Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 избор на принтер за малко ателие
Автор: kozharov   
Дата:   21-05-11 00:40

Мини лабовете са с евтин консуматив,но за малко ателие излизат скъпо,химия,подръжка,ток.Кое е по доброто решение за ателие с оборот от 100-200 снимки дневно,термосублимационен или мастиленоструен принтер.Благодря за каквато и да е информация.


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: Блясък   
Дата:   21-05-11 00:57

Явно мастилено-струен със система. Според мен....

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: vp7   
Дата:   21-05-11 03:25

термосублимационен

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: kadar   
Дата:   21-05-11 09:26

Минилаб е най добре....и снимките ти ще се увеличат поне двойно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: iva_drag   
Дата:   21-05-11 09:30

Ако наистина имаш поне 100 снимки дневно - най-добре минилаб


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: da.fo   
Дата:   21-05-11 09:49

[smilie24] за минилаб


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: fove   
Дата:   21-05-11 09:58


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bako_1955   
Дата:   21-05-11 10:40

EPSON STYLOS PRO 4880

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: dd5   
Дата:   21-05-11 10:59

EPSON STYLOS PRO 4880 -да, за формати от 15/21 нагоре, където цената не е стотинки

на цени 30-40 ст , че и по- ниски на доста места хич нама да му се върже с Епсъна [smile]

за форматите 9/13 и 10/15 говоря


да не говорим, че има в момента лабове на цени доста по- ниски от термо и мастилени принтери [smile]



Публикацията е редактирана (21-05-11 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bako_1955   
Дата:   21-05-11 11:21

10/15 излиза 12ст ...мастилници от ибеа

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: Блясък   
Дата:   21-05-11 11:30

мастилена разпечатха 10х15 може и 6-7 ст да излезе, ако цената е единствения критерий

..кракописни грешки



Публикацията е редактирана (21-05-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bOzO   
Дата:   21-05-11 12:18

Мини лаба не може да изкара качествена снимка като Epson-a...
Гледам въртят сe едни Gretag 740 на смешни цени, ама тва е допотопна техника. От филм вадят почти перфектни снимки с истинска хартия и хубава химия, ама с тези цифрови "приставки-рамки" е някаква невероятна драма.
При 100-200 снимки на ден за какво да грее само химията в машината? И като вземе мини лаб трета употреба после какво да го прави? Тези зайчарници нямат остатъчна стойност, трудни са за поддръжка и изкарват отвратително качество. Калибрацията им с 18 ивични тестове и после задаването на корекции е малоумен процес.
С Epson-а има повече медии за печат, повече формати. Може да ползва различни картони, фотохартии, самозалепващи се фолиа. Съответно с него може да изработва визитки, стикери, малки тиражи флаери, брошури, до А3 брилянтни фотографии. Някои епсъни поддържат печат върху дискове. Общо взето с мастилено-струйния инвестицията е по-малка и възможностите са повече и качеството е по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: dd5   
Дата:   21-05-11 12:24

БОЗО,
не знам къде си гледал " цифрови приставки-рамки ", които са невероятна драма

Ела да ти покажа колко е драматично това което говориш [smilie5]

може там където си гледал подобни неща задапаратното да куца-доста срещан проблем ...



Публикацията е редактирана (21-05-11 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bOzO   
Дата:   21-05-11 12:26

dd5 - Gretag 740 с цифрова присадена рамка е драма в сравнение с EPSON STYLOS PRO 4880. Няма какво да ми показваш - видял съм достатъчно.
Минилаб който вади добро качество на снимките не е 5000лв. и не си заслужава за натоварване 100-200 снимки дневно.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: asahi   
Дата:   21-05-11 12:30

Или мисли за разрастване - нови услуги, ново качество - или затваряй. Такива ателиета са обречени.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: dd5   
Дата:   21-05-11 12:37

bOzO ,

много съм съгласен с това което казваш, имам и Епсън, знам за какво става въпрос [smile]

Тук говорим колко ще ти струва копието, за колко можеш да го продадеш че да ти остане някоя стинка - не можеш да ме убедиш, че с оригинални Епсън консумативи ще постигнеш такова съотношение [smile]

А моя лаб с цифрова рамка - твърдя, че въобще не пада по долу от МастърФлекс в стандартните размери- не говоря за лазерните машини, но и там разликата идва най-вече от 13/18 нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bard   
Дата:   21-05-11 12:47

Изобщо няма как да си конкурентноспособен с принтер, какъвто и да е той, освен ако в града не си единствения и държиш яки цени или искаш да работиш - За Бог да прости.
Защото с оригиналните мастила и хартии.....
Особено вече, както са свикнали потенциалните клиенти, като дойде и каже - "Имам 100сн, на каква цена ще ми ги направите?"
Да, има и евтини консумативи - хартии, мастила, но много бързо ще ти мине мерака за тях, по ред причини, уверил съм се.
Kadar по горе е писал за снимките - поне двойно, най малкото защото клиента е свикнал да вижда минилаб във фотото.
Да не забравяме и клиентите които копират от филми.

Ето едно добро предложение на цената на принтер - със къстамайзер 9х13 и 10х15 цифрово и до 20х30 аналогово - ТУК
Специално тоя е поддържан от Master Lab Service и е в отлична кондиция, рибки да гледаш вътре, както се казва[smilie5]



Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: nikidi   
Дата:   21-05-11 12:49

този път съм съгласен с асахи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: bOzO   
Дата:   21-05-11 12:58

dd5,
В тоя ред на мисли и MasterFlex-a е драма в сравнение с Epsona...
Все повече хора се отказват да копират снимки на хартия. Почти всикчи минаха на цифрови сапунерки - или връзва с кабел към ТВ-то и гледа снимките или на компютъра - мята ги във FB и споделя с приятели и познати. Отпада нуждата от разнасяне на хартиени копия натъпкани в китайски класьори.
За да се зарадва клиента на снимка като я държи и я гледа трябва да получи качествен продукт, което да го върне да копира на същото място пак и пак.

Обаче сега следва драмата - с тея зайчарници (гретаци и флексове) разцепени от работа и с минимална поддръжка, кофти химия и неква хартия не става. Защото реално погледнато клиента вади по-добро качество с бонус пакета 10х15 фотохартия към всеки еднин 3в1 или обикновен мастилено-струен принтер, който са му подарили към компютъра. И понеже ттози процес е насложен в последните 3-4 години работата на кописта постояно намалява.
Рецесия, криза, никаква гъвкавост. Вече е прекалено късно за Frontier. Защото я няма тази работа като преди и защото заради изброеното по-горе клиента е отвикнал да копира. МВР със снимките за документи още повече утежни ситуацията за ателиетата. Работа имат големи и гъвкави ателиета, които не лежаха на стара слава и се диверсифицираха навреме - Fronier-и и разширени услуги към тях - фотокниги и т.н.
Греохота е да имаш машина с капацитет 1000 снимки/час и да я товариш с 100 копия дневно...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: dd5   
Дата:   21-05-11 13:25

Бозо,
това което казваш е така, но се отдалечаваш доста от темата[smile]

но ще има поколение без спомени според мен, хардовете гърмят, СД и ДВД дисковете също имат срак на годност/ което масовия потребител почти не знае /

А отсно качеството- не знам откъде си, ама чак толкова некадърни да са колегите?!?

верно е, че безобразното сваляне на цени доведе до това което цитираш-разцепени от работа лабове, възможно най-ефтините консумативи - еми искат ефтино-това е ефтино, квот почукало това се обадило...

лошото е, че покрай сухото винаги гори и суровото-няма как да се свалиш цените до край, при положение че работиш на роял, оригинални Кодак консумативи, подържаш си машината със сервизния техник и тн...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: kozharov   
Дата:   21-05-11 13:49

Благодаря за информацията,имах GRETAG с SRT,но за този обем на работа просто бях вътре от всякъде,ток,химия,а и като изгърми някоя платка айде пак назад,два дена да дойде техник или пък друга повреда докато се намерят части и тн.А и качеството няма място за сравнение, вече никой не се радва на'шарените' снимки,търси се качество дори да е за сметка на цената.Определено не разчитам на снимките за оборота на ателието то е квартално но влиза работа и не мисля да затварям,печалба пада от другите джунджурии,чаши, ключодържатели,фанелки,книги и прочие,не съм профи като повечето от вас,но си обичам работата и много държа на качеството, макар някои да ни наричат занаятчии.Исках мнение кое по добро и по изгодно,благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: dd5   
Дата:   21-05-11 13:52

kozharov [smilie24] и успех, убеден съм, че ще се ориентираш и намериш това което ти трябва !

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: kozharov   
Дата:   21-05-11 15:21

благодаря,май ще е термо нищо че ще е за през 5-6 стотинки,като има качество ще има повече работа,а и 500 снимки да влизат минилаба излиза по скъпо,да не говорим за тестовете на хартия,химия,настройки на канали и прочие плюс минимум 150лв.ток не искам да си спомням.Ами срама пред клиентите,никога вече.А отстъпки за количества bard е прав като искат евтино да търсят,това и ще получат.Скоро разглеждах снимки от сватба снимани добре но копирането беше ужасно,всичко беше в синьо и зелено,но пък по 20ст. за 13/18 защото били 200 снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: kadar   
Дата:   22-05-11 11:24

къде е тая цена 13/18 - 0,20 лв. ?
Това е наказуемо от закона направо.....ужас ......

Отговори на това съобщение
 Re: избор на принтер за малко ателие
Автор: slumdog   
Дата:   22-05-11 19:56

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=139108&t=139108&phorum_uriauth=


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »