Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 08:42

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: asahi   
Дата:   13-05-11 08:45


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 08:49

Снимах портфолио на една гримьорка. Харесаха снимките и ми предложиха цена 500лв. за всичките. На мен обаче ми се виждат малко. Мисля, че някъде към 800лв. им е цената. Какво ще ме посъветвате да правя???

Ето и самите снимки:


http://store.picbg.net/pubpic/A2/21/e21a4d8dc163a221.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/FF/38/d1080ca2295bff38.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/36/87/92e56a6585313687.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/D3/45/a2a5bbcfefa2d345.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/6B/C0/e65b5e6b7de56bc0.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alsash   
Дата:   13-05-11 09:02

...късно е чадо...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: vanquished   
Дата:   13-05-11 09:18

Тези работи се договарят предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alsash   
Дата:   13-05-11 09:22

...апропо, за да си убедителен, спомени обема на работата, времето за реализация, постобработка....такива работи!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: valen_tin   
Дата:   13-05-11 09:24

Честно казано, аз ако видя някой да обсъжда във форум колко да ми вземе със сигурност няма да работя повече с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-11 09:29

Тия работи се договарят ПРЕДИ снимките, а не след. Сега какво очакваш, да пишем всички по един емаил на г-жата/г-цата и да я помолим да не се цигани за 300лв?

И аз съм попадал в същата ситуация, вземи си парите и другия път ще знаеш. С реване по форумите няма да стане работата.

П.С. valen_tin е много много много прав ....

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: gecata   
Дата:   13-05-11 09:31

За тия снимки, взимай парите и бягай [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: n1x0n   
Дата:   13-05-11 09:34

Грабвай петте стотака, докато не е размислила и за тях... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-05-11 09:34

къде ги тия 500 лв ако не ги искаш дай аз ще ги взема [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Що не си се договорил предварително[smilie2]

Айде взимай паричките и другият път да си цениш труда[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: n1x0n   
Дата:   13-05-11 09:37

и другият път да си цениш труда

Аз мисля, че са го оценили съвсем реалистично с тези 500 лв.... дори леко оптимистично.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 10:03

То хубаво да се договоря предварително, но не бях снимал такова нещо и не знаех, че е такъв въртел. Вече ще знам.
Иначе на снимките какво им е? Според мен са хубави, а и във фейсбука много ги харесаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alsash   
Дата:   13-05-11 10:11

и не знаех, че е такъв въртел. Вече ще знам.....добре дошъл в клуба [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-11 10:11

Един от бившите ми шефове така разправяше: "Опита е натрупани грешки". Все повече осъзнавам колко е бил прав.

Все едно, приеми разликата като инвестиция в обучение и давай напред. И си уважавай клиентите повече. ФФорум е отвратително много посещаван сайт, което е и добре, и зле понякога.



Публикацията е редактирана (13-05-11 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: promis   
Дата:   13-05-11 10:12

Ми спазарете се де, щом не сте го направили предварително, сега е момента. Тъпо е ако вече си се съгласил за тези 500 лв сега да искаш повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: nodoubt   
Дата:   13-05-11 10:14

взимай парите без нито капка съжаление че не си взел повече, снимките са си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 10:15

Не съм се съгласил. Просто ми се обадиха и ми казаха, че толкова ще ми дадат.
Иначе парите ми трябват (800лв.) за да си купя 85 на 1.8. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: nodoubt   
Дата:   13-05-11 10:17

е сега, ако искаше да купуваш 90тс-е, 2500лева ли щеше да им кажеш [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: valen_tin   
Дата:   13-05-11 10:18

на мен лично като на лаик не ми допада:
на първата снимка (долната част където са само очите) - и двете очи е трябвало да са на фокус, не че аз не правя такива снимки, ама за показване на грим ми стои тъпо.
на долните снимки лицата ми изглеждат блървани, което пак ми стои тъпо като целта на снимката е показване на грима.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: promis   
Дата:   13-05-11 10:21

Ми кажи им 800 лв тогава. Снимките ти струват толкова, колкото някой е готов да даде за тях. Ако не искат да дадат толкова, смъквай цената докато се съгласят [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: V-Power   
Дата:   13-05-11 10:43

Смъквай цената докато се съгласят. е това беше най-уникалното изказване..... за това сме на това дередже. Не им давай снимките за 500 лв. Не те определят цената. Казваш им труда ми е толко и за него искам толко пари. Ако се пазарят им кажи. Аз като отида в магазина и ме изръсят 15 20 бона за апарат и техника не мога да се пазаря и да им кажа ама намалете ми цените защото клиентите ми дават по-малко пари за снимки. ...... Ааааа аман с тва клиента винаги е прав. Е НЕ Е ПРАВ и никога няма да бъде ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: promis   
Дата:   13-05-11 10:49

V-Power, само дето тези снимки явно само този клиент би купил, така че каквото изкара, това ще е, след като не са се спазарили предварително. По-добре 500 лв отколкото никакви пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alcap007ne   
Дата:   13-05-11 10:54

V-Power [smilie24]

Снимките са готини и свежи[beer]
Онази снимка с двете очи(едното затворено) има разлика в белия баланс между двете и дразни

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-05-11 11:02

Страшотни снимки си направил[cool]
Взимай парите айде[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: Frida   
Дата:   13-05-11 11:38

слушай никсън какво ти говори:

1. предварителна договорка трябва да има. не разчитай на "харесаха ги". Ти си човека специализиран във визуализацията, ти гарантираш за това, че снмките са добри и ако те се колебаят трябва да ги убедиш, че тези снимки са добри и да се обосновеш професионално. Ами ако ти кажат не ми харесват? Тогава какво правите ... разотивате се по домовете ли? Пък и фотографа не е врачка да чете мисли. Те ти казват искаме това и това. Ти казваш "имате го, струва толкова". И точка по въпроса.

2. Показаните снимки наистина струват 500 лева по мое скромно мнение. Когато определяш цената правиш оценка на твоя труд, но и на платежоспособността на клиента. Една гримьорка не може да плати колкото една голяма фирма. Никога не калкулирай нуждите си в цената. Това ще ти попречи да даваш реалистични и обективни цени на хората. Утре ако имаш нужда от кемпър за тия снимки ще поискаш ли 10 бона? [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-05-11 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   13-05-11 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-11 13:15

Тъкмо следващия път ще имаш повод да снимаш за 300лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-11 13:17

Надявам се да не ми се обиди автора че съм толкова искрен, но това е възможно най-наивния (да не кажа детски) метод за ценообразуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mikino   
Дата:   13-05-11 13:44

Абе на тая кризаааа...
Повече ще спечелиш, ако не се пазариш много. Другото, което е, че много зависи къде ще ги публикуват тия снимки. До колко въпросната гримьорка е име и кой ходи при нея. Защото ако е от тези, които изкарват кинти само по баловете, едва ли ще й хареса ако увеличиш цената.
Прецени дали искаш да ти се плати на продукт или време. Не знам, аз ако съм, няма много да му мисля много - 500лв са си пари, а ако искаш повече, може и нищо не вземеш. На хората не им се дават пари...
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-05-11 13:55

Има места в страната, където не може да вземеш и 100 лева. 500 лева e добра цена, вземай ги. Следващия път, може да се искаш десет хиляди.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: kameliya   
Дата:   13-05-11 14:02

И аз се присъединявам към останалите. За в бъдеще уговаряй цената предварително, ти реши дали ще вземаш на снимка, на час, направи си ценоразпис, уточнете се с клиента и чак тогава снимай. Сега в конкретния случай направи сделката, нека клиентката ти остане доволна и да се обади пак някой ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 14:30

Дами и господа, драги съфорумници, благодаря ви за това, че запазихте добрият тон в темата, и че отговорихте на въпроса ми. Искрено се извинявам, че ви излъгах. Снимките не са правени за пари, а просто за удоволствие. Наистина са за портфолио на гримьор, но са напълно безплатни.
Тъй като преди имаше подобни теми, в които разговора излезе извън добрият тон и имаше доста груби изказвания реших да си направя един експеримент. Освен това е петък. [smilie6] Исках да видя дали хората са отзивчиви и готови да помогнат. Идеята ми хрумна докато четях постовете в една друга тема „КПД на фотофорум”. Според мен хората във ФФ помагат стига да зададеш добре формулиран и грамотно написан въпрос. Т.е. поговорката „каквото почукало такова се обадило” е напълно вярна. От време на време се включвах с някое тъпо питане за да мога да „бутам” темата и за да се види, че чета с интерес постовете.
Въпросните снимки са правени в буквално никакви условия видно от снимката по-долу. Помолиха ме да помогна като заснема няколко грима. С удоволствие приех с забележката, че може и да не се получат добре снимките, тъй като ми е за първи път. Резултата го виждате. Толкова мога. Старая се да стана по-добър, но в момента аз не бих си дал пари за такива снимки. [smilie18] Може би с тези темпове на развитие след 2-3 години ще взема вече да искам пари за това, което снимам.
Тааа както казах снимките са напълно безплатни. Гримьорката получава на DVD всички снимки да ги ползва както намери за добре с уговорката под тях да пише името ми и името на модела. Двете момичета получават и те DVD със всички снимки и принтове А4 на обработените снимки. Така разбирам аз условието TFP.


http://store.picbg.net/pubpic/E5/FA/c3acc66fb91ee5fa.jpg



Моля пак да ме извините за малкият експеримент, във който ви въвлякох.

Поздрави – А. Димов.



Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 14:42

Хехехе едва ли, но ще ми е интересно да разбера колко човека правят този жест за моделите си. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   13-05-11 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mikino   
Дата:   13-05-11 14:51

[cool] [smilie5] [smilie18] [cool]
Бравос! [smilie5] Това не знам за пример на кого го правиш, но поне си каза [smilie24] Заяжданиците на тази тема нямат край - просто хората явно днес са в настроение и имаш късмет [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: altea   
Дата:   13-05-11 15:06

Мен пък ме подразниха несресаните вежди на девойката. Косата може да се ветрее - това е идеята, но веждите и лакът върху ноктите трябва да са перфектни (каквото и да се рекламира с една фотография).

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 15:10

altea когато работя за пари ще искам професионално отношение от страна на екипа. В този случай беше повече за проба и забава. Достатъчно ми беше, че трябваше да лепя разлепени мигли. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: promis   
Дата:   13-05-11 15:13

И ся не те ли е яд за тия 500 лв [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 15:18

Не ме яд. Ама тебе ако те е яд, че не съм ги взел мога да ти дам сметка и да ги пратиш. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: promis   
Дата:   13-05-11 15:20

Направо 85/1.8 да ти пратя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-11 15:26

Въртиш радиото да видиш какво ще ти изпее [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: papi   
Дата:   13-05-11 15:31

значи си си направил изводите
но не е коректно да лъжеш
лъжата е много лош порок


днес излъжеш,утре ще излъжеш и всичко за теб ще бъде една голяма лъжа

помисли си по този въпрос


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 15:33

promis имаме сделка пращай в Стара Загора. [smilie18]

ilcoin радиото ще пее каквото са пуснали отгоре. С радиоточка сме.

papi извиних се. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   13-05-11 20:31

500лв. за тези снимки е много!!! добра цена! Взимай ги!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   13-05-11 20:34

а, сега видях отговора ти... [smilie18] ОК!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mladenov   
Дата:   13-05-11 20:42



Мен пък ме кефи че всички сте с пантофи![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: hella.   
Дата:   13-05-11 20:59

...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ceco100   
Дата:   13-05-11 21:52

promis
V-Power, само дето тези снимки явно само този клиент би купил, така че каквото изкара, това ще е, след като не са се спазарили предварително. По-добре 500 лв отколкото никакви пари. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: erotila   
Дата:   13-05-11 21:57

... а има ли снимки на грима, тези които си ги показал са портретни снимки с много лошо осветление и доста ретуш

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: vasileff   
Дата:   13-05-11 22:01

"доста ретуш". Казваш го, сякаш е нещо лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   13-05-11 22:12

ми ако са за портфолио на гримьор, не е много удачно, да [smilie3]

макар че зависи, не са еднозначни нещата.



Публикацията е редактирана (13-05-11 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-05-11 09:53

[smile]
erotila, darksorrow логично е след критиката да кажете и как трябва да стане. [smilie3]

Относно советелнието мисля как да опримизирам нещата, че ми е много малко мястото. Стаята в която снимам е 4 на 4 метра. В нея има секция, холова гарнитура и цветарници, така че работната ми площ е много малко. :)
А относно портретните снимки... просто не се сетих как по друг начин да покажа грима (преди това търсих в нета). Идеята е моделите да изглеждаш що годе естествено и грима да не е много фрапантен.
Това, което ми хрумна в последствие, [smilie5] е че можех да снимам с макрото палитрите с гримовете, четките и самото нанасяне на грима.
Следващият път ще пробвам само с бютидиша без пчелната пита да видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: asahi   
Дата:   14-05-11 10:58

Отвори вратите и изкарай нещо - апарат, осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-11 12:29

tonyboy - абе, донякъде го приеми като знак от съдбата да не си купуваш 85/1,8. Не, че е лош обектив, аз имам много хубави снимки с него, ама има ситуации, в които не ми харесва.

Ти си кадърно момче, бързо ще го надвиеш, по-добре събирай за втора ръка 85/1,2 или Sigma 85/1.4. Най-чистосърдечно ти го казвам. Лично аз, откакто снимах със сигмата, никога не бих си купил EF 85/1.8. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-05-11 21:34

asahi споко. [smile] Предпочитам навън да снимам ама до сега времето не даваше. Това в къщи, което го правя го приемам като проба на осветлението и аксесоарите. Като отида навън да не се мотам много много.

sirkhann благодаря. [beer] Вече си спазарих една 85-ца. Ще поснимам с нея а като има пари ще се минава на по-добро. Четох на батко Кен ревюто и той май повече я харесва от еЛ-ката. Пък и гледах, че Кубето повечето снимки ги е правил с нея.

Днес бях в Пловдив по работа и се разходих до старият град. Имаше едни колеги, които снимаха абитуриенри от едната страна с една малка светка а от другара с моноблок със стандартен рефлектор. Ако е някой от тук нека да пусне да видим какво се е получило, че ми е интересно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: erotila   
Дата:   14-05-11 22:31

@tonyboy79
"erotila, darksorrow логично е след критиката да кажете и как трябва да стане."

за всяко нещо трябват... знания и време,
понякога времето за някой е дълго и разтегливо понятие, до безкрайността.

пп
Фотографията не е лотария да се опитва на посоки със стане/не стане, фотографията е геометрия и правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: kameliya   
Дата:   14-05-11 23:25

Хубава работа Тони, губиш ни времето тука, да не стане като приказката за овчарчето накрая [smilie3]. Добре че си призна поне. А и темата излиза в търсачката и ще е полезна на други млади фотографи с подобен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 08:42

@erotila говори с факти и примери не с китайски мъдрости. [smilie18]
@kameliya няма повече. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: alsash   
Дата:   16-05-11 08:51

ако работите колкото приказвате, няма да има такава тема...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mitku   
Дата:   16-05-11 08:56

Мдаааа... ходил съм няклко пъти в зоологическата градина с "голям и черен" и не съм имал никакви грижи да си го вадя и вкарвам както си искам. Всъщност чак сега от тази тема разбирам, че било имало проблем да си го размахвам тъй. Явно като не обръщам внимание на глупости и всичко е точно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 09:18

@alsash трябва и лаф да става. Не може само да се работи. [smilie5]
@mitku объркал си темата. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: hoti64   
Дата:   16-05-11 09:38

Художникът Христо Христов-Йошката един ден ми каза,че днес в днешни времена трябва да си 90% търговец и 10% художник...За съжаление и във фотографията е така...Хубавите неща нямат цена...Освен гримьорката да ни Ви взема пари когато Вие снимате за пари.Постигнат е бартер и толкова...Успехи!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 09:48

@hoti64 така е, но е хубаво след като човек взема пари да си свърши както трябва работата. В повечето случаи обаче се получава точно обратното.

А аз снимам за една усмивка. Супер приятно ми става като дам снимките на някой, който съм снимал и получа една хубава широка усмивка насреща. Това за мен е безценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: mikino   
Дата:   16-05-11 11:17

tonyboy79
Дам, усмивката е нещо много ценно, особено когато видиш, че човека наистина доволен. НО! Ако не познавам човека и ми каже "искам да си купя" обаче, исками аз да се усмихвам... Сещаш ли се?
Едва ли ще ти е до усмивка, ако хвърлиш усилия и време и не получиш нищо в замяна...
Ако е за приятел - да! С голямо удоволствие, но в случай, че някой си, от някъде си, който изобщо никога не съм виждала ми предложи пари - взимам. Както се казва "времето е пари", а и "Гладна мечка, хоро не играе". В днешнитекофти времена, всеки трябва да цени труда си, без да се да се изхвърля естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-05-11 11:26

Не всичко е пари. Да трябва да се яде и точно заради това не се изхранвам с фотография. Гладен щях да умра. [smilie5]
Снимам, уча се, пак снимам, пак се уча и след време парите сами ще дойдат, но ще имам възможността аз да си избирам с кой да работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: limmon4e   
Дата:   16-06-11 16:48

tonyboy79, ти може и да не се храниш от фотография, но други хора го правят.
С такива неща... чисто и просто - изяждаш чуждия хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: boink   
Дата:   16-06-11 17:03

какво и има на устаните - втората снимка?



http://store.picbg.net/pubpic/A2/21/e21a4d8dc163a221.jpg




Публикацията е редактирана (16-06-11 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: landstar   
Дата:   16-06-11 17:06

Това да не е от аутопсията на Майкъл Джексън? А, покажи й ги с монтаж на голо тяло и кажи, че ти дават 5 бона да ги пуснеш в нета. Поименно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: Myth   
Дата:   16-06-11 17:07

tonyboy79, ти може и да не се храниш от фотография, но други хора го правят.
С такива неща... чисто и просто - изяждаш чуждия хляб.


Айде пак се почна с глупостите, на никой не яде хляба човека, ако си добър и те познават няма кой да ти изяде хляба споко. То по тая логика да не качваме други хора в колите си щото изяждаме хляба на таксиметровите шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: ittv   
Дата:   16-06-11 19:54

limmon4e: ако си достатъчно добър/добра няма кой да ти "изяде хляба", но ако правиш посредствени снимки, каквито всеки може да направи, не виждам защо някой трябва да ти плаща за това...



Публикацията е редактирана (16-06-11 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: batzeto   
Дата:   16-06-11 20:01

И аз съм за вземане на кешовицата и да те споменават с добро и дори ще те похвалят като добър и изгоден фотограф ;) А за др. път ще си знаеш - договорка на цената преди сесията, с капаро [shtrak]

ПП: Снимките са страхотни!!! [cool] undefined



Публикацията е редактирана (16-06-11 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за цена на снимки
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-06-11 10:44

boink нещо май от светлината. :)

ПП: Бях я забравил тази тема. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »