Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 10:49

В доста от темите които четем тук се споменава за светлината и нейната важност, та реших да обобщя и разширя този въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: alfonsito   
Дата:   04-05-11 10:50

анджък

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 10:51

Брей? Аз пък мислех, че има и тъмнина... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: karan4o   
Дата:   04-05-11 10:52

Тъмнината е липса на светлина [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 10:54

А може би светлината е липса на тъмнина? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: karan4o   
Дата:   04-05-11 11:01

Тц... Айнщайн го е казал [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-05-11 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-05-11 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:01

Спектрална чувствителност на зрението – това е зависимостта на визуалната яркост на светлинните излъчвания от дължината на вълната. Тя се характеризира с кривата на относителната спектрална чувствителност. Очите са най-чувствителни към жълто-зелената област и най-малко са чувствителни към синьо–виолетовото и червеното излъчване.

Разделителна способност (острота) на зрението – това е способността на очите да разделят изображението на разглеждания обект на определено количество (до няколко хиляди) дребни детайли (участъци, елементи) яркостта и цветността на които се различават. По цялата площ на всеки елемент яркостта и цветността се осреднява от очите. Най–голяма разделителна способност очите имат за черно–белите елементи на изображенията и елементите със зелен цвят. За елементите оцветени в други цветове, в това число червените и сините разделителната способност е значително по-лоша. Следователно, ако например цветът на зелените елементи, имащи някакви определени гранични размери, все още се различава от очите, то цветът на червените или сини елементи със същите размери очите ще възприемат като черно–бели (сиви). Разделителната способност на зрението се определя от най–малкият ъгъл на зрението при който два съседни елемента от наблюдавания обект се възприемат като отделни. Този ъгъл зависи от най–малкото разстояние между две точки върху ретината до които достиразлични нервни влакна. За нормалното зрение ъгълът определящ разделителната способност на окото е от порядъка на eдна ъглова минута.

Цветът е усещане, предизвикано в нашите зрителни органи от видимите светлинни лъчи. В колориметрията (наука за цветовете) цветът се определя с три величини яркост, цветови тон и наситеност. Яркостта на светещия източник зависи от големината на лъчистия поток попадащ от този източник в очите на наблюдателя. Очевидно, колкото е по-голяма яркостта, толкова по-силно светлинно дразнение се получава в очите. Цветовият тон на наблюдавания обект, е свързан със спектралния състав на излъчването. По цветовия тон на обекта може да се съди за оцветяването му – син, зелен, червен и т.н. Отделните участъци на видимия светлинен спектър се различават по оцветяването си, т.е предизвикват усещане за различен цвят. За това е удобно цветовият тон да се характеризира с цифра, определяща дължината на вълната на спектралното излъчване. Наситеността характеризира степента на “разреждането” на "цветовия тон" с бял цвят. Например яркочервената (наситена) боя може да се разреди с бяла боя ( вар, цинкфайс). При това разреждане цветовият тон не се изменя, а се изменя само наситеността. Розовата и червената бои не се различават по цветовия тон, а само по наситеността си. Най-голяма наситеност имат монохроматичните (едноцветните) източници излъчващи светлина само с една дължина на вълната. Изобщо за дадена цветност на видим от очите източник може да бъде създадена от безброй съчетания на светлинни излъчвания в съответните пропорции. Нормалното човешко око различава около 180-200 цветови тона.
Ereina.Aniri



Публикацията е редактирана (04-05-11 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:02

Е, па много бързо нацъкахте темата беееее!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 11:07

Е па нали само светлина имаше - от где се пръкнаха сега цветове, очи, предмети... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:11

Човешкото око се състои от 30 различни елемента (някой от които си нямат превод на български :). Производителите на камери (фото и видео) се стремят да интерпретират всеки един от тях по различни начини, но са много далече от симулиране на човешкия мозък!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:14

GenaDP, всеки цвят е отражение на различна честота на светлинните вълни. Или да се връщаме в часовете по физика (оптика) в училище и да ти нарисувам пирамидката, от която излиза дъгата.
Предмети със зелен цвят поглъщат всички други цветови вълни и отразяват само зелената светлина! И т.н.!!!

Хайде сега някой да обясни защо изгревите и залезите имат чрвена светлина!



Публикацията е редактирана (04-05-11 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 11:15

Айде спри се вече - симулации на човешкия мозък е много далеч от целите на производителите на камери (фото и видео).

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 11:16

Автор: pluton911

всеки цвят е отражение на различна вълна на светлинните вълни


Айде, дойде веселото... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:18

GenaDP, айде преди да се изложиш още повече се подготви и стига си спамил темата!



Публикацията е редактирана (04-05-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: realnoncho   
Дата:   04-05-11 11:27

Светлината си мисли че е най-бързото нещо, но тъмнината винаги е там първа и я чака [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 11:27

Не искам да се лижа, не съм котка... А по темата съм по-подготвен, отколкото можеш да си представиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:30

Като си по-подготвен дай смислено мнение, че и ние да се научим! Моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-11 11:32

Смисленото ми мнение е, че дотук изписаното от теб става единствено за забавление... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:48

Браво!
Хайде сега да продължим напред без теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 11:55

ОК! Да продължим така ...

Защо изгревите и залезите имат червена светлина?



Публикацията е редактирана (04-05-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 12:03

Защото праховите частици в атмосферата поглъщат останалата част от спектъра, а по време на изгрев и залез лъчите минават през по-дебел слой атмосфера.

По изгрев е по-малко прашно, затова изгревите с по-розови, докато залезите са по-кървави, като правило.



Публикацията е редактирана (04-05-11 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: wiseacre   
Дата:   04-05-11 12:23

По-добре да си пуснал линк към статията.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 12:44

chill, благодаря! Съвсем малко само ще те поправя. Атмосферата около земята е сферична и сутрин и вечер виждаме пречупването на светлината, а тъй като пречупването на червената светлина е най-голямо тя се вижда първа на хоризонта и след нея идват и другите цветове на спектъра.



Публикацията е редактирана (04-05-11 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 12:49

пише се сфера, съответно атмосфера ...

(отива при ГенаДП)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 12:58

Всъщност пречупването на червената светлина е най-малко, но иначе обяснението ми харесва и не го бях чувал досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:04

ivenchev, опс, без да искам!
Но това е за литературните форуми! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:07

chill, точно така, най-малко се пречупва червената светлина и за това я виждаме най-отгоре на дъгата, съответно първа се показва на хоризонта! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 13:09

Pluton911 "Човешкото око се състои от 30 различни елемента (някой от които си нямат превод на български :)

Стига сте плямпали небивалици...доста общо и неточно е това твърдение... Как ги преброи? И ... Имат си превод латинските термини, но той не е приет в медицинската литература.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-05-11 13:09

Еха да имах една пръчка да ви шибам директно мозаците да ви пречупя мисленето[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:13

MauMyHa, що бе така бе! [smilie11] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:16

Уикипедия:

1. Задна камера
2. Назъбен край
3. Ресничест мускул
4. Ресничест пояс
5. Шлемов канал
6. Зеница
7. Передна камера
8. Роговица
9. Ирис
10. Кора на лещата
11. Ядро на лещата
12. Ресничест венец
13. Конюнктива
14. m. obliqus bulbi ventralis
15. m. rectus bulbi ventralis
16. m. rectus bulbi medialis
17. Артерии и вени на ретината
18. Сляпо петно
19. Твърда мозъчна обвивка
20. Централная артерия на ретината
21. Централная вена на ретината
22. Зрителен нерв
23. Вортикозна вена
24. Влагалище на очната ябълка
25. Жълто петно
26. Централна ямка
27. Склера
28. Съдова обвивка
29. m. rectus bulbi dorsalis
30. Ретина

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 13:17

Какво е светлина [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:21

[cool] asahi , точно ти ли питаш! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Frida   
Дата:   04-05-11 13:24

Прекрасно заглавие! Рекох си, че ще има поезия или дори може мисълта да ви отнесе към нещо философско, но уви ....

Не мога да разбера (ще ми простите предстоящия сексисъм) защо повечето мъже, когато се каже фотография, си представят главно механичните средства. Уж тестостерона предполагал по-добро абстрактно мислене ... Ще кажете физиката е абстрактна. Съгласна съм, но как тя ви помага да направите една по-добра фотография ... (не бъркайте със снимка) ... Фотография, в която има поезия или дори философия.

Аз бих се насочила в друга посока под това хубаво заглавие: има ли случаи според вас (когато снимате), в които светлината е по-важна от това, което осветява?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: wiseacre   
Дата:   04-05-11 13:26

Светлината е най-важното нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:23

[smile] Frida, точно това беше целия замисъл на темата, отначало да започна с фактологията (физиката) на нещата и след това да преминем към философката страна. Но виждаш сама, преди да кажа каквото и да било се иливат едни глупости недораски, че ми се отщява да продължавам.

Та моя отговор на твоя въпрос е, че Светлината във фотографията е всичко - и физиката, и химията, и философията, както и самите цветове са светлина пречупена, отразена, излъчвана или погълната! Всичко!
Така мисля аз!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 14:26

Автор: pluton911
Дата: 04-05-11 14:23

... преди да кажа каквото и да било се иливат едни глупости недораски ...


фактологиата vs. фактологията


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:34

Форум "Език и литература"

ivenchev, все си мисля, че тук не е мястото, където да си поправяме правописните грешки или се бъркам! Ако беше някоя научна конференция или официано писмо до папата, щях да се изчервя, но тук ми е все тая как изписвам нещата! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 14:35


Жълто петно не е отделен "елемент" а зона от ретината, която се разполага на няколко милиметра странично от диска на зрителния нерв... Има си множество микроскопични причини да жълтее това петно.... едни клетъчни елементи ... Защо жълтее петното, там ли е "най-ясното зрение" и други въпроси които Ви вълнуват ги няма ясно дадени в Уикипедия (проверих вече) Съвет: Преди да публикувате нещо го проверявайте коментирайте само факти които добре пзнавате... [smile] Няма лошо де... Хубаво се пвдигат въпроси ... Все пак покрай форумите може да се понаучи нещо... но проверявайте информацията.... Грешките са присъщи на хората... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:39

[beer] posledenzalez, грешката е вярна, елемент на елемента все си остава елемент, зависи от гледната точка! :) [smilie24] Благодаря за анализа на това което съм написал, но въпреки всичко това си е отклонение от основната тема и слабо ме интересува какво означава всеки елемент (част или клетка) от окото. В тази тема ме интересува какво ще напишете за Светлината!!!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 14:41

"светлината е най-важното", "светлината е всичко във фотографията", "светлината това, светлината онова..." ... пък като заговорите за светлина сте само на анатомия, физика и химия - че и ще се изпокарате на всичкото отгоре, за термини дето за вас като творци е абсолютно все тая дали ги знаете.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 14:44

Автор: pluton911
Дата: 04-05-11 14:34

Форум "Език и литература"

ivenchev, все си мисля, че тук не е мястото, където да си поправяме правописните грешки или се бъркам! Ако беше някоя научна конференция или официано писмо до папата, щях да се изчервя, но тук ми е все тая как изписвам нещата! [smilie25]


pluton911,

правописните ти грешки издават по-скоро недоучване отколкото невнимание, което идва да подскаже, че човек трудно може да те възприеме като сериозен събеседник/опонент за обсъждане на по-сложни концепции от физиката или естеството на нещата ...

Това не пречи да продължаваш практикуването на форумното общуване ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:45

n1x0n, аз лично си признавам, че не знам всичко, но се опитвам да науча колкото мога. Ти ако знаеш, кажи ни, нали за това си пишем тука!??[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:47

ivenchev, мого си инересен! продалжаваи дъ си пръштулявиш квот си знаш, не ми пречш! [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Апъ ас ши си пшиа къкту си щъ!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 14:55

Mehr Licht! ?/? Mehr Nicht!

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: alfonsito   
Дата:   04-05-11 15:08

[smilie8] [smilie8] [smilie8] луди ора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 15:26

n1x0n, аз лично си признавам, че не знам всичко, но се опитвам да науча колкото мога.

Подхванал си го от грешният край това учене...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 15:33

n1x0n, добре, от къде да започна! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 16:08

Книжките винаги са добро начало [smilie3]

Разбира се не трудове по физика и биология, а албуми на художници и добри фотографи. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Frida   
Дата:   04-05-11 16:59

То от кой край трябва да се подхване ученето не знам ... За мене има два края - творчески (какво да кажа) и технически (как да го кажа) и май само техническия се учи. Според много умни хора вкус се възпитавал ... дано да е така. Съдейки по себе си и по вкусовете си преди 5 и десет години - да променя се вкуса ми ... дано това да е "ученето" на творческата страна.

Относно светлината и това да я сравним с обектите по важност никой не коментира. Явно е излишен въпрос. Аз обаче съм виждала невероятни фотографии, в които светлината е главния обект. Ако намеря примери ще пусна. Сещам се за едни полароиди на Тарковски ...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: malakar   
Дата:   04-05-11 17:22

Абеее, вчера имах удоволствието да гледам един стар филм на Кодак за Джо Тимър. Бях супер впечатлен от въображението на един приблизително 70 годишен чичко, който изнасяше презентация пред обитателите на един старчески дом. Прости и вдъхновени неща с две лампи и едно парче завеса за баня. Много е важно какво знаеш за светлината. Още по-важно обаче е как ще го използваш и с какво то ще ти помогне да въздействаш на аудиторията.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 19:26

Чак на третата страница темата тръгва според идеята! Благодаря![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 22:00

Направо ми светна!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-11 06:42

Снимката трябва да поражда емоция (без значение каква емоция). Наблюдаваш, чувстваш и мислиш (ако работиш outdoor).

Светлината е необходима, за да стане снимка. Физиката на светлината няма причина да се обсъжда във фотографски форум [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: neuromancer   
Дата:   05-05-11 07:23

"Чак на третата страница темата тръгва според идеята" - зле си формулирал идеята в началото значи

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   05-05-11 10:11

neuromancer, не, просто има много "мъдреци", които говорят повече от колкото мислят и така тръгна темата![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   09-05-11 13:26

Няма ли други мнения!?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 13:43

Като опитваш се да снимам outdoor, мога да допълня, че при различна осветеност (различен ъгъл на падане на светлината, при облачност - много видове облачност има и съответно разлика в светлината при различните, лунна светлина, запрашеност и т.н.) различни обекти изпъкват измежду останалите. Т.е. едно и също място при различна светлина изглежда различно и това което следва да се заснеме за получаване на добра снимка е различно. Затова най-добре е фотографа да се възползва от моментните оптимални особености на мястото. Най-важно е да се гледа кое изпъква най-много от всичко и то би следвало да е обекта на интерес в снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   09-05-11 22:25

pluton911 , непреведените от латински части на окото са мускулите, които въртят очната ябълка в различни посоки, така че нямат особено отношение към светлината.[smilie5] [cool] [cool] [cool] Яка тема, особено ме накефи че прати в почивка Гена ДП. Така го направи рапър. Гена от Почивка. [cool] [cool] [cool] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Lalinda   
Дата:   09-05-11 23:11

КПД-то на окото обаче било само 0.5 %.
От 200 фотона улавяло само 1.
Така каза един специалист по черната светлина.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 00:06

И к'во от т'ва?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 07:33

Нищо, ама нали си говорим за светлината. Струва ми се че Лали леко смеси 2 теми в тоя си пост, ама няма лошо.
Прекрасна, разкажи малко повече за черната светлина, това вече е нещо интересно.[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 11:20

steeens, това за частите на окото беше само съвсем за встъпване в темата. [smile]
А иначе темата си е доста сериозна. Явно обаче повечето хора не го разбират и се захващат да коментират само за окото, понеже им говори нещо. [cool]
Хайде да оставим малко окото на страна и да си говорим повече за светлината и нейното значение. И стига с тая тъмнина! По-горе някой го каза много точно - Тъмнината е липса на светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-05-11 12:52

ПРИЯТНИ нови заявки за престижната титла "Титан на месеца" съзирам в тази тема...

[cool] [cool] [cool] и... следя с интерес [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 13:05

Няма да е проблем и в тема за таблицата за умножение да се пръкнат титани.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: nomadsl   
Дата:   10-05-11 13:22

Като отварях темата си мислех, че ще намеря някакви нови факти или оригинални размишления. А то copy/paste ерудиция, но поднесена авторитетно и с новаторски ентусиазъм на подрастващ тиин, чийто ръст вече позволява да вижда какво се случва на масата и колко много интересни неща се намират там.

Но е добре да се започне от основите. Аз, например, съм чувал стари хора да казват, че е хубаво преди снимане да се сваля капачката от обектива. Така снимките излизали по-добре.

И аз мисля така.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 13:31

nomadsl, [smile] [smile] [smile] със свалена капачка всеки може.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-05-11 14:00

ТцЪъ аз моята не я свалям щото на нея пише ultrasonic. Като я махна и обектива става един бавен такъв. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 14:01

pluton911, темата може да се получи добре и да е полезна и на други. Ако обичаш направи една цедка на съобщенията в нея и блокирай хората, които показват негативно отношение. Така трябва да ровиш в екстрементите, за да си вземеш полезното.

пс. Взимай балтията и чети пак постовете по-горе. Може и да знаят, но няма да ти кажат нищо за полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   10-05-11 14:39

gbrain, мина ми през ум, но все се надявах детското в тях да замълчи за момент та да чуем и разберем нещо полезно! [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-05-11 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: nomadsl   
Дата:   10-05-11 14:56

Аз лично моето "полезно" не го добивам от "екскрементите". Но иначе си има екологична ниша за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 16:44

Автор: nomadsl
Дата: 10-05-11 14:56

Аз лично моето "полезно" не го добивам от "екскрементите". Но иначе си има екологична ниша за всеки.


"екскременти", да правилно. Еми спри да пишеш такива в темата и да се правиш на голям разбирач и критик...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: langel   
Дата:   10-05-11 18:12

Ади бе, нема ли кой да я цъкне крушката[smilie11] Се на тъмно ли ша я карате[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 19:46

gbrain , той не се прави, просто си е разбирач. Но е видно, че няма как да схванеш този факт, което разбира се не е извинение за начина по които пишеш.[smilie5] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 19:47

75

Отговори на това съобщение
 Re: ВсичкСо много зор.!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 20:39

Со много зор.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 21:07

Да ви имам голото самочувствие...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 21:08

Поименно, колега, поименно.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   10-05-11 21:39

[smilie5] [smilie5] [smilie5] Ажибрейн, номиниран си за титан на месеца. Поради липсата на мес явно си решил да го замениш.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   10-05-11 22:21

steeens, точно ти ли ще ме номинираш, кукло [smilie5]

Айде пак прецакахме темата да се дъвчим

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: tvk75   
Дата:   11-05-11 00:21

тя темата почти прецакана [smilie5]

за да живне малко:


http://www.svetlina.gisconsult-bg.com




Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   11-05-11 08:58

tvk75, супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   11-05-11 10:34

Иначе много глупости и безсмислици се изписаха, но никой не отрече, че светлината е всичко!!![cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 17:46

gbrain написа:

> steeens, точно ти ли ще ме номинираш, кукло [smilie5]
>
> Айде пак прецакахме темата да се дъвчим


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не съм те номинирал аз , кукло. Ти сам го направи с изцепката си, аз просто ти съобщавам очевидния факт. [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ejel   
Дата:   11-05-11 18:38

Не знам дали всичко е светлина, но дори и в Библията светлината е съвсем в началото. Ден първи при това... Дори и златните часове май са там: „И стана вечер, и стана утро”...[smilie5]

От Битие, 1 глава
1 В начало Бог създаде небето и земята.
2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.
3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина.
4 И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината.
5 И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи.


(http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=1&g=1&tr%5B%5D=1)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-05-11 18:59

още ли смятате че сутрин червената светлина се пречупва[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   11-05-11 19:56

steeens, с нищо не съм се изцепил. Очевидно нищо не разбираш от фотография, steeens. Пълен профан.



Публикацията е редактирана (11-05-11 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: wiseacre   
Дата:   11-05-11 20:06

Абе, то поне колкото steeens да бяхме всичките профани...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: jivkojj   
Дата:   11-05-11 20:10


http://f.imagehost.org/0618/wanderleimayhem.gif




Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   11-05-11 21:00

Добре де , някой аргументирано да се изкаже, има ли такива ?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: мара   
Дата:   11-05-11 21:06

ахам. светлините сичките кат се сберат, става бяло. а цветовете - кавяво. начи бялото е кафявото на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: wiseacre   
Дата:   11-05-11 21:08

Брее, най-после ми светнаа!
Марче, кат дода ще те черпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-05-11 21:18

Търсите си само повод да се напиете тука [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 22:46

wiseacre , в случая младежа е прав, в сравнение с Номада съм пълен профан във фотографията. Малко ми помага , че съм завършил художествена гимназия и после и академия, но все още не владея както ми се ще изразните средства на фотографията. Но сега се загледах в профила му и разбрах, че не е трябвало изобщо да се опитвам да му обяснявам нещо. [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   11-05-11 22:52

steeens,

Ох, мамо... трагичен си. Това, което си завършил няма никакво значение. Какво като знаеш история на фотографията и математическите изводи за красотата. Единствено важното тук е чувството за естетика, което не съм сигурен дали се научава или му идва отвътре на човек. Като гледам и твоя профил НЕ Е кой знае какво, далеч си от истината още, добре че си го признаваш.

Айде моля ви се по-полека с бележките тенджери под налягане такива [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-05-11 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 22:57

Мамо, татко, толкоз. Ако продължаваш да се заяждаш, най вероятно ще те изгубим като писател. Мнението на пълни неграмотници е без значение за никой. А наглите такива, рано или късно си намират майстора. [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-05-11 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 23:08

[smilie5] [cool] [cool] [cool] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 23:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 23:09

100

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-05-11 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   11-05-11 23:13

steeens, не се заяждам, даже ти се извинявам, ако съм те обидил. Просто преди да присвоиш на някой местната титла "титан" (която е много забавна между другото), помисли по-задълбочено върху написаното от "титана".

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: gbrain   
Дата:   11-05-11 23:16

Как изобщо ти се принизих до нивото... пуу

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: next_time   
Дата:   11-05-11 23:22

В някои случаи евтаназията е разумно решение.Дори бих казал необходимо.

Явно трябва да има и номинациЙ за "дует титани".Гледам в тази тема се заформя уникално акомпанираща си двойка олигофрени.Единия явно е нов, но другия имаше време да се очовечи.

Да са живи и здрави и все да им е светло [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 23:26

gbrain написа:

> Автор: nomadsl
> Дата: 10-05-11 14:56
>
> Аз лично моето "полезно" не го добивам от "екскрементите". Но
> иначе си има екологична ниша за всеки.

>
> "екскременти", да правилно. Еми спри да пишеш такива в темата и
> да се правиш на голям разбирач и критик...


Ами разтълкувай ми това написано от титана.
Да напише това на nomadsl може само човек, дето си няма понятие от фотография и от светлина.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: steeens   
Дата:   11-05-11 23:37

vikitovikito [smilie24] [beer] [beer] [beer]
Както казваха римляните на Монти Пайтън....[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »