Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Влиянието от UV филтрите ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-05-11 16:42

Ала бала [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Влиянието от UV филтрите ?
Автор: digitalgab   
Дата:   10-05-11 16:42

Имам филтър/и на обективите. Налага ми се да ги чистя разбира се, от прашинки, с издухване с гумена круша или забърсване че има и устойчиви прашинки. Е може и с четчица също.
Но като си помисля че ако ги нямаше филтрите същите операции трябваше да правя върху предната линзи на обективите, някак си не ми е много приятно. [shtrak]
Е то вярно че прашинките нямат особено значение, но все пак чистотата е необходима.
Кво сега, да не си мием ръцете ли?
Снимаш си значи някое магаре по селската улица,и в следващия момент минава трабантерата и покрива с облаци прах и дим и магарето и неусещащите нищо туристи, накичени с деселери със свалени капачки на обективите. [smilie25]



Публикацията е редактирана (11-05-11 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Влиянието от UV филтрите ?
Автор: mitku   
Дата:   11-05-11 01:15

Като ориентир от опит съм установил, че по-дългофокусните обективи са по-капризни към качеството на филтъра и може качеството наистина да пострада ужасно с някой евтин филтър направо до ниво "мазало". Също така и просто някои обективи са по-капризни от други към качеството на филтъра... явно такава си им е оптичната формула. Трябва си проба, ако човек не знае какъв ще е ефекта.
Но и аз имам УВ-филтри на почти всички обективи и нямам проблем. Като се вземе достатъчно качествен УВ-филтър и качеството реално няма разлика (освен понякога някой допълнителен флеър при светлинни източници в кадъра, но аз си ги броя за Ефекти, а не за Дефекти, а и туй също е много по-слабо с качествн филтър [smilie25] ) дори и ако човек се вторачи да "брои пиксели". Така че - всеки да си преценява. [smilie7]



Публикацията е редактирана (11-05-11 01:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »