. би трябвало да обявят скоро новия пен и цените му е възможно да паднат още малко.


От немския амазон имаш доставка за 10-тина евра:
- тяло ЕП-2, палачиинка 17мм и визьор: 801 EUR
- тяло Е-П1- но няма порт за визьор: 293,89 EUR



Публикацията е редактирана (25-05-11 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: serjy   
Дата:   25-05-11 12:38

до 1000лв. + прихода от продажба на старата техника или общо до 1000лв? че трудно ще стане ако е общо за 1000лв. Панасоника 45/2.8 е много хубав, но нямам на идея дали е по-добре или по-зле от зуйко 50/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: surg   
Дата:   25-05-11 12:39

новият панасоник Г3 600 долара назпад и си има всичко

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   25-05-11 12:56

1000 за тялото и евентуално с китов (ако няма опция за body only). Пък ако ще продавам обективи то ще е заради смяна на системата и бюджета ще скочи още.
G3 и аз го гледах, но визьора му е вграден и трудно ще се побере в джоб (не е болка за умиране обаче). Иначе чудесен кандидат, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   26-05-11 12:03

За безогледална система бих взел тяло E-PL2 с адаптора за 4/3. Zuiko Digital 50mm/f2 е един от най-добрите обективи в цифровата ера и определено си струва да се запази. Един приятел ми даде да снимам с него на E-410 ката ми за две-три седмици и беше наистина страхотно изживяване.
Не съм снимал с късото макро, но и то изглежда много приятно.

Panasonic G3, който изглежда също доста апетитно не е за забравяне.

Ако искаш чак толкова да се побере в джоб грабвай сапунерката Olympus XZ-1, която е с обектив на f1.8, има 720p видео и обувка за светкавица.

Успех с покупката!

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: s_dyakov   
Дата:   26-05-11 13:35

Туй не е лощо като идея ако ПЛ-1-то те задоволява... двоен кит + адаптер за 4/3 АФ обективи за 1049 лв.

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=46667&osCsid=73b33754178d2e3d47d8f959e060f65c

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   26-05-11 14:53

Сапунерката я гледах, ако можеше да й се закачи 50/2 отпред, отдавна да съм я отнесъл [smilie5]
Колкото до E-PL1, нещо не ми харесва качеството на видеото му, а аз главно за това обмислям смяна на Е-520.

А може би всички безогледалки вадят подобно качество (освен GH2) ?

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: s_dyakov   
Дата:   26-05-11 19:39

Не знам за Е-ПЛ1 но Е-П1 със сигурност има читаво видео - по добро от това на Нексовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: tvk75   
Дата:   26-05-11 20:03

а какво значи читаво видео

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   27-05-11 00:05

Хм...
След гледане на много sample видеота от най-различни марки и модели, стигнах до следните изводи:

Нито една безогледалка не вади видео като HD филм, свален от Замунда-та примерно. Независимо от качеството на обектива. Кофти.

1080р/i смалено до 720p изглежда много по-хубаво, от директно 720р. Кофти за горкия процесор на компютъра.

Panasonic вади най-хубаво видео в сравнение с останалите марки и това не важи само за GH2.


Ако горните ми изводи са правилни, взимам си G3 и съм готов. Ако греша някъде, моля поправете ме, докато апарата не е излязъл все още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: kapitancho   
Дата:   27-05-11 05:34

Порови се малко и при чичо Том (bythom.com) - той ползваше някакъв Панасоник, май хакнат GH1. За него твърдеше, че има най-доброто видео в класа.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-05-11 09:58

Филмите като от замундата ги правят с малко по скъпи камери май. :) Микро 4/3 е просто една сапунерка със хубава матричка и сменяеми обективи. Виж самплите в дпревю мисля че олимпуските са доста сностни. + имат много добра стабилизация на сензора която помага доста за видеото ако си с обективи без стабилизация. А и като имаш олимпус мисля че цветовете и съвместимостта с обективи, и аксесоари които може би имаш вече не са за пренебрегване.

Ако искаш пълен контрол изрови някое дърто GH1 и му сложи фърмуерния хак .


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   27-05-11 12:29

Дъртото GH1 e на състаряваща цена от 1000$ :D иначе е супер. Май в крайна сметка ще си взема E-PL 1 или 2, или G3 ако е на прилична цена в БГ (предпочитам да има гаранция).

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   27-05-11 13:12

А дали ако си купя HD камера и й бодна една мощна лупа отпред няма да си реша проблемите? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-05-11 13:30

Ето снимка на цветенце с E-PL1 + 20/1.7 [smile] :


https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/lyno4821.JPG


http://album.foto.ru:8080/photos/or/164690/1825227.jpg



При цъкане по текста под картинката и след това върху картинката се отваря в пълен размер.


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: marto   
Дата:   27-05-11 13:58

Ей тази комбинация и на мен много ми допада[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-11 14:21

PEN-а предлага ръчен контрол на видеото повече от НЕКС и G3.

Инак не съм съгласен за качестовото щото на ПЕН-а едва му стига процесор да снима видео въобще, фокуса му е осезаемо по-зле от панасоник и сони (за видео има ли изобщо АФ?), екрана е с ниска резолюция и няма как да правиш ръчен фокус във видео режим.

Та ако видеото е приоритет GH1/2. Ако е любителско си избирай кое да е друго. ПЕН-а е с най-много опции коиот можеш да настроиваш, това може да е предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   27-05-11 22:42

Аз си мислех че въоръжен с 50/2 и едно ПЕН-че ще правя видео като на National Geographic, ама явно не става номера [smilie5]
GH1 със хака за по-голям битрейт изглежда като най-добрата опция за момента, но не мога да намеря къде се продава в България [smilie11] , пък предпочитам да си има гаранция.

Като гледам май в крайна сметка ще си грабна обективите и ще отида да тествам на място, защото едно е "оригинално" видео от апарата, друго е смачкан от YouTube sample.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-05-11 22:46

GH1 се продава ей тук , ама цената...


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-11 23:48

Като гледам май в крайна сметка ще си грабна обективите и ще отида да тествам на място

Това е много добра идея

Ама ако имаш адаптери и обективи ...избора не е ли предрешен? или избираш между ПЕН и GH1?

Гаранцията на GH1 от Германия или Англия би трябвало да важи т.е. виж как е положението на амазон

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   28-05-11 03:18

Тая цена е с обектив 14-140, пък на мене ми трябва само тяло- В Швеция имам роднини, ще видя там продават ли само тяло и за какви пари. Гаранцията не е проблем, просто им пращам апарата и те го носят на сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   29-05-11 01:38

А до колко влияе качествения обектив на видеото на една безогледалка?
Че като гледам колко артефакти, желета, компресии и т.н. изплюват тези апаратчета, май между китов обектив и такъв за 1000лв. разликите ще са минимални? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   29-05-11 04:10

яя...

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   29-05-11 04:12

Попаднах на интересен сайт, който продава сравнително евтино GF2 + 14/2.5
Ето тук.
Дали е истински? Останалите цени на сайта са напълно в рамките на нормалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: jarjar_   
Дата:   29-05-11 04:24

Гледам, че приемат PayPal, значи е ОК, пазарувай спокойно!

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: jarjar_   
Дата:   29-05-11 04:39

Опа, (няма да се редактирам).
Ето ТУК са цените на същия комплект в Германия, и гледам , че са почти идентични. Така, че смело.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за избор... на mirrorless!
Автор: dikimee   
Дата:   30-05-11 00:57

Супер [smile]
А до колко влияе качеството на обектива върху видеото? Май най-важна е самата камера, ми се струва. Защото гледам в интернет разни примери все с хубави обективи 20/1.7, 50/2, пък видеото гадно, гадно...
Ако обектива не е толкова важен да си продам всичката техника и ще събера парички тъкмо за един GH2. Поне от това, което видях в интернет е впечатляващ. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на mirrorless камера за видео
Автор: jarjar_   
Дата:   30-05-11 03:39

Виж, аз точен отговор на въпроса, не мога да дам, поради причина, че не знам какво точно искаш. Ако си отговориш какво точно искаш, решението само ще изкочи! Да изкажа, все пак, някакво мнение: Ако търсиш апарат от този сегмент с добро/ най-добро видео, то това е PANASONIC!!!А дали да си разпродаваш техниката и/или да я заменяш(дали е целесъобразно), както по-горе казах, само ти си знаеш!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на mirrorless камера за видео
Автор: dikimee   
Дата:   30-05-11 10:51

Искам качество като профИсионална камера, ама за малко пари [smilie5]
Както и да е, май намерих каквото ми трябва - Panasonic GF1, малка, с копчета и врътки, освен това може да се хакне лесно за да изкара много по-хубаво видео. Пък и снима 720р което ми е напълно достатъчно.
В Амазон я има нова за 220 паунда, тъй че даже няма нужда да си продавам органи, за да я притежавам (За разлика от GH2).



Публикацията е редактирана (30-05-11 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на mirrorless камера за видео
Автор: jarjar_   
Дата:   30-05-11 18:40

Ако не ме лъже паметта, потребителят Ivan_A , има Панасоник, който го е хакнал, така, че той мисля, може да те посъветва най-добре какво да купиш(модел, обективи). Не ти пречи да му пишеш едно лично.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »