Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 12:43

Попадна ми една снимка от сватба на познат, снимана от професионален фотограф. Това което ми направи впечатление е, че качеството е все едно е снимана с телефон...

http://www.electroguru.net/pics/photo555.jpg

Според вас с какво е снимано това? (без да гледате EXIF-а)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: ka7   
Дата:   29-04-11 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Батко   
Дата:   29-04-11 12:56





Публикацията е редактирана (29-04-11 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: claudiolentini   
Дата:   29-04-11 12:57

NIKON D700
ISO 800
Esposizione 1/200 sec
Diaframma 3.2
Distanza focale 56mm
Artista Veselin Asenov
Data e ora 2011:03:05 13:18:05
Copyright 2010 Veselin Asenov Photograph
Software Adobe Photoshop CS3 Windows
Lunghezza focale 56mm

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:00

може би недоекспонирана, после пуш-ната, после брутално омазана от ноиз редъкшън

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:01

мда... най вероятно нещо такова... щото и аз видях, че с D700 е снимано а качеството е много замазано

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:07

да, и накрая е минал за баданарката да го шарпне и е стнанало по-зле от хипстаматик

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:08

яясно... Благодаря ви за професионалните мнения. Аз си бях решил че е снимано с телефон ама пък има доста по-голяма динамика отколкото телефоните могат да изкарат :) Пък и визията е като на по-голяма матрица



Публикацията е редактирана (29-04-11 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:14

за протокола - моето мнение е аматьорско

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 13:21

[smilie18] ти не си разбрал с какво е снимано, ама иначе динамиката и визията на голямата матрица веднага си ги хванал... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 13:23

mondragon, какъв е смисъла от персоналната ти нападка?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 13:38

абе мондрагон аз разбрах с кво е ама исках да чуя по професионални мнения :) Просто ми беше любопитно как с такова тяло се постига такава мазня и къв трябва да си за да постигнеш тоя ефект. :) И още в първите 3-4 поста получих много конкретни отговори на колеги дето звучат доста логични :))

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: serjy   
Дата:   29-04-11 13:51

не бре, просто никона така си снима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   29-04-11 14:01

така и не разбрах какво й толкова на снимката, освен дето лицата на девойчетата не се виждат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: d_ave   
Дата:   29-04-11 14:02

аз между другото наскоро гледах една сватба пак снимана с Никон Д700, която беше така омазана, че чак жал ми стана за хората. фотографа според мен трябва да е проявил огромна доза талант, че да успее до толкова да омаже снимките:) една нямаше с правилен баланс на бялото, пълно беше със снимки навън при силно слънце със светкавица на исо 800 и подобни изцепки.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 14:03

само с апарат и светкавица сватбен фотограф не се става...но както виждаш някои хора горе не виждат какъв и е проблема на снимката, значи има място за такива фотографи на пазара

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 14:07

psychoiho: какъв е смисълЪТ да ме питаш?
Не е нападка, а констатация. Хем не знае с какво е снимано, хем обаче (вероятно след като е видял екзифа, а после и прочел потвърждаващите неговите съмнения отговори) изведнъж говори за динамика, матрици и т.н.
Смешно е. Нищо лично към автора. Но след като има някакви знания и съмнения, да си ги каже и да си ги отстоява.
А това, че е снимано с Д700 не значи автоматично, че снимките трябва да са перфектни!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: d_ave   
Дата:   29-04-11 14:08

mondragon, аз все си мисля, че въпроса в заглавието е реторичен, а човека не пита наистина с какво е снимано:)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   29-04-11 14:16

мондрагон, съжелявам, че с такова впечатление си останал, не съм искал да отстоявам каквото и да било. От една страна ми беше интересно с какви похвати аджеба ще омажеш до такава степен снимката (на който въпрос получих отговор) и от друга страна що за сватбен фотограф трябва да си за да направиш подобно мазало... както повечето се насочиха, съжелявам не съм искал да повдигам някакви спорове и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   29-04-11 14:20

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: nelvis   
Дата:   29-04-11 14:25

Не разбрах- трябва да им се виждат пъпките ли, за да кажете че е про отсекъде? Наскоро един даже ми развиваше теории, че вкусът на младото поколение бил формиран от снимките с телефончета и други бъзикни и затова вече се котирали снимки с всякакви нюанси, изопачени, само не нормални......Междувпрочем май ще излезе прав...[smilie11] [beer] [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: lito   
Дата:   29-04-11 14:26

тялото няма нищо общо с обработката. и тялото по никакъв начин не гарантира на един профан, че дадена снимка ще се получи добре. Който може да извършва добре целия процес, тялото му е най- малкия проблем. Очевидно човека снимал това нито с постпроцеса се справя, нито с фотографията. Може би е усетил липсата на зелената позиция в режимите на апарата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 14:31

klez: Не бе човек, не го зимай навътре. Просто трябваше да си кажеш подозренията още в началото, защото ти сам си се досетил как "колегата" е бастисал снимката! Не се коси![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-04-11 14:35

С всеки апарат може да се направи калпава снимка, по-трудно е хубава да направиш...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: makenzi   
Дата:   29-04-11 14:37

ЕЕЕ стига бе всезнайковци,ловясе на бас че и на най-добрия фотограф може да се получат една две такива снимки. Не че защитавам колегата но е простотия да се говори така за автора на снимката.Имам въпрос към автора на темата всички снимки от сватбата ли са с такова качество?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: victory13   
Дата:   29-04-11 14:41

тая тема си е крива по начало, и така си върви... надявам се всички критикари да са доволни[smilie18] ... сега е моментът за лека и спокойна следобедна дрямка, все пак има хора с перфектна техника, дето правят по-лоши снимки и от тях[smilie18]
това, че ако имат и 10 светкавици, сватба може и да не снимат в тоз живот, е съвсем друга тема [smilie18] [smilie18]
всъщност, още нито един от сватбените не е дал мнение... как например такива му изяждат хляба... и т.н. [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-04-11 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: boncho_marinov   
Дата:   29-04-11 14:47

Така е - апарата не прави фотографа...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 15:04

леле колко защитници на неизвестния фотограф изкочиха, не мога да разбера защо когато нещо е лошо, особено ако са искани пари за него, винаги ще се намери някой да опрвдае "професионалиста" ?

за мен пък тази снимка е вопиющ пример на некадърност и ако имам нещастието да наема някой които ми предаде такава снимка от сватбата ми ще има скандали, пък пари никога няма да види. Какви са и проблемите:

мондрагон - ако за теб стила ти на разговор е нормален, време е някой да те уведоми че за повечето хора си е чисто грубиянски и дотук не си допринесъл с нищо, освен че се присмиваш на този който е пуснал темата. Сега ясно ли ти е какъв ми е проблема?


Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Myth   
Дата:   29-04-11 15:07

По-горе, беше попитано, какво и е толкова на снимката, ако се замислите ще този който пита до някъде е прав, на него само ще му кажа да я погледне на в пълния размер на който е пусната и ще разбере, вярно е омазана, явно е била доста шумничка и ...

Но от друга страна, колко хора си разглеждат снимките на 100% и какъв монитор трябва да имаш за целта за да виждаш цялата снимка на 100% размер а не 1/10 част от нея. Второ това на хартия изобщо няма да си личи е разбира се опираме пак до рамер де, ама не вярвам някой да си вади 70х100см плакати от снимките на сватбата си. Все пак според мен винаги е добре да се пита още при договарянето, какво иска клиента и до какъв размер (ако ще си ги вади той) смята да ги вади, ако изобщо може да отговори на тоя въпрос. Важно е самия фотограф да знае какво може да предложи и дали може да предложи това което иска клиента и ако не може да откаже ангажимента.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 15:13

Снимката е некачествена, факт. Ако някой тръгне да го оспорва просто показва че не прави разлика между Johny Walker и шльокавица.

Това дали клиента е доволен или не е съвсем отделна дискусия.
Това дали някои хора тук могат да направят разлика между тази снимка и снимките от на Бони портфолиото е още по-отделна дискусия.

според мен е некачетвена не защото фотографа е правел преднамерен компромис с качеството, съобразен с крайния продукт, а защото толкова си може.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: serjy   
Дата:   29-04-11 15:26

което обяснява, защо тук са толкова много тия, дето базов дслр ги ограничава и имат болезнена нужда да се "развиват" с все по-скъпа и по-скъпа техника, а резултата да е като горния.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: bczonkow   
Дата:   29-04-11 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mikino   
Дата:   29-04-11 15:31

Автор: boncho_marinov
Дата: 29-04-11 14:47

Така е - апарата не прави фотографа...

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Те това е приказка!
Както и т.нар. "професионалист", не винаги е такъв! Ку ще и сто дипломи да извади, да си купи техника за милиони! Фотографията е изкуство, а изкуството е за таланти! Ако хванете да съставите списък с всички професионални фотографи в България, ще се втрещите от цифрата! Въпросът е, колко от тях имат таланта и наистина са професионалисти?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   29-04-11 15:32

Абе много сте напрегнати, много насериозно взимате нещата, а и себе си май, по-спокойно, петък е, на шега попитах какво й толкова на снимката, добър ми е монитора, видях в детайли на 100% за какво става дума, а и не ми хвалете Johny Walker толкова...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: bczonkow   
Дата:   29-04-11 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: nelvis   
Дата:   29-04-11 15:54

Виждал съм и много по-лоши снимки от прекомерно прехвалени фотографи.А фотографията е занаят.Ако от всяка снимка на сватба ставаше изкуство, галериите щяха да се късат по шевовете от сватбена фотография. Наскоро с голямо благоговение една скорошна булка ми показа снимка от сватбата си, която ме втрещи, но дамата явно си я харесваше, а и вероятно ПФОТОГРАПФЪТ е бил известен в региона.Така че за всеки влак си има пътници. Но на колегата, дето обяснява нещо , в смисъл че от тялото не зависело, ще кажа следното: Наскоро снимах портрети със собствения си и с друг фотоапарат-NO NAMES, с моя с огромен труд и фотошоп на килограм постигнах същия резултат, какъвто с другия само с едно щракане, с един и същ обектив....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   29-04-11 16:06

Автор: psychoiho
...време е някой да те уведоми...
Имам няколко въпроса към теб:
Защо реши, че точно ти си този някой?
Защо реши, че ми пука дали имаш проблем?
Ти с какво допринесе за темата?
Ти от каква позиция определяш кое е качествено и кое не?
Защото за такива като теб и снимките на високо исо "не стават", "кофти са" и т.н.


А и забравих да отбележа, че аз не коментирам снимката, за разлика от теб!!!



Публикацията е редактирана (29-04-11 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: psychoiho   
Дата:   29-04-11 16:19

serjy [smilie24]
не само тук, хората сме си такива

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: bobonai   
Дата:   29-04-11 16:47

Аз също давам файловете след като ги "омажа", на такива със "зашити джобове" и "голяма уста".[cool]
Подозирам, че и тук оригиналите са си ок [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Myth   
Дата:   29-04-11 16:48

psychoiho можеш да кажеш, че е некачествена само защото можеш да я видиш на пълен размер.
Принципно, че е некачествена спор няма, но въпроса е некачествена ЗА КАКВО?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: swan_   
Дата:   29-04-11 17:08

И на мен ми е интересно от една сватба ако извадиш 1000 снимки дали всяка една трябва да е като за изложба. Престарал се е с обработката, но явно толкова може. Предполагам, че клиентите не са "разбрали" колко е зле снимката. :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: nelvis   
Дата:   29-04-11 18:43

Странно! Никой не попита какви са апаратите![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: makenzi   
Дата:   29-04-11 19:24

[smile] Твоя е Канон а добрия е Никон ?[shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-04-11 20:11

Така е, то това е най-важното. Моя го пускам, ходи наснима това онова, ама не ме кефи в последно време, разсейва се нещо. Ще трябва да се ъпгрейдва на някакъв по-умен... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: demiman   
Дата:   29-04-11 21:20

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: pachok   
Дата:   29-04-11 21:45

100% е от обработката, не е от апарата. Има една камара плъгини към фотошопа и отделни програмки за редуциране на шума. Като се попрекали с тях такъв е резултата. Явно си е личал шума по снимката (ИСО 800), та се е опитал да го намали автора, но е омазал работата. То трябва да се види и оригинала де, може да е по-зле, та за това да е прибягнал до обработената версия.
Междудругото кожата доста често изглежда по-добре като се премахне шума.
NeatImage е подобна програмка, опростената версия дори е безплатна.
Тук проблема е във фотографа. Дори да му е било слабо осветлението не виждам смисъл да снима неподвижни хора на 1/200 и ИСО 800. Аз и на 1/60 ги изкарвам добре, а ИСО над 200-400 не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: jokevcv   
Дата:   29-04-11 22:27

"професионалният апарат" сам по себе си не прави "професионални" снимки. Той е инструмен в ръцете на фотографа, който трябва да постигне желания ефект!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: nelvis   
Дата:   30-04-11 08:17

makenzi, да си дойдем на думата- не позна. Моят е D300, а другият S5 Pro/велика машина/.И той беше мой, но го дадох на сина ми, без дори да го изпробвам.Смятах, че д300 ще ми върши работа.Сега се пукам от яд.Повтарям- работи си апарата, но постпроцесинга ми изяжда времето и нервите....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: makenzi   
Дата:   30-04-11 19:34

[smilie11] [smilie21] Брей това фуджи,голяма работа било? [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-04-11 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   22-06-11 16:24

:))) Току що ми изпадна още един кадър от друга сватба снимана от същия професионалист


http://www.electroguru.net/pics/pic553.jpg



Те са повечко кадри амааа... :)) само тоя ми е под ръка, и другите са не-по-хубави
разни портрети снимани с широкоъгълен обектив дет хората изглеждат кат мутанти, портрети с директно насочена напред светкавица (вероятно с вградената) и кво ли още не :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: malakar   
Дата:   22-06-11 16:52

Ай стига го нарича професионалист този фотограф, може да е професионалист аптекар примерно, а фотографията 100% му е хоби [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: Фотогаф   
Дата:   22-06-11 17:24

Снимката е идеална! Каквито сватбарите такава и снимката. И "Фотографа" ако е цапнал половинка мента за кураж те ти резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   22-06-11 18:52

[cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: mondragon   
Дата:   22-06-11 18:53

Може да е от функцията Хай исо нойз редукшън, а и разберете, това, че сте счупили светкавицата под някакъв ъгъл, в някоя си посока не значи, че ще станат хубави снимки.[smilie8] В болшинството от случаите това води до зле експонирани, жълти снимки, някои с преекспонирани лица и надолу мрак. Наскоро бях на сватба и фотографката в ритуалната зала на Красно село където таванът сигурно е поне 6-7 метра със счупена светкавица и дифузер.[smilie8] От къде отразява...не се знае. После навън пред залата. Слънцето пече яко 16ч. Обща снимка, пак счупена с дифузьор. Резултатът ми седи на библиотеката...[smilie8] Апаратът беше Д700...да не съм снимал с такъв, да не знам какво може да се направи с него, но...някои хора си казват, аа аз си купих Д700 вече съм профи, а снимат и позлват функциите, като че ли е Д3100...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   22-06-11 19:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   22-06-11 21:06

:D мен на тази втората ме кефи как на фотошоп е замазвано отзад... БОКЕ е прайл на фотошоп :) и то на доооста снимки

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: MauMyHa   
Дата:   22-06-11 21:32

А, това с какво е снимано [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: klez   
Дата:   22-06-11 22:28

с Търпение маймуно :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: seith   
Дата:   24-06-11 03:45

Стига с тоя шум, на практика Д700 от (100)200 до 1600 исо е перфектен. Най-очевидното е че искал да постигне гламур ефект, с един филтър. Кожата е омазана - той е бил щастлив, това е. Дане са малко тези гламур ефекти и този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво е снимано това?
Автор: simbon4o   
Дата:   24-06-11 08:10

D700 и на 3200 асане шуми :) проблема си е бил изцяло в обработката.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »