Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: hotsnail   
Дата:   07-05-11 18:33

Да това за профи сериите го има също като слух. Фул Фрейм Никон безогледален би било супер интересно - сигурно и скъпо ама....

Инак най-добрия им ход би бил да пуснат на Е байонет (НЕКС). Много добре направиха Сони системата и обещаха че ще я отворят за други производители.

За Никон това ще е изцяло печаливша стратегия техния опит с оптика, стабилизации на обективи и фото обработка със електроника на Сони просто няма да има дори неловки опити за конкуренция ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: rorus   
Дата:   07-05-11 19:52

Подозирам японските компании в заговор срещу нас - потребителите. Правят така, че новата система да не замести старата - и така се оказваме собственици на две, че и на три системи.

м4/3 има определени предимства, но цената не е между тях. Има и компактност - Пен/GF + 20/1.7.
Има и супер визьор в Панасоник GH2.

Както при компютрите:

В офиса работим на десктоп, у дома - на лабтоп, а сега се фукаме и с таблети - станаха 3 форм-фактора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: hotsnail   
Дата:   07-05-11 20:22

има и смартфони та отиват на към 4 формата. Пък и телевизорите нещо поумняват напоследък и ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-11 20:48

Има и компактност - Пен/GF + 20/1.7

Като се появят поне 3-4 обектива с подобен размер и светлосила - ще ги наричаме компактни системи. Засега са компактни камери с огромни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-05-11 22:25

Кой както иска да ги мисли. Некса прекрасно ми влиза в джоба и с палачинката и със 50мм юпитер-8. Качеството е като от най-добрите апс-ц дслр-ки, а не мъкна чанта.

Ама като ви е кисело гроздето .....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: rorus   
Дата:   07-05-11 22:26

Ами за м4/3 май ги има:

- 14/2.5
- 25/0.95
- 9-18/... уникално малък
- китовия 14-42 също е неголям

Абе системата е добра. И не го казвам след четене в нета. Снимам и с Никон FX и DX.

Да спомена и един любим обектив:
- lensbaby - 40/1.6 и нагоре (80мм приравнено)



Публикацията е редактирана (07-05-11 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: psychoiho   
Дата:   08-05-11 13:33

Hotsnail, ужким си инженер и си капацитет по всичко, пък не си наясно със цикъла на иновиране. Ранните адоптери са коренно различни от мейнстрийма който идва след тях.

Това че канон и никон не са в играта с безогледалните не значи автоматично че като се включат няма да отнесат оли и панасоник.

масата хора искат вариота. А в момента безогледален с варио няма особени предимства откъм размер спрямо малък слр.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: stzz   
Дата:   08-05-11 15:01

Да имаш ДСЛР система и да пълниш м4/3 торба с идеята за компактност.............абсурдно!
[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 15:17

масата хора искат вариота. А в момента безогледален с варио няма особени предимства откъм размер спрямо малък слр.

верно нема, това два пъти по-малко и леко, нищо си не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: psychoiho   
Дата:   08-05-11 15:34

о, чак пък 2 пъти по-малко?


http://a.img-dpreview.com/reviews/PanasonicdmcGH2/images/comparedto60d-001.jpg



безогледалните са прохождаща система. Рано и е още за мейнстриима от хора които си пазаруват масовите дслр-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 15:49

не е като да не съм влачил дслр, а сега да нося пен, разликата и в теглото и в обема е поне двойна. дори наскоро си играх да ви го напиша, ама тука нали сте големи инжИнери 2+2 не моо сметнете [smilie24]

http://a.img-dpreview.com/reviews/OlympusEPL1/images/allroundview-001.jpg






Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-05-11 16:02

Пена не е много по малък от един обикновен Е-420 [smilie8]

Интересно сравнение на този формат от никон е ,че разликата м/у 35мм и апц-с матриците е подчти колкото тази от апц-с до новия формат от никон.

Според мен този формат наистина ще има пазар.
И на мен ми е изключително интересно какви обективи ще му сложат.Там ще е ключа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: rorus   
Дата:   08-05-11 16:07

stzz:

Ти колко вида "торби" си ползвал напоследък?
Ходил ли с тях по 8-10 часа на ден по улиците.Плюс 2 полета на ден и другия транспорт до/от хотели с багаж?

Аз в момента имам 5-броя различни фото-чанти.
Торбата на ПЕН-а, с трите любими обектива + батерия + филтри + портфейл + 2 GSM-a e около 18x10x6 см.





Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-05-11 16:12

аз имам само една фоточанта :)
7д-400 5.6/17.50 2.8 ХСМ и светка.
30Х20 см :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 16:23

мойта чанта е тая:

http://magazin.photosynthesis.bg/img/220x165/269504117005_4819.jpg


с външни размери 16x10x11cm.

вътре съм сложил: пен е-п1, панасоник 45/2.8; панасоник 20/1.7; панасоник 14/2.5; резервна батерия, кърпичка за почистване и три флаш карти. мерих я на елетронната везна, е не е минала метрология тая година, но всичко с чантата е 1080гр.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: psychoiho   
Дата:   08-05-11 16:25

даде ама пеновете и нексовете не са единствените безогледални. малки са, но за сметка на много компромиси, които обикновения човек не винаги е готов да прави. Освен това ценово пен или панасоник + визьор не са чак такава оферта

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 16:26

добре де, ми некс с палачинка е още по-малък, но както и да е! за един има разлика за други не и си влачат големите чанти. важно е всички да са доволни [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: stzz   
Дата:   08-05-11 16:44

rorus, като потребители на фотографска техника явно сме с твърде различни нужди, за да споделяме еднакви възгледи!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: next_time   
Дата:   08-05-11 17:08

Прехода към безогледални ще е протяжен, мъчителен и финансово изтощителен.Сегашните собственици на безогледални ще се хлъзнат по пързалката по която години ни търкаляха с ДСЛР-ите.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: rorus   
Дата:   08-05-11 17:34

stzz:
Прав си. Точно различните нужди определят различен тип потребители - про, адванс-любители, хора с деца, празници и екскурзии...

Затова беше и темата - към коя група се цели Никон с 2.6 кроп фактор + сменяеми обективи.

next:
Според мен в момента този тип камери се очертават като 2-ра камера за про и сериозни любители. В тоози смисъл - финансовото натоварване не е кой знае какво. На цената на един нов светлосилен обектив (който ще ти е 4-5-6...) - можеш да имаш цялата компактна система.

Въпросът е, че за да заемат сериозна част от пазара трябва да станат наистина по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: CyberGene   
Дата:   08-05-11 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: next_time   
Дата:   08-05-11 17:52

rorus

Про-тата и напредналите любители се вълнуват до голяма степен от качеството на снимките.Та в този смисъл които има основна система със светъл обектив ще иска и безогледалната му играчка да има същия обектив, а за същия светъл безогледален обектив цената пак ще е висока.Използването на преходници е компромис, който устроива някои юзъри други не.Ще е дълга мъка в която ще се чакат нови ъпдеити на софта, нови обективи, нови тела, нов по-добър фокус, по-добро високо исо, повече кадри в секунда, по-добър дисплеи, по-добро видео, стерео звук, аксесоари, джипиес и навигация .... на час по лъжичка и тамън ще сглобиш безогледална система и ще разкараш ДСЛР-а и ще пуснат ФФ безогледалка на която разкошните ти обективчета събирани с години няма да работят и ..... пак отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: mbs   
Дата:   08-05-11 18:07

Поправете ме, ако не съм прав, но от огледалните системи само Пентакс (донякъде) може да се мери с безогледалните по компактност:


http://farm6.static.flickr.com/5086/5327999401_972ec5c803_z.jpg



http://farm6.static.flickr.com/5001/5328026027_80fa3dd3dc_z.jpg



http://farm3.static.flickr.com/2780/4191020527_56d002cf07.jpg



http://a.img-dpreview.com/lensreviews/images/misc/pancakes.jpg





Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: CyberGene   
Дата:   08-05-11 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon mirrorless - 2.6x crop factor
Автор: psychoiho   
Дата:   08-05-11 18:36

аз само да добавя че 'прозюмърите' са много по-големи пикселпийпъри от про-тата. Това е още един параметър по който сегашните безогледални отстъпват на слр-ите.

иначе аз лично ще скоча на фулфрейм безогледален в деня в който се появи най вероятно и ще е за предпочитане да е от канон...за да мога поне на първо време да си ползвам тенорите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »