Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: джъмбо   
Дата:   13-05-11 09:17

като ползвател на аперчър и лайтрум... оставам с усещането, че аперчъра е по-добрата програма...

проблема е, че е само за определени потребители....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 09:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: джъмбо   
Дата:   13-05-11 10:01

хм... ясно програмист с капаци... какво ли се учудвам

аз поне ежедневно ползвам програми за обработка и съм далеч ламерското ти мислене за да се огранича с пробването само на една програма само защото нямам възможност да пробвам друга и да направя разлика коя е по-добра....


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: dau   
Дата:   13-05-11 10:22

Хубаво е да са ти на отделен диск файловете от програмите, и то на отделен физически най-добре.
За различни от лаптоп системи първи малък ССД диск за ОС и програми, втори голям за работни файлове.

А ако не се ползва Уиндоус ще е още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: katmai   
Дата:   13-05-11 10:34

Интересно ми е защо MS вече тоооолкова години не се сещат да сложат SWAP като Linux а някакво "програмистче" разбираш ли е тръгнало да оптимизира Windows. За мен местенето на пейджа от системния ще доведе само до повече местене на главата на харда и т.н. Нефрагментацията ще се нулира с по-бързия head-seeking activity... Да не говорим ако хард-а е терабайт и се случи уина да е в началото а пейджа да е в края на диска. Слагането на пейджа на друг хард и то в началото му може да подобри работата но в сравнение с хилядите МБ transfer rate на РАМА, това дали ще прехвърляш с 60 или със 70 от харда в рама е все тая.



Публикацията е редактирана (13-05-11 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-05-11 10:53

Батко написа:


> За backup-a е добре да се запазват стари неща, които не ги
> обновяваш на оптични носители. За съжаление те доста изостанаха
> като капацитет, а блу-рея е непосилно скъп.
>

При тия цени на хардовете, няма много смисъл от оптични носители.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-11 11:12

За още по-добро бързодействие, може swap дяла/файла, както и/или кешовете на разните програми да са на RAM-устройство. Стига естествено да имате достатъчно РАМ и 64бит. система [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 11:27

guesswho браво за инфото и старанието. [beer]

В къщи имам 2 компа като единия го използвам за работа и игра, а другия като мултимедийна станция. На големият (така му казвам защото е с фул тауар кутия на термалтейк) съм си организирал нещата по следният начин.
Един 64ГБ раптор за ОС-а, още един такъв за игрите и един 750ГБ бърз за всичко останало. Като от време на време правя бекъп на външен диск. Единственото, което ми е създавало проблеми е ОС-а. [smilie5] С Вин 7 съм 32битов. Като се скапе ще инстална 64 битов.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-05-11 11:29

Ето и една полезна програмка за триене на простотии: ЛИНК


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: 1vo   
Дата:   13-05-11 12:05

Каква е идеята да правиш СУАП върху РАМта?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: 1vo   
Дата:   13-05-11 12:31

Набива по диска, доколкото знам, при свободен РАМ само Уина, останалите нямат нужда от подобни гимнастики [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: IDA   
Дата:   13-05-11 12:42

Guesswho,

Първо, поздравления за ника! "American Woman" и "No Sugar Tonight" са сред любимите ми парчета за всички времена!

Второ: Сърдечна благодарност за написаното от теб и за времето и усилията, които си положил!

Ползвам LR още от първата и версия и смея да твърдя, че това е една много сериозна и ефективнa програма за автоматична обработка на голям брой файлове, която пести адски много време и има практически неограничени възможности. Ползвам версия 2.7 на 9-годишен лаптоп SONY VAIO с 1 Гб RAM и WinXP и се справя великолепно, без никакви проблеми, дори не е досадно бавна. А на стационарния с 8 Гб RAM и на новия лаптоп с 4 Гб RAM и Vista-64 LR3.3 е направо фурия! Лично аз имам само две забележки към нея:

1) Липса на "Soft Proof", което е важно, дори критично при печат в AdobeRGB пространство и

2) Значително по-неудобен ретуш от PhotoShop.

Имам само една забележка към казаното от теб. Настройките от един кадър могат да се приложат автоматично към цяла поредица от маркирани кадри с функцията "Sync Settings", което значително улеснява процеса и пести адски много време.

Копирам си темата. Още веднъж ти благодаря и бъди здрав!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: surg   
Дата:   13-05-11 13:51

много хубава тема....
за жалост една голяма част от ПС потребителите си мислят че знаят нещо, а всъщност нищо не знаят....
лично аз съм се нагледал на всякакви чудеса в света на майкрософт и БГ потребителите, но...
1. суап файла наистина е добре да бъде на отделен, по възможност най бърз диск, и е добре да бъде фиксиран
2. 64 битова система има смисъл само ако предварително са постигнати оптимално и максимално съчетаване на процесор памет и диск, става дума за трансфера им на данни един към друг, т.е. ако имате бавна памет, по добре си купете най бързата възможна и после я увеличавайте над 4 Гб и слагате 64 б В7, и то след внимателно анализиране на налични и бъдещи устройства за налични драйвери в 64 б режим...
а и далече не всички програми днес са оптимизирани за 64 бита и многоядрени процесори
3. честата преинсталация на система или софтуер говори само за едно- безхаберен потребител, наличие на какво ли не - вируси и малуер и др., токови удари и т.н., аз силово не съм преинсталирал от 1998 г, на не малкото ПС та за които се грижа в дома и на работата, темата е голяма тук...В7 е най доброто към момента, вервайте ми
3. бакъпа....ДВД и СД днес са вече остаряли, бавни, и не толкоз сигурни,а и малки
решението е 1 или 2 външни диска, днес са под 90 лв, с подходящ лек и ясен софутер, с който се копират само новите и променени файлове..

всички останали съвети са си Ок и ценни, не просветеният потребител дори днес ще има ядове....ако не чете постоянно как да получи най доброто от това което има



Публикацията е редактирана (13-05-11 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: serjy   
Дата:   13-05-11 14:13

не съм чел съветите, но желанието да се сподели опит е похвално [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: realnoncho   
Дата:   13-05-11 14:50

Конфигурация съм си харесал, ама няма толкоз пари...

Дъно ASROCK P67 EXTREME4, P67, DDR III 2133(O.C)/1600/1333, SATA III, eSATA, USB 3.0, 1394, GLAN, LGA1155
Процесор INTEL CORE i7-2600K, 3.40GHz, 8M, BOX, LGA1155
RAM CORSAIR 4x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz
HDD SAMSUNG 1000GB SpinPoint F3 7200rpm 32MB SATA II
SSD ADATA S599 2.5" SATA II 64GB
Видео картa SAPPHIRE 1024M HD6850 DDR 5 PCI-E
Монитор DELL 23" U2311H, 8ms, 10 000:1, 300cd/m2, DVI, DP
Кутия COOLER MASTER CM-690 II LITE BLACK, w/o PSU
Захранване COOLER MASTER SILENT PRO M700, 700W
DVD RW LG DVD-RW GH22NS50 DVD RW SATA

--
Някой да има 2500 излишни пари [smilie25] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: realnoncho   
Дата:   13-05-11 15:25

Абе аз за 1500 съм предвидил, ама нали питахте за хубава работна конфигурация ;)

Иначе да, картата може спокойно да се свали на 450GTS/5750/5770(по-надолу за мен няма смисъл)
Рамта може 4 гб за 70-80лв и после да се добавя.
Процесора 2500к е достатъчен.
Кутията може Cooler Master 430, захранването същото 600W.
ССД-то си е оферта обаче...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-05-11 16:05

realnoncho, хубава конфигурация. Аз бих се въздържал да сложа диск на гнусмас.[smilie8]
За останалото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »