Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Всичко е светлина!
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 12:58

Всъщност пречупването на червената светлина е най-малко, но иначе обяснението ми харесва и не го бях чувал досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:04

ivenchev, опс, без да искам!
Но това е за литературните форуми! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:07

chill, точно така, най-малко се пречупва червената светлина и за това я виждаме най-отгоре на дъгата, съответно първа се показва на хоризонта! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 13:09

Pluton911 "Човешкото око се състои от 30 различни елемента (някой от които си нямат превод на български :)

Стига сте плямпали небивалици...доста общо и неточно е това твърдение... Как ги преброи? И ... Имат си превод латинските термини, но той не е приет в медицинската литература.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-05-11 13:09

Еха да имах една пръчка да ви шибам директно мозаците да ви пречупя мисленето[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:13

MauMyHa, що бе така бе! [smilie11] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:16

Уикипедия:

1. Задна камера
2. Назъбен край
3. Ресничест мускул
4. Ресничест пояс
5. Шлемов канал
6. Зеница
7. Передна камера
8. Роговица
9. Ирис
10. Кора на лещата
11. Ядро на лещата
12. Ресничест венец
13. Конюнктива
14. m. obliqus bulbi ventralis
15. m. rectus bulbi ventralis
16. m. rectus bulbi medialis
17. Артерии и вени на ретината
18. Сляпо петно
19. Твърда мозъчна обвивка
20. Централная артерия на ретината
21. Централная вена на ретината
22. Зрителен нерв
23. Вортикозна вена
24. Влагалище на очната ябълка
25. Жълто петно
26. Централна ямка
27. Склера
28. Съдова обвивка
29. m. rectus bulbi dorsalis
30. Ретина

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 13:17

Какво е светлина [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 13:21

[cool] asahi , точно ти ли питаш! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: Frida   
Дата:   04-05-11 13:24

Прекрасно заглавие! Рекох си, че ще има поезия или дори може мисълта да ви отнесе към нещо философско, но уви ....

Не мога да разбера (ще ми простите предстоящия сексисъм) защо повечето мъже, когато се каже фотография, си представят главно механичните средства. Уж тестостерона предполагал по-добро абстрактно мислене ... Ще кажете физиката е абстрактна. Съгласна съм, но как тя ви помага да направите една по-добра фотография ... (не бъркайте със снимка) ... Фотография, в която има поезия или дори философия.

Аз бих се насочила в друга посока под това хубаво заглавие: има ли случаи според вас (когато снимате), в които светлината е по-важна от това, което осветява?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: wiseacre   
Дата:   04-05-11 13:26

Светлината е най-важното нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:23

[smile] Frida, точно това беше целия замисъл на темата, отначало да започна с фактологията (физиката) на нещата и след това да преминем към философката страна. Но виждаш сама, преди да кажа каквото и да било се иливат едни глупости недораски, че ми се отщява да продължавам.

Та моя отговор на твоя въпрос е, че Светлината във фотографията е всичко - и физиката, и химията, и философията, както и самите цветове са светлина пречупена, отразена, излъчвана или погълната! Всичко!
Така мисля аз!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 14:26

Автор: pluton911
Дата: 04-05-11 14:23

... преди да кажа каквото и да било се иливат едни глупости недораски ...


фактологиата vs. фактологията


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:34

Форум "Език и литература"

ivenchev, все си мисля, че тук не е мястото, където да си поправяме правописните грешки или се бъркам! Ако беше някоя научна конференция или официано писмо до папата, щях да се изчервя, но тук ми е все тая как изписвам нещата! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 14:35


Жълто петно не е отделен "елемент" а зона от ретината, която се разполага на няколко милиметра странично от диска на зрителния нерв... Има си множество микроскопични причини да жълтее това петно.... едни клетъчни елементи ... Защо жълтее петното, там ли е "най-ясното зрение" и други въпроси които Ви вълнуват ги няма ясно дадени в Уикипедия (проверих вече) Съвет: Преди да публикувате нещо го проверявайте коментирайте само факти които добре пзнавате... [smile] Няма лошо де... Хубаво се пвдигат въпроси ... Все пак покрай форумите може да се понаучи нещо... но проверявайте информацията.... Грешките са присъщи на хората... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:39

[beer] posledenzalez, грешката е вярна, елемент на елемента все си остава елемент, зависи от гледната точка! :) [smilie24] Благодаря за анализа на това което съм написал, но въпреки всичко това си е отклонение от основната тема и слабо ме интересува какво означава всеки елемент (част или клетка) от окото. В тази тема ме интересува какво ще напишете за Светлината!!!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 14:41

"светлината е най-важното", "светлината е всичко във фотографията", "светлината това, светлината онова..." ... пък като заговорите за светлина сте само на анатомия, физика и химия - че и ще се изпокарате на всичкото отгоре, за термини дето за вас като творци е абсолютно все тая дали ги знаете.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: ivenchev   
Дата:   04-05-11 14:44

Автор: pluton911
Дата: 04-05-11 14:34

Форум "Език и литература"

ivenchev, все си мисля, че тук не е мястото, където да си поправяме правописните грешки или се бъркам! Ако беше някоя научна конференция или официано писмо до папата, щях да се изчервя, но тук ми е все тая как изписвам нещата! [smilie25]


pluton911,

правописните ти грешки издават по-скоро недоучване отколкото невнимание, което идва да подскаже, че човек трудно може да те възприеме като сериозен събеседник/опонент за обсъждане на по-сложни концепции от физиката или естеството на нещата ...

Това не пречи да продължаваш практикуването на форумното общуване ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:45

n1x0n, аз лично си признавам, че не знам всичко, но се опитвам да науча колкото мога. Ти ако знаеш, кажи ни, нали за това си пишем тука!??[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 14:47

ivenchev, мого си инересен! продалжаваи дъ си пръштулявиш квот си знаш, не ми пречш! [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Апъ ас ши си пшиа къкту си щъ!



Публикацията е редактирана (04-05-11 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: posledenzalez   
Дата:   04-05-11 14:55

Mehr Licht! ?/? Mehr Nicht!

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: alfonsito   
Дата:   04-05-11 15:08

[smilie8] [smilie8] [smilie8] луди ора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 15:26

n1x0n, аз лично си признавам, че не знам всичко, но се опитвам да науча колкото мога.

Подхванал си го от грешният край това учене...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: pluton911   
Дата:   04-05-11 15:33

n1x0n, добре, от къде да започна! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко е светлина!
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 16:08

Книжките винаги са добро начало [smilie3]

Разбира се не трудове по физика и биология, а албуми на художници и добри фотографи. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »