Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мъдри мисли за фотографията
Автор: J0R0   
Дата:   07-05-11 09:57

Едно интервю за фотографията, традициите и още нещо...

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 10:25

Дразня се, когато на мен ми кажат, че фотографията ми е хоби. Наистина в момента не изкарвам пари с нея, но имам много сериозно отношение. Думата хоби звучи несериозно и от "дъжд на вятър" правене на нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: testmaniac   
Дата:   07-05-11 10:37

[smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Безсмислен гастрол
Автор: baldhead   
Дата:   07-05-11 10:40

В медиите на Кръстева-Пеевски нито трябва да се ходи, нито да се сътрудничи. Още повече в студиото на глупави и грозновати момиченца, водещи се като "водещи". Половината интервю на Ж.Величков мина в обяснения на кого е кръстен. Мъдри мисли за хотографията въобще нямаше, защото те не бяха провокирани по никакъв начин. Цялото упражнение е пълнене на програмно време в празничен ден за кабеларката, а за Жоро - нарцистично похабен час. Съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-05-11 10:49

gbrain

Аз не се дразня, напротив, по-скоро се гордея, че ми е хоби. По странно вселенско стечение на обстоятелствата, имам честта да познавам други хора, занимаващи се с моделизъм като хоби - авио-, корабо-, диорами. При тях няма професионалисти и аматьори, има добри, много добри, майстори и гурута. Не можеш да си представиш колко много сърце влагат в това свое занимание и колко любов. Отделно, че се вманиачават, подобно на моя милост. Най-лесния начин да унищожиш нещо, което обичаш е да го превърнеш в своя професия. Това вече от опит ти го казвам, така унищожих предишното си хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 10:54

Уве, защо да го унищожаваш като ти стане професия ?? Не мога да го проумея... явно нямам достатъчно опит

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:01

Друго е като видиш човека как говори и изглежда. Доста е скромен, изглежда свестен тип [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: sisqou   
Дата:   07-05-11 11:11

Доста глупости са се изписали тук за малко време. Какъв е проблемът че JORO е отишъл да даде интервю в телевизията на това прасе? Телевизията си е телевизия и място за изява и прави чест на Жоро че са го поканили. От друга страна, наистина не каза много за фотографията, като се има впредвид, че наистина има какво да каже, но това зависи от водещия. Относно хобито, мъдрите и богати хора са казали, че най-щастливите хора са тези, които могат да работят това, което обичат да правят или с други думи-хобито ти. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:17

Ми няма проблем, интересно е даже

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-11 11:19

Най-лесния начин да унищожиш нещо, което обичаш е да го превърнеш в своя професия.

Това изобщо не важи за онези неща, които са призвание в живота на човека. При тях важи обратното - ще си унищожиш живота, ако не ги превърнеш в своя професия.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:20

Автор: n1x0n
Дата: 07-05-11 11:19

Това изобщо не важи за онези неща, които са призвание в живота на човека. При тях важи обратното - ще си унищожиш живота, ако не ги превърнеш в своя професия.


Ей тва е батка [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: alsash   
Дата:   07-05-11 11:35

никак не е прав, че сме на опашката в света на фотографията....иначе интервю като интервю...

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: chukov   
Дата:   07-05-11 11:35

Жоро е безкрайно прав коментирайки ситуацията с позволението за снимане в културно историческите места

Ужасно е. Всеки път е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-05-11 11:35

Явно при всеки е различно. В момента съм на вълна рутина, апатия и тотално безразличие към старото. Това просто няма да позволя да се случи с новата "краста".

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:39

Успех, Уве, покажи си че си корав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: J0R0   
Дата:   07-05-11 13:26

"Мъдри мисли" е самоирония. Ясно е че на Гергьовден съм поканен като именник, а фотографията е на заден план :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Onakava   
Дата:   07-05-11 14:07

Жоро, то май ти сам си водиш интервюто...така става, като интервюиращият не се подготвя по темата...[smile]

Съгласна съм Уве...и аз като него съм унищожила няколко хобита до степен тотален байгън. А имам много и ги ползвам поетапно, според зависи от нуждите в даден момент – обикновено като контрапункт на служебните ми задължения. Така се появи и фотографията – като контрапункт на черните букви на бял фон, за успокоение на вечно четящите очи. Ама и тя позамря в момента, в който се наложи да спазя на два-три пъти разни дедлайни, пък били те и на приятелски начала. Не говорим за призвание тук, въпреки че познавам хора, изтощени и от единственото и неоспоримо според околните им призвание.

Тук винаги се сещам за Шурда от „Горещ вятър“






Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: asahi   
Дата:   07-05-11 14:19

Ще гледам интервюто като се върна при хубавия нет.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: guesswho   
Дата:   07-05-11 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: guesswho   
Дата:   07-05-11 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: J0R0   
Дата:   07-05-11 20:30

Deus, ако фотографията се предава по наследство, не виждам причина да не се предава и по полов път.
/жена ми е фоторепортер/

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: alsash   
Дата:   07-05-11 20:35

...от време на време Природата си почива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: headcharge   
Дата:   07-05-11 20:38

Жоре, хванах го снощи на повторението. Хубави неща каза, въпреки липсата на потенциал на това предаване [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   07-05-11 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Lalinda   
Дата:   07-05-11 21:55

Мда, да се надяваме Ели да покани и мен на имения си ден.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Аз лично не снимам от дете - но ПРОЯВЯВАМ СНИМКИ ОТ ДЕТЕ (и аз научена от баща ми, лека му пръст!).

Снимането дойде далеч по-късно, пък и едно време да си дете с очила и да снимаш би било прекалено. Баща ми купи направо кинокамера.
[shtrak]

Наздраве на именниците.
[beer]

Оня ден мернах Стенли по някаква телевизия, докато ровех за чорапи в скрина под телевизора, и си викам... що така мнението на Стенли по някакви си въпроси от общ характер да е по-интересно от моето...?
[smitten] [smitten] [smitten]

(Стенли ни е съсед, пък и не само той, има суперски цветни татута по ръцете, и още няколко рокаджии, ама да не ги издавам точно тук.)


Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Onakava   
Дата:   07-05-11 21:58

J0R0 написа:

> Deus, ако фотографията се предава по наследство, не виждам
> причина да не се предава и по полов път.
> /жена ми е фоторепортер/

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: J0R0   
Дата:   09-05-11 12:29

и си викам... що така мнението на Стенли по някакви си въпроси от общ характер да е по-интересно от моето...?

Сигурно не е по-интересно, но пък със сигурност е по-лесно човек да попадне на Стенли, отколкото на теб.

Предполагам, че са поканили точно мен на имения ми ден, защото ако напишеш в Гугъл "Георги" - изкарва личната ми страница в първите пет резултата, малко по-надолу от свети Георги и малко по-нагоре от Георги Първанов.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: tonyboy79   
Дата:   09-05-11 13:05

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: chill   
Дата:   09-05-11 13:06

ако напишеш в Гугъл "Георги" - изкарва личната ми страница в първите пет резултата, малко по-надолу от свети Георги
---

Това не ми се вижда много редно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъдри мисли за фотографията
Автор: Orlin   
Дата:   09-05-11 14:42

Що бе! На мен пък ми се вижда много редно.
Все пак Свети Георги е малко по-отдавна и малко по-обществено значим от наш Жоро.

За другия Георги - пак тъй.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »