Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: newkidontheblock   
Дата:   29-04-11 13:16

Здравейте,

Каква техника и светлинно оборудване бихте препоръчали за сними на дрехи и обувки (за онлайн магазин)? Трябва ми фотоапарат с добро съотношение цена/качество като се има предвид за какво ще се използва, т.е. само за статични снимки на много добро осветление.. Препоръчаха ми CANON EOS 1000D като любителския фотоапарат с почти професионални качества.

Какво мислите? Не съм професионалист и всяко мнение би било ценно [smile]

Благодаря!

A New Kid

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: tonyboy79   
Дата:   29-04-11 13:25

Кажи си бюджета първо и поясни тези дрехи и обувки на какво ще са закачени - на моми, на пластмасови манекени, на закачалки?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: tonyboy79   
Дата:   29-04-11 13:25

ПП: Кофти ден си избрал да питаш. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: GenaDP   
Дата:   29-04-11 13:51

Всеки цифров огледално-рефлексен ще ти свърши работа, с кой да е китов обектив... както и доста от по-добрите сапунерки.

За светлинното оборудване - постоянно, или светкавици? Най-евтиното решение са няколко градински фенера от Метро, плюс бял дифузор пред тях. Най-удобно е със светкавици.



Публикацията е редактирана (29-04-11 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: ilcoin   
Дата:   29-04-11 16:27

АнглийЗки четеш ли? Като те гледам, се мъчиш да го пишеш поне [smilie5]

Ако питаш чичА си Гугъл, ще ти изскочат доста полезни неща. Може да четеш и тук http://www.digital-photography-school.com, има доста полезни неща за предметната фотография като цяло.

За идеи, може да хвърлиш едно око на конкурентни сайтове за обувки или сток-сайтове. За хардеура, Гената те е насочил достатъчно добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: asahi   
Дата:   29-04-11 16:58

За тази задача познанията са много по-важни от оборудването.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: alsash   
Дата:   29-04-11 17:33

.....ох!.....

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: shama   
Дата:   29-04-11 17:48

да позная ли каква ще е следващата тема...
лесна работа


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: gecata   
Дата:   29-04-11 19:56

Оборудването решава всичко, а ЗАУ-то останалото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: iasen2   
Дата:   29-04-11 20:35

Ако те интересува нещо -питай на лични, ако имаш път към Русе ела на място.

Какви фенери от Метро, какви китови обективи ,какъв ЕОС1000Д, вие изобщо чувате ли се какви акъли му давате .

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: GenaDP   
Дата:   29-04-11 20:59

Автор: iasen2
Какви фенери от Метро, какви китови обективи, какъв ЕОС1000Д, вие изобщо чувате ли се какви акъли му давате.


И се чуваме, и се виждаме. За подобни снимки повече не му трябва. Ти какво ще го посъветваш - да си купи цифров хаселблад и два-три генератора профото? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: newkidontheblock   
Дата:   29-04-11 23:54

Мислех си, че 300 лв. стигат, но това беше много в началото на моето проучване!

Държим да направим снимките на дрехите/обувките много добре. Дрехите ще бъдат на пластмасови манакени.

Ако ми позволиш една автомобилна метафора- търсим фолксвагена на фотоапаратите, нито мерцедеса, нито ладата..

Бюджетът е в зависимост от какво ще свърши работа предвид целта, ако се приеме, че осветлението е много добро.. До 1000 лв. примерно?

Какво му има на петъка? Някои от нас работят и в събота, и в неделя, ако се наложи. :)

Ню Кид (ето го варианта на български)


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: asahi   
Дата:   29-04-11 23:57

300Д с 50/1.8 ще ти свърши работа повече от идеално. Светлина ти трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: GenaDP   
Дата:   30-04-11 00:02

Държим да направим снимките на дрехите/обувките много добре.
Без да имате някакви фотографски знания и умения - надали ще ги направите "много добре", независимо от закупената техника.

търсим фолксвагена на фотоапаратите, нито мерцедеса, нито ладата
И трабантче ще ви свърши работа. Фолксвагените са от хилядарка нагоре.

ако се приеме, че осветлението е много добро.. До 1000 лв. примерно?
За "много добро" осветление сложи поне една нула отзад. Не че ви трябва такова.

Най-добре се намери някой познат, който е наясно по темата - ще ви избере техника, сетне ще ви покаже как да я ползвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: asahi   
Дата:   30-04-11 00:04

И един паркинг с мерцедеси да имате без шофьор само ще мачкате ламарини.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: alsash   
Дата:   30-04-11 00:11

....ааа....може би и пари ще трябва да ти платят после....по левче на снимка....а?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: sharky   
Дата:   30-04-11 09:33

При положение, че сте готови да отделите минимум 2000лв. за техника която ще е морално и всякак остаряла и нямате никакви познания в областа мисля, че далеч по удачно е да наемете фотограф.

Знам, че наемането на фотограф е против принципите на 80-90% от хората в България , защото " всеки го може ", то и затова само тука могат да се видят онлайн магазини продаващи бижута за по 4-5 000лв. със снимки от гсм.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: ilcoin   
Дата:   30-04-11 10:23

Без съответните познания няма да стане работата. Казвам ти го съвсем кротко и без лигавене, като човек който е минал по този път.

Едно от първите (да не кажа първите ми) снимания за клиент (и приятел, който се съгласи да ми позволи да се уча) беше такова - манекени и дрехи.

Нямах никакви познания, само желание. Резултата беше отвратителен. И техника за 10 000лв да имаш, резултата няма да е добре.

За да се изпълнят правилно нещата, ти трябват познания. Които няма как да се налеят с фунията от една тема във форума. Сайта който ти дадох е добра отправна точка. Чети и пробвай, после питай конкретно. В базара продават апарати 2-ра употреба, за доста по-малко пари. Осветление също се намира.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: newkidontheblock   
Дата:   30-04-11 10:40

Благодаря ви за мненията. Дадохте ми няколко полезни насоки и идеи, които да проуча.

Иначе липсата на опит на мен и на екипа ми е взета под внимание. Но това не трябва да откаже човек да почне, нали така? :) Сега се учим да вървим, като почнем да тичаме, може и да се похваля с някоя снимка!

Ню Кидо

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на облекло- проф. съвет?
Автор: ilcoin   
Дата:   30-04-11 10:43

Успех [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »