Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   26-04-11 14:24

Здравейте, въпроса ми е свързан с камерата Sony HVR A1E.Миналата седмица си купих такава камеара и вчера реших да я пробвам направих един запис към 40 мин. и реших да прехвърля записа на компютъра използвам IEEE 1394 кабел.След като свързан камерата, компютъра не вижда че има свързана камерата.Преди прехвърлях записи от Panasonic MD 9000 със същия кабел и нямах никакви проблеми.Работя с Pinnacle Studio 14.Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Tonidi   
Дата:   26-04-11 16:32

нова ли е или втора употреба?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: aron   
Дата:   26-04-11 17:35

Камерата Panasonic MD 9000 е Standart Definition, а тази е HDV. Кепчърът на Pinnacle Studio е бил настроен да вижда Standart Definition и затова не вижда новата ти камера.Преди да започнеш свалянето трябва в настройките на опцията Capture source да избереш вида на камерата- HDV.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: 3DF   
Дата:   26-04-11 20:38

Първо пускам камерата, после включвам пинаклето (версия12). По някога, ако пусна първо пинакл и после включа камерата компа не я вижда.



Публикацията е редактирана (26-04-11 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Tonidi   
Дата:   26-04-11 21:23

пробвай да кепчваш с HDV Split -безплатна, написана е само за тази цел, няма да съжаляваш

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   26-04-11 21:42

Камерата е втора употреба
Пробвах HDV Split но ми изписва Camcorder is not recognized or connected.Да не би да има проблем в порта на камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Tonidi   
Дата:   27-04-11 09:56

май, май такъв се очертава да ти е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: hris99   
Дата:   27-04-11 10:07

Абе какво може да се очаква от камера втора употреба.Все нещо няма да е наред и пак набутация с ремонти.....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: victorcito1978   
Дата:   27-04-11 13:12

Пробвай със Сони вегас - ако и тя не я разпознае, търси проблемите в порта или кабела...

Сигурна проверка е вегаса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-11 13:14

Когато подлкючи камерата към горещата жица, тя инициализира се на компа ти, като ново устроиство?
Ако не е има голяма вероятност 1394 да е прецакан и ти да не си знаел това когато си я купувал...



Публикацията е редактирана (27-04-11 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   27-04-11 13:16

Тя е втора употреба, но уж я взех от познат и ми каза че е на 20-25 часа снимане.Скъпо ли ще ми излезе ремонта на порта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-11 13:23

Това незнам...Трябва да питаш в сервиза, но има вероятност да не правиш нещата както трябва!
Инстални един Сони Вегас и опитай с него...
Често някой модели не се инициализарт на някои програми дано да не е порта еба си щото няма да е много евтино ако е той



Публикацията е редактирана (27-04-11 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: ramdar   
Дата:   27-04-11 15:42

Малко вероятно е да е от камерата. Преди да летиш по сервизи махни Пинакъла, изчисти старите драйвери от Панасоника. Сложи си един свестен Вегас и дори пробвай с друг кабел на друг IE1394 порт на PC-то.



Публикацията е редактирана (27-04-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: thedeivis   
Дата:   27-04-11 16:14

Би трябвало дори и без приложение операционната система да засече, че има устройство на 1394 порта. Успява ли компа да инициализира камерата или остава безмълвен. Виж и в менюто на самата камера да няма активация на самия 1394 на камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   27-04-11 16:23

Там е проблема компа изобщо не реагира когата свърза камера.Прегледах цялото меню не видях да има някаква настройка за 1394.Преди с Панасоника си показваше че е свъзрана камера и с Sony HVR 1000Е съм нямал проблем и от такава камера съм пръхвърля записи.

ramdar преди две седмици си преинсталирах компа и ме съмнява да е останало нещо от Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: staskl   
Дата:   27-04-11 16:37

корегирай самата камера
в менюто на vcr намери настройките за i-link и ги настрой за hdv /ако си снимал на този формат - камерата има 3 формата/ и сложи на ауто .другите режими са дв или хдв

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: staskl   
Дата:   27-04-11 16:41

ако искаш книжка за този модел дай е-мейл да ти я пратя
там ще видиш къде точно са настройките

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   27-04-11 16:57

Имам книжка довечера като се прибера ще проверя.Дано да е от настройките

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   27-04-11 21:58

Проблема може да е от IEEE 1394 порта на компа, защото свързах друга камера и нея не я видя.Досега не мислех че може да е от това защото в Device Manager ми показва че има IEEE 1394.И затова ще взема нова платка 1394 или пък една кепчър карта но не знам колко струва те с тях е ставало по качествено прехвърлянето доколкото разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-11 22:17

Абе я по добре преди да вземеш пробвай на друг комп дали ще се инициализира...[beer] Виж допуснахме всичко а не допуснахме това [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   28-04-11 11:34

Pinnacle Studio Moviebox стува към 400 лв. доколкото разбрах незнам дали има по ефтини но май ще си карам на IEEE 1394.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-04-11 12:01

Че за тия пари по добре да си вземеш Канопус ADVC 110

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: MARIANA88   
Дата:   30-04-11 15:03

Камерата работи и с pinnacle 14 и с pinnacle 15.Препоръчвам ти 15 ,защото с него могат вече да се архивират цели проекти и на външни хард дискове.Иначе ако е за сервиз носи я в сервиза срещу мола на цариградско шосе, но първо пробвай на друго pc.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: visokiq1984   
Дата:   02-05-11 13:33

Аз забравих да кажа, че съм от Русе.
Проблема се оказа в порта на камерата около 150-200 лв. щял да ми стува ремонта,но мисля да си купя една малка камера miniDV която да използвам само за прехвърляне на материала.Това и за мен е по добър вариант, защото като съм на снимане петък, събота и неделя, понеделника започвах да прехвърлям видеото, така поне като съм на снимане ще пръвлърлят записите от предния ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: tabla   
Дата:   02-05-11 17:07

така се лишаваш от една HD камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-05-11 00:28

[smilie8] да имаш совалка и да я ползваш като селкостопански самолет [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: Христо-73   
Дата:   04-05-11 16:07

Какво се чудиш колега,Взимаш една касета която си заснел с камерата,и право в технополис,Но преди да купиш малка камера,за прехвърляне,накарай ги да ти пуснат твойта касета,и която ти показва записа 1 към 1,я вземи,Аз вече от 2 год, така работя,Успех,[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony HVR A1E
Автор: MARIANA88   
Дата:   13-05-11 14:16

Имало 2 вариянта на повредата- защитата или след защитата.Казаха в сервиза ,че ако е първия проблема ще е много по-евтин ремонта от 200 лева ,но ако е втория ще е в пъти повече от тази цена.Това бил един от най-скъпите ремонти по тези камери,така че 200 лева си заслужавало да платиш за ремонт ,ако проблема е след защитата. На вас какво ви казаха ? Също казаха да не се включва 1394 в камерата ,когато тя работи и компютъра е включен към телевизор .От тово изгаряли най-често.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »