Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 10:43

Кои са хората във фотофорум, чиито мнение, съвети и препоръки относно ваш проблем, имат най-голяма тежест за вас или кои са хората, които можете да наречете професионалисти или много близки да такива и мислите че могат да ви помогнат по отношение подобряване на фотографията ви?

По какви критерии оценяте някой за професионалист (снимките, които е направил, дали печели от тях, дали има скъпа про техника и финанси за пътешествия и т.н.), като посочите примери на хора от ФФ сайта.

Предлагам разсъжденията да са лични, а не по дефиниция от книги и други инет сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-05-11 11:43

0 КПД

Спам секцията е ценен оазис.
Напоследък посещавам много често други сайтове, просто за да си оплакна очите и наистина да се отпусна и насладя на красиви кадри. Места където не ти обясняват колко си тъп, когато зададеш въпрос, нивото на "canon е марката" (да се чете като "никон вс.канон"), е минимално до нулево и в общи линии мозъкът ми реанимира. Буквално емоционално и познавателно разтоварване.

По отношение на "професионалисти" вс. всичко останало и други местни аномалии, съм пас. Нито ми се говори, нито имам нервите да пиша, да споря, нито като го напиша нещата ще се променят.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:49

Аз посещавам най-често сайта на National Geographic фотографската секция, защото ако тям няма професионалисти, значи никъде няма. Настина изключително високо им е нивото. [smilie5]

http://photography.nationalgeographic.com/photography/?source=NavPhoHome

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: jivkojj   
Дата:   07-05-11 11:49

Вече нито качвам снимки, нито търся мнение. Чета за забавление.

Прави ми впечатление обаче, че колкото един фотограф претендира да е про, толкова повече простащина блика от него... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: alsash   
Дата:   07-05-11 11:52

....а да знаеш лекарите как пушат цигари...

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: otto   
Дата:   07-05-11 11:53

Uve_Smotanson [beer] аз съм член отдавна и някога не беше така.

jivkojj - [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: otto   
Дата:   07-05-11 12:01

deus_ex_machina - [smilie18] - а така!

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-11 12:02

Свободата, Deus, всеки може да я ползва както прецени - затова е свобода.

Аз в теми, за които подозирам, че нищо ще са ми интересни, нито имам какво смислено да кажа - просто не влизам. Смятам за глупаво разписването в тема, само за да декларирам, че не я харесвам.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:04

deus_ex_machina , мога да твърдя, че най-безмислените теми са за техническото качество на снимките, кой обектив бил по-остър, кое тяло имало по-малко шум. Аз също съм пускал такива теми, сега разбирам че те почти нямат отношение към фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:06

Все пак иска ми се да видя наистина кои са "разбирачите", разбира се с хубави снимки в профилите им.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 12:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:13

Искам да кажа, че всеки пише съвети препоръки, а повечето от тях просто са много далече от истината. Не може ли малко да оцедим "киселото мляко" ?

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: darksorrow   
Дата:   07-05-11 12:16

разбира се с хубави снимки в профилите им.



с тая цедка не е съвсем ясно какво точно ще прецедиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: uri64   
Дата:   07-05-11 12:18

Uve_Smotanson и jivkojj вече са го казали пределно добре [smilie24][smilie24][smilie24], а първосигналното дращене на Агрегата е и нагледното доказателство за тяхната правота [smilie18]

Очаква се включването и на други титани на изкуВството, философията, пък и на човешкото познание като цяло, от които просто във форума ври и кипи [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Въобще мотото но форума би трябвало да е "Пишете, хиляди Титани", ако трябва да перефразираме оная глупава песничка от зората на социализЪма в БГ [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: asahi   
Дата:   07-05-11 12:34

Винаги съм получавал информацията, която ме интересува. Може би защото питам по правилния начин.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:41

Добре де, защо никоя снимка не ме грабва като визия и идея от сайта (или е много рядко това), явно не съм гледал където трябва. Има ли изобщо българи фотографи на високо ниво, а това може да го каже някой който пък наистина разбира нещата и е фотограф, лелее , затворен кръг се получава

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:44

Да изброявам ли име на прота от NG ? Кой българин е сравним с тях ?

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:45

Защо в българското издание на списанието на NG виждам само "куци" снимки в българските статии ?

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: apollo   
Дата:   07-05-11 12:45

От много мислене боли глава затова... ей така се прави...

1. Сега съм гладен... отивам да хапвам нещо специално[smilie25]

2. После ще ми се доспи... събота е ще дремна [smilie5]

3. След това в някое капанче на по кафенце, количка, биричка или какво дойде с който и както дойде [beer]

4. Вечерта ще ми се снима... луната е в много благоприятна фаза а ми се катери нощно време по скали... та пак ще отскоча там на 50км. южно от Видин [smilie24]

5.6.7.... каквото дойде важното е да има наслада и маймуницата на позиция 4 [smilie18] [cool] [shtrak] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-05-11 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:51

Ами мерило е, да

Отговори на това съобщение
 Re: КПД на фотофорум
Автор: bobonai   
Дата:   07-05-11 13:09

Радвайте се на онова , което имате! След като нямате материални и финансови заслуги във фото форума защо се палите да критикувате? На мен ми е полезен, отсявам плявата, а тя пък си е храна за други.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »