Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: erotila   
Дата:   13-05-11 21:57

... а има ли снимки на грима, тези които си ги показал са портретни снимки с много лошо осветление и доста ретуш

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: vasileff   
Дата:   13-05-11 22:01

"доста ретуш". Казваш го, сякаш е нещо лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   13-05-11 22:12

ми ако са за портфолио на гримьор, не е много удачно, да [smilie3]

макар че зависи, не са еднозначни нещата.



Публикацията е редактирана (13-05-11 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-05-11 09:53

[smile]
erotila, darksorrow логично е след критиката да кажете и как трябва да стане. [smilie3]

Относно советелнието мисля как да опримизирам нещата, че ми е много малко мястото. Стаята в която снимам е 4 на 4 метра. В нея има секция, холова гарнитура и цветарници, така че работната ми площ е много малко. :)
А относно портретните снимки... просто не се сетих как по друг начин да покажа грима (преди това търсих в нета). Идеята е моделите да изглеждаш що годе естествено и грима да не е много фрапантен.
Това, което ми хрумна в последствие, [smilie5] е че можех да снимам с макрото палитрите с гримовете, четките и самото нанасяне на грима.
Следващият път ще пробвам само с бютидиша без пчелната пита да видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: asahi   
Дата:   14-05-11 10:58

Отвори вратите и изкарай нещо - апарат, осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-11 12:29

tonyboy - абе, донякъде го приеми като знак от съдбата да не си купуваш 85/1,8. Не, че е лош обектив, аз имам много хубави снимки с него, ама има ситуации, в които не ми харесва.

Ти си кадърно момче, бързо ще го надвиеш, по-добре събирай за втора ръка 85/1,2 или Sigma 85/1.4. Най-чистосърдечно ти го казвам. Лично аз, откакто снимах със сигмата, никога не бих си купил EF 85/1.8. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-05-11 21:34

asahi споко. [smile] Предпочитам навън да снимам ама до сега времето не даваше. Това в къщи, което го правя го приемам като проба на осветлението и аксесоарите. Като отида навън да не се мотам много много.

sirkhann благодаря. [beer] Вече си спазарих една 85-ца. Ще поснимам с нея а като има пари ще се минава на по-добро. Четох на батко Кен ревюто и той май повече я харесва от еЛ-ката. Пък и гледах, че Кубето повечето снимки ги е правил с нея.

Днес бях в Пловдив по работа и се разходих до старият град. Имаше едни колеги, които снимаха абитуриенри от едната страна с една малка светка а от другара с моноблок със стандартен рефлектор. Ако е някой от тук нека да пусне да видим какво се е получило, че ми е интересно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: erotila   
Дата:   14-05-11 22:31

@tonyboy79
"erotila, darksorrow логично е след критиката да кажете и как трябва да стане."

за всяко нещо трябват... знания и време,
понякога времето за някой е дълго и разтегливо понятие, до безкрайността.

пп
Фотографията не е лотария да се опитва на посоки със стане/не стане, фотографията е геометрия и правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: kameliya   
Дата:   14-05-11 23:25

Хубава работа Тони, губиш ни времето тука, да не стане като приказката за овчарчето накрая [smilie3]. Добре че си призна поне. А и темата излиза в търсачката и ще е полезна на други млади фотографи с подобен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 08:42

@erotila говори с факти и примери не с китайски мъдрости. [smilie18]
@kameliya няма повече. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alsash   
Дата:   16-05-11 08:51

ако работите колкото приказвате, няма да има такава тема...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mitku   
Дата:   16-05-11 08:56

Мдаааа... ходил съм няклко пъти в зоологическата градина с "голям и черен" и не съм имал никакви грижи да си го вадя и вкарвам както си искам. Всъщност чак сега от тази тема разбирам, че било имало проблем да си го размахвам тъй. Явно като не обръщам внимание на глупости и всичко е точно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 09:18

@alsash трябва и лаф да става. Не може само да се работи. [smilie5]
@mitku объркал си темата. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: hoti64   
Дата:   16-05-11 09:38

Художникът Христо Христов-Йошката един ден ми каза,че днес в днешни времена трябва да си 90% търговец и 10% художник...За съжаление и във фотографията е така...Хубавите неща нямат цена...Освен гримьорката да ни Ви взема пари когато Вие снимате за пари.Постигнат е бартер и толкова...Успехи!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 09:48

@hoti64 така е, но е хубаво след като човек взема пари да си свърши както трябва работата. В повечето случаи обаче се получава точно обратното.

А аз снимам за една усмивка. Супер приятно ми става като дам снимките на някой, който съм снимал и получа една хубава широка усмивка насреща. Това за мен е безценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mikino   
Дата:   16-05-11 11:17

tonyboy79
Дам, усмивката е нещо много ценно, особено когато видиш, че човека наистина доволен. НО! Ако не познавам човека и ми каже "искам да си купя" обаче, исками аз да се усмихвам... Сещаш ли се?
Едва ли ще ти е до усмивка, ако хвърлиш усилия и време и не получиш нищо в замяна...
Ако е за приятел - да! С голямо удоволствие, но в случай, че някой си, от някъде си, който изобщо никога не съм виждала ми предложи пари - взимам. Както се казва "времето е пари", а и "Гладна мечка, хоро не играе". В днешнитекофти времена, всеки трябва да цени труда си, без да се да се изхвърля естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 11:26

Не всичко е пари. Да трябва да се яде и точно заради това не се изхранвам с фотография. Гладен щях да умра. [smilie5]
Снимам, уча се, пак снимам, пак се уча и след време парите сами ще дойдат, но ще имам възможността аз да си избирам с кой да работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: limmon4e   
Дата:   16-06-11 16:48

tonyboy79, ти може и да не се храниш от фотография, но други хора го правят.
С такива неща... чисто и просто - изяждаш чуждия хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: boink   
Дата:   16-06-11 17:03

какво и има на устаните - втората снимка?



http://store.picbg.net/pubpic/A2/21/e21a4d8dc163a221.jpg




Публикацията е редактирана (16-06-11 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: landstar   
Дата:   16-06-11 17:06

Това да не е от аутопсията на Майкъл Джексън? А, покажи й ги с монтаж на голо тяло и кажи, че ти дават 5 бона да ги пуснеш в нета. Поименно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: Myth   
Дата:   16-06-11 17:07

tonyboy79, ти може и да не се храниш от фотография, но други хора го правят.
С такива неща... чисто и просто - изяждаш чуждия хляб.


Айде пак се почна с глупостите, на никой не яде хляба човека, ако си добър и те познават няма кой да ти изяде хляба споко. То по тая логика да не качваме други хора в колите си щото изяждаме хляба на таксиметровите шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ittv   
Дата:   16-06-11 19:54

limmon4e: ако си достатъчно добър/добра няма кой да ти "изяде хляба", но ако правиш посредствени снимки, каквито всеки може да направи, не виждам защо някой трябва да ти плаща за това...



Публикацията е редактирана (16-06-11 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: batzeto   
Дата:   16-06-11 20:01

И аз съм за вземане на кешовицата и да те споменават с добро и дори ще те похвалят като добър и изгоден фотограф ;) А за др. път ще си знаеш - договорка на цената преди сесията, с капаро [shtrak]

ПП: Снимките са страхотни!!! [cool] undefined



Публикацията е редактирана (16-06-11 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-06-11 10:44

boink нещо май от светлината. :)

ПП: Бях я забравил тази тема. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »