Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   03-05-11 18:46

такива, каквито са, в естествената им градска среда, в сивото ежедневие.

Тази фотопрезентация представя резултата от моите първи стъпки в уличната портретна фотография. Всички кадри са инцидентни, без каквато и да била подготовка.

Ще се радвам да чуя мнението ви. Нося и на критика, стига да е конструктивна.

Приятно гледане.

Лицата на хората




Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   03-05-11 18:52

Показаното е алтернатива на това


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: wiseacre   
Дата:   03-05-11 19:02

Изгледах го без досада, в повечето от времето с удоволствие [smilie24]
Мога да кажа "харесва ми"!
Браво за труда и старанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: realnoncho   
Дата:   03-05-11 19:05

Бих преложил да е .pps, защото някои хора нямаме навик да отваряме рандом .exe-та ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: miroslavkocev   
Дата:   03-05-11 19:07

Смени музиката ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: мара   
Дата:   03-05-11 19:50

на мен много ми хареса. снимките са чудесни. особено някои.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jokevcv   
Дата:   03-05-11 19:52

Не си направих труда дори да го сваля.
Толкова ли няма къде да се качи и да се гледа он-лайн?

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nnenov   
Дата:   03-05-11 20:01

дай го онлайн, ютюб, вимео в хай рез...

някои са на мак, други на линукс, трети не искат да пускат чужде непознати екзета на комповете си...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nicos   
Дата:   03-05-11 20:02

Снимките са много хубави. На мен ми идва обаче дълго като продължителност. Може да се направи по-сбито.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Roland909   
Дата:   03-05-11 20:10

Много приятно, браво! И качеството е много хубаво.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   03-05-11 20:11

Ненов,

Нямам опит с ютюб и вимео. Ако могат там да се пускат exe. файлове за online гледане и ти можеш да качиш презентацията (50 Mb) в сайт с бърз достъп, ще съм ти благодарен, ако го направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gecata   
Дата:   03-05-11 20:20

Страхотни снимки! Въпреки това при една по прецизна селекция и продължителност не повече от 3 минути, въздействието ще е освен силно, и запомнящо се [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: pc_genius   
Дата:   03-05-11 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: etoshev   
Дата:   03-05-11 20:34

Чудесно е.Изгледах с удоволствие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nvassilev   
Дата:   03-05-11 20:41

Браво![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jino   
Дата:   03-05-11 21:10

Да има хубави снимки.
Личи че е правено от мъж [smile] 90% мацки .

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: karan4o   
Дата:   03-05-11 21:33

Поздравления за представеното!!!

Наистина ще е много тъжно да се погубим, като нация, но натам сме тръгнали [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: pc_genius   
Дата:   03-05-11 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-05-11 21:36

Ето и моето мнение:
Плюсове:

+ ярка гражданска и лична позиция по тежък социален и общочовешки проблем.
+ в голямата си част чудесно заснети и обработени кадри.
+ диапорамата (слайда) има изразено начало, развитие и край, т.е. има разказ и повествование, а не нахвърляни купчина снимки.
+ монтирана е без излишни самоцелни ефекти и преливки, което дава възможност по-добре да се възприемат отделните снимки.

Минуси:

- детската "болест" на всеки започнал да прави слайд - вертикалните кадри и тяхното кръстосване с хоризонтални.
- дължината е малко в повече и може да се съкрати за сметка на на някои кадри.
- музиката е спорна (особено Слави) и не допринася за по-доброто възприемане на слайда. (има други песни, макар и те да са някакво клише - Детство мое, Моя страна, Една българска роза)

Като цяло, си направил с много мерак и желание едно чудесно представяне на твоите нови кадри.
Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: naviga7or   
Дата:   03-05-11 21:41

Много добре е направено , има много добри кадри [smilie24]
Този кадър с бабите и лаптопа много ми хареса хайгхт технолоджи [smilie25]
но само да те питам един въпрос , като тръгнеш по улицата да ги снимаш питаш ли ги дали може да им правиш снимка или направо си ги щракаш [smilie18] ( че винаги ми е било интересно , защото и аз съм искал някой път да изляза и да щракам но... )



Публикацията е редактирана (03-05-11 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: мара   
Дата:   03-05-11 21:54

ида има изключително вдъхващ доверие вид [smile]
но и аз бих искала да прочета как точно го прави, марар, че имам предположение [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Amigo   
Дата:   03-05-11 21:55

много добри снимки има [smilie24] и качеството е чудесно [smilie24] малко е дълго [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-05-11 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: didesignbg   
Дата:   03-05-11 22:10

Имаш много добри попадения, за мен лично обаче си загубил връзката с обекта, както и си отделил излишно хората от тяхната среда. Уличната фотография се плаши от дългите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: paolo_n1   
Дата:   03-05-11 22:13

браво

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-05-11 22:22

и на мен ми хареса, има невероятни кадри[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-05-11 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: sisqou   
Дата:   04-05-11 00:43

Супер е! Много добре си уловил моментите на доста от кадрите. С какъв обектив ако не е тайна? За качване в мрежата няма да стане с това .ехе. Пробвай да го направиш в друг формат.



Публикацията е редактирана (04-05-11 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: pefoto01   
Дата:   04-05-11 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: crowie   
Дата:   04-05-11 01:27

Браво от мен...трогателно...наистина...[smilie24]

(П.п. даже си уловил едно познато лице [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: christal   
Дата:   04-05-11 02:34





Публикацията е редактирана (13-09-12 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 09:36

"само да те питам един въпрос , като тръгнеш по улицата да ги снимаш питаш ли ги дали може да им правиш снимка или направо си ги щракаш"

За това няма универсална рецепта, според случая. Според мен обаче, има три основни момента:

1) Трябва безкрайно много да обичаш хората - толкова много, че да си в състояние да им простиш, когато те нагрубят, обидят или дори заплашат да те пребият или да ти строшат апарата. Трябва и да умееш да четеш по лицата на хората, кои биха били склонни да ти позволят да ги снимаш и кои не. Ако например щракнеш някоя мутра без да питаш, вероятността да ти се случи неприятна случка и да попаднеш с разбит нос и потрошен апарат в Пирогов е почти 100%.

Да обичаш хората означава и да дадеш най-доброто от себе си, за да им направиш въздействащи снимки, на които и те самите да се харесат. С тях трябва да предизвикаш радост, положителна емоция или поне усмивка. Не се ли харесат на снимката, значи все едно, че нищо не си направил.

2) Освен комуникативен, трябва да си безкрайно добронамерен, учтив и приятелски настроен към хората. Само тогава можеш да спечелиш доверието им и да ги предразположиш към снимане.

3) Когато снимаш хората, трябва да ги гледаш в очите и те трябва да знаят, че ги снимаш. В противен случай, дори и да ги снимаш незабелязано или папарашки, снимките просто няма да станат.

Както вече споменах във втория пост, моят начин на снимане е алтернатива на този на

Bruce Gilden

Не разбирам, що за фотография е това, най-неочаквано, от 50 см. разстояние да изплющиш лицето на възрастна жена с директната светкавица, а след това да се кефиш на разкривената снимка на една стресирана и изплашена физиономия. После гръмко да прокламираш, че въобще не ти пука за етиката. Мисля, че за да бъдеш добър фотограф, преди всичко трябва да си един много етичен човек.

Всичко останало са технически подробности, които всеки един от вас ги знае. 95% от кадрите са заснети с 40D и 85/1,8.



Публикацията е редактирана (04-05-11 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 09:45

"ИДА, много сме людете, съпричастни в тая народна болка, представена от теб, в наистина хубави фотографии... Българите, в чиито сърца не застава една тежка буца пред тия факти в презентацията, са продукт на едно хипнотизирано общество, в което нищо и никой няма голямо значение, освен личния просперитет..."

Благодаря ти, Pc_genius! Надявам се, посланието на презентацията да докосне и повече хора, мислещи като теб. Тогава усилията ми не ще да са били напразни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: El_Fuego   
Дата:   04-05-11 10:13

Щом си го правил с ProShow, обърни внимание на възможностите за формата на крайния файл - не е задължително да е .exe, според доста хора дори е препоръчително да не е. И в двете версии на програмата (Gold и Producer) имаш възможност за един куп видео формати, както и за директно качване в YouTube или Vimeo.

За оформлението и аз съм на мнение, че не трябва да има вертикални кадри. Освен това, ако използваш безсерифен шрифт, текстът ще се чете по-лесно.
За слайд с послание като твоето бих заложил на инструментална музика или на някоя народна песен, не на учиндолския цървул.


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 10:46

El_Fuego,

Пробвах с ProShow и другите видео формати при максималната резолюция. Качеството беше значително по-лошо. За гледане на телевизор ставаха, но за хубав монитор ... Може би по-новите версии дават по-добро качество в другите видео формати, но не съм пробвал да търся такава.

Що се отнася до музиката, това са две красиви български народни песни, които лично аз много харесвам. Не разбирам, какво общо имат те с така презирания от много хора Слави Трифонов, освен вокала във втората песен. По мое лично мнение Куку бенд са талантливи музиканти и имат чудесни аранжименти на български народни песни. Не разбирам, защо трябва личните антипатии към водещия на шоуто, когото впрочем аз лично също не харесвам, да се лепят и като етикети върху работата на музикантите.


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: urbangrey   
Дата:   04-05-11 11:08

ne izdyrjah da go izgledam - tejyk seriozen text v nachaloto - vednaga sled tova snimki na deca (koito ne mi se vryzvat s texta pone ne za nachalo), sled tova poredica snimki na sluchajni hora ot ulicata, bez dylbochina na obrazite (a bih ochakval dylbochina, sled podobno predstavqne), i prez cqloto vreme se chudih - vsichkite li do edin sa bylgari?

[smilie24] za truda i usiliata, temata e interesna, mislq che moje da q predstavish po-dobre.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: dindrein   
Дата:   04-05-11 12:11

Много талантливо! МНОГО

П.С. Допада ми избора на музика, едно че са популярни български песни, второ че са в съзвучие с времето на повествованието - т.е не са нито прекалено архаични, нито ултрамодерни.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 12:53

Urbangrey,

Снимал съм и роми, а и доста чужденци, но тези от презентацията са до един българи - гарантирано, защото съм разговарял с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: urbangrey   
Дата:   04-05-11 13:05

написа:

> Urbangrey,
>
> Снимал съм и роми, а и доста чужденци, но тези от презентацията
> са до един българи - гарантирано, защото съм разговарял с тях.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: burnmaster   
Дата:   04-05-11 13:14

Очарован съм от високото качество.Предположих че тука има пръст 5D но съм се заблудил.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 14:33

Burnmaster,

Както вече споменх, 95% от кадрите са правени с 40D, но има и 5 кадъра правени с 5D. Можеш ли позна, кои са?


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: burnmaster   
Дата:   04-05-11 15:24

Немога
Още снощи като ги гледах заложих че всички са на 5D и 70-200

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: n1x0n   
Дата:   04-05-11 15:25

Преди всичко ми прави впечатление колко си дръпнал в техническо и композиционно отношение от последната ти презентация насам. Като цяло нещата ти стават все по-добри [smilie24]

Имаш добър контакт с хората и като цяло попаденията са много. Както винаги, обаче, бих те посъветвал да си презентираш нещата по-кратичко. Знам, че ти се иска да покажеш всичко, което смяташ за добро, но за подобни слайдшоута автокритиката ти трябва да е особено жестока. Трябва да влезне само най-доброто от най-доброто.

По отношение на дължината - малко са хората, които ще изгледат повече от 3-4 минути наведнъж и мисля, че това като време е достатъчно, за да се покажат не повече от 20-30 кадъра. Така хем ще покажеш само най-доброто, хем ще го видят много повече хора.

Избора на музика и формати няма да коментирам - това си е чисто въпрос на личен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: GARI   
Дата:   04-05-11 15:31

Малко дългичко, но като цяло силно и въздействащо! Пълна подкрепа за написаното!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   04-05-11 15:41

Burnmaster,

Давам ти бонус. Погледни кадъра с учителката, която води за ръка ученичката. Той има типичната за 5D "средноформатна" визия [smile] [smile] [smile]. Ако го разгледаш внимателно, ще ти е по-лесно да намериш останалите кадри с 5D. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nikalas87   
Дата:   04-05-11 16:18

прекрасна презентация!мн добра работа!браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Батко   
Дата:   04-05-11 17:14

IDA, разглеждал съм ти снимките от профила и ... Все едно друг човек е снимал "лицата на хората". Много добра работа, прекрасни портрети и страхотно качество на снимките!

[smilie24] Поздравления!

И аз съм съпричастен към темата и идеята на слайда! Нормално е - българин съм. Ненормалното е това, което ни се случва от 21 години насам: алчни и продажни политици, преплетени с бившото ДС като свински черва, търсещи единствено лична изгода - народни предатели, заслужаващи само едно наказание! Уви - премахнаха го, но спокойно можеше и да го оставят, защото обидчивита ни на посланически критики съдебна власт - едрите риби не ги закача! И смее ли?

От друга страна световната глобализация ще претопи не само българите. Изобщо бъдещето на човешката раса е под въпрос!

Много се отплеснах нещо!

Още веднъж:
Браво! Чудесна работа!
Продължавай все така!


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Dimitar_Voynov   
Дата:   04-05-11 17:25

поздравления и от мен! Имаш страхотни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Dimitar_Voynov   
Дата:   04-05-11 17:25

браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: ststoev   
Дата:   04-05-11 17:35

Харесва ми, поздравления !

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: MarinY   
Дата:   04-05-11 19:39

Браво!
Едно от най-хубавите неща е, че всички снимки са с директен контакт с модела. Истинска емоция. Нищо скрито или снимано "зад ъгъла".
И музиката е чудесна. Когато става дума за песен, да се бърка с личностните качества на изпълнителя и вида на популярността му е тесногръдие.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 20:55

Страхотни портрети, впечатлих се много!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   05-05-11 14:23

Благодаря на всички, които отправиха конструктивна критика към презентацията.

Нека тези, които разбраха посланието и се чувстват съпричастни към него, споделят презентацията със свои близки и приятели, а също и със своите деца. Няма да е зле да зпочнем да се замисляме над бъдещето на страната си сега, защото утре вече може да е късно.

Пожелавам на всички весел празник!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jino   
Дата:   08-05-11 21:09

Автор: pc_genius
Дата: 03-05-11 21:36

...

Както казах по-горе ,харесах снимките ,накои от тях много.

Идеята заради която е направена презентацията според мен не е постигната , у мен остава усещането че тенденциозно са снимани основно жени.


Аз бих поработил върху някаква градация ,иначе няма логика а кадрите са хаотични.

Както повечето са казали по-горе ,по-късо!,има около 30 % много силни кадри ,напълно достотъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 14:04

"Идеята, заради която е направена презентацията според мен, не е постигната, у мен остава усещането, че тенденциозно са снимани основно жени."

А дали според теб идеята щеше да бъде постигната, ако бях снимал основно МЪЖЕ? Разбирам и уважавам твоите предпочитания към мъжкия пол, но все пак бих те помолил да уважаваш и ти моите към женския, макар че съвсем не това е била идеята ми при подбора на кадрите!

Що се отнася до идеята и "логиката", тя е съвършено проста и дори е формулирана в явен текст на първия слайд - "да се вгледаме в лицата на хората, носещи българския ген и да ги запомним".

Защото, ако продължаваме да се отнасяме със същото безразличие, безхаберие и егоцентризъм към бъдещето на страната ни, както досега и продължаваме да си заравяме главите в пясъка, като щрауси пред безпрецедентната в нейната история криза на ценностната система и следващата от нея демографска криза, България просто ще изчезне от картата на Европа и лицата на българите, като тези от презентацията, вече няма да ги има по нашите земи. И това ще се случи съвсем закономерно, в рамките на един обективен процес на количествени натрупвания, които скоро ще преминат в качествени изменения, но такива, че няма да са по вкуса на нито един от нас, уверявам ви. Ще се случи, като стой та гледай - без значение, какво аз или който и да било друг мислим по въпроса. Просто ще се случи, както се е случвало и с други народи по света, като например куманите, аварите, хуните или хавайците. Затова, ако повечето от вас нямат желание да променят нещо в себе си и да направят нещо, за да спасят страната си и в крайна сметка себе си и децата си, нека поне се замислят. И нека мислят сега, защото утре, когато непоправимото се случи, колкото и да търсят виновни, колкото и да обвиняват политиците, мутрите, комунистите, агентите на ДС, турското и византийското робство и световната глобализация, не само че няма да има кой да ги чуе, но дори и да им се изсмее на простотиите.

Впрочем, съвсем не на шега, суртинта чух по радиото интервю, според което, до 2015 г. ще бъде създадена Велика Албания, която ще обедини 10 милиона албанци, заедно с населяваните от тях територии. Как ви се струва идеята, един ден, когато България загуби способността и капацитета да се самоуправлява, територията и да бъде поделена между съседите Гърция, Турция, Сърбия, Румъния и Албания, а вие, заедно с македонците, да станете граждани на Велика Албания? Кеф, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 14:09

Много е готин пича и фотографиите му са страшно интересни, ама ако това се опита да го направи в някой град в България, ще му направят зъбите дискотека , а от апарата ще остане само ремъка провисен от задните му части [smilie5] Малко грубо, сори [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-05-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 14:20

Много интересна фотография, но признавам си, нямам смелост да я пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 14:57

"Много е готин пича и фотографиите му са страшно интересни, ама ако това се опита да го направи в някой град в България, ще му направят зъбите дискотека , а от апарата ще остане само ремъка провисен от задните му части [smilie5] Малко грубо, сори"

Gbrain,

Не разбирам, какво искаш да кажеш. Всички снимки до една са правени в България, главно в София и Търново.


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: deniac   
Дата:   09-05-11 15:33

Няма да мога да прочета коментарите нагоре, но ето моята критика (само към фотографската страна):

- силно изразен дефокус на много от кадрите, който отделя обекта от околната среда, а в презентация от този сорт на заобикалящата среда трябва също да се акцентира.

- има снимки с резнато през стави.

- има серии от снимки от едно и също събитие, по-добре според мен да няма 'повторения'.


Успех ти желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: gbrain   
Дата:   09-05-11 16:02

[smilie5] Не за тебе, за Брус Гилдън говоря [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: nnenov   
Дата:   09-05-11 19:18

Еееее, още не съм я гледал, заради това пусто екзе.

Вместо като изпълним файл (екзе) я експортни във вид на видео файл.

Този видео файл след това качи в акаунта ти в youtube.com или vimeo.com

Така много повече хора ще могат да го видят...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: jino   
Дата:   09-05-11 20:08

Автор: IDA
Дата: 09-05-11 14:04

...
А дали според теб идеята щеше да бъде постигната, ако бях снимал основно МЪЖЕ? Разбирам и уважавам твоите предпочитания към мъжкия пол, но все пак бих те помолил да уважаваш и ти моите към женския, макар че съвсем не това е била идеята ми при подбора на кадрите!...




Държа на майтап :-).

Щом ме молите [smilie18] ще ги уважавам.

Не съм имал за цел да Ви обидя или да проявя неуважение.
Още повече като гледам снимката на аватара Ви сте на възраста на баща ми.

Предполагам че ме питаш сериозно и затова ще ти отговоря сериозно.

Аз бих снимал семейства ,майки ,бащи ,баби ,дядовци ,внуци. Патриархални семеиства ,модерни семейства ...

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Батко   
Дата:   09-05-11 20:12

https://photo-forum.net/joro/emoticons/A49.gif

Ако авторът ( IDA ) даде съгласието си тук в тази тема, ще кача слайда като клип с много добро качество в транзита, неразличимо от EXE-то!



Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   09-05-11 20:41

Батко,

Имаш го и ще съм ти много благодарен, ако го направиш и пуснеш тук линка.

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Батко   
Дата:   09-05-11 23:59

E ... не се получи така както си мислех, че ще стане, но ето 2 линка за хората, които ги е страх да отварят EXE-та:

Много добро качество, но при кепчърването ми издъхна машината, така че няма ( не се вижда ) слайд:
Licata_na_horata_Hi_No_Slide.avi : 45,7 MB

Това има слайд, но е желателно да се гледа на 100%, без да се разпъва на екрана, иначе много се размазва:
Licata_na_horata_Low_Slide.avi : 43,8 MB




Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: IDA   
Дата:   10-05-11 13:40

Батко,

Сърдечно ти благодаря за усилията!

Качеството, особено на "No_Slide" версията надмина всичките ми очаквания. Много по-добро е от това, което ми генерира моята версия на ProShow, а размерът е дори по-малък от този на оригинала. На няколко места има презастъпване на кадри, но не е болка за умиране.

Важно! Конфигурирайте си видеоплеъра да показва в 4/3 формат.

Надявам се, че след като Батко удовлетвори желанието ви за видео формат, ще има малко повече смислен коментар по темата.

Приятно гледане!


Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: mugen   
Дата:   10-05-11 14:34

Страхотно е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: CTEHATA   
Дата:   10-05-11 16:32

Качвам го и при мен , стига сте въвеждали цифрички в този транзит!


IDA, още веднъж - поздравления за кадрите [smilie24]

А ако видеото е накарало дори и един човек да се замисли, значи си е струвало!



Отговори на това съобщение
 Re: Лицата на хората
Автор: Char   
Дата:   10-05-11 16:57

Трябва да си наистина много топъл и добър човек, за да създадеш такива красиви кадри. За да провокираш толкова красота у непознатите срещу теб.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »