Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 11:51

guesswho, тия параметри които споменаваш той може да ги упражнява много успешно със Смяна Символ, (Смяна 8 не я броя), също и с всеки хай-енд турбосапунер и накрая и с ДСЛР. Също и с Фуджито, което пък има уникални особености, поради също толкова уникалния си сензор.



Публикацията е редактирана (06-05-11 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: guesswho   
Дата:   06-05-11 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: stzz   
Дата:   06-05-11 12:12

Ако парите са ключов фактор, жертвай дългото експониране и виж тази тема .
[shtrak]

ред.

-не съм от СЗ
-не



Публикацията е редактирана (06-05-11 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-11 12:13

guesswho ясно ми е че снимките не стават с магическия пръст. Убедих се даже със сапунерката, никога не съм снимал на автоматичен режим и настройки по дефаулт. Въпкреи че има малък набор от функции, в зависимост от ситуацията винаги коригирам iso, exposure, focus матрица и баланс на бялото. Пределно ми е ясно че и при дслр-а ще бъде така.


stzz съдейки по ника ти си от Стара Загора? Имаш ли дслр?



Публикацията е редактирана (06-05-11 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: guesswho   
Дата:   06-05-11 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 12:26

Никога не снимал в автоматичен режим? Значи не снимаш в често срещани или обичайни, светлинни условия.
Купи си един светломер (много полезно), задай камерата на авто, мери със светломера и сравнявай, особено в леко облачен ден. Разлика в меренето има ли? В такива ситуации камерата няма да я надхитриш, в автоматиката и меренето са заложени и теория и дълъг опит.
Ще снимаш на ръчно, само когато знаеш, казвам знаеш какво искаш да постигнеш като образ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-11 12:30

Ами да, не снимам в автоматичен режим, понеже си наглася сам исото, пуска разни фейс детекшъни и не мога да си коригирам фокуса, освен това и баланса на бялото не мога да си нагласям. Затова не го пускам този уж интелигентен режим на моята сапунерка...



Публикацията е редактирана (06-05-11 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 12:36

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-11 12:40

Ами така е като го пусна автоматичния режим, нямам достъп до ръчни настройки? Затова не го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: guesswho   
Дата:   06-05-11 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 12:48

Предполагам прочел си старателно ръководството към компактния Канон. Опитай да дублираш кадрите, снимай веднъж в автоматичен режим, какъвто там има на апарата, (а може би има и AV и TV) и после импровизирай колкото си щеш ръчно.
guesswho, тя казва системата, ама той пак няма да я слуша, щото влага творчество, че и малко от алхимията май.



Публикацията е редактирана (06-05-11 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-11 12:54

Тотално ме пратихте в тъча пак... сядам да чета отново статии и да се образовам [smilie5]


Иначе Канона ми е IXUS 95 IS.



PS : Е че да влагаш творчество не е ли добре, автоматичните снимки винаги са ми се стрували малко скучни ?



Публикацията е редактирана (06-05-11 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: naviga7or   
Дата:   06-05-11 13:06

Вземай си едно д40 и не му мисли повече ;)
уникален апарат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: guesswho   
Дата:   06-05-11 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: jekopj   
Дата:   06-05-11 13:13

При мен снимките с Канона излизат силно недоекспонирани в долната си част.Освен,ако не е търсен нарочно този ефект,то в ръчен режим може да се компенсира това.А има и т.н."клин".
Смисловият център и композицията също ми убягват /с някой изключения/.Имам чувство,че е снимано за да се изпробва само как може да снима апарата.Залитането към макрото също е очевидно и няма лошо в това.
Подържам писалите преди,че си трябва и четене и практика,но никой не се е родил научен,нали.
Апаратът е само техническото средство,което ще ти помогне в по-екстремни снимачни условия,но само толкова,останалото е от теб.Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   06-05-11 13:23

Ами понякога го търся този ефект, но в повечето случаи от несъобразителност се получава, а време за втори кадър няма. За смислов център, кое имаш предвид, смисъл кои снимки си гледал, мисля че в доста от тях се вижда, освен ако не е пейзаж..? Мисля че не снимам колкото да го пробвам. Иначе ето някои от добрите ми "макро" ако може така да се нарекат снимки, но на това са способни апаратчетата, които имам --

http://dfxos.deviantart.com/gallery/27510502




Публикацията е редактирана (06-05-11 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 13:35

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/fxra2488.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1217101508.jpg


jekopg това е с Олимпуса, дето ми го продаде преди време. Той почти само автоматика има, че е и лентов. Как така с лентата всичко става от раз? И в ситуации като тая, няма време да се туткам ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: jekopj   
Дата:   06-05-11 14:01

Снимачните условия при теб са били идеални,качествена лента,филтър,остава една композиция,която се е получила много добре.
Убедя ли се,че автоматиката на даден апарат работи коректно, непрекъснато я ползвам.Все пак тя и за това е направена.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: chill   
Дата:   06-05-11 14:42

Автор: digitalgab
Дата: 06-05-11 13:35


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1217101508.jpg


jekopg това е с Олимпуса, дето ми го продаде преди време. Той почти само автоматика има, че е и лентов. Как така с лентата всичко става от раз? И в ситуации като тая, няма време да се туткам ръчно.
---

И какво точно е станало от раз? Flare в небето или изтрещялата вълна?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-11 14:46

Какъв флеър бе човек, вдясно беше слънцето, което отиваше към залез и си е нормално да е светло небето, а ти го наричай флеър. Вземи че го изчисти във фотошопа за по голямв кеф.
На всички не можеш да угодиш, вземи го направи по хубаво като можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   07-05-11 11:32

Принципно се оглеждам за оферта за 450Д, но ми предложиха 5000Д на Никон за 550лв, някой може ли да изкаже компетентно мнение за него и евентуални предимства срещу канонеца?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: simbon4o   
Дата:   07-05-11 11:42

D5000 единствен недостатък - няма вграден мотор и стари хубави обективи като 50 1.8Д нямат автофокус с него, но много лесно се фокусира на ръка с тях! Всичко останало - перфектен е Д5000 имам го служебен и лично си го избрах. Много ме кефи като ергономия(форма и сглобка, не менютата, можеше малко по-добре и все пак спрямо канон са ми по-лесни) бърз и точен фокус, перфектна машинка като цяло! Нисък шум на восоко исо 1600 аса не са проблем...

Това което не харесвам в никоните - не мога да си бучна цайсовите обективчета за без пари, спокойно и да си пуцам с тях така както става на пентакса!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 11:43

Нинам, моите критерии засега се отнасят повече до динамичния обхват (нещо като кой е по-hdr).

Други пък гледат да има най-малко шум при високо ISO, да речем до към 1600 ISO с минимален шум за ниския клас (с nikon D3s. ,можеш да пуцаш до 6400 почти без забележки [smilie10] )



Публикацията е редактирана (07-05-11 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: dfxos   
Дата:   07-05-11 12:06

Загледах се в спецификациите на 450д в този сайт :

http://snapsort.com/cameras/Canon/EOS_450D/specs



И ми направи впечатление че няма ХДР опция?? Това означава ли че няма бракетинг на експото? [smilie10]
Също и стабилизация няма? (IS)



Публикацията е редактирана (07-05-11 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-11 12:10

Не ти говоря за автоматичното изготвяне на ХДР изображение от няколко кадъра, а в един кадър колко детайл излиза от тъмните и светлите участъци. ХДР-ри не ми се правят повече... може би в някои специални случаи

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »