Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-05-11 01:28

По темата:
1) Aко се прави дял за pagefile и темп файлове, FAT32 дава по-добра скорост от NTFS.
2) При наличие на два диска за RAID, изключително ценно е да се направят ЕДНОВРЕМЕННО Raid0 и Raid1. Най-просто е за дъна с интелски чипсет- Intel Matrix Storage Raid (и наследниците). На RAID0 могат да са дяловете с временните файлове, както и дял за разни файлове, които вече са архивирани, но е приятно да ги имаме под ръка или за филми и музика. На Raid1 - системата + важните данни.
3) Дребна забележка относно тестовете на производителността. Безумно е да прекарваш времето си в радост или тъга над точки от някой benchmark. Но все пак, при проблем с производителността или желание за увеличаването и, разумно е да се потърсят слабите места чрез подобен софтуер.

П.П. 100[beer]



Публикацията е редактирана (15-05-11 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   15-05-11 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: andreicho   
Дата:   15-05-11 11:00

Ами не могат да са над 4ГБ файловете на ФАТ32...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: Psychoiho   
Дата:   15-05-11 11:36

Другари, едно е да искаш да помогнеш, друго е да можеш да помогнеш.

Когато някой твърди че се опитва да помогне, а започва съвета си с абсурдни, трудоемки и необосновани с факти съвети, аз намирам за нормално да поискам този човек да се обоснове. Отделно и аз добавих моето мнение какво би помогнало, така че недейте да плюете че само 1 човек имал желание.

Относно последния съвет да се ползва fat32 - може да се получи ако имаш малко рам само, защото повече от 4gb не може да е голям файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   15-05-11 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: psychoiho   
Дата:   15-05-11 12:48

Я по-леко с квалификациите. Преди да правиш забележки на другите, погледни твоето поведение, има много неща за оправяне. Много си далече от позицята в която можеш да ми правиш коментари за първите 10 години.

Ако видиш някъде да съм отправял обидни квалификации към теб-моля paste-ни ги. Ако не успееш да намериш такива - заслужавам едно "извинявай", но знам че няма да го дочакам.

Много внимателно си прочетох първия коментар и като се изключи съвета за пренисталирането който е ироничен, всичко друго е конструктивно. Ако ирония и подканване да се аргументираш е заяждане за теб...евалата.

За завършек - пожелавам ти някой ден да разбереш къде са ти грешките, тогава ще видиш колко по-малко хора ти 'скачат'.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   15-05-11 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-05-11 21:07

Да, ограниченито за единичен файл е такова - 4G. Което до 4Г Рам е ок. На машини с повече по принцип предпочитам да им спра swap-a.



Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: seal   
Дата:   16-05-11 14:47

Това не е мнение, колега, това е заяждане :) За съжаление каквото и да те посъветвам относно това как да представяш информация на хората, действията по възпитание, култура и нрави обикновено са безсмислени след 10-годишна възраст

Като прегледах темата единственият, който очевидно се държи невъзпитано е авторът на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: seal   
Дата:   16-05-11 14:59

Не, Сашко, възпитанието е към всички, защото априори не можеш да кажеш кой го заслужава, без да го познаваш, нито пък можеш да наричаш хората глупаци просто ей така.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: seal   
Дата:   16-05-11 15:49

Съдбинка не знам какво е, виж липса на възпитание забелязвам лесно.

п.с. суап файл на друг диск - да, но на друг партишън - естествено, че не. Но не очаквам някой, дето не знае защо да избере нтфс пред фат32 да знае и това (хинт - макс размера на файловете е най-малкият бонус). В Сирма не ви ли искат да знаете тия неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: seal   
Дата:   16-05-11 16:27

Усещам травма в детството, която е оставила сериозен психологически отпечатък и желание за себеизява. Познах ли? Не ми отговаряй, оставям твоята девствена тема на "съдбинката" и и няма да я цапам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: guesswho   
Дата:   16-05-11 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: lrn   
Дата:   21-05-11 17:50

Ейййй майката си трака. Полезна тема и като замисъл и като начало, а после... айде няма да коментирам.
Имам едни "болежки" с Лайтрума и си викам, чакай да прегледам темата, може пък някой преди мен да е питал преди аз да пиша. Е да де, ама писна да чета коментари ала "избиване на комплекси" още на третия пост. Сори, обаче дойдох на края на темата задавам си въпроса, пък ако някой отговори ще съм му благодарен. Та:

Имам следната архивна конфигурация:
Процесор: Pentium 4 - 3GHz
Оперативна памет: 2GB
Видеокарта:NVIDIA 7600 GT/AGP/512MB
Твърд диск: 500GB
ОС - Windows XP SP3

Снимките които се мъча да обработвам са от raw-файлове на 12Mp NIKON D5000, т.е около 15MB на файл. Голямо чакане пада докато отвори снимката в пълен размер и изобщо всичко е доста бавно. Въпроса е струват ли всякакви еквилибристики за да се ускори процеса или трябва нова машина в крайна сметка ?



Публикацията е редактирана (21-05-11 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: imitev   
Дата:   21-05-11 18:13


Да - струват си.

Работата ти ще се ускори значително.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко трикчета за Lightroom от един програмист :)
Автор: surg   
Дата:   23-05-11 07:53

lrn
в тук http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
процесор, синтетична производителност, ранк, са както следва например
Intel Pentium 4 3.00GHz 491 819
Pentium Dual-Core E6800 @ 3.33GHz 2258 283

т.е около 5.5 пъти по добра производителност при добра цена за процесор, това само за пример
има и процесори ,по нови дето са 2 пъти по добри но и 3-4 пъти по скъпи, а и искат по скъпо дъно, модерните процесори за просто смъртни са I3 и I5 модели в няколко варианта
увеличаването на РАм на твоята машина, изобщо няма да ускори работа с лайтроом, вервай ми, вече съм го пробвал...
в този ред...

1. модерен двуядрен процесор
2. 2-4 Гб РАм на максимална за дъното и процесора скорост,това значи не 600 мхц а над 1ХХХ. - това е достатъчно за простосмъртни...

3 ако ще имаш пари още, тогава 6 или 8 Гб рам при същите условия и преминаване на 64 бита ОС, ако имаш драйвери за всички устройства....



Публикацията е редактирана (23-05-11 11:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »