Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: krasiatanasov   
Дата:   04-05-11 12:07

Здравейте на всички в този хубав форум за фотография.
Вълнува ме един технически въпрос и се надявам някой да ми отговори.
Искам да си купя DSLR апарат от USA, но не знам дали самият апарат и зарядното в комплекта поддържат 220 волта.
Ако не става директно, с какъв адаптор става и къде се купува?
Благодаря ви предварително
P.S. Става въпрос за Nikon D5100
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: imitev   
Дата:   04-05-11 12:16


Трябва ти преходник от щатския цокъл към европейския. Струва 1-2 лв. има ги във всеки магазин за електронни компоненти
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 12:26

На практика всички зарядни устройства за фотоапарати, компютри, телефони и т.н. в последните години се правят универсални - 110-240 Волта, 50-60 Хц

За тези уреди никой не си играе да поддържа набор от зарядни устройства за отделните пазари с различни стандарти за битово електрозахранване ... Хората пътуват често и навсякъде

По логиката на въпроса, би трябвало да те вълнува също дали ако си купиш апарата тук, а отидеш до САЩ на екскурзия например, зарядното ще ти върши работа там.

Единственият "проблем" са стенните контакти, респективно вида на щепсела на кабела от зарядното до контакта. За тази цел има универсални преходници, които струват 10-20 долара/евро/лева или каквото там използват за разплащане ...

или както ги наричат още - адаптери, като тези тук

Помисли по-скоро за гаранции, времето, което ще загубиш на някого да ти го купи и пренесе до тук, както и евентуални митнически формалности, които могат да те изненадат с допълнителни разходи ...

(отива да си почине от графоманския изблик)

 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: bordon   
Дата:   04-05-11 19:45

[smilie5]

Тук има такива преходници.

Колегата е споменал за гаранцията, но ако ти се струва сериозна финансовата разлика, може би си заслужава [smilie24]
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: fotorafi   
Дата:   05-05-11 09:57

Ако не намериш преходник за нашите контакти или адаптор от 110-220 волта, потърси ме 0886-711-193, Рафи
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: asahi   
Дата:   05-05-11 10:04

Бриколаж, 40 стотинки някъде.
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: ittv   
Дата:   05-05-11 10:13

като asahi и imitev, това ти трябва:


http://www.stmoritztravelplanner.com/assets/plug_adapter2.jpg


 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: krasiatanasov   
Дата:   09-05-11 16:12

Ей на това казвам отзивчиви хора.
Започвам да вярвам, че и в БГ има реални предпоставки за едно сплотено и здраво гражданско общество!( това не е на майтап)
Благодарност към всички, които се изказаха.
А иначе спестявам около 270 лв. Ще го взема само ако има международна гаранция.
A ivenchev е много прав да споменава митническите проблеми, ако такива настъпят. Тогава ще ми излезе даже по-скъпо с начисленият ДДС, но се надявам да мине за личен багаж. Навремето ставаше.
 Re: Презареждане на апарати, купени в USA
Автор: asahi   
Дата:   09-05-11 21:09

МАК гаранция не е международната гаранция, която ще ти свърши работа в България.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена