Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 12:27

Смятам да си купя такова нещо...
Спрял съм се на 2 чешита инверторни: Honda и Kipor
Защо инверторни: за да мога да си включвам примерно лаптопа или зарядното на апарата, без да се притеснявам, че ще бъдат изпържени.
И двата генератора се предлагат в мощности около 1 и 2 кВ (вторите с лека разлика надолу). Въпроса е дали 1 кВ генератор ще може да захрани 2 моноблока по 600Вс без включена моделна лампа. Предвид времето за зареждане и изходната мощност, би трябвало да стане...
Моля ако някой има опит, да сподели.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: predatel   
Дата:   28-04-11 12:32

...... с един закачен ЮПС от по-мощните след генератора и преди лампите според мен ще заспи работата - дори и при заряд да не стига генератора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ssto   
Дата:   28-04-11 12:45

В специализираните форуми за генератори срещнах мнения, че действително генерираната мощност е около 25 % по-малка от посочваната от производителите. Други споделят, че при пускането им, при повечето, напрежението варира.Трябва да се изчака минута - две. Няма ли някой с практически опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-04-11 12:57

ecobo, взимай Хонда 2 киловата , защото това са номинални мощности, които реално са по- ниски около 1600Вата. Хондата са страхотни , леки, безшумни и нямат нужда от никакви УПС -и и други джувки, но са скъпи. В ТВ работиме с такива и 2 х 2КВ захранват ПТС + 4 камери и цялото оборудване + СНГ(сателитна станция).

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: elinchrom_light   
Дата:   28-04-11 12:58

ИЗПОЛЗВАНЕ НА ИМПУЛСНО ОСВЕТЛЕНИЕ С БЕНЗИНОВИ ИЛИ ДИЗЕЛОВИ АГРЕГАТИ

Има определни изисквания към агрегатите за да работят добре и да повредят електрониката на светкавиците. Те трябва да се с електроника за регулиране на изходното напрежение и честота, за да ги поддържат максимално постоянни. Такива са доста модели на HONDA или YAMAHA, с регулация на напрежението - AVR, или инверторни, като последните са изключително подходящи за включване и на лаптоп и друга чуствителна електроника.

Вторият въпрос в с мощността на агрегата, често се бърка неговата изходна мощност във ватове или волтампери с импулсната мощност в джаули. Няма никаква връзка. Има връзка само към консумираната мощност и максимален ток по време на зареждане. Това е показател който производителя дава, например компактните тела STYLE RX използват само 6 ампера ток, което е грубо 1400 вата. Отделните генератори с глави могат да консумират и до 16 ампера.

Агрегатите имат малък резерв по ток, различни ползватели измерват този ток и той е с 20-30% над номиналния даден по каталог. Тоест за кратко време на зареждане е възможно агрегатът да издържи и да не прекъсне консуматора. Но това трябва да се провери за всеки конкретен модел.

Някои тела или генератори имат режим за бавно зареждане, дори и супер бавно, къде консумирания ток пада наполовина или на една трета. Което ги прави много удобни за ползване с агрегати.

взето оттук


Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 13:10

elinchrom_light [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 13:18

Kipor били лиценз на Хонда, с моторче на Хонда, много хубави неща чета за тях, не са кой знае колко по-евтини от Хонда, не знам дали си заслужава да се спести някой лев...

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 13:21

GOSPODIN, щом с 2 генератора захранвате толкова техника, значи с един може би ще може да се хранят безпроблемно в моноблока, че и с моделните лампи даже [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-04-11 13:25

Като говорим за тихи агрегати, колко всъщност са тихи?

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: tonyboy79   
Дата:   28-04-11 13:29

ecobo вземай 2-та киловата. Никога повече мощност не е излишна. Утре ще ти се наложи да включиш и още една светкавица или нещо друго (скара) [smilie5] и ще съжалиш, че не си взел по-мощният.
Успех с начинанието и да пишеш какво се е получило.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 13:30

Ами аз съм виждал Кипор 1Кв, който работеше на 3 метра от една сергия и не се чуваше изобщо. Като отодох до него, тогава разбрах, че работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-04-11 13:35

Брей... интересно. Честно казано и аз съм се замислял за такова нещо, защото батерийните пакети не са особено удачни във всяка ситуация. Я пусни линк нещо на ЛС към някой магази, който продава да разгледам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-04-11 14:05

Ето за това бижу става дума:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cjtz8314.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mgut0436.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hhpi6470.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-04/fwdd6581.JPG


http://www.fjcruiserforums.com/forums/attachments/stereo-electronics-electrical/38317d1289162913-115


ни се чува , нито тежи. Издържа на постоянен товар 1600Вт , а пиково до 2000Вт

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: asahi   
Дата:   28-04-11 14:19

Мощността тук не е толкова важна, колкото възможността генератора да даде началният заряден ток и да не го изключи защитата. Един ЮПС като буфер е много добро решение. Друга добра идея е някой да ти направи схемичка след изпразване телата да се зареждат едно след друго, а не едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: desmes   
Дата:   28-04-11 14:22

Reviews Summary for Honda EU2000i


Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: tonyboy79   
Дата:   28-04-11 14:46

Хехехе Хондата го има и в маскировъчен десен за птичари. [smilie5]
Ама това наистина ме впечатли.


Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: GenaDP   
Дата:   28-04-11 14:53

Това на видеото шуми така на празен ход. При товар най-вероятно вдига децибелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: tonyboy79   
Дата:   28-04-11 15:00

Повярвай ми две приказливи мадами шумят повече. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: hadgi   
Дата:   28-04-11 15:33

Абе KIPOR-a доста по-евтини от Honda-та.



Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: to6e   
Дата:   28-04-11 15:38

Тия дни се разрових и открих фирма, която внася китайски инверторни генератори на външен вид като Хонда. Нямам идея освен външна каква е другата прилика. Цената и на 1kW и на 2kW моделите е на 1/2 на оригинала.
Хора, които са ги виждали и чували казват, че били доста по-шумни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: delivero   
Дата:   28-04-11 15:55

Мойте уваженя ама не съм съгласен с тезата че УПС след генератора ще поема пиковете.
УПС се дават обикновенно във волт/ампери което е доста различно от ватовете в определени случаи. и от описанието на фирмените УПС като АПЦ и др. пише претоварване 20% за 1сек. 50% за 20мили секунди.
това агрегатче и за една минута можеш да го претовариш и с 50% и му няма нищо убеден съм.

[cool] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ecobo   
Дата:   28-04-11 16:33

Работата отива към 2Кв KIPOR от UK, че тука е почти 2 пъти по-скъпо [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: CTEHATA   
Дата:   28-04-11 16:37

Имам Хонда 2000i в офиса. Захранваме сървъри, когато тока спре за повече от 40-50 минути. Взехме го, защото офисът ни е в жилищна сграда и тишината е много важна, особено нощем. Не съм го ползвал за осветление.
Ако можеш да си го позволиш, не се колебай!

Регулира се според натоварването, на празен ход харчи мнооого по-малко от ментаците и е адски тих. Ако си включил светкавици, реално си на празен ход, освен когато зареждат.
Лек е. Носи се удобно.
Ако някой ден ти отеснее, можеш да вземеш още един такъв и да свържеш двата със специален кабел, при което получаваш (почти) двойна мощност.
Нашият съм го тествал с активен товар 2000W (радиатор) за 10тина минути. Не посмях повече единствено защото още не беше разработен. Не даде вид, че ще има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: alsash   
Дата:   28-04-11 16:51

....хм с тоз бензин [smilie8] ...нещо на педали няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: CTEHATA   
Дата:   28-04-11 17:04

>...нещо на педали няма ли?
Колело с динамо, за снимки на фар [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бензинови генератори за захранване на моноблокове
Автор: ivelinr   
Дата:   28-04-11 18:44

И аз имам Хондата от снимката, ползвал съм я с 2 моноблока Hensel 500 и 1000 с включени моделиращи лампи. Когато зареждат се натоварва доста, но се справя.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »