Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-05-11 21:51

Колеги, спорните тънкости на материята, която обсъждате са табу за 99,9 % от форумците. Мнозина намерихме триковете за полезни и едва ли е редно да се стига до тези обиди.
Не забравяйте, че тук е фотофорум, а не форум за програмиране било то и системно. Иначе , ако някой от вас му е интересно, мога да обяснявам за VMS и VAX , но едва ли това ще заинтересува фотографите.
[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: katmai   
Дата:   13-05-11 21:58

До колкото знам MS препоръчват пейджа да си стой на C. Той може да е и на другу дялове, и на няколко дяла но да ми говорат и спорят за дедикейтед дял специално за пейдж е смешно и е прилив на новаторско незнание.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: petkova70   
Дата:   13-05-11 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: mr.jb   
Дата:   14-05-11 00:04

guesswho, браво за времето което си намерил за да напишеш всичко това. Определено ще е полезно за част от хората които не се занимават толкова много с компютрите.

Сега малко забележки:)

1. Относно операционните системи мисля, че не може с лека ръка да твърдиш коя става и коя не :) мога да ти покажа прехваления Windows 7 сравнен с една по-стара ОС как работи :) Lightroom-a върви на всичките операционни системи и е въпрос на личен избор кой какво харесва и му допада.

2. Това за разделянето на твърдия диск и слагането на различни дялове е добре, до толкова до колкото да не е всичко на едно място и да се зуди зовек кое къде е :) наистина дава по-добра производителност, но не чак толкова. По-добрия вариант е както каза mihajlov2 - 2 диска в RAID. Цените са им вече достатъчно ниски за да може да се позволи. Да не говорим, че е за предпочитане ако искаш по-бързо да се обработват големи файлове. А и така може SWAP-овете да са на физически различни дискове.

3. Критиката към MAC-овете е доста неуместна. Мога да те уверя, че за съжаление Windows-a трябва още доста да се усъвършенства преди да стигне до това ниво. Ако имаш възможност поработи на тази ОС известно време и после ще говорим ;)

Спирам до тук за да не помислиш, че искам да се заяждам :) продължавай в същия дух и ще чакаме още такива теми.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: chukov   
Дата:   14-05-11 09:34

Вероятно твърдоглавеца от другата тема съм аз [smilie18]

За лайтрума не знам, но във фотографията си аджамия още.

Почна я добре темата, ама много менторски я завършваш. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: soxo   
Дата:   14-05-11 11:17

Не съм съгласен с цепенето на дисковете за мен е безмислено при фиксиран рамер на пейдж файла.Цепеше се навремето за да преинсталираш ОС-а без да губиш данни. Трябва да внимавате да има поне 15% свободно място на системния диск в (Vista и Win7 ленсо се вижда като стане червено в стауса на диска в Comuter на Windwos Explorer)
По-принцп Win7 дефрагментира афтоматично, а ако имате SSD тогава дефрагментацията на диска е без значение и дори е нежелателна. Поради тази причина Win 7 автоматично я изкючва. SSD-то е най-добрата инвестиция, която съм правил. Не се заблуждаваите, че с евтин RAID 1 или 5 ще го биете, а ако говорим за Лаптоп пък съвсем. Както някои каза за фото/видео си езадължителен, независимо от ОС-а. За перформанса- в Win7 има вградена технология trim, която запазва производителноста при запис, четенето не се влияе от времто на експолатация така или иначе. Цената не е космическа, но само да си трупате архива не е оправдано.
Това като съвет.
Иначе питането ми е как влияе видео каратата на производителноста на PS и LR и кои нейни параметъри са най-важени, (РАМ, 3Д и тнт.). Имам същия въпрос за Adobe Premiere?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: photostoykov   
Дата:   14-05-11 12:31

soxo, четнИ това:

http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html


и това:

http://kb2.adobe.com/cps/831/cpsid_83117.html


аре и т'ва:

http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm


[smilie6]



Публикацията е редактирана (14-05-11 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 13:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 13:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: imitev   
Дата:   14-05-11 14:41


Аджамия може да се преведе и като бомбар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: imitev   
Дата:   14-05-11 14:59


Не е нужно да си далеч от границата за да поназнайваш турски лафове - пробвай в Добруджа и Делиорман-а (Лудогорието)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-05-11 15:35

guesswho, писах за VAX, защото още в началото на 80-те години на миналия век са разработили операционната система VMS - Virtual Memory System и са използвали SWAPING технологията. Имах късмета още през 1984г. да работя на първия оригинален VAX. По това време MS се мъчеха с DOS и понеже го бяха наакали, се обърнаха за помощ към Borland да им го оправи, но времената се промениха.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: imitev   
Дата:   14-05-11 15:38


Борланд + Dos - малко научна фантастика ми се струва...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Psychoiho   
Дата:   14-05-11 19:59

Недей да спориш с Програмист ;)

Сега и ако ме осветли някой какъв им е проблема на SSD-тата...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Psychoiho   
Дата:   14-05-11 20:54

Недей да тичаш по тъча, ами обясни какъв им е проблема, в случай че ти е ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Psychoiho   
Дата:   14-05-11 21:55

Ми чета,чета и не намирам някой да обяснява че нормалните дискове са по-добри от един intel x25

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   14-05-11 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: ceko-sifonq   
Дата:   15-05-11 00:27

Браво, много полезна тема според мен и това за Българите не го приемай много навътре, защото така сме си още от турско време. [smile] Ако търсиш да помогнеш на някой, винаги ще се намерят повече хора, които да те осерат вместо да те похвалят, но винаги има и много, на които не се съмнявай, че помагаш. [smilie24]
Едно въпросче, като лаик към теб: Имам два харда с еднакви стойности, един по-малък 250ГБ и един 500ГБ. Доколкото разбирам е добре ако в малкия сложа само Уйн7-32 и другия софтуеър, а големия да използвам просто за файлов диск(снимки,филми и т.н.) и бекъп-файла от Акронис. Според теб в големия ли да преместя page-файловете, защото е физически различен диск или е по-добре да разделя малкия на две и да останат в него. Извинявам се предварително ако въпросът е бил обяснен някъде преди това.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »