Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Забележителности на България
Автор: svilen12   
Дата:   24-04-11 22:07

Аз съм от Варна и след 20 дни мисля да обиколя България и да поснимам на воля.Моля за предложения за маршрути и забележителности които не трябва да пропусна.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-04-11 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: asahi   
Дата:   24-04-11 22:13

Що пък да не трябва да пропуснеш нещо? Проектът комерсиален ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: svilen12   
Дата:   24-04-11 22:17

Правя си екскурзията само за мен и жена ми.Това да не пропусна ,имах впредвид не буквално,а после да споделите мнения за забележителностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: atrifonov   
Дата:   24-04-11 22:37

У нас друго може да няма, но забележителности бол[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: digitalgab   
Дата:   24-04-11 22:39

Избери си някои от 100-те национални туристически обекта. Те може да са повече или по малко, но в случая цифрата е важна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: apollo   
Дата:   24-04-11 22:42

Не карай бързо и ще видиш, че около пътя има достатъчно красиви места извън комерсиализираните такива [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: loveforever   
Дата:   24-04-11 23:11

Преди няколко години покрай мерака ми за посещаване на 100-те национални туристически обекта стана така че за 2-3 години обиколихме цялата страна. Доволна съм ,че го направихме преди да тръгнем по чужбина, защото иначе впечатленията са съвсем други.
За 20 дни не може да посетиш много, но може да разгледаш обектите и да си набележиш онова, което на теб най-много ти допада и според него да си направиш и план за пътуването. Ето линк с обектите

Лично на мен при пътуване ми е голям проблем така да направя графика с нещата, че да не се преуморяваме. Все ми се иска да видя и още нещо, да посетя максимум неща и накрая съм много доволна от видяното, но се чувствам като изцеден лимон.
Ако ще има акцент върху снимането по-добре се ориентирайте не към самите забележителности, а към природата. За разлика от подобните места в чужбина у нас много трудно се слагат под общ знаменател фотография и забележителност. Дори си мисля че има целенасочена политика срещу това забелажителностите да бъдат снимани. До сега никъде извън България не съм срещала такова лошо и враждебно отношение към човек с фотоапарат.

Желая ви късмет в избора и чудесно пътуване, а после може и да разкажете как е било [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: tvk75   
Дата:   24-04-11 23:16

на твое място аз бих минал през Странджа,,,,а после ако има време право на запад,към Родопите

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: decs   
Дата:   25-04-11 05:59

Оборище,Копривщица ... а бе където и да идеш все ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: monochrome   
Дата:   25-04-11 07:14

Бих ти препоръчал 4,5 дни да отделиш за централна северна България (тъй като я познавам най-добре :)). Около Велико Търново има много живописни манастири. Петропавловски, който се намира над град Лясковец. От него се открива прекрасна гледка, тъй като е високо на Арбанашкото плато. В Арбанаси има няколко много красиви църкви и манастири, както и разбира се хубави къщи и механи :). Два км на север от Търново манастири Преображенски и Св. Тройца гледат един към друг, разделени от Янтра и местността също е много красива. За Велико Търново няма какво да ти препоръчвам.. цялата стара част е много красива. На юг от Търново се намира Къпиновски манастир с чудесният си водопад. От там близо са град Елена, Килифаревски манастир и той до една река, и много от едни от най-красивите села в България. За Габровска област задължително град Трявна, Дряновски манастир, Боженци, Соколски манастир над Етъра, Узана с географският център, Шипка и тн. Дано да съм бил полезен :).

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: gogzy   
Дата:   25-04-11 09:19

Райското пръскало - най-високия водопад в България. (мисля, че сега е перфектния сезон за него)
Отправна точка - Калофер. 6 часа зор по баира, 3 часа обратно, най-добре с преспиване в х. Рай. Втория ден може да се понапънете и до в. Ботев. За гледките сам се сещай :).

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: gogzy   
Дата:   25-04-11 09:22

Мисля и че за резерват Сребърна е идеалния сезон, но нека птичарите да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: svilen12   
Дата:   25-04-11 16:13

Благодаря на всички за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: hunterrr   
Дата:   25-04-11 18:12

Ако искаш планинка, заповядай в Родопите... ако те интересува-пиши и ще ти кажа... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   25-04-11 18:34

аз препоръчвам да отделиш повече време на сините камъни и шуменското плато. конкретно ти препочвам синия вир до медвен

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: svilen12   
Дата:   25-04-11 18:45

Синия вир го посетих :))),планинката ме интересува,7 рилски езера несам ходил,някой да даде маршрут от каде се минава и как се стига до езерата :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: shtukov   
Дата:   25-04-11 22:35

http://picturemaps-bg.com/img/images/sights_map_bg.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: dopereach   
Дата:   26-04-11 10:41

Сребърна е наистина страхотно място, петък бях там, но само за час. Има и маршрути, има и какво да се снима, види.
Имаше и няколко момчета , които се пребираха от снимки, не ги познавам, но единия беше с канонско обективче. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: veronika   
Дата:   26-04-11 11:02

Аз препоръчвам да минеш през Крушунските водопади и Деветашката пещера.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: slizia   
Дата:   26-04-11 11:28

Ето ти и моите предложения, които не са степенувани, а просто както се сещам за всяко едно от тях:

1. Сребърна
2. Русе
3. Шуменското плато- Мадарският конник- трябва да се посети задължително, защото скоро може и да се разцепи напълно.
4. Свищов и крепостта Нове
5. Плевенската панорама
6. Видин и баба Вида
7. Белоградчишките скали
8. Плевенската панорама
9. Леденика
10. Габрово, Боженци
11. Елена, Трявна, Жеравна
12. Копривщица
13. Ковачевица
14. Сандански
15. Църквата в Добърско
16. Мелник
17. Родопите- от Доспат и Батак до Перперикон и Татул
18. Ягодинската пещера, Дяволското гърло, Триградското ждрело
19. Пловдив
20. село Мостово и Беленташ
21. Асеновата крепост
22. Мезек


Честно казано има още толкова места..
Избери си част от България, която ти е по-непозната и "открий" красотите й..
Принципно сме били на още доста места, ако нещо те интересува, пиши!
Успех в това страхотно начинание..



Публикацията е редактирана (26-04-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: realnoncho   
Дата:   26-04-11 12:19

Калофер-Карлово-Сопот-Клисура-Копривщица-Панагюрище-Оборище(месността, не селото). Това са ти само ~120 километра, а има и природни красоти и културни забележителности.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: nf1   
Дата:   26-04-11 16:38

Карта със 100 НТО и информация за обектите. Аз също готвя такова пътуване но разбито на няколко части - началото на май - северозападна и централна северна България. Иначе има доста разпокъсани обекти. Помисли и през коя част на годината, кои места ще бъдат по-интересни.

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: svilen12   
Дата:   26-04-11 17:48

slizia мислим да тръгнем юни месец от Варна към Бургас и от там към Кърджали,много искам да снимам наоколо красотите,после по пътя към Смолян,имаме много време,само живи и здрави....realnoncho мисля че и твоя маршрут ще мина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Забележителности на България
Автор: joro35   
Дата:   26-04-11 18:35

Обезателно Татул и Перперикон [shtrak]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »