Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   19-05-11 21:58

мдаа

аз минах през китаци, после през светлосилни зумове и накрая я докарах само до светлосилни твърдаци, ама понякога ми липсва връткането на зума - да си стоя в кръчмето, да си пия биричката и без да се помръдвам ( щото и след 3-тата немога и ставам само по спешност до кенефа ) само да връткам напред - назад зума...
[beer] [shtrak]

И при ходенето на екскурзия / командировка са доста неудобни праймовете, иначе почти няма ситуация в която твърдия да не ми е достатъчен, стига да не ме мързи и да съм си включил крачния зум...

[smilie24] 10x за мненията!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: sirkhann   
Дата:   19-05-11 23:53

Всичко си е до приложение. Аз също съм свикнал повече на твърдо, но с удоволствие бих прибарал нещо зумващо се, особено ако е по-длъжко.

Единственото нещо, което не мога да приема да се хвърлят пари за него е "светъл стандартен зуум обектив", сиреч неща от рода на 17-50/2,8... Ни е кокошка, ни е кон...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: kapitancho   
Дата:   20-05-11 00:17

sirkhann - напълно споделям мнението ти за 17-50/2.8 и сходните. Хем са сравнително скъпи, хем това 2.8 не е нищо впечатляващо на фона на 1.8 и 2, пък за 1.4 да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: mitku   
Дата:   20-05-11 00:23

Нормално е да не приемаш "светъл стандартен зуум обектив"... щом като единственото, което си отбелязал, че те впечатлява е "нещо ... по-длъжко". Аз пък именно най-много смисъл хващам в "светъл стандартен зуум обектив" (макар че точно такъв нямам... за сега, защото мисля да променя туй положение най-накрая - просто е много трудно да намеря заместник на 16-85). Но аз предпочитам именно дължините до нормалното (50мм) и ползвам предимно широкото. Всеки си има различни приоритети - други пък ползват предимно дълго. Иначе - твърдите са си твърди и ги ползвам винаги когато имам удобен случай... и не ме мързи. Фактът си е факт, че си е друго на ф/1.4-ф/1.8. [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-05-11 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: dpurple   
Дата:   20-05-11 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: bpavlov   
Дата:   20-05-11 02:38

Самотен, самотен, с пет-шест маценки за снимане, какво друго му трябва на човек


Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-05-11 07:58

За професионално снимане, когато си притиснат от времето, няма кога да сменяш обективи, изисква се добър краен резултат и уловени моменти стандартните светлосилни зуумове изглеждат по-подходящи. Когато снимам примерно концерти обектив като 70-200 2,8 ми липсва адски много, па дори и на кропка. Иначе за нещата които си щракам аз не ми трябва варио на 2,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-11 08:49

Все още нямам тази 30-ка на Сигма, но тя е универсална, става за всичко. Познавам доста хора, които снимат само с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога използвате светлосилни твърди обективи?
Автор: PolarBear   
Дата:   20-05-11 09:50

не
не
не
в повечето случаи - да
не
хм...

[smile] [smilie5] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »