Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Лицата на хората
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 20:55

Страхотни портрети, впечатлих се много!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   05-05-11 14:23

Благодаря на всички, които отправиха конструктивна критика към презентацията.

Нека тези, които разбраха посланието и се чувстват съпричастни към него, споделят презентацията със свои близки и приятели, а също и със своите деца. Няма да е зле да зпочнем да се замисляме над бъдещето на страната си сега, защото утре вече може да е късно.

Пожелавам на всички весел празник!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jino   
Дата:   08-05-11 21:09

Автор: pc_genius
Дата: 03-05-11 21:36

...

Както казах по-горе ,харесах снимките ,накои от тях много.

Идеята заради която е направена презентацията според мен не е постигната , у мен остава усещането че тенденциозно са снимани основно жени.


Аз бих поработил върху някаква градация ,иначе няма логика а кадрите са хаотични.

Както повечето са казали по-горе ,по-късо!,има около 30 % много силни кадри ,напълно достотъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 14:04

"Идеята, заради която е направена презентацията според мен, не е постигната, у мен остава усещането, че тенденциозно са снимани основно жени."

А дали според теб идеята щеше да бъде постигната, ако бях снимал основно МЪЖЕ? Разбирам и уважавам твоите предпочитания към мъжкия пол, но все пак бих те помолил да уважаваш и ти моите към женския, макар че съвсем не това е била идеята ми при подбора на кадрите!

Що се отнася до идеята и "логиката", тя е съвършено проста и дори е формулирана в явен текст на първия слайд - "да се вгледаме в лицата на хората, носещи българския ген и да ги запомним".

Защото, ако продължаваме да се отнасяме със същото безразличие, безхаберие и егоцентризъм към бъдещето на страната ни, както досега и продължаваме да си заравяме главите в пясъка, като щрауси пред безпрецедентната в нейната история криза на ценностната система и следващата от нея демографска криза, България просто ще изчезне от картата на Европа и лицата на българите, като тези от презентацията, вече няма да ги има по нашите земи. И това ще се случи съвсем закономерно, в рамките на един обективен процес на количествени натрупвания, които скоро ще преминат в качествени изменения, но такива, че няма да са по вкуса на нито един от нас, уверявам ви. Ще се случи, като стой та гледай - без значение, какво аз или който и да било друг мислим по въпроса. Просто ще се случи, както се е случвало и с други народи по света, като например куманите, аварите, хуните или хавайците. Затова, ако повечето от вас нямат желание да променят нещо в себе си и да направят нещо, за да спасят страната си и в крайна сметка себе си и децата си, нека поне се замислят. И нека мислят сега, защото утре, когато непоправимото се случи, колкото и да търсят виновни, колкото и да обвиняват политиците, мутрите, комунистите, агентите на ДС, турското и византийското робство и световната глобализация, не само че няма да има кой да ги чуе, но дори и да им се изсмее на простотиите.

Впрочем, съвсем не на шега, суртинта чух по радиото интервю, според което, до 2015 г. ще бъде създадена Велика Албания, която ще обедини 10 милиона албанци, заедно с населяваните от тях територии. Как ви се струва идеята, един ден, когато България загуби способността и капацитета да се самоуправлява, територията и да бъде поделена между съседите Гърция, Турция, Сърбия, Румъния и Албания, а вие, заедно с македонците, да станете граждани на Велика Албания? Кеф, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 14:09

Много е готин пича и фотографиите му са страшно интересни, ама ако това се опита да го направи в някой град в България, ще му направят зъбите дискотека , а от апарата ще остане само ремъка провисен от задните му части [smilie5] Малко грубо, сори [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-05-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 14:20

Много интересна фотография, но признавам си, нямам смелост да я пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 14:57

"Много е готин пича и фотографиите му са страшно интересни, ама ако това се опита да го направи в някой град в България, ще му направят зъбите дискотека , а от апарата ще остане само ремъка провисен от задните му части [smilie5] Малко грубо, сори"

Gbrain,

Не разбирам, какво искаш да кажеш. Всички снимки до една са правени в България, главно в София и Търново.


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: deniac   
Дата:   09-05-11 15:33

Няма да мога да прочета коментарите нагоре, но ето моята критика (само към фотографската страна):

- силно изразен дефокус на много от кадрите, който отделя обекта от околната среда, а в презентация от този сорт на заобикалящата среда трябва също да се акцентира.

- има снимки с резнато през стави.

- има серии от снимки от едно и също събитие, по-добре според мен да няма 'повторения'.


Успех ти желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 16:02

[smilie5] Не за тебе, за Брус Гилдън говоря [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nnenov   
Дата:   09-05-11 19:18

Еееее, още не съм я гледал, заради това пусто екзе.

Вместо като изпълним файл (екзе) я експортни във вид на видео файл.

Този видео файл след това качи в акаунта ти в youtube.com или vimeo.com

Така много повече хора ще могат да го видят...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jino   
Дата:   09-05-11 20:08

Автор: IDA
Дата: 09-05-11 14:04

...
А дали според теб идеята щеше да бъде постигната, ако бях снимал основно МЪЖЕ? Разбирам и уважавам твоите предпочитания към мъжкия пол, но все пак бих те помолил да уважаваш и ти моите към женския, макар че съвсем не това е била идеята ми при подбора на кадрите!...




Държа на майтап :-).

Щом ме молите [smilie18] ще ги уважавам.

Не съм имал за цел да Ви обидя или да проявя неуважение.
Още повече като гледам снимката на аватара Ви сте на възраста на баща ми.

Предполагам че ме питаш сериозно и затова ще ти отговоря сериозно.

Аз бих снимал семейства ,майки ,бащи ,баби ,дядовци ,внуци. Патриархални семеиства ,модерни семейства ...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Батко   
Дата:   09-05-11 20:12

https://photo-forum.net/joro/emoticons/A49.gif

Ако авторът ( IDA ) даде съгласието си тук в тази тема, ще кача слайда като клип с много добро качество в транзита, неразличимо от EXE-то!



Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 20:41

Батко,

Имаш го и ще съм ти много благодарен, ако го направиш и пуснеш тук линка.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Батко   
Дата:   09-05-11 23:59

E ... не се получи така както си мислех, че ще стане, но ето 2 линка за хората, които ги е страх да отварят EXE-та:

Много добро качество, но при кепчърването ми издъхна машината, така че няма ( не се вижда ) слайд:
Licata_na_horata_Hi_No_Slide.avi : 45,7 MB

Това има слайд, но е желателно да се гледа на 100%, без да се разпъва на екрана, иначе много се размазва:
Licata_na_horata_Low_Slide.avi : 43,8 MB




Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   10-05-11 13:40

Батко,

Сърдечно ти благодаря за усилията!

Качеството, особено на "No_Slide" версията надмина всичките ми очаквания. Много по-добро е от това, което ми генерира моята версия на ProShow, а размерът е дори по-малък от този на оригинала. На няколко места има презастъпване на кадри, но не е болка за умиране.

Важно! Конфигурирайте си видеоплеъра да показва в 4/3 формат.

Надявам се, че след като Батко удовлетвори желанието ви за видео формат, ще има малко повече смислен коментар по темата.

Приятно гледане!


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: mugen   
Дата:   10-05-11 14:34

Страхотно е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: CTEHATA   
Дата:   10-05-11 16:32

Качвам го и при мен , стига сте въвеждали цифрички в този транзит!


IDA, още веднъж - поздравления за кадрите [smilie24]

А ако видеото е накарало дори и един човек да се замисли, значи си е струвало!



Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Char   
Дата:   10-05-11 16:57

Трябва да си наистина много топъл и добър човек, за да създадеш такива красиви кадри. За да провокираш толкова красота у непознатите срещу теб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »