Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: boni   
Дата:   24-05-11 18:59

Gorskio, фотошоп корекции хубаво не обичаш, но като ти е хем работа, хем дъщеря поне нея да я беше снимал с грамотна работа със светлината, айде другите както и да е:)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: gorskio   
Дата:   24-05-11 19:02

Бони не знаеш ли приказката за обущаря, за тази снимка бях бащата и човека който плаща банкета, снимката е от кръчмата не в студио. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: boni   
Дата:   24-05-11 19:03

Думата фотография произлиза от гръцките думи φως, фос ("светлина") и γραφις, графис ("писец", "четка") или γραφη, графи, означаващи заедно "рисуване със светлина".

Бива на тея, на които им е работа, поне малко да уважават смисъла на тая дума. Няма нужда от студио, за да се рисува със светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: vasileff   
Дата:   24-05-11 19:40

gorskio, сериозно ли т'ва ти е работата? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: makenzi   
Дата:   24-05-11 20:14

(Горски) Не се сърди ама мноого сериозно излагаш профитата щом това ти е работата.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-05-11 21:08

Автор: boni
Дата: 24-05-11 18:47

Защото не ми харесва по принцип като цяло това "мероприятие", а и твърде много чалга, кич и снобаризъм. Въобще не смятам да "следвам" или "предвождам" някакви разглезени хлапетии и да им угаждам на прищевките - техните и на родителите им.
Освен това и за сватбите съм си направил специална форма с разни полета за попълване, за да придобия представа за хората отсреща и да преценя дали да поема ангажимента или не.


[smilie24] [beer]
Абсолютно правилно boni [beer] Колегите ще се избият за една сватба или бал да ги вземат...
Склонни са на всякакви номера и подбивки само да прецакат друг! Това е начина клиента да е убеден, че ти си неговия човек както и обратното...!

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   24-05-11 21:19

Това с boni става понеже си е надделял на масрафа,и успява да си оценява труда.

Аз имам фирма за Проектиране и изпълнение на сложни тавани,луксозни изпълнения и др.
И като ме викнат и поискат нещо което е в разрез с моите виждания(а аз съм достаа широко скроен),аз също отказвам.

Нека е така,всеки си оценява труда и решава с кое да се захване и с кое не

boni-[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-05-11 21:23

За да наделееш на масрафа си се иска доста труд и безсънни нощи, което не е за всеки. Знам го от личен опит [smilie3] [beer][smilie21] На първо място човек трябва да има достойнство...!
Пресен случай от неделя. Снимах с колега от ФФ... Клиентите преди два месеца идват при мен разговаряме, обяснявам им какво получават като краен продукт казавам им цената си... На тях им е скъпо, препоръчвам и няколко други колеги като не отстъпвам от цената която съм обявил. Обиколиха видяха какво им се предлага накрая сами се върнаха ...
Въобще не ми дреме дали ще снимам 5 сватби по - малко или повече...



Публикацията е редактирана (24-05-11 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: ittv   
Дата:   25-05-11 00:30

"Личните фотографи са поредната чалга изгъзица..."


А кое не е изгъзица - това да се наредят на конвейр пред някое студио и да минават пред един фон и да имат безкрайно отегчителни и лишени от емоция снимки ли... айде няма нужда, 90% от снимките по баловете са такива, по тези дни фотографите почват да гледат само в $$$$, ден година храни разбираш ли... а какво получава клиентът, ама хич не им пука, това е много зле, повечето "фотографи" вече станаха чисти печалбари... много ясно, че трябва да печелиш, но си личи, когато някой го прави от душа и от сърце, не само заради едните кинти.

Типичен пример е темата на Бони за фотографите по училищата... тези същите "фотографи" освен на 8-ми Март, снимат и на 24-ти Май и клиентите получават един буламач...

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   25-05-11 00:33

ittv [smilie24] [beer] Има огромна разлика от снимки за документи и фотография...
Проблема е в това че клиента не вижда разликата...[smilie2] за него са си все снимки [smilie23] от там идва и цената [smilie23]
Обикновенно фотосесия се прави между църква и запой и все с мотива хайде че отмаляхме...Бирата истина и т.н
Извън БГ същата се прави в друг ден



Публикацията е редактирана (25-05-11 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: chill   
Дата:   25-05-11 01:22

Автор: Miro__Slav
Дата: 25-05-11 00:33

Има огромна разлика от снимки за документи и фотография...
Проблема е в това че клиента не вижда разликата...
---

Клиента не би видял разлика И когато разлика няма. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   25-05-11 01:26

chill така е след като се е разпознал даже е щастлив [smilie21] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: tisho86   
Дата:   25-05-11 02:08

Аз лично като се заженя някой ден, гаранция ще си направя отделна фотосесия, защото искам да ми остане един хубав спомен запечатан в снимки.
Така че не губете надежда:)

Повечето хора оставят избора на фотограф като последно нещо, след като са си организирали всичко и като им кажеш че няма да е лошо да имат поне един час за мини фотосесия и гледай какво става...

Септември месец имам едно ангажиментче и тъй като точно това се получи, че време за снимки няма, им предложих на другия ден да направим фотосесията, тъкмо ще можем да поизцапаме роклята:)))
Относно парите, много трудно се пробива за това трябва да се подбива!
Когато човек се почувства достатъчно уверен тогава почва да цени труда си!

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: alex_stand   
Дата:   25-05-11 04:02

tisho86 :
Относно парите, много трудно се пробива за това трябва да се подбива!

Браво Тишо, Титанична мисъл - трябва да я запомня!


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: jino   
Дата:   25-05-11 07:49

ето ги моите абитюренти

сина ми завършва 4 клас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-05-11 08:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: georgivelev   
Дата:   25-05-11 08:51

ittv, като малък много се дразнех от фотографите, дето идваха да снимат в училище. Бяха едни такива нахални изчекидистясали чичковци, които искаха 5 лв за цветна снимка ( говоря за годините преди 1989 ), и 2лв за чернобяла. На мен и тогава ми се струваха безбожно много пари и отказвах да ме снимат. И на абитюрьентския бал ме няма в албумчето на класа - оживях, както се оказа.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: georgivelev   
Дата:   25-05-11 08:57

По отношение на баловете, моето скромно мнение е - much ado about nothing. Толкова приготовления, та специално търсех плат за костюм, вратовръзка, обувки и пр заради една абсолютно перверзна вечер, която запомних с безумната тъпня. Момиченцата за сефте си слагаха грим в живота и бяха безумно смешни, момчетата за сефте обличаха костюм. Най-подходящо за вечерта беше облечен Дундеса. Той беше по скромному с една ризка с къси ръкави и елече от изкуствена кожа. Много му завиждах.

Та, някой ден като имам хлапе и стане абитюрьент може да забрави за скъпи дрешки и костюмчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: makenzi   
Дата:   25-05-11 09:09

georgivelev
Ще ме извиняваш ама ти си невероятно черноглед и писимистично настроен човек който явно обича да живее като отчелник, кой знае в каква дупка ,защото разбираш ли топлата вода и тока са изгъзица.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: special_k   
Дата:   25-05-11 09:24

отчелник , отсенник .....се тая [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-05-11 09:32

Очертава се да стане весела тема. [smilie18]
ittv е прав. Всички снимки са еднакви. Идеята за личният фотограф хич не е лоша. Ако момичето/момчето имат достатъчно време за снимки би се получило нещо доста по различно и разчупено. Даже бих посъветвал абитуриентите фотосесията да се заснеме след бала на спокойствие.
По принцип избягвам да снимам такива мероприятия поради две причини - голямата търпана и многото време за постобработка. Обаче правя изключения. В събота направих едно такова. Помоли ме приятел да му помогна при снимането в градската градина. Приех. Голяма грешка. [smilie18] Много народ. Лоша организация. Всеки си прави каквото иска. Както предполагах така и се получи. Облачно време на дълбока сянка. Бях си подготвил стативи, чадър, тригери, но не ги изкарах тъй като нямаше място. Делях една алейка с още един фотограф. [smilie18] Абе с една дума лудница. Бони е прав. Не е за всеки това. Иначе добри пари се изкарват. Около 1000лв. чисто за видео + снимки. Според мен много висока цена за това, което получават абитуриентите. От печалбата са извадени 20%, които взема някой учител или директор. [smilie18]
Иначе поразгледах колегите с какво снимат. Още се чудя да се смея ли да плача ли?!? При тези печалби спокойно могат да си наемат техника, която хем ще им облекчи живота хем ще направят по-добри снимки срещу скромните 100лв.
Колеги вземете се в ръце и си купете поне хубава техника!!!

И да не съм пас ето два от еднотипните кадри:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/vqio4339.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/30/E5/d67517e4c0e730e5.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/uspy8981.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/D3/23/10623dfc808ed323.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: apollo   
Дата:   25-05-11 09:37

Когато започна да снимам абитуриентски балове срещу заплащане... значи спокойно мога да кажа, че съм свършил с фотографията [smilie11] [smilie23]


Надявам се никога да не допусна подобно нещо [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: ittv   
Дата:   25-05-11 10:12

то разлика от бал до сватба особена няма...

малко са като Бони да могат да отказват и да си избират какво и кой да снимат, пожелавам на всички да го могат, но уви не е така [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-11 10:33

tonyboy79
втората снимка е страхотна

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: vladod   
Дата:   25-05-11 10:41

Темата се завъртя в традиционния за ФФ стил - едните са много велики и не снимат абитуренти, другите правят сметка кой колко взимал, а винаги има и някой, който нямал нужда от снимки [smilie23]
Ами, като този вид снимане е под вашто ниво, не се бутайте в него [shtrak] ... НО, онова, на което сядате, май е на слънце и сте склонни на всичко, ама все пак и да си приказвате по запазената марка стил [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »