Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Frida   
Дата:   04-05-11 16:59

То от кой край трябва да се подхване ученето не знам ... За мене има два края - творчески (какво да кажа) и технически (как да го кажа) и май само техническия се учи. Според много умни хора вкус се възпитавал ... дано да е така. Съдейки по себе си и по вкусовете си преди 5 и десет години - да променя се вкуса ми ... дано това да е "ученето" на творческата страна.

Относно светлината и това да я сравним с обектите по важност никой не коментира. Явно е излишен въпрос. Аз обаче съм виждала невероятни фотографии, в които светлината е главния обект. Ако намеря примери ще пусна. Сещам се за едни полароиди на Тарковски ...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: malakar   
Дата:   04-05-11 17:22

Абеее, вчера имах удоволствието да гледам един стар филм на Кодак за Джо Тимър. Бях супер впечатлен от въображението на един приблизително 70 годишен чичко, който изнасяше презентация пред обитателите на един старчески дом. Прости и вдъхновени неща с две лампи и едно парче завеса за баня. Много е важно какво знаеш за светлината. Още по-важно обаче е как ще го използваш и с какво то ще ти помогне да въздействаш на аудиторията.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 19:26

Чак на третата страница темата тръгва според идеята! Благодаря![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 22:00

Направо ми светна!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-11 06:42

Снимката трябва да поражда емоция (без значение каква емоция). Наблюдаваш, чувстваш и мислиш (ако работиш outdoor).

Светлината е необходима, за да стане снимка. Физиката на светлината няма причина да се обсъжда във фотографски форум [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: neuromancer   
Дата:   05-05-11 07:23

"Чак на третата страница темата тръгва според идеята" - зле си формулирал идеята в началото значи

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   05-05-11 10:11

neuromancer, не, просто има много "мъдреци", които говорят повече от колкото мислят и така тръгна темата![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   09-05-11 13:26

Няма ли други мнения!?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 13:43

Като опитваш се да снимам outdoor, мога да допълня, че при различна осветеност (различен ъгъл на падане на светлината, при облачност - много видове облачност има и съответно разлика в светлината при различните, лунна светлина, запрашеност и т.н.) различни обекти изпъкват измежду останалите. Т.е. едно и също място при различна светлина изглежда различно и това което следва да се заснеме за получаване на добра снимка е различно. Затова най-добре е фотографа да се възползва от моментните оптимални особености на мястото. Най-важно е да се гледа кое изпъква най-много от всичко и то би следвало да е обекта на интерес в снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   09-05-11 22:25

pluton911 , непреведените от латински части на окото са мускулите, които въртят очната ябълка в различни посоки, така че нямат особено отношение към светлината.[smilie5] [cool] [cool] [cool] Яка тема, особено ме накефи че прати в почивка Гена ДП. Така го направи рапър. Гена от Почивка. [cool] [cool] [cool] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Lalinda   
Дата:   09-05-11 23:11

КПД-то на окото обаче било само 0.5 %.
От 200 фотона улавяло само 1.
Така каза един специалист по черната светлина.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 00:06

И к'во от т'ва?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 07:33

Нищо, ама нали си говорим за светлината. Струва ми се че Лали леко смеси 2 теми в тоя си пост, ама няма лошо.
Прекрасна, разкажи малко повече за черната светлина, това вече е нещо интересно.[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 11:20

steeens, това за частите на окото беше само съвсем за встъпване в темата. [smile]
А иначе темата си е доста сериозна. Явно обаче повечето хора не го разбират и се захващат да коментират само за окото, понеже им говори нещо. [cool]
Хайде да оставим малко окото на страна и да си говорим повече за светлината и нейното значение. И стига с тая тъмнина! По-горе някой го каза много точно - Тъмнината е липса на светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-05-11 12:52

ПРИЯТНИ нови заявки за престижната титла "Титан на месеца" съзирам в тази тема...

[cool] [cool] [cool] и... следя с интерес [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 13:05

Няма да е проблем и в тема за таблицата за умножение да се пръкнат титани.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: nomadsl   
Дата:   10-05-11 13:22

Като отварях темата си мислех, че ще намеря някакви нови факти или оригинални размишления. А то copy/paste ерудиция, но поднесена авторитетно и с новаторски ентусиазъм на подрастващ тиин, чийто ръст вече позволява да вижда какво се случва на масата и колко много интересни неща се намират там.

Но е добре да се започне от основите. Аз, например, съм чувал стари хора да казват, че е хубаво преди снимане да се сваля капачката от обектива. Така снимките излизали по-добре.

И аз мисля така.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 13:31

nomadsl, [smile] [smile] [smile] със свалена капачка всеки може.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-05-11 14:00

ТцЪъ аз моята не я свалям щото на нея пише ultrasonic. Като я махна и обектива става един бавен такъв. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 14:01

pluton911, темата може да се получи добре и да е полезна и на други. Ако обичаш направи една цедка на съобщенията в нея и блокирай хората, които показват негативно отношение. Така трябва да ровиш в екстрементите, за да си вземеш полезното.

пс. Взимай балтията и чети пак постовете по-горе. Може и да знаят, но няма да ти кажат нищо за полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 14:39

gbrain, мина ми през ум, но все се надявах детското в тях да замълчи за момент та да чуем и разберем нещо полезно! [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-05-11 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: nomadsl   
Дата:   10-05-11 14:56

Аз лично моето "полезно" не го добивам от "екскрементите". Но иначе си има екологична ниша за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 16:44

Автор: nomadsl
Дата: 10-05-11 14:56

Аз лично моето "полезно" не го добивам от "екскрементите". Но иначе си има екологична ниша за всеки.


"екскременти", да правилно. Еми спри да пишеш такива в темата и да се правиш на голям разбирач и критик...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: langel   
Дата:   10-05-11 18:12

Ади бе, нема ли кой да я цъкне крушката[smilie11] Се на тъмно ли ша я карате[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 19:46

gbrain , той не се прави, просто си е разбирач. Но е видно, че няма как да схванеш този факт, което разбира се не е извинение за начина по които пишеш.[smilie5] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »