Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 01:01

Кажете кое е, не е наред в снимките,че така и не мога да попадна в категорията,на добрите фотографи,не че много ме вълнува,понеже работата ми е тотално в друга сфера,но дразни ме факта,че преди години се тръшнаха едни пари за камера,която сега обира прах и се чюдя дали да не я подаря.
Говорите за светлина ,за виждане,за техника или ЗАУ(зад апаратно устройство).Защо всеки път при публикуване на снимка,виждам някакви удивителни,тирета,усмивки и пр. и пр.
Не е ли нормално в един форум,като този да си казваме какво не ни достига,вместо да се спами и да се избиват комлекси,като в предаването на бате Енчо"Кой е по по най".


Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: S.Paskalev   
Дата:   14-05-11 01:05

Общо взето- всичко е: според-зависи.
Ако снимките са наистина добри- ще получат одобрение и ще се иамъкнаш от "Представяне", ако са посредствени- няма скоро да се случи.
По принцип, фотографията трябва да носи удоволствие на теб, не чак толкова на околните. Форума е просто средство, за споделяне на общото удоволствие и не мисля, че трябва да се водим само от някакви си рейтинги.
То и аз искам да се измъкна от "Представяне" и да се имам за фотограф, ама очевидно още не съм дорасъл. :)
Но и не ми пука, да съм честен. Важното е, че когато снимам си правя кефа. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: asahi   
Дата:   14-05-11 01:08

Що не пробваш с портфолио?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: seith   
Дата:   14-05-11 01:09

++++++++++++++++++++++

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: ka7   
Дата:   14-05-11 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: the_drug   
Дата:   14-05-11 01:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 01:20

Форума е просто средство, за споделяне на общото удоволствие и не мисля, че трябва да се водим само от някакви си рейтинги..................
Супер,ок,но нали затова снимаме всички ни и искаме някаква аргументация,защо,например тази или онази снимка е лоша.Понякога си мисля ,че паднеш ли в категорията на "протата",каквото и да щракнеш е .....ааааааааааааа,брееееееееее,уууууууууууу,супер.
Ей,тва ме мъчи...



Публикацията е редактирана (14-05-11 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-05-11 01:25

batgani

Ако не ти прави кеф, не се коси. Ако ти прави кеф, да не ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: S.Paskalev   
Дата:   14-05-11 01:28

Про- та, мро- та...дрън дрън. Не е важно про ли си или не си, не ти ли носи удоволствие това, което правиш, няма смисъл да го правиш, въобще.
Взимай пример от мен- аз съм посредствен снимач, но си ме кефи и си щракам за кеф. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 01:33

Паскалев,кефиш,ДА,съгласен,ам идеята е да научим нещо от този форум нали...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: promis   
Дата:   14-05-11 01:36

Да излезеш от представяне не е трудно, трудното (и почти невъзможно) е после да изпъкнеш в категориите. За точките - понякога наистина не са важни, но идва момент когато, като се стараеш, а никой не ти гласува, ти иде да зарежеш всичко. Тъпо, но факт. Поне според мен целта е да се развиваш (т.е. все пак някой да оценя труда ти, да трупаш точки дет се вика), което носи кефа, а не просто да щракаш без смисъл.



Публикацията е редактирана (14-05-11 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: chill   
Дата:   14-05-11 01:50

Какво не е наред ...

Първо, голяма част от снимките са по-скоро туристически - отидох, видях, щракнах го. Просто не правят впечатление.

След това, при голяма част от снимките светлината е твърде плоска и безизразна - или твърде облачно небе или слънцето е твърде високо.

Бих те посъветвал като за начало да си избереш един жанр - портрет, пейзаж - и да се усъвършенстваш в него.

Гледам имаш доста фотогеничен модел ([smilie24]) на разположение, можеш да почнеш с портрети - гледай портрети от майсторите, чети книги за портретна фотография, за осветление, гледай светлинни схеми, гледай обучаващи филми.

Такива работи ...

И имай предвид, че и аз съм абсолютен новак и казаното по-горе може да се различава от идеите на ПРО-тата. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: chill   
Дата:   14-05-11 01:52

Mда, признанието, колкото и малко да е, е част от кефа. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: GuitarString   
Дата:   14-05-11 01:52

Към Паскалев... Кеф ли е да си, и да си стоиш посредствен щракач ?
Тук много често се дава акъл да се снима просто за кеф, но ако от малко от малко човек иска да се развива, то последва и някакво усилие, което не винаги е съпроводено само с кеф... И в повечето случаи е свързано с повече или по-малко време... В крайна сметка кефа е по-голям, когато е споделен... Така че просто щракането се обезсмисля и дори посредствения щракач, който няма нужда от чуждото одобрение няма и нужда от профил във ФФ :)



Публикацията е редактирана (14-05-11 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: pefoto01   
Дата:   14-05-11 02:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 02:18

Chill,модела е дъщеря ми,да искам да я снимам,но все не се получава,или почти....,проблема е в мен,както и да е,...
Uve,прави ми кеф,но нема време,мама му..
Guitar String,явно си рокаджия,супер,ако не ти споделят вкуса как би се почуствал.
Тук става въпрос за това че големите не ти казват какво да на направиш не да станеш голям,а те игнорират или те спамят по своя си начин,та да се откажеш от фото и т.н.
Все някви линкове към нещо си и т.н...
Да речем ,че някой аматьор,посредствен,глупец,решил да си закупи DSLR,почне да щрака и се регистрира в форума и се надява да получи градивна критика или каквти и да е,ама ядец....

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: imitev   
Дата:   14-05-11 02:28


На мен не ми допада обработката на снимките.

Иначе на критика не се надявай.

Който не може да пише книги - става критик [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: GuitarString   
Дата:   14-05-11 02:35

Не критикувам ничий профил, а коментирам изказване в темата

втор: S.Paskalev
Дата: 14-05-11 01:28

Про- та, мро- та...дрън дрън. Не е важно про ли си или не си, не ти ли носи удоволствие това, което правиш, няма смисъл да го правиш, въобще.
Взимай пример от мен- аз съм посредствен снимач, но си ме кефи и си щракам за кеф. [beer]



Публикацията е редактирана (14-05-11 02:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-05-11 02:45

GuitarString

Тука битува някакво тотално вкаменено разбиране за нещата.

1. Фотографията е изкуство. Ми... хайде да не е задължително. Хайде поне за секунда да разделим нещата на изкуство и кадри с лична сантиментална стойност, просто спомен от дадено място и весел момент. Какво значи посредствен щракач? Технологично нещата са такава масовка към днешна дата, че дори телефон може да ти направи чисто технически добър кадър, без да си възпитаник на НХГ или НАТФИЗ.

2. Фотографията е изВкуВство №2. Някак си просто като си пипнал фотоапарат, ти си абсолютно длъжен да бълваш Шедьоври. Не, ти дори не си длъжен, Ти Трябва Да Си ВЕЛИК. Да правиш УНИКАЛНИ кадри, под различен ъгъл, под най-авангардния ракурс, ако може и да не са на фокус, да се излее един коловоз текстури и пр. Що не оставите хората да си правят кефа? Какво толкова ги правите тия проклети точки? Какво се опитвате да набивате някакви стереотипи, само и само за да се почувства някой новак мизерник?

И само между другото, повечето от класиците, всъщност са били посредствени щракачи, поне в собствените си очи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 02:45

В крайна сметка кефа е по-голям, когато е споделен....
добре...за това говорим..и оценен по някъв си начин,ама да има кой да ти го оцени и...............СПОДЕЛИ,...нормално...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: ссср   
Дата:   14-05-11 02:55

"но дразни ме факта,че преди години се тръшнаха едни пари за камера,която сега обира прах и се чюдя дали да не я подаря"-
това ,че са тръшнати пари за камера не означава ,че рейтинга на снимките ще се качи.
Според мен страдаш от синдром който съм го наблюдавал при мен и при други познати казвам му синдрома фото-форум.Изразява се в постоянно мислене за техника ,а не за идеи за снимане или осъваршенстване на зауто можеби ,защото тук най-вече за това се говори.Също и постоянните надежди за получаване на Б точки накрая имаш една торба обективи никакви интересни кадри снимаш рядко ,защото нямаш желание и започваш да се чудиш за какво ти е тази техника.
Ако снимането ти доставя удоволствие не си подарявай фотоапарата.Снимането трябва да го правиш за себеси.Почни да се усъвършенстваш чети литература или гледай разни неща из нета и когато имаш хубав кадър си го изкарай 100x70 и му се кефи.
Иначе наистина липсва критика:(
S.Paskalev [smilie24]



Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: любител   
Дата:   14-05-11 02:55

Един глас в подкрепа на chill.
Избери си жанр, прочети повечко за него и се усъвършенствай в една посока. Другото, което забелязах при твоите снимки е, че не ги мислиш. Дъщеря ти има страхотен портрет, но като цяло снимката е тъмна. На твое място или ще заложа на отражател за да е добре осветена или на пост обработка в ФШ, за да подсветна лицето. Пейзажите не са лоши, но не си гледал по кое време ги снимаш. В резултат небето замалко да се преекспонира, а сградата е тъмна и не се виждат детайли...
Трудно е да влезеш в "предствяне" и да коментираш всяка снимка по отделно. Аз обикновено набелязвам 5-6, които ми харесват и просто гласувам за тях. Предполагам и ти не обесняваш какво ти е харесало и какво не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: batgani   
Дата:   14-05-11 03:05

Любител.................
благодарско,за това говорим............
...за критика,засъвет ,за каквото и да е...
живи и здрави да сте всички съфоромци и... наздраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: GuitarString   
Дата:   14-05-11 03:05

Аз моя ентусиазъм по отношение на ФФ го преживях :)
И обикновено не се изказвам в подобни теми, но понякога си нямам работа, като в морна петък вечер... Колкото и да са относителни критериите все пак има някакви и добре е човек да знае къде горе-долу се намира и къде иска да бъде. Това спестява много разочарования. Като първа стъпка разграничаването на снимка за спомен от снимка със собствено битие, онази снимка, която ще запомним, дори забравяйки кой е нейния автор...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-05-11 03:47

ссср, много добре го каза. Всичките тия странични суети, разсейват и те отвличат от основното, снимането. Реално не знам колко милиона продажби на DSLR-и има с годините, но ако се приеме теорията за гениалността, като предпоставка за пипане на фотоапарат... на който му прави кеф, да се бори с призраци. Ако се премахнат всичките тия фрустриращи догми, забрави се за точки, рейтинг, не се очаква критика или се търпи такава, нещата ще си дойдат сами на мястото им.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: mamata   
Дата:   14-05-11 08:08

И аз да кажа. Тук влизам предимно, за да разглеждам. Карам наред - по час-два на ден. Не гледам рейтингите под снимките, те в повечето случаи са чисто субективни - ти на мене, аз на тебе. Чета само коментари с повече от пет думи(макар аз да не пиша по толкова) - имат смисъл. Понякога. [smile]
От време на време качвам по някоя снимка, просто за да споделя.
Аз съм разбрал за себе си, че фотограф от мен не става. Виждам момента, но ми трябва някой можещ да го заснеме така, както го виждам. Обаче това не пречи да щракам по 500 кадъра на ден, запазвайки вечерта един или два - просто си умирам да снимам. И аз като теб с тръшкането на едни пари. И продължавам да тръшкам. Обаче с кеф. Малката голяма "болест".

Казвам това всичкото, защото(според мен) във форума отдавна са останали два типа потребители - такива като мен, за които е важно да получат простото, човешко удоволствие от уловения миг и такива, дето са по-големи и от Господ. Няма да ги описвам по-подробно, ясно за какво говоря.
Останалите, дето не се вписват в тези две категории са пренебрежимо малък процент, за съжаление. Пак повтарям - лично мнение.
На тази база, ти каква критика би желал да получиш? :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: gecata   
Дата:   14-05-11 08:41

batgani, мисля, че сам си си отговорил на въпроса защо не можеш да попаднеш в категорията,на добрите фотографи с фразата:"не че много ме вълнува,понеже работата ми е тотално в друга сфера....
Самият факт че си изсипал преди години едни пари за техника не е достатъчен да се наредиш в каквато и да е друга категория освен в категорията на "изсипалите едни пари за техника".
Правенето на добра фотография е въпрос не само на притежание на добра техника, но и въпрос на познание, талант, и себеотдаване, както и на време за изграждане на фотографско мислене и цветоусещане. Никак не са лоши снимките ти в профила, но си отават в голямата си част "туристически" и "снимки за спомен" Заснел си обектите такива каквито си ги видял. Добрият фотограф ги заснема такива каквито би искал да ги види. Снимката не е само цвят рязкост и детайл. Снимката е и композиция, и разказ, и внушение, които трябва да се изучават и преследват с настървение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: gogzy   
Дата:   14-05-11 09:13

Според мен, проблема на повечето развиващи се снимащи е времето, което могат да отделят за хобито си. Ежедневието така ни е притиснало, че не можеш да се откъснеш от него дори и в такъв слънчев ден като днес. Поглеждаш през визЬора и виждаш поредната вноска или сметка [smilie18] . А хубавия кадър, както казаха по горе, си изисква мислене и най-вече необременен ум. Затова ще си щракаме "туристическите снимки" и не можем да изискваме от другите градивни критики. Поне аз така го чувствам.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: momo81   
Дата:   14-05-11 09:26

Според мен това което не е наред в категория представяне, е че в рамките на един ден се изсипват огромно коли4ество снимки, между които има много, ама много стойностни попадения, но просто не моогат да бъдат видяни понеже бързо минават на задните страници в категорията и така остават недооценени. В другите категории една снимка може да стои с дни на първа страница и така бива видяна от голяма 4аст потребители и съответно ако е добра се оценява. Би било по-добре и самата категория представяне да се раздели на подкатегории, за да се избегне голямото теку4ество на снимки така да се каже. Аз ли4но пове4е от 2 години не можах да изляза от "представяне" и въпреки 4е в момента имам възможност да ка4вам снимки и в другите категории смея да твърдя 4е има доста хора които са по-добри от мен и си стоят в "представяне" - просто там е късмет да ти оценят снимката. Това мисля аз! Успех :)



Публикацията е редактирана (14-05-11 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: mr_green   
Дата:   14-05-11 09:30

Здравейте и аз рядко си позволявам да пиша ,но редовно качвам снимки ,когато преценя че стават.Ще дам пример с моторите с,които се занимавам на пистата всички са професионалисти с качествена техника ,но само един става първи Факт.Тука във форума нещата са субективни и за да се промени нещо според мен трябва да има категория обсъждане-новаци и в тази категория да се качват снимките и дискутират на хора като нас без да имат право протата да качват само могат да дават мнения ако желаят и им позволи егото.
Апропо съм съгласен 99% с мненията по горе [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: atrifonov   
Дата:   14-05-11 09:38

е няма как Про-тата да качват в категория Новаци[smilie5]

Иначе сте абсолютно прави. Да не говоря, че голяма част от Б- раздаващите въобще не гледат снимки и реагират само на линкове по скайп[smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: admin   
Дата:   14-05-11 09:45

Здравейте приятели в този хубав слънчев съботен ден:)

Използвайте опцията за портфолио, админите + още няколко фотографа гледат постоянно портфолиа и въпреки, че не винаги имат време да отговорят на всеки, защото портфолиата са стотици, може да сте сигурни, че фотограф с добри снимки не остава незабелязан.
Ако се чудите защо не сте одобрени, в профилът ви са написани вероятните причини. Явно това по-долу, много от вас не го четат, защото около 30% от портфолиата са с по-малко от 5 снимки или без снимки, а около 60% не отговарят на долните критерии.
Бъдете по-самокритични.

"
Ако сте нов автор и нямате право да пускате снимки във всички категории, Вие можете да изпратите вашето портфолио на администраторите на сайта.

За портфолио се смятат снимките в профила Ви. Необходимо е да имате най-малко 5 снимки в профила за последната 1 година, които трябва да са пуснати за гласуване.

Ако смятате че те са достатъчно добри и впечатляващи, че Ви представят откъм най-добрата ви страна като фотограф, няма защо да чакате оценката на потребителите на сайта. Натиснете линка по-горе.

При прегледа на портфолиото Ви ще имаме предвид на първо място идеята и внушението на снимките, на второ - тематиката и на трето техническите достойнства на кадрите.
Портфолиото Ви може да не бъде одобрено ако в снимките Ви липсва внушение, идея, уловен момент, настроение или разказана история. Ако са тип семеен албум - "аз пред паметника, къщата, колата...", банално заснети туристически кадри, безцелно снимани баири, полета и небета, папарашки снимки на плажа, цветенца, пчелички и тревички или домашни любимци. Ако снимките Ви са с ниско качество, неподходящо осветени, ако издават непознаване на основни правила за композиция, светлина и цвят.

Препоръчваме на всички начинаещи автори, които не са запознати с основни фотографски понятия като композиция, светлина, цветна хармония, гледна точка и т.н. да прочетат поне една фотографска книжка по въпроса.

Портфолията се разглеждат два пъти в месеца от администраторите на сайта и избрани фотографи.
Имате право да изпратите портфолио само веднъж месечно."

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: mr_green   
Дата:   14-05-11 09:54

Че аз нали това предлагам колега,про-тата да дават само мнение ,къде съм писал да качват в тази категория [cool] написа:

> е няма как Про-тата да качват в категория Новаци[smilie5]
>
> Иначе сте абсолютно прави. Да не говоря, че голяма част от Б-
> раздаващите въобще не гледат снимки и реагират само на линкове
> по скайп[smilie3] [smilie18]



Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   14-05-11 09:55

На фона на всички можещи и знаещи...аз нито съм можещ,нито знаещ.Признавам си го чистосърдечно.Нищо,че имам доста ленти зад гърбът си и бая препълнени и преформатирани карти.
Мисълта ми обаче е друга.
Да,говорите за любителски снимки,за семейния албум,за туристически....Е,те не са ли снимки?Не би ли било по-добре за всички просто да се коментират и знаещите и можещите да обяснят с думи прости кое липсва на снимката,кое може да се подобри и най-вече как?Най-малкото защото от една страна така ще се достави повече "кеф" на снимащия,а от друга....е точно там е проблема.
Не знам защо си мисля,че знаещите и можещите се притесняват,че някой току виж им взел хляба.Или си мислят,че те като са надарени,което е безспорно, не могат да се мерят с простолюдието.
Сто пъти четете тук писаници от сорта"има гугъл","Чети книжки","посети курс"...и да,това е вярно.Но това пречи ли с едно-две изречения,построени така,че и най-големия аматьор да разбере,да се обясни дадено действие или ситуация?Толкова ли е мъчно именно за разбиращите и можещите да споделят частичка от своя опит?Най-малкото нуждаещият се от тази помощ ще бъде благодарен.Пък и самите помагащи поне малко ще им достави удоволствие,че са били полезни....или поне така би трябвало да бъде....

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: admin   
Дата:   14-05-11 10:03

Мъчно е, защото са много снимките и еднотипни, но много хора го правеха, а някои продължават да го правят.
Ако искате да знаете защо много хора спряха да дават критика, отговорът е прост - дори и при конструктивна и добронамерена критика, критикуващият доста често получава от 9 кладенеца вода, как не е прав, да си гледа работата, че и обиди. В един момент си казва - защо да го правя?
Също така в повечето случаи просто няма какво да се каже за една напълно безлична снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: atrifonov   
Дата:   14-05-11 10:05

Тези които могат и знаят обикновено не обичат да дават съвети- не всички де[smilie5]
Въпросът е Защо- моето обяснение е или защото ги е страх, че някой може да стане по- можещ и знаещ от тях( което е много глупаво) или просто се мислят за велики и е недостойно за тях да общуват с простолюдието( което е още по- глупаво)
Пример- имаше наскоро няколко теми за сватбена фотография- ми те като наскачаха, като се започна с едни коментари, ще речеш че са започнали по дефолт с 10 сватби зад гърба си[smilie18] [smilie18]
Но има и много точни Про-та и вярвам, че повечето са такива
А нещо което съм научил и от моята професия- Занаят се краде[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: atrifonov   
Дата:   14-05-11 10:09

Админ е прав, че всеки трябва да може да носи на критика и не да скача като ожилен когато някой му каже че снимките не струват, а да се замисли какво може да подобри[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: Bumerang   
Дата:   14-05-11 10:31

На заглавието на темата:"Кое не е наред...."-веднага се намира отговор-ами почти всичко.Сам аз за себе си веднага "прозрях" безсмислието на рейтинговите системи ,че А ,че Б ,че дето доколкото си спомням Мара пишеше за липсата на на другите букви от азбуката и с напъните на хилядите можещи и не можещи фотографи да публикуват колкото се може по голямо количество фотографии за да "изкъртят мивки" в простите ни глави и да докажат на всички "простосмъртни" , колко велики са те ,колко дълги,твърди,дебели,"светли",лимитирани обективи имат и то задължително от марките Канон и Никон.Всичко останало е плява която достойна да бъде изядена или смачкана от стотиците "професионали",пълнещи зони А и Б до количество и качество от което започва да ти се повръща или най малкото загубваш интерес да гледаш каквото и да е .Дори загубваш интерес дори ти самият да снимаш.
Фотографията е изкуство ,което трябва да носи удоволствие и радост на всеки който иска да се занимава с нея ,без да се натрапват назидателно идеи и модни тенденции.И не случайно големите световни награди се взимат от фотографи най вече журналисти снимали събития и хора касаещи цялото човечество.Ние тука се прехласваме по мустаците и зъбите на хиляди котки ,кучета,хамстери ,цветенца,пчелички и т.н.
Един грозен но разголен "модел" пончкога с уродлива физиономия може да накара някои от вас да проточат лиги и се започва едни "плюсчета" едни "кефи","гот" или както се изразяват повечето улични хашлаци :Насрах са майна/копеле/
Виж, разделите форум,клуб,базар са интересни и сполучливи.Особено добри са ония колеги които имат добро чувство за хумор .Те и непукистите имат за мен най добри фотографии.Може да се пише още много за форума ,но както казва Васа Ганчева в статиите си в Уйкенд:"За това друг път"[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое не е наред.......
Автор: gogzy   
Дата:   14-05-11 10:35

За съжаление atrifonov и admin са прави в последните си мнения, но погледнете нещата и под друг ъгъл - в доста чужди фото сайтове изобщо не ти пуликуват снимката, ако не е одобрена, а и обяснения не дават. Така че снимайте, качвайте и се кефете на хубавото време ;)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »